Episoder

  • Це третій епізод подкасту Онлайн[за]хист – нового проєкту Української правди про кібербезпеку, який ми робимо разом з нашим партнером – ОLX.

    У ньому редактор подкастів УП Федір Попадюк разом з керівником відділу бізнес-аналітики ОLX Віктором Нобіузом будуть “продавати ноутбук” та дадуть поради, як зробити це ефективно та безпечно. Так, саме “безпечно”, адже за статистикою, шахраї все частіше полюють й на продавців.

    Що у подкасті?

    ● Як обрати сайт для продажу в інтернеті?

    ● Що треба писати про товар, щоб його купили?

    ● Як зрозуміти де надійний покупець, а де шахрай? Які запитання ставлять шахраї продавцям товару?

    ● За допомогою яких технік шахраї намагаються ввести продавців у оману?

    ● До кого звертатися, якщо шахраї змогли заволодіти вашими грошима?

    Після прослуховування цього подкасту ви точно знатимете, як шопитися безпечно та не дасте шахраям жодного шансу. Дізнатися більше про кіберзахист та існуючі онлайн-загрози ви зможете з першого епізоду та на освітньому сайті Онлайн[за]хист.

  • Це другий епізод подкасту Онлайн[за]хист – нового проєкту Української правди про кібербезпеку, який ми робимо разом з нашим партнером – ОLX.

    У ньому редактор подкастів УП Федір Попадюк разом з керівником відділу бізнес-аналітики ОLX Віктором Нобіузом будуть говорити про безпечний онлайн-шопінг та як, скажімо, при купівлі iPhone не втратити всі гроші з банківської картки.

    На жаль, такі випадки стаються доволі часто, адже за дослідженнями, 57% українців — не знають жодного способу захисту своїх акаунтів та платіжних даних. Тож кожний третій онлайн-користувач, який у месенджері отримав лінк на фішинговий ресурс від шахрая, втратив свої гроші.

    В таких атаках задіяні методи соціальної інженерії — психологічних маніпуляцій, які вводять покупця в оману. Жертва робить кілька кліків для підтвердження покупки на ніби-то знайомому сайті, а насправді — віддає гроші злочинцям через фальшиву платіжну форму. 

    Як від цього уберегтися? Послухати подкаст Української Правди!

    Після прослуховування цього подкасту ви точно знатимете, як шопитися безпечно та не дасте шахраям жодного шансу. 

    Дізнатися більше про кіберзахист та існуючі онлайн-загрози ви зможете з першого епізоду та на освітньому сайті Онлайн[за]хист: https://safety.olx.ua/

  • Manglende episoder?

    Klik her for at forny feed.

  • Це перший епізод подкасту Онлайн[за]хист – нового подкасту Української правди про кібербезпеку, який ми робимо разом з нашим партнером – ОLX.

    У ньому ми з керівником відділу бізнес-аналітики ОLX, Віктором Нобіузом, будемо говорити про безпеку в інтернеті – як купувати та продавати онлайн "без пригод", як розпізнати шахраїв і не піддаватися їх маніпуляціям, навчитися захищати свої персональні дані, щоб не дати шансу зловмисникам вкрасти ваші гроші.

    Свого часу я, автор цього подкасту, Федір Попадюк натрапив на шахраїв. Вони за допомогою вірусу заблокували мій комп’ютер та вимагали гроші. У цьому епізоді я з’ясував, що тепер зловмисники в основному не зламують комп’ютери, а "зламують" людську психологію — це ще називається "соціальна інженерія". Відтак українці частіше за все самостійно віддають злодіям гроші, повіривши, що на тому кінці інтернету реальні продавці, покупці, або навіть співробітники поліції чи банку.

    Що у подкасті?

    Хто найчастіше потрапляє на гачок інтернет-шахраїв? Що таке фішинг і як від нього захиститись? Що таке соціальна інженерія і чому шахраї телефонують вам у незручні моменти? Навіщо віруси блокують ваш комп'ютер і як вберегтись від програм-вимагачів? Що таке клікджекінг та як навчитися не клікати на все підряд? Як вберегтись від інтернет-сталкерінгу або доксінгу? Що таке кіберсквотінг і чому треба уважніше вчитуватись у назви сайтів? Чому треба уважніше перевіряти додатки, які ви збираєтесь встановити на свій телефон? Де в українському інтернеті найбільше відбувалося шахрайств?

    Все ці атаки підривають довіру до онлайн-шопінгу, який зараз розвивається надшвидкими темпами. Хоча, знаючи базові правила, можна захистити себе й своїх близьких. Про них можна дізнатися з подкасту на: Apple Podcasts, Google Podcasts, YouTube, Soundcloud, Spotify, Сайт УП, інші платформи.

    Також раджу зайти на антишахрайський сайт Онлайн[за]хист (https://safety.olx.ua/).

  • Освітній проєкт Онлайн[за]хист, який у 2020 запустила компанія OLX, тепер буде звучати на безпечних вібраціях Української правди. Все що ви не знали або забули про кібербезпеку – зможете почути у спільному подкасті.

    Раз на два тижні редактор подкастів УП Федір Попадюк буде розпитувати керівника відділу бізнес-аналітики OLX Україна Віктора Нобіуза про безпеку в інтернеті – як безпечно купувати і продавати в онлайні, як розпізнати шахраїв і не піддаватися маніпуляціям, навчитися захищати свої персональні та платіжні дані, щоб не дати шансів шахраям вкрасти ваші гроші. Тож стати майстром безпечного шопінгу буде ще простіше.

    Подкаст доступний в додатках Apple Podcasts, Google Podcasts, Soundcloud, Spotify та на інших платформах. Більше корисної інформації про те, як  убезпечити себе і не потрапити на шахраїв, ви також знайдете на сайті safety.olx.ua