Episoder
-
Якою має бути візія при відбудові шкіл? Як освітні заклади допомагають вертати людей в українські міста? Як, будуючи класну школу, розвивати екосистему район довкола? Як має виглядати школа, яку не хочеться прогулювати? У цьому #спецвипуск_освіта говоримо з Катериною Яровою — засновницею та головною архітекторкою бюро IK-architects. Разом з командою вони створили проєкт VILNA School, аби відновити зруйновану росією Харківську гімназію №47.
-
Який соціально-культурний контекст появи цього тексту? Наскільки актуальними є проблеми, які описуються у творі? Яку розмову можна зліпити на основі цього сюжету? Як розкриваються жіночі образи? Як впливає патріархальна побудова світу? Чи був вибір у героїв твору діяти інакше? А також наші роздуми про те, чи дійсно потрібна «Кайдашева сім’я» в шкільній програмі.
-
Manglende episoder?
-
Що таке профорієнтація? Як розібратися з собою та обрати професійний напрямок? Чи пропонує держава системні рішення? Як я можу допомогти собі в 16, 20, 30, 50 років визначитися з тим, ким я буду, коли виросту. Чи тест скаже мені про мою професію? Хто такі карє'єрні радники? І ще купа питань, на які шукали відповіді
-
Марко Вовчок, зі справжнім імʼям Марія Вілінська, — українка за вибором, «доня» Тараса Шевченка, письменниця та перекладачка. Чи потрібні нам твори Марко Вовчок у шкільній програмі? Про що вони? Чи криється за простими сюжетами глибокий сенс? Як культурно-історичний контекст впливає на появу подібних текстів? У цьому випуску говоримо про твір «Інститутка» — про контекст кріпацтва, емансипацію жінок, абʼюзивні стосунки та актуальність твору сьогодні. А як ви думаєте, що хотіла сказати авторка? Пишіть у коментарях. Підтримати нашу роботу на Патреоні https://cutt.ly/eCLOw9g Авторка подкасту - Саша Шевченко https://www.instagram.com/sasha_schevchenkoСпівавторка рубрики - Анна Пуцова https://www.instagram.com/putsovaМенеджерка проєкту - Анна Сєтак https://www.instagram.com/anya_setak
-
Нещодавно Міністерство освіти і науки України оголосило набір на програму для тренерів, які потім навчатимуть вчителів_ок для викладання оновленого курсу «Захист України» у 10-11 класах. У цьому випуску говоримо з Інною Совсун - народною депутаткою, першою заступницею міністра освіти та науки України (2014-2016), яка працює над цим проєктом.Як виникла ідея створення нової навчальної програми? Як створювався курс та хто був залучений? Як виглядатиме цей курс з точки зору учнів? А також про те, чому програма має саме таке наповнення та як буде інтегрована в школи, дивіться у цьому випуску.Набір на програму для тренерів: https://defenceforukraine.com.uaПодати заявку ще можна встигнути до 4 червня;)Підтримати нашу роботу на Патреоні https://cutt.ly/eCLOw9g Авторка подкасту - Саша Шевченко https://www.instagram.com/sasha_schevchenkoІнна Совсун - https://www.instagram.com/sovsun?igsh=ZzNxeGZ0MHIwdGE1Менеджерка проєкту - Анна Сєтак https://www.instagram.com/anya_setak
-
Другий випуск присвячений баті Шевченку: основа, база, ѓрунт. Спроба подумати й перепрочитати Григоровича на сучасний лад.
-
Нову рубрику про освіту, яка так само На часі, як і культура, починаємо з розмови з директоркою Українського центру оцінювання якості освіти, Танею Вакуленко.
Навіщо потрібні тести та системи оцінювання? Хто займається їх розробкою? Як визначаються критерії оцінювання? Наскільки об'єктивно оцінювати знання дітей та підлітків зараз, враховуючи їх емоційний стан? Системи оцінювання на всіх етапах освітнього процесу від початкової школи до вступу на магістратуру. Про все це в цьому випуску.
-
У цій рубриці Саша Шевченко та Аня Пуцова говорять про твори української літератури, перечитуючи їх у дорослому віці, аби переосмилити для себе їх важливість. Цей формат подібний до розмов на кухні — він легкий, але наповнений питаннями та копанням у сенсах. Перший випуск присвячений поемі Івана Котляревського "Енеїда" — це перший твір в українській літературі, написаний живою українською народною мовою.Твір, який дав початок новій українській літературі. Спробували подискутувати, а чи дійсно він такий важливий.
-
На створення цього епізоду надихнула Оля Геркулес. Початкова ідея була розповісти, що полюбляли їсти наші письменники та письменниці, але під час пошуку матеріалів виявилося, що тема набагато глибша. Сподіваюся, що цей випуск змотивує і вас шукати більше інформації та досліджувати нашу культуру.
-
Аллу Горську називають душею українського шістдесятництва. Ювілейний випсук подкасту присвячений мисткині, яка була вбита радянською владою за свою непохитність і свободу. Символічно, що випуск виходить саме після новин про масові поховання в Ізюмі і починається з поховань в Биківні, які Алла Горська разом з колегами відшукали. Тяглість історії, яка повторюється. Імена, які маємо знати. Роботи, які маємо берегти. Аби бути самим.
-
Віктимізація, трагізм, ідеалізація й героїзм.
Розмірковувала, чому ми схильні до страждань, чим це шкідливо і як з цим бути? Чи все мистецтво про біль? І чи тільки в укр літ страждають?
-
Спроба поміркувати, як жінки реалізовували себе як письменниці на різних етапах історії України.
Марко Вовчок, Олена Пчілка, Наталя Кобринська, Ольга Кобилянська, Леся Українка, Ліна Костенко, Оксана Забужко, Таня Малярчук, Софія Андрухович - про всіх них і про літературу.
-
Спроба поговорити про український постмодернізм у розрізі розвитку світової культури. Як виникає поняття сучукрліт: коли і чому? Яка її особливість та унікальність? Перші творці. Вісімдесятники та перший прозовий твір Незалежності. Масова та елітарна літератруи, авторитет і канон. Про все це в цьому випуску.
-
Бойчук та бойчукісти. Своєрідне унікальне українське монументальне мистецтво. Культурна ідея більша за власну амбіцію. Знищені роботи й реабілітовані художники.
-
Жінка, яка кинула виклик суспільству заради своєї мрії.
Об'їздила весь світ, зафільмувавши народи, яких більше немає.
Кінодокументалістка, художниця, письменниця, мандрівниця.
Яскрава історія яскравої людини.
-
Культура 20 рр. минулого століття. Література, театр, кіно, живопис. Київ, Харків, Одеса. Радянська українізація: справжня мета і наслідки.
-
Більшовик, якого репресували
Філософ з головою хлопчика
Запитання Сталіну
Перший звинувачений в порнографії
Любовні трикутники і бійка з Сосюрою
І дуже класний письменник - це все у цьому випуску.
-
Випуск присвячений розповіді про поетку, перекладачку, інтелектуалку і просто круту молоду жінку, творчість якої була забута через дії радянців.
- Vis mere