Relaterede
-
For Munich physicist Ferenc Krausz, one second lasts half an eternity. For him, the measure of all things is the attosecond; a number with 17 zeros after the decimal point. Professor Krausz is the founder of attosecond physics, which explores the world of electrons. He is professor at the LMU Department of Physics and director of the Max Planck Institute for Quantum Optics.
-
-
Patríte medzi milovníkov zvierat a chceli by ste vedieť čo najviac „pikantérii“ z ich života? Započúvajte sa do podcastu, vďaka ktorému sa okrem množstva iných zaujímavých informácii dozviete aj to, či sa oslovujú menami, aký je ich vzťah k alkoholu a drogám, či je penis naozaj len výsadou samcov, aký je ich postoj k homosexualite a potratom, ale aj to, či používajú toaletný papier a dentálnu niť.
-
-
-
-
Das Ziel dieser Veranstaltung ist, neben den mathematisch - statistischen Modellen, die dem Testen in der Psychologie zugrunde liegen, auch die praktischen Implikationen dieser Modelle für eine kritische Bewertung von Messverfahren, Messergebnissen und Konstruktionsmethoden zu verdeutlichen.
-
Je jedinečnou inštitúciou, ktorá na území Slovenska spravuje viac ako 4220 meracích objektov. Skrýva v sebe tri samostatné vedné disciplíny – meteorológiu, hydrológiu a kvalitu ovzdušia. Slovenský hydrometeorologický ústav prináša podcasty, v ktorých vám ponúkne zaujímavé rozhovory, správy, analýzy a komentáre z týchto rozsiahlych oblastí. Ponúka tak nové informácie o práci, o názoroch odborníkov a o výsledkoch monitoringu.
-
-
Die Gäste unserer Fachgespräche stehen zu unterschiedlichen Themen der Opthalmologie Rede und Antwort. Im Interview verraten Spezialisten Tips und Tricks, Macher geben Auskunft über den aktuellen Stand der Augenheilkunde, Wissenschaftler erklären kommende technische Entwicklungen aber auch Experten zu aktuellen berufspolitischen Themen kommen zu Wort.
-
Aký je vývoj a prispôsobenie sa spoločnosti globálnym zmenám? Ako sa menia životy ľudí, vzťahy a komunity? Žijeme v dobe stupňujúcej sa individualizácie. Medzi vedou a životom v spoločnosti je nesúlad. Nedôvera vo vedecké dáta sa čím ďalej tým viac prehlbuje. Príliš jednoduché koncepty sa stretávajú s príliš zložitou realitou. Nevieme sa vrátiť do starých koľají a budúcnosť otvorila mnohé nové výzvy.
Pre hľadanie riešení, odporúčaní a návrhov na zlepšenie dopadov zmien v spoločnosti, ekonomike a každodennom živote ľudí projekt Veda odpovedá oslovil slovenské vedkyne a vedcov z rôznych oblastí. Vypočujte si aký je ich pohľad na dobu plnú výziev!
Podcast Veda odpovedá pripravuje SOVVA v spolupráci so Žijem vedu a je súčasťou projektu Slovensko po COVID-19, ktorý je podporený z programu Active Citizens Fund Slovakia z finančného mechanizmu EHP 2014 až 2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou. www.vedaodpoveda.sk -
-
-
Hey, ich bin Elisa Rohde!
mein Weg ging von der Streberin in Schulzeiten, über Mobbingopfer, da ich Missstände nicht akzeptieren konnte, bis hin zur selbstständigen Businessfrau. Als Unternehmerin coache ich heute einzigartige Firmen zu mehr Umsatz, weniger Fluktuation, ich gebe Tipps zu Steuern und erarbeite passende Versicherungskonzepte.
Mir ist es extrem wichtig, nicht nur den Worstcase zu betrachten & das zu lösen, sondern gleich beim Ursprung anzusetzen. Daher habe ich ganz bewusst meine Beratungsdienstleistung erweitert. Ich helfe dir deine für dich individuell passende Versicherungslösung zu finden, sowie dein Business weiter zu pushen. Immer absolut speziell zugeschnitten auf deine Wünsche, Ziele und Bedürfnisse.
Also, let’s go! -
-
Rozhovory s vědci, rybáři, environmentalisty a dalšími aktéry o vodě, vědě a udržitelné budoucnosti.
Podcastem Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity provází Miroslav Boček.
Pořad je podpořen grantem z Norských fondů v programu Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu. -
-
Pojďte se s vědci Národního ústavu pro výzkum rakoviny podívat „Mezi buňky“. V lidském těle je živoucí armáda tvořena 50 až 75 biliony buněk, malých továrniček naprogramovaných k nespočetnému množství různých úkolů. Dohromady tvoří náš život. Čas od času se ale buňky vzbouří a jejich vzpoura se šíří - „jako rakovina“.
-