Ciência – Ucrânia – Podcasts recomendados

 • Подкаст про штучний інтелект, технології й те, як вони змінюють світ і нас з вами.

 • Подкаст о том, как психотерапия и знания психологии могут сделать жизнь лучше.
  Telegram-канал: @hyustonunasproblemy

 • Подкаст про магічне мислення і наукове обгрунтування незрозумілих явищ. Звукове обрамлення у виконанні хору «Київ».

 • Наративний подкаст про заповідник «Асканія-Нова». Спроба оживити у звукові історію найбільшого степового заповідника Європи. Ми говоритимемо про його німецьке минуле, про радянські репресії проти науки й Другу світову війну. А також про те, що загрожує «Асканії-Нова» зараз — під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

  Hosted on Acast. See acast.com/privacy for more information.

 • Історії про їжу в усіх її проявах під науковим соусом: від фруктів і овочів до спецій і алкоголю.

 • "Головна обсерваторія" – це науково-популярний подкаст.
  В ньому ми говоримо, про те, як влаштований наш світ: жива природа, зорі, матерія, давні суспільства тощо.
  Розповідаємо про те, яким чином люди дізнаються про те, як влаштований світ. Такі люди – астрономи, генетики, екологи, археологи та інші є гостями нашої “обсерваторії” і нашими провідниками у світ науки.
  Ми також говоримо про те, навіщо нам знати, як влаштований світ.
  Чесна відповідь на це питання полягає в тому, що це неймовірно цікаво – розбиратися, як “все це працює”. Але іноді ще й дуже корисно, адже наука – це не лише пригода, але й велика сила.
  Автор та ведучий подкасту – Дмитро Сімонов. Він не біолог, не фізики, не хімік і не астроном. Він науковий журналіст, який разом із вами дуже хоче розібратися в тому, як же все це навкруги влаштовано, як його можна змінити або “полагодити”, а коли краще просто спостерігати, але не чіпати руками.

 • Подкаст про сучасну психологію та психотерапію, про серйозні психологічні дослідження й поширені псевдонаукові міфи.

 • Все про насіння, ЗЗР, цифрове землеробство, технічну експертизу та багато іншого... у Подкастах BASF

 • Политический философ Павел Щелин и основатель образовательного проекта Otium.Academy Евгений Голуб размышляют о том, когда начался и чем обусловлен кризис современной цивилизации. Авторы подкаста предлагают слушателям вместе заглянуть в историю формирования современных нам взглядов на мир, найти причины и смысл в том, что многие наши современники склонны считать безумием.

 • Це серія епізодів про радіозв'язок: як влаштована рація, хто може нею користуватися і як це робити.

  Ведучі подкасту — керівник громадської організації
  Клуб радіоаматорів «Зелена Хвиля», а зараз військовий ЗСУ Святослав Найда та Роман Ганжа, який в мирний час займався будівельними проектами, а зараз допомагає забезпечувати радіозв'язком різні військові підрозділи України та проводить вишколи по базовій підготовці користування малими радіостанціями і раціями для ТРО й інших мілітарних об'єднань.

  Подкаст буде цікавий для всіх, хто цікавиться радіозв’язком.

 • Хочеш почути, як звучить Андріївський узвіз, або згадати, як від'їжджає старий київський трамвай від Контрактової площі? Відчути себе у такій знайомій Пузатій Хаті чи у дворику
  Druzi Cafe? Ми записали звуки твоїх улюблених місць і готові ділитись з тобою. Головна рекомендація — слухати в навушниках. Починаємо з Києва!

 • Подкаст Кто сказал: «Поехали»? – разговор обо всем самом важном – простым языком. Журнал «National Geographic Россия» – это самые последние исследования, открытия и изобретения, а еще места, истории и люди.

  Послушайте наши разговоры с гостями, среди них – биологи, спасающие редкие виды животных, ученые, разбирающиеся в тайнах ДНК, и альпинисты, совершающие восхождения на самые опасные вершины. Ведущие подкаста: главный редактор журнала «National Geographic Россия» Андрей Паламарчук, редактор журнала, блогер Антон Зоркин и журналистка Вероника Нейфах.

 • City Changers — це серія розмов про життя в місті сучасної України, урбаністичні зміни, актуальне мистецтво, креативний бізнес та прогресивну освіту в рамках міжнарожної конференції Urban Future, що проходила у Відні.

 • Подкаст об интересной науке и научной фантастике. Кто сказал, что естественные науки обязаны быть академичными и строгими, а фэнтези – несерьезный жанр? В подкасте «Феи, роботы, пришельцы» вы узнаете: можно ли создать машину времени и варп-двигатель? Как объяснить Минотавра и единорогов с точки зрения биологии и философии? О чем на самом деле написано в египетских магических книгах? ...И многое, многое другое.
  Выпуски выходят каждую неделю.
  Феи / Роботы / Пришельцы
  Подкаст об интересной науке и научной фантастике. Кто сказал, что естественные науки обязаны быть академичными и строгими, а фэнтези – несерьезный жанр? В подкасте «Феи, роботы, пришельцы» вы узнаете: можно ли создать машину времени и варп-двигатель? Как объяснить Минотавра и единорогов с точки зрения биологии и философии? О чем на самом деле написано в египетских магических книгах? ...И многое, многое другое.
  Выпуски выходят каждую неделю.
  https://taplink.cc/ferop

 • Подкаст про лідерство в українському суспільстві з погляду досліджень, теорій та наукових праць.

  Допомагаємо підготуватись до лідерства після нашої перемоги.

  Автори:
  Михайло Іващук - викладач Національного університету «Острозька академія»
  Олександр Малов - дослідник лідерства, співробітник інституту Hodos.

  Створено за підтримки Hodos Institute.

 • У які наукові міфи ми схильні вірити та чому? Чи діє на нас 25-ий кадр? На скільки реальна загроза підвищення рівня океану на десятки метрів через потепління? Чи здатні електромобілі замінити весь транспорт? Розвінчуємо ці, та інші стереотипи з автором найвідоміших українських технотриллерів Максом Кідруком.

 • Людська природа прагне контролювати ситуацію. Або точно знати, що хтось усе контролює і випадковості невипадкові. Нам психологічно важко змиритися із хаосом, наш мозок шукає відповідей: «Чому так сталось?». А коли не знаходить, домальовує картинку, аби вона була повною.

  Так з’являються тіньові уряди, змови політиків і фармацевтів, сіоністські плани захоплення світу та інші конспірологічні концепції.

  Як з цим боротись та коротко про найпопулярніші конспірологічні теорії слухайте у нашому подкасті.

  Цей подкаст створено у співпраці із платформою громадянської освіти Citizen+ за підтримки МЗС Німеччини.

  Щоб дізнатись більше – переходьте за посиланням: https://www.udemy.com/course/conspiracy-1-0-1/

  Щоб допомогти нам створювати подкаст і надалі – ставайте нашими патронами та патронессами: https://www.patreon.com/need_science

 • Вітання котики і киці. З вами #неширокославний подкаст #Дно_науки
  Це п’яні розмови 2х давніх друзів з такими ж дивакуватими людьми, що є науковицями та науковцями.

  У гості ми запрошуємо тих хто популяризує науку не покладаючи члеників тіла і тих хто так чи інакше був дотичний до Днів науки.

  Ольга Малюта - https://instagram.com/maliuta_olia
  Сергій Гончаров - https://www.facebook.com/morozless
  Більше про нас тут - https://linktr.ee/dno_nauky
  Дизайн Тетяна Омельченко - https://www.facebook.com/tanya.omelchenko.3
  Звукорежисер - Женя Чайка - https://instagram.com/e.chayka

 • О чем поет Гребенщиков и пишет Пелевин? В чем ценность знаний, которые оставили нам Гурджиев, Ошо, Кастанеда и Кришнамурти? Как не заблудиться в огромном мире психологии, эзотерики и религии? Как вырваться из внутренних ограничений? Куда двигаться, когда вы уже всего достигли в жизни, но хотите большего?

  На этом канале Сергей ЛЯМЕЦ, известный украинский журналист, делится своим 20-летним опытом медитаций и саморазвития. Никакой психологии! Никакого НЛП! Только практические советы, как решать нерешаемые проблемы и достигать невероятных целей.

  За 20 лет автор выработал систему, которая поможет вам понять изменчивый внутренний мир человека и развиваться осознанно! Если вы хотите от себя и от жизни большего, вы в правильном месте.

 • Чому ветеран, що повернувся з війни, шукає під подушкою гранату? Чому одні люди ніяк не всидять на місці, а інші не можуть підняти себе з ліжка? Чому дворічна дитина не дивиться в очі, а школяр заважає вчитися цілому класу? Причина – у головному мозку, а відповіді в – «Головному подкасті». За даними ВООЗ, 8 мільйонів українців живуть з психічними розладами. Якими бувають розлади та як їм давати раду – розбермо на прикладі клінічних кейсів з допомогою психіатра, кандидата медичних наук Андрія Бондарчука.

  Подкаст створений науково-популярним медіа «Куншт» на замовлення «Суспільного».