Episoder
-
Milyen mélységek tárulnak fel az Úr imádságában? Mit üzen nekünk ma és hogyan imádkozzuk?Vendégek:- Kiss Menyhért OFM ferences szerzetes- Kodácsy Tamás református lelkészMűsorvezető: Vágvölgyi GergelyKapcsolódó Agapé adás: https://www.youtube.com/watch?v=55BF7goxfek&t=8s
-
Kicsoda a Mennyei Atya? Milyen lehetne az istenképünk, ha jobban ismernénk Őt? És hogyan imádkozzuk jól az Úr imádságát, a Mi Atyánkot?
Vendégek:
- Molnár Ambrus református lelkész
- Kocsis Tamás görögkatolikus pap
Műsorvezető:
Vágvölgyi Gergely -
Manglende episoder?
-
Miben gyökerezik az ember méltósága? Mi szolgálja a legjobban méltóságunk megőrzését kiszolgáltatott helyzetben és mik a személy méltóságának lelki aspektusai?
Kapcsolódó Agapé adás: https://www.youtube.com/watch?v=j3degE4FVtk Vendégek: - Révay Edit OCV szerzetesnővér, szociológus - Cserhátiné Szabó Izabella evangélikus lelkész Műsorvezető:Vágvölgyi Gergely
-
Milyen értéket képvisel az emberi élet? Milyen fokú védelem illeti meg egyes szakaszaiban és mit tehetünk az élet civilizációjáért a hétköznapokban?
Vendégek:
- Dr. Rojkovich Bernadette, az irgalmasrendi kórház főorvosa, a Magyar Bioetikai Társaság elnöke;
- Marton Zsolt váci megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia családügyi bizottságának elnöke.
Műsorvezető:
Vágvölgyi Gergely -
„Bátorság! Én vagyok, ne féljetek!” – Krisztus szavai kétezer éve visszhangoznak, a Biblia egyik, ha nem a leggyakoribb fordulata pedig éppen a „Ne féljetek!”. De mit jelent valójában nem félni, és mi adja a keresztény ember bátorságát?
Vendégek:
- Steinbach József református püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke
- Martos Levente Balázs római katolikus püspök
Műsorvezető:
Vágvölgyi Gergely -
Vajon hányféleképpen adhat lehetőséget a nyár a lelki feltöltődésre? Avagy: a lélek ápolására? Hogyan tudunk a mindennapjainkban odatalálni Isten jelenlétéhez? Könnyű vagy kihívással teli út ez? A rohanó hétköznapokban gyakran azt érezzük, csak egy kis nyugalomra, csendre vágyunk. De milyen viszonyunk van valójában a csendhez, az egyedülléthez? Mondhatjuk azt, hogy Isten anyanyelve a csend? Ha igen: vajon beszéljük ezt a nyelvet? És hogyan lehet megtanulni?
Vendégek:
Joób Máté evangélikus lelkész
Nagy Bálint jezsuita szerzetes
Műsorvezető:
Bodó Mária -
A tanítványok összegyűltek, nagy szélzúgás támadt, lángnyelvek jelentek meg, majd Péter szavainak hatására többezer ember megtért. Tudjuk, pünkösdkor kiáradt a Szentlélek - de mit jelent ez valójában? Hogyan árad ki a Lélek? Milyen ajándékai vannak? Miként kell érteni a nyelveken szólás adományát, és milyen hatással kell(ene) lennie mindennek a mi életünkre?
Vendégek:
Laurinyecz Mihály katolikus pap, erkölcsteológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karának erkölcsteológiai tanszékvezetője
Békési Sándor református lelkész, teológus, a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának docense
Műsorvezető:
Szemkeő Júlia -
Hogy lehet elképzelni, hogyan volt jelen a bibliai időkben és milyen módon van jelen a saját személyes életünkben a Szentlélek? Milyen tulajdonságai vannak, egyáltalán hogy helyezkedik el az Atya és a Fiú közötti tengelyen és milyen érzés, amikor általunk is megnyilvánul a harmadik isteni személy? A Szentlélekről beszélgetünk.
Vendégek:
Bácskai Károly evangélikus lelkész, egyetemi docens
Beran Ferenc katolikus pap, egyetemi docens
Műsorvezető:
Szemkeő Júlia -
Hogyan nevelték és hogy szerették gyerekeiket a szülők a bibliai történetekben? Hogy értelmezzük azt, hogy Ábrahám feláldozta volna várva várt fiát, vajon miben hasonlít a mózeskosárhoz egy gyermekmentő inkubátor és miért került be a tízparancsolatba a szülők tisztelete? Szülőségről beszélgetünk a Biblia segítségével.Vendégek:Seben Glória evangélikus lelkész, hittanár, pszichológus Makláry Ákos görögkatolikus papMűsorvezető:Szemkeő Júlia
-
Mit üzen Isten a gyermekek által a Szentírás történeteinkeresztül? Milyennek mutatja a legkisebbeket a Biblia? Miért született megolyan nehezen Ábrahám és Sára gyereke: Izsák? Hogyan tisztelje apját és anyjátaz, aki soha nem ismerte őket és vajon még gyermek volt Jézus 12 éves korában?Mi a különbség a gyermekiség és a gyerekesség között és hogyan hasonlíthatunkazokra a gyerekekre, akiket példaként állított elénk Krisztus? Ezekre akérdésekre is keressük a választ a Szentírás segítségével.
Vendégek:
Kodácsy-Simon Eszter egyetemi docens, az EvangélikusHittudományi Egyetem Valláspedagógia Tanszékének vezetője
Boros Dávid baptista lelkipásztor
Műsorvezető:
Szemkeő Júlia
-
Két papi hivatás, melyet a Szentatya közelsége erősítettmeg. Milyen a kisugárzása Ferenc pápának, mik történtek a színfalak előtt ésmögött, amelyek életre szóló lendületet adnak egy kezdődő és egy futóhivatásban? Vajon hogyan képes a Szentatya egyenesen Krisztusra szegeznisokezer ember tekintetét és közvetíteni ég és föld között? Miért tűnikszigorúnak az arca imádkozás közben és hogy lehetséges, hogy mindig azoknak azembereknek szentel figyelmet, akiknek a legnagyobb szükségük van rá? Ferencpápa jelenlétéről és a közös szolgálatról beszélgetünk.
Vendégek:
Horváth Zoltán katolikus pap, liturgikus felelőse Ferencpápa Kossuth téren celebrált szentmiséjének
Faragó András, diakónus, papnövendék
Műsorvezető:
Szemkeő Júlia
-
Ferenc pápának a magyarországi látogatás a 41. apostoli útja, de vajon merre járt eddig? Milyen országokat látogatott meg, és miért pont azokat? Miért pont Albániával kezdte európai útjait? Mi akadályozta meg II. János Pál pápát, hogy ellátogasson Csíksomlyóra, és milyen üzenete volt Benedek pápa Európában tett apostoli útjainak? Egyáltalán, mióta és miért is utaznak ennyit a katolikus egyházfők? Vendégek:Érszegi Márk AurélVatikán-szakértőFenyves Krisztiánkatolikus teológusMűsorvezető:Bodó Mária
-
„Legyetek irgalmasok, amint a ti mennyei Atyátok isirgalmas!” – olvassuk Jézus szavait a Szentírásban. De valójában mit jelentirgalmasnak lenni? Milyen kapcsolatban van e fogalom az igazságossággal és aszeretettel? Miként világítja meg számunkra a feltámadás fénye az isteniirgalmasság kérdését, és miért mondhatjuk azt, hogy az internet irgalmatlan?
Vendégek:
Dr. Kék Emerencia teológus, a Sapientia SzerzetesiHittudományi Főiskola Morálteológiai Tanszékének docense
Dr. Laurinyecz Mihály katolikus pap, a Pázmány PéterKatolikus Egyetem Hittudományi Karának erkölcsteológiai tanszékvezetője
Műsorvezető:
Bodó Mária
-
Miket mondott Krisztus utolsó óráiban? Tényleg úgy érezte, elhagyta őt Isten? Miért bocsátott meg a vele együtt megfeszítettnek és mire szomjazik valójában? Nekünk mit mond a kereszten függve? Jézus Krisztus utolsó szavairól teológiai és bibliai alapokon beszélgetünk.Vendég:Ádám Miklós Esztergomi Hittudományi Főiskola biblikum tanáraKodácsy Tamás református lelkész, Károli Gáspár Református Egyetem tanáraMűsorvezető: Szemkeő Júlia
-
Miért akarták a farizeusok megölni Jézust? Hogyan sikerült ürügyet, aztán okoat találniuk, hogy végül Pilátus kivégeztesse őt? Miért csak egy mondatot mondott Krisztus a kihallgatása során és mi volt Pilátus részéről taktikailag elhibázott lépés ahhoz, hogy megmentse őt a haláltól? Jézus peréről teológiai és jogi síkon is beszélgetünk.Vendég:Balog Elemér jogtörténész, egyetemi tanárKocsis Imre katolikus pap, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanszékvezetőjeMűsorvezető: Szemkeő Júlia
-
Miért megy nehezen a nyitott párbeszéd az abortuszról? Hol van vagy hová tűnik a hit akkor, amikor életről és halálról gondolkozik a bajba jutott? Miért fontos a férfiak jelenléte és mi a helyzet a szeretetteli odafordulással és mindannyiunk felelősségével embertársaink felé? Vendégek:Olaj Anett, az abortusz.hu szerkesztője, a József Szövetség társalapítójaPuskás Balázs, a Szent István Intézet vezető kutatója és a Gyermekjogokért Egyesület AlelnökeMűsorvezető:Szemkeő Júlia
-
Hogyan és mikor született az Egyház? Amikor Jézus elhívta Pétert? Amikor SimonbólPéterré nevezte? Vagy a tizenkét apostol kiválasztásakor? És miért pont SzentPéter lett a kiválasztott – az az ember, aki háromszor is elárulja? Hogyannőtte ki magát a világ legnagyobb intézményévé és hogy képviseli Ferenc pápa apéteri alapokat napjainkban?
Vendég:
Fejérdy András a Történettudományi Intézet Bölcsészettudományi Kutatóközpont igazgatóhelyettese
Műsorvezető:
Szemkeő Júlia
-
Dörgedelmes, haragvó, büntető Isten, aki kiűz a paradicsomból és áldozatot kíván? Vagy szelíd, jóságos, gyengéd, anyai szeretettel odaforduló Jóisten? Milyen is az Úr valójában és egyáltalán, biztos, hogy amikor mi félelmetesnek látjuk, akkor valóban az is?
Mit olvashatunk ki az Ószövetségből és mit az Újból?
Vendégek:
Koronkai Zoltán jezsuita szerzetes
Varga Gyöngyi evangélikus lelkész, az Evangélikus Hittudományi Egyetem Ószövetségi Tanszékének vezetőjeMűsorvezető:
Szemkeő Júlia -
Egy éve tört ki az orosz-ukrán háború - egy éve szakadnak szét családok, válnak hontalanná emberek és inog meg a hite sokaknak a reményvesztettségben. Hol van ilyenkor Isten? Miért hagyja? Mit lehet mondani a legnagyobb erkölcsi válság idején és miben erősítenek meg a drámai pillanatok? Háborús élmények és istenélmények fonódnak össze két tanúságtételben.
Vendégek:
Zán Fábián Sándor kárpátaljai református püspök
Makuk János, a Beregszászi Járási Máltai Szeretetszolgálat elnökeMűsorvezető:
Szemkeő Júlia -
Mit rontott el Ádám és Éva, miután szóba álltak a kígyóval? Hogyan biztosít szabadságot és lehetőségeket a tízparancsolat a megkötések helyett? Mindenképp a tékozló fiú útját kell járnunk ahhoz, hogy közel kerüljünk Istenhez? És egyáltalán miért kell rendet rakni a szobában bulizás előtt és miért kell kikapcsolni a szundi-funkciót az ébresztőórán nagyböjtben? Bűnről, szembenézésről, megbocsátásról beszélgetünk.
Vendég:
Lengyel Donát ferences szerzetes, a Pasaréti Ferences Plébánia káplánja
Soltész Attila, baptista lelkipásztor, a Baptista Családszolgálat vezetője
Műsorvezető: Szemkeő Júlia
- Vis mere