Эпизоды
-
Fotbaloví trenéři - profese, která fanoušky tohoto sportu fascinuje prakticky od jeho počátku. Říká se, že v Česku je každý fanda trenérem a něco na tom je - každý z nás má pocit, že ví, jak by jeho tým měl hrát lépe, které hráče by si měl pořídit a kterých se naopak zbavit. Ale jen pár vyvolených se v historii fotbalu zapsalo do dějin tak, že si je budou pamatovat fandové i za sto let. A o těch nejvýraznějších napsal knihu Géniové strategie fotbalový novinář MF DNES David Čermák. A právě s ním se dnes vydáme na cestu do hlubin trenérské duše! Příjemný poslech!
-
Během hráčské kariéry dával góly za Baník, Plzeň nebo Slavii, ale zahrál si taky anglickou Championship nebo ligu v Libanonu. Jako trenér prošel mládežnickou strukturou Slavie, rok a půl vedl její béčko a od konce října nastoupil David Střihavka na svou první ligovou štaci, když kývnul na angažmá v Pardubicích. Jaká je jeho trenérská filozofie? Jak důležitá jsou pro něj data a analýzy? Jak se staví ke kauze, kterou rozproudil tím, když po nástupu kritizoval kondici hráčů v Pardubicích? A jak velký tlak je na trenéry v Česku? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali přímo s Davidem Střihavkou.
-
Пропущенные эпизоды?
-
Pražská Sparta má za sebou jeden z nejtrpčích večerů své historie. Šestigólový příděl od Atlética Madrid v Lize mistrů výrazně prohloubil současné trápení Friisova celku. Právě pozice a důvěra v dánského trenéra se výrazně přetřásá, stejně jako letní posily, nebo absence lídrů. Výrazným momentem poslední prohry je také odchod sparťanských fotbalistů z pozápasové děkovačky. Zkrátka, témat ve spojitosti se Spartou je nyní hodně a tudíž moderátoři podcastu Livesport Daily Jakub Burian, Jan Denemark a Lukáš Pečeně ve svém reakčním formátu zasedli k mikrofonům a příčiny úterní vysoké porážky rozebraly.
-
V roce 2023 vydělala NFL 17 miliard dolarů a je s velkým náskokem nejvýdělečnější souteží světa. Druhá je možná trochu překvapivě IPL, tedy indická kriketová soutěž, která, což je zajímavé, do puntíku fungování NFL okopírovala. A třeba Premier League, ta je až s odstupem pátá. NFL vládne i v dalších metrikách. Web Sportico připravil každoroční list nejhodnotnějších sportovních organizací světa a v Top 20 je hned třináct klubů NFL. Jaké jsou nutné ingredience k tomu, aby sportovní soutěž tak dobře ekonomicky fungovala? Čím se fungování NFL liší od ostatních soutěží? Kde jsou historické základy takové prosperity? A vznikne v dohledné době fotbalová Superliga? O tom v dnešní speciální epizodě mluví sám autor zmíněného seznamu a dlouholetý sportovně-ekonomický novinář webů Forbes a Sportico Kurt Badenhausen. Zde najdete dabovanou verzi v češtině, pokud preferujete verzi v originálním znění, najdete ji zde: https://www.livesport.cz/zpravy/americky-fotbal-nfl-livesport-daily-398-nfl-vydelava-protoze-pouzila-socialisticky-system-tvrdi-novinar-z-forbesu/nqs6WraT/.
-
Minulý týden uplynulo tisíc dní od chvíle, kdy začala v plném rozsahu ruská invaze a válka na Ukrajině. Poničená země a její občané bojují i po takové době ze všech sil a momentů, které přináší radost napříč společností, je stále pomálu. Významnou část z nich pak přináší sport a úspěchy ukrajinských sportovních hvězd. Jak se během války proměnil vztah tamního lidu ke sportu? Jak důležitou úlohu mají na Ukrajině jména jako Olexandr Zinčenko, Oleksandr Usyk nebo Vitalij a Vladimir Kličkové? Jak se Ukrajinci reálně staví k účasti ruských sportovců na velkých akcích? A jak moc trpí celým válečným konfliktem samotný sport? To všechno jsme probrali se zahraničním reportérem České televize a spoluautorem knihy Zápasící Ukrajina Janem Řápkem.
-
České fotbalistky jsou podruhé v řadě velmi blízko své premiérové účasti na mistrovství Evropy. V roce 2021 baráž se Švýcarskem prohrály až v penaltovém rozstřelu, teď je čeká další favorit - Portugalky. Jak se změnil pohled na ženský fotbal v Česku a jak si naše hráčky stojí v evropské konkurenci? I o tom si dnes popovídáme s bývalým reprezentantem a teď už mnoho let hlavním trenérem české ženské fotbalové reprezentace Karlem Radou. Příjemný poslech!
-
Dynamo České Budějovice - téma, kterému jsme se v našem podcastu věnovali už několikrát a dnes se k němu opět vrátíme. Snad každý den se objevují nové zprávy o vývoji v jihočeském klubu a fanoušci nemají prostor se stresovat výsledky, protože pořádně ani neví, kdo je aktuálně klubovým majitelem. My se ale pokusíme do příběhu potápějící budějovické lodi ponořit trochu hlouběji s člověkem, který minulou sezonu prožil přímo zevnitř - s legendou Dynama a bývalým asistentem trenéra Jiřím Kladrubským. Příjemný poslech!
-
Okolo Realu Madrid je živo. A rozhodně ne způsobem, který by se královský klub přál. Ztráty bodů, množství zraněných hvězd, interní rozepře a aféra okolo Zlatého míče. Dirigent Bílého baletu Carlo Ancelotti stále nenašel rytmus, pod kterým by soubor válcoval soupeře a výsledky tomu odpovídají. Hlavně debakl v El Clásicu a následná domácí prohra s AC Milán spustily pískot fanoušků. Jak ovlivnila aféra okolo zlatého míče současnou atmosféru? Sedl si Mbappé s Viníciusem? Nechybí Realu po odchodu Toniho Kroose lídři v kabině? A jaká je pozice Carla Ancelottiho? O tom všem byla řeč s Tomášem Podvínem, zakladatelem webu Bílý balet.
-
Český fotbal zažil jeden z nejpovedenějších večerů za poslední roky. Svěřenci Jana Suchopárka postoupili přes barážový souboj proti Belgii na Euro hráčů do 21 let, kde nebudou chybět potřetí v řadě. Jejich starší kolegové pak večer porazili Gruzii 2:1, čímž si zajistili postup mezi elitu Ligy národů a řadu dalších výhod. Moderátoři Jan Denemark a Jakub Burian tohle všechno probrali v dalším díle Livesport Daily RE:ACTION.
-
Sport a udržitelnost. Spojení, které se čím dál více dostává do popředí a sportovní kluby a organizace jsou postaveny před otázku, jak s tímto problémem naložit. Jak velkou sílu sport má, aby změnil pohled společnosti na udržitelnost? Co znamená pojem greenwashing? Jaké je srovnání českého prostředí se světem? Jak dopadlo z tohoto pohledu fotbalové Euro? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali se Zuzanou Zděnkovou z Nadace Tipsport, která se touto tématikou zabývá.
-
Výchova fotbalových hvězd. Téma, které je z hlediska fungování celé tuzemské kopané absolutně zásadní. Stejné je to i pro samotné kluby. Dlouhé roky platilo, že v Česku je mládežnickou akademií číslo jedna ta sparťanská. Za poslední léta se jí nicméně slávistický rival výrazně přiblížil. Odchovanci sešívaných se do A-týmu a do profesionálního fotbalu pravidelně dostávají a výraznou zásluhu na tom má i Petr Hurych, šéf tamní akademie a host dnešní epizody. Jak vnímá vyrovnávání sil, co se týče úrovně mládežnických akademií? Může český celek hrát dlouhodobě na evropské úrovni jen s hráči z vlastní líhně? A jaká je koncepce Slavie při výchově nadějí. O tom všem je dnešní rozhovor. Příjemný poslech.
-
Už jsou to dva roky co Pavel Hapal převzal trápící se Baník Ostrava. Raketové zlepšení pod jeho vedením nepřišlo, ale postupný progres ano. A díky němu se po dvou letech dostal Baník v lize až na průběžnou třetí pozici, kterou si ostravský klub vydobyl v posledních kolech vítězstvími na Spartě a s Duklou. Jaké kroky k současným výkonům Baníku vedly, jak funguje realizační tým i spolupráce s Luďkem Mikloškem, jaké plány má ostravský klub na přestupovém trhu a jak kouč nesl opakující se kritiku v médiích? O tom všem si dnes popovídáme právě s hlavním trenérem Baníku Ostrava Pavlem Hapalem. Příjemný poslech!
-
V noci na dnešek dosáhl Connor McDavid jako čtvrtý nejrychlejší hráč historie na metu tisíce bodů v NHL. Zároveň je čtvrtým nejmladším hráčem, kterému se něco takového podařilo. Oba fakty dokreslují, o jak mimořádný počin jde a jen zapadají do výjimečné kariéry kanadského forvarda. Proto je tu další reakční díl, tentokrát s Jakubem Burianem a Janem Denemarkem, kde moderátoři řeší, kam vlastně McDavida zařadit z historického pohledu a kam až se může dostat v historických žebříčcích. Příjemný poslech.
-
V noci z pátku na sobotu čeká boxerský svět dlouho vyhlížený souboj. Nebude to bitva těch nejlepších a rozhodně nepůjde o sportovně nejdůležitější zápas historie, ba ani tohoto roku nebo měsíce. Přesto se na něj s velkými očekáváními budou dívat statisíce lidí. Do ringu se totiž proti sobě postaví legendární Mike Tyson, bývalý profesionální boxer a šampion těžké váhy, kterému už je 58 let. Proti němu Jake Paul, boxer a jeden z největších youtubových influencerů světa. To všechno v přímém přenosu Netflixu. Ať už se plánujete dívat anebo ne, v dnešní epizodě si můžete poslechnout všechno důležité o tomhle zápase. Probereme to s Tomášem Jančou, expertem na box a na sportovní marketing. Příjemný poslech!
-
Před rokem debutoval v národním týmu v klíčovém utkání proti Moldavsku o postup na Euro. Nyní je Tomáš Chorý při absenci Patrika Schicka reprezentačním útočníkem číslo jedna. Po letním přestupu do Slavie je navíc jedním z důležitých tahounů sešívaných a bezpochyby jednou z nejvýraznějších osobností Chance ligy. Jak náročné byly týdny po přestupu do Slavie? Jak a čím si postupně buduje důvěru fanoušků v Edenu? A jaký je jeho postoj k simulování ve fotbale? To všechno jsme v dnešním vydání podcastu Livesport Daily probrali přímo s devětadvacetiletým útočníkem Tomášem Chorým.
-
Fotbalovou jednadvacítku čeká vrchol kvalifikační cyklu, když se v baráži utká s Belgií o postup na Mistrovství Evropy, které se bude konat v létě na Slovensku. Přestože se lvíčata Jana Suchopárka ve skupině prezentovala rozporuplný výkony i výsledky, na poslední chvíli druhé místo vydřela a v dvojzápase tak mohou kvalifikaci pomyslně smáznout. Proti však stojí favorit, v jehož středu hrají talenti z elitních soutěží, v čele třeba s Arthurem Vermeerenem z Lipska. Postup, stejně jako před dvěma lety, bude chtít vystřílet forvard, kapitán a host dnešní epizody Václav Sejk. Proč si Belgii do baráže nepřál? Co znamená, když ho trenér označuje jako rapla? Co říká na chválu trenéra Jindřicha Trpišovského? A je jeho cílem i nadále prosadit se ve Spartě? O tom všem je dnešní díl. Příjemný poslech.
-
Zatímco pro většinu evropských celků by asi série čtyř proher v řadě moc neznamenala, u mašiny jménem Manchester City se ihned používají termíny jako krize, nebo konec jedné éry. Celek Pepa Guardioly kosí zranění, soudní tahanice a také nejistá budoucnost hlavního lodivoda. Vnitřní klubová atmosféra je podle insiderů velmi dusná, což znamená, že City nesmírně lacino ztrácejí body a jsou v jedné z nejhorších situací po dobu Guardiolova osmiletého kralování. Jaké jsou důvody slabších výkonů City? Je zápasová zátěž elitních fotbalistů vůbec únosná pro lidské tělo? Má vliv na fotbalové výkony kauza mezi Manchesterem a UEFA? A bude Pep Guardiola i po sezoně trenérem Manchesteru City? To vše v dnešní epizodě rozebral sportovní novinář a autor podcastu "Fotbal s Pikym" Jan Pikous.
-
V Turíně probíhá tenisový Turnaj mistrů a nechybí na něm samozřejmě ani světová jednička, Ital Jannik Sinner. Toho přitom už měsíce provází stín dopingové kauzy. Podle vlastního vysvětlení, které přijala Mezinárodní agentura pro bezúhonnost tenisu, se mu nepovolená látka dostala do těla omylem. A trest tedy nepřišel. Do celé věci se ale vložila světová antidopingová agentura WADA a žádá pro Sinnera až dvouletý zákaz tenisu. O detailech celé kauzy i o tom, proč se Sinnerovi, narozdíl třeba od české tenistky Nikoly Bartůňkové, dostalo speciálního zacházení, si dnes povídáme s bývalým tenistou a právníkem, mimo jiné advokátem tenisty Iva Mináře v jeho dopingové kauze, Janem Halamou. Příjemný poslech!
-
Vyhlášení ankety Atlet roku minulý víkend vzbudilo poměrně velké debaty a to ani ne tak kvůli vítězi, kterým se stal oštěpař Jakub Vadlejch, ale hlavně kvůli zpracování přímého přenosu. Ten mnoha divákům připomíná estrádní pořady z osmdesátých a devadesátých let a nevyhýbá se anii bizarnostem typu z playbacku hrajících elektrických kláves, které viditelně nejsou zapojené do elektřiny. Podobných podivností v přenose bylo víc a všechny je ve vláknu na sociální síti X zachytil Jan Šebek, spoluvlastník firmy gen live production, která vyrábí přenosy na internet třeba z karlovarského filmového festivalu. A právě Jan Šebek je hostem dnešní epizody, ve které rozebereme Atleta roku a obecně i formát galavečerů u příležitosti předávání cen. Příjemný poslech!
-
Sigma Olomouc nebude na rok 2024 asi vzpomínat příliš v dobrém. A to ani ne tak ze sportovního pohledu - byť dvakrát měnila trenéra, teď se jí pod koučem Tomášem Janotkou daří. Navíc o klub se podle všeho uchází hned několik zájemců, kteří by si ho chtěli koupit. Ale k neradosti Sigmy - nejvíc viditelné jsou spory s fanoušky. Ty trvají už dlouhou dobu a v posledních týdnech se vyostřily. Skalním fandům byly strhávány transparenty v jejich sektoru, kotel pak vyhlásil bojkot zápasů svého oblíbeného klubu a trenér Janotka kontroloval prohlášením, že takoví fandové Sigmě ani chybět nebudou. Rozklíčovat složitou situaci v Sigmě a pojmenovat co nejvíc jejich problémů se dnes pokusíme s Janem Dočkalem, sportovním novinářem Seznam Zpráv a člověkem, který do olomouckého fotbalu vidí jako málokdo jiný. Příjemný poslech!
- Показать больше