Episoder
-
Dirbtinis intelektas sparčiai skverbiasi į įvairias mokslo sritis. Baltymų inžinerija – ne išimtis. Dirbtinio intelekto dėka kurti naujus baltymus galima greičiau ir efektyviau. DI technologijų pritaikomumas šioje srityje dar nėra iki galo išnaudotas ir siūlo vis naujų galimybių.
Apie tai, kaip lietuviai kuriai unikalius sprendimus baltymų inžinerijos srityje, kodėl ši sritis yra ypatingai perspektyvi ir kiek kainuoja baltymų generavimą perkelti iš laboratorijos į skaitmeninę erdvę naujame Ai BOOST tinklalaidės epizode pasakoja startuolio “Biomater Designs” vadovas ir bendraįkūrėjas Laurynas Karpus.
„Manau, kad 5-10 metų perspektyvoje baltymų dizainą varžys tik mūsų pačių fantazija, o ne kažkokios techninės kliūtys“, - sako startuolio „Biomatter Designs“ vadovas Laurynas Karpus.
-
Šiame epizode su Žilvinu Sadausku, AI BOOST akceleratoriaus ekspertu, verslo konsultantu ir lektoriumi kalbame apie tai, kokias klaidas dažniausiai daro dirbtinio intelekto startuoliai, kodėl meditacija yra svarbus įgūdis dirbtinio intelekto kūrėjams ir kodėl 100 tūkst. investicijos prašantys dirbtinio intelekto startuoliai nėra rimtai vertinami investuotojų.
-
Manglende episoder?
-
Pas mus svečiuose – Kazimieras Sadauskas, startuolio IMINT.AI įkūrėjas su kuriuo kalbame apie dirbtinio intelekto pritaikymą gynybos srityje, su tuo susijusias rizikas ir romantiką, apie tai, kaip parduoti DI sprendimą žvalgybos tarnyboms ir kaip Kinija “medžioja“ dirbtinio intelekto talentus visame pasaulyje.
-
Dirbtinis intelektas yra plačiai taikomas medicinoje, tačiau jo pritaikomumas plečiasi dar labiau. DI sprendimai yra kuriami ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Startuolis EquuSight kuria pirmąją pasaulyje žirgų ortopedijos rentgeno diagnostikai skirtą programinę įrangą, kurios pagalba automatizuotai randami ir analizuojami žirgų plaštakaulinio piršto sąnario ir pėdos piršto sąnario srities pažeidimai. Apie tai, kaip DI sprendimai gali pagerinti žirgų gerovę ir palengvinti gydytojų darbą kalbamės su EquuSight įkūrėja ir vadove Rugile Dauliūte.
-
Nors šiuo metu kelionės yra smarkiai apribotos pandemijos, daugelis svajoja ir planuoja ateities išvykas ir atostogas. Dirbtinio intelekto technologijos neaplenkė ir kelionių sektoriaus, tad planuodami savo sekančią kelionę į pagalbą pasitelkti galite virtualų asistentą. Apie tai, kaip dirbtinis intelektas padeda greičiau, pigiau ir kokybiškiau susiplanuoti keliones pokalbis su Edmundu Balčikoniu, startuolio Eddy Travels vadovu ir įkūrėju.
-
Dirbtinis intelektas yra aktyviai taikomas sveikatos srityje, siekiant modernizuoti tradicines technologijas ir jas padaryti efektyvesnes ir tikslesnes. Dirbtinio intelekto sprendimus medicinai kuria ir Lietuvos įmonės ir startuoliai. Vienas ryškiausiai suspindėjusių šiais metais – startuolis pavadinimu "Ligence", taikantis dirbtinį intelektą atliekant širdies ultragarso tyrimą. Apie "Ligence", jų sėkmės receptą ir dirbtinio intelekto taikymo sveikatos srityje subtilybes kalbame su Dovydu Matuliausku, medicinos studentu, "Ligence" bendraįkūrėju ir finansų vadovu.
-
Technology is becoming increasingly important in our daily lives, but also – on a global scale. Countries are competing for leadership in various tech fields with a mindset “you are first or you lost”. But how far can you go alone? Baltic American Freedom Foundation together with a DC based Center for European Policy analysis decided that US-Baltic cooperation in the field of tech has a lot of potential and needs a little boost. That’s why they are launching a Digital Innovation Baltic Fellowship that will aim to develop and support a network of next-generation transatlantic leaders in the tech space.
In this episode we will be talking about this fellowship and how to build a transatlantic digital leadership with Milda Matačiūnaite-Boyce, Transatlantic leadership director at the Center for European Policy Analysis and Michael Polt, Ambassador in Residence at the Arizona State University, former U.S. Ambassador in Estonia and Serbia and Montenegro and a member of Baltic American Freedom Foundation (BAFF) Board of Directors.
-
Ar gali technologijos transformuoti viešąjį sektorių? Ar Lietuvos institucijoms reikia dirbtinio intelekto sprendimų?
“Niekada nebūsim pasiruošę inovacijoms, jeigu esi pasiruošęs - tai jau ne inovacija. Jeigu tai yra labai saugus sprendimas, visi tuo patenkinti ir žino kaip padaryti tai kalbame jau apie inovacijas, o tiesiog apie technologijų pritaikymą“ , - sako GovTech Lab įkūrėja ir vadovė Arūnė Matelytė.
GovTech Lab vadovė teigia, kad Lietuvos viešasis sektorius turi labai daug inovacijų potencialo ir gali duoti gerą impulsą ir privačiam sektoriui, tačiau turime gerai suvokti kam ir kodėl taikome technologijas.
“Sprendimas kažką keisti turi ateiti ne iš technologijos, o iš susitarimo su piliečiais, sprendimų priėmėjais ir politikais, kad norime keisti sistemą, požiūrį, kaip mes įgyvendinam tam tikrus dalykus, o technologija yra tik įrankis tai padaryti“, - teiga Arūnė.
-
Kaip užauginti sėkmingą DI startuolį? Ar finansavimo pritraukimas yra didžiausias iššūkis ir startuolio likimą nulemiantis faktorius?
AI BOOST tinklalaidės svečias Mindaugas Bružas, teigia, kad finansavimo šaltinių startuoliams dabar yra apstu, o investuotojai skundžiasi, kad pasigenda idėjų, į kurias verta investuoti.
Pokalbis apie tai, nuo ko prasideda startuolio kelias, kokios yra jo vystymo stadijos, kiek tenka laukti sėkmingo rezultato ir kas tikrai patikės jūsų idėja – penktajame AI BOOST tinklalaidės epizode!
-
Pokalbis su Ieva Martinkėnaite, norvegų įmonės Telenor viceprezidente tyrimams, analitikos ir dirbtinio intelekto padalinio vadove apie tai, kas yra daiktų internetas ir ar gali jis tapti Europos technologijų proveržio sritimi? Kodėl žmonės bijo 5g ryšio ir ar šios baimės yra pagrįstos? Ką dirbtinio intelekto srityje planuoja Europos Sąjunga ir apie ką kalbama Europos Komisijos DI aukščiausio lygio ekspertų grupėje?
-
Biometrinės technologijos – kur jos yra naudojamos, kokių iššūkių kelia ir kaip juos galime įveikti, kad gautume maksimalią naudą iš šių technologijų? Ar verta nerimauti dėl to, kad sporto klubas saugo jūsų piršto antspaudą? Ar veidų atpažinimo technologijos taps policijos plačiai naudojamu įrankiu? Atsakymų į šiuos klausimus ieškome su Linu Petkevičiumi, informatikos mokslų daktaru ir tyrėju lietuviškoje biometrijos įmonėje "Neurotechnology.
-
Apie dirbtinį intelektą pastaruoju metu kalbama tikrai daug – jis aptariamas ne tik iš technologijų, bet ir iš filosofinės perspektyvos, o ekspertai žada, kad už keleto metų dirbtinis intelekto technologijos prasiskverbs į beveik visas mūsų gyvenimo sritis ir taps įprastu reiškiniu. Apie dirbtinio intelekto tendencijas ir kokių naujovių galime laukti Lietuvoje šiandien kalbėsime su Dovydu Čeilutka, Lietuvos dirbtinio intelekto asociacijos prezidentu, Vinted mašininio mokymosi departamento vadovu ir Tribe of AI įkūrėju.