Episoder
-
У 2003 році через законодавчі прогалини у зоні відчуження легалізували своє проживання понад 2,5 тисячі самоселів - людей, які самостійно повертались та облаштовували своє життя у селах, які межують із Чорнобильською АЕС. Зараз законодавство змінилось і діє пряма заборона на проживання у цій зоні. То чому люди поверталися до зони відчуження? Які мотиви ними рухали? Чи боялися вони радіації?
-
Секретні звіти КДБ про аварію на четвертому енергоблоці дають чітке розуміння - трагедія була неминучою. Такого висновку дійшов історик Володимир В'ятрович, прочитавши документи радянських спецслужб. Ланцюг подій, кінцем якого стане катастрофа, бере свій початок ще на етапі проектування і будівництва АЕС.
-
Manglende episoder?
-
Чорнобиль достатньо представлений у масовій культурі. А чергові серіал, книга, чи комп'ютерна гра лиш поновлюють інтерес до трагедії. Однак, чи можливо не загубити історичну достовірність за переосмисленням та інтерпретацією катастрофи?
-
«Чорнобиль - це перш за все катастрофа часу», - писала Світлана Алексієвич. То ж які філософські проблеми порушила техногенна катастрофа? Як трагедію переосмислювали митці? Та який культурний слід тягнеться з Прип'яті 86-го до наших днів?
-
Місто Прип'ять та зона відчуження лише на перший погляд здаються покинутими. Ці території постійно приваблюють сталкерів та мародерів. Як це слідкувати за порядком у Чорнобилі? Розповідає патрульний.
-
Що відбувається з архітектурою Прип'яті понад тридцять років після трагедії і що чекає на місто у майбутньому? Подальший занепад і остаточне зникнення чи поступова реінтеграція? Яким його пам'ятали мешканці та яким бачать сьогоднішні відвідувачі?
-
Як зона відчуження поступово перетворилась з екологічної діри на заповідник для тварин? Яких звірів можна зустріти у лісах Прип'яті? Як радіація вплинула та продовжує вливати на їхнє життя?
-
Запис найстрашнішої рохмови у 20-му столітті. Кого визнали винними у аварії на ЧАЕС? Як склалась доля найвідоміших фігурантів трагедії Брюханова та Дятлова? Що приховувалось у засекречених матеріалах КДБ та чи відомо все зараз? Про що намагався сказати світу академік Легасов? Та що не так з його самогубством?
-
Поки десятки тисяч людей мили заражені будинки, радянська влада промивала мізки та відстежувала іноземних журналістів. Як відчищали будинки у Прип'яті? Чому та яким чином позбувалися тварин у зоні? Що одягали та чим захищались ліквідатори? Та як боролися з наслідками катастрофи?
-
Які симптоми опромінення радіацією? Як лікували постраждалих від Чорнобильської катастрофи та яку ціну за це заплатили медики? А також, як впливають наслідки катастрофи на українців сьогодні?
-
Якою була Прип'ять у перші дні катастрофи? Зразкове місто, предсвятковий настрій, вимкнутий зв'язок, "тимчасова" евакуація та інші спогади наповнені тривогою та страхом.
-
Як висвітлювали потенціал атомної енергетики в СРСР? Чому катастрофу на ЧАЕС замовчували? Та ще більше інформації про радіацію від вчительки фізики з Прип'яті.
-
Чи були проблеми при будівництві ЧАЕС? Нестача матеріалів, їх низька якість, погана організація процесів та зношене обладнання. Як працювати у таких умовах згадує звичайний будівельник.
-
Історія жінки, яку вивезли з Прип'яті після аварії, коли їй було всього один рік. Як це повернутися до рідного міста у дорослому віці? Чи легко постійно проходити повз занедбаний будинок батьків та відповідати на питання допитливих туристів.
-
Документальний аудіосеріал про трагедію, яка варта уваги не лише раз на рік. Чотирнадцять історій звичайних людей про Чорнобильську катастрофу, яка змінила їхні життя назавжди. Наші герої різної статі, віку та професій. Хтось лише народився напередодні аварії на ЧАЕС або старанно працював у школах та газетах, інші вже рятували постраждалих та ліквідовували наслідки, а деякі досі патрулюють зону відчудження. Але всі вони об'єднані особливими спогадами про Прип'ять та діляться ними в цьому подкасті.