Episoder
-
Šiandienos laidoje leidžiamės į muzikinę kelionę per naujausius pasaulio muzikos albumus – nuo Sacharos dykumų bliuzo su Tinariwen iki Pietų Korėjos minimalistinės muzikos su Dal:um. Taip pat lankomės Pietų Italijoje, Ugandos Acholi genties šokiuose, Prancūzijoje, Apalačų kalnų ir Kinijos tradicijų sankirtoje bei Kvebeke. Klausomės įkvepiančių kūrinių, jungiančių tradicijas ir modernumą. Ved. Domantas Pūras
-
Šiame epizode leidžiamės į kelionę per laiką ir garsą, kur šiuolaikinė muzika susilieja su senovinėmis tradicijomis. Tyrinėjame, kaip skirtingų kultūrų garsiniai peizažai susijungia į unikalų muzikos audinį, tinkantį tiek apmąstymams, tiek ramybei. Laidoje girdime airišką grupę „Plúirín na mBan“ bei lietuvių-belgų duetą „Merope“.
Ved. Domantas Pūras -
Manglende episoder?
-
Šiame epizode leidžiamės į kelionę, kurioje susitinka Bulgarijos ir Tuvos tradicijos. Tyrinėjame, kaip bulgariškos harmonijos ir Tuvos obertoninis dainavimas susilieja į vieną unikalų garsinį gobeleną, kupiną gamtos dvelksmo, kalnų didybės ir ramybės. Klausomės kūrinių iš albumų „Fly, Fly My Sadness“ ir „Mountain Tale“. Laidoje girdime garsus ir sąskambius, kurie mums primena, jog muzika gali suvienyti net tolimiausias kultūras, įkvėpdama naujai pažvelgti į pasaulio muzikinį paveldą.
Ved. Domantas Pūras -
Šiame epizode tyrinėjame unikalų Sakartvelo muzikinį pasaulį, kuriame susipina kalnų dvasia, istorija ir emocijos. Nuo senovinių liaudies giesmių iki sakralinių melodijų – Sakartvelo polifoninis dainavimas yra tikras pasaulio muzikos paveldas. Laidoje girdime Rustavi chorą, Basiani ansamblį, legenda tapusį Hamletą Gonashvilį ir daugiau. Laida taip pat skiriama solidarumui su Sakartvelo žmonėmis – jų kovai už laisvę ir tapatybę. Jeigu negalime prisidėti prie kovos tiesiogiai, galime bent jau geriau suprasti jų kultūrą – tai jau žingsnis, padedantis Sakartvelui atrasti vietą mūsų širdyse. Ved. Domantas Pūras
-
Šio epizodo metu keliaujame po pasaulį per muziką, kurioje susitinka skirtingų kultūrų ritmai, instrumentai ir garsinės tradicijos. Nuo dykumos bliuzo iki žavių Tuvos gerklinio dainavimo melodijų, DakhaBrakha slaviškojo folkloro ir Lotynų Amerikos bossa nova skambesio. Klausomės muzikos, kurią kiekvienas turėtų išgirsti bent kartą, o galbūt ir turėti savo grojaraštyje nuotaikai praskaidrinti. Laidos autorius teigia, kad „su šia muzika smagiau gyventi". Ved. Domantas Pūras
-
Laidoje klausomės Ballaké Sissoko – vieno žymiausių Malio koros meistrų ir jo muzikinio pasaulio. Kora tai unikalus Vakarų Afrikos styginis instrumentas, jungiantis tradiciją ir improvizaciją, o Sissoko grojimas kviečia į muzikinę kelionę tarp kultūrų ir žanrų.
Girdime Ballaké Sissoko kūrinius. Klausomės jo bendrų darbų su garsiais muzikantais - Vincentu Ségalu, Ludovico Einaudi, Toumani Diabaté ir kitais. Tyrinėjame kūrinius, kurie atskleidžia koros sąskambius ir dialogus su įvairiais instrumentais.
Ved. Domantas Pūras -
Šiandienos laidoje leidžiamės į muzikinę kelionę per naujausius pasaulio muzikos albumus – nuo Japonijos Ohayashi ir afrobeat sintezės iki Lotynų Amerikos temų ir nuo Afrikos koros garsų iki lietuviško folkloro eksperimentų. Klausomės skirtingų kultūrų sąlyčių, autentiškų instrumentų ir įkvepiančių naujų tradicijų kūrėjų. Dalinsiuosi kūriniais, kurie mane sužavėjo savo autentiškumu ir spalvomis. Ved. Domantas Pūras
-
Šiandienos laidoje tęsiame kelionę po XX-ojo amžiaus Brazilijos populiariosios muzikos pasaulį, kur samba, bossa nova ir MPB (Música Popular Brasileira) sukuria unikalią atmosferą, primenančią paplūdimius, jūrą ir saulę, net kai mus užklumpa rudeniški debesys. Dalinuosi grojaraščiu, kuris mane lydėjo gyvenant Portugalijoje. Klausysimės kūrinių – nuo Gal Costa, Antonio Carlos & Jocafi iki Azymuth; nuo bossa novos ir samba-rock ritmų iki jazz fusion – šokamos, jausmingos ir saulėtos muzikos, kuri užlieja šiluma.
Ved. Domantas Pūras -
Šiandienos laidoje leidžiamės į kelionę per įvairių pasaulio tautų muziką, skirtą išėjusiems pagerbti. Nuo Naujojo Orleano džiazo laidotuvių iki Lietuvių liaudies dainų ir Meksikos Mirusiųjų dienos švenčių – kiekvienas kraštas turi savitas muzikines tradicijas, kurios išreiškia gedulą ir prisiminimus. Klausysimės liūdnų melodijų, pakylėjančių ritmų ir meditacinių giedojimų, kurie skleidžia pagarbą išėjusiems ir švenčia jų gyvenimus.
Ved. Domantas Pūras -
Šiandienos laidoje leidžiamės į muzikinę kelionę per naujausius pasaulio muzikos albumus – nuo Indonezijos iki Skandinavijos. Tyrinėjame Indonezijos tradicijas, šiaurės Amerikos indėnų bei egzotiškus Afro-Karibų skambesius ir meditacines skandinavų melodijas. Dalinuosi kūriniais, kurie mane sužavėjo savo autentiškumu ir spalvomis.
Ved. Domantas Pūras -
Šiandienos laidoje tyrinėjame XX-ojo amžiaus Brazilijos populiariosios muzikos pasaulį, kur samba, bossa nova ir MPB (Música Popular Brasileira) sukuria unikalią atmosferą, primenančią paplūdimius, jūrą ir saulę, net kai mus užklumpa rudeniški debesys. Dalinuosi grojaraščiu, kuris mane lydėjo per karantino laikotarpį Portugalijoje. Klausysimės kūrinių nuo Gilberto Gil iki Jorge Ben Jor, nuo bossa novos iki samba-rock ritmų – šokamos, jausmingos ir saulėtos muzikos, kuri užlies jus šiluma.
Ved. Domantas Pūras -
Šiandienos laidoje tyrinėjame Codona – unikalų džiazo trio, kuriame susilieja laisvasis džiazas, Indijos klasikinė muzika, afro-brazilų bei vakarų Afrikos tradicijos ir daug daugiau. Kalbame apie tai, kaip Don Cherry, Naná Vasconcelos ir Collin Walcott savo muzikoje peržengia kultūrų ir žanrų ribas, kurdami hipnotizuojantį ir erdvų garsovaizdį. Klausomės jų magiškų improvizacijų, kurios skamba lyg pokalbis tarp skirtingų pasaulių.
Ved. Domantas Pūras -
Šiandien kalbame apie Airių muziką, jų folklorą ir apie tai, kaip jų tautinė muzika sugeba sklisti per pasaulį ignoruodama laiko, žanrų ir sienų barjerus. Laidoje girdime viską - nuo tautinių dainų iki roko muzikos. Klausomės Mary O'Hara, Davy Graham, Anne Briggs, Sinead O'Connor, Led Zeppelin ir kitų!
-
Laidoje tęsiame praeitą savaitę pradėtą etiopiškos muzikos temą. Girdime kūrėjus, kilusius iš Etiopijos, bei jų muziką: nuo įvairių žanrų sankirtų ir auksinių 70-tujų iki dvasinės bei tradicinės muzikos. Taip pat gilinamės į tai, kaip šios šalies tradicijos ir skambesiai yra susimaišę su plačiojo pasaulio garsais.
Ved. Domantas Pūras -
Laidoje girdime kūrėjus bei jų muziką kilusią iš Etiopijos ir gilinamės į tai kaip šios šalies tradicijos, ir skambesiai yra susimaišę su plačiojo pasaulio garsais.
Ved. Domantas Pūras -
Laidoje susipažįstame su Ravi Shankaru ir keliaujame į jo muzikinį pasaulį, kur galime išgirsti ir indų tradicinę muziką, ir jos sankirtas su džiazu ir 80-tųjų elektronika. Ravi Shankaras įkvėpė visą eilę muzikantų, kūrėjų ir sudrebino Vakarų muzikinį pasaulį pasirodęs tokiuose festivaliuose, kaip „Woodstock '69“ ir „Monterey International Pop Festival“.
Ved. Domantas Pūras -
Laidoje tyrinėjame, kaip ir kodėl susikerta pasaulio ir Dub muzika, ir klausomės kaip tai skamba. Mūsų pagrindiniu vedliu šiame epizode tampa Jah Woble. Su juo keliaujame nuo Japonijos iki Kinijos, Afrikos ir netgi Airijos krantų!
Ved. Domantas Pūras -
Laidoje keliaujame į Tanzaniją, kur susipažįstame su muzikaliąja Zawose šeimyna. Pradedant nuo Hukwe Zawose ir baigiant Leah ir Pendo Zawose, kurios šiomis dienomis geriau žinomos, kaip „The Zawose Queens“. Tuo pat metu tyrinėjame, kaip skamba Gogo genties muzika!
Ved. Domantas Pūras -
Laidoje keliaujame pro įvairias šalis ir jų kultūras - Braziliją, Indiją, Tanzaniją ir daugiau. Klausomės muzikos, kurią kiekvienas turėtų išgirsti bent kartą, o galbūt ir turėti savo grojaraštyje nuotaikai praskaidrinti, kaip teigia laidos autorius „su šia muzika smagiau gyventi".
Ved. Domantas Pūras -
Davido Hykeso ir jo harmoninio choro dėka keliamės į neaprėpiamus žmogaus balso atskleistus sapnų klodus. Nuo Tibeto iki Mongolijos ir iki Prancūzijos koplytėlių – ši laida skirta sulėtėjimui ir meditacijai.
Ved. Domantas Pūras - Vis mere