Episoder

  • Kevesen jutnak el arra a pontra, hogy exitálhatnak cégükből és még ennél is kevesebb az a cégtulajdonos, aki elmondhatja, hogy úgy adta el vállalkozását, hogy a felépített csapat megmaradt és nyugodtan fekhet le aludni, hiszen az új tulajdonos elképzelései megegyeznek az övével. Kürti Tom néhány hónappal ezelőtt így adta el vállalatának egy részét. Az ő esete még abban is különleges, hogy a cég a nevével fémjelzett. Hogy miért döntött mégis az üzletág értékesítése mellett? A Cégépítők legújabb adásában elmeséli!

    Célja mindig is az értékteremtés és a mély tudás átadása volt. Már a kezdetektől felismerte, hogy nem való cégvezetőnek és tudta, hogy az igazán nagy tehetsége a fejlesztésben és a rendszerek átlátásában rejlik. Sikerének titka, hogy nem is erőltette magára a vezetői szerepet, az operatív feladatokat másokra hagyta. Kürti Tom teljesen tisztában van önmagával és képességeivel, de ehhez az önismereti szinthez egy hosszú út vezetett. A legújabb adásban elmeséli történetét. Beszámol Amerikai tanulmányairól, hogy milyen szerepet vállalt családi vállalkozásunkban, hogy hogyan vásárolta ki és indította el a KÜRT akadémiát és elmondja azt is, hogy hogyan küzdött meg a rákkal huszonöt évesen.

    Az epizódból az is kiderül, hogyan tudta úgy felépíteni cégét, hogy könnyedén és extrém gyorsan eladhatóvá váljon. Gondolkodásmódja egyedi, hiszen célja nem a pénzszerzés. Olyan befeketőnek akarta tovább adni cégét, akinek gondokodásmódja megegyezik sajátjával és folytatja az értékteremtést. Végül Balogh Petya csapata, az STRT Holding Nyrt. vásárolta fel vállalkozásának egy részét. Tom elmeséli a folyamatot lépésről lépésre, illetve tanácsait is megosztja a hallgatókkal, hogy hogyan sikerülhet mindössze három hónap alatt egy felvásárlás.

    00:00 - A cégfelvásárlásról részletesen. Hogyan történt, miért döntött emelett, hol tart most ez a folyamat és hogyan élte meg Kürti Tom? Így választotta ki az STRT Holding Nyrt. csapatát.

    23:24 - Cégeladás lépésről lépésre. Átvilágítás, timing, folyamat, majd végül a teljes a átadás. Mennyi ideig tartott a kiszállás után a gyászfolyamat?

    43:40 - Hogyan látja Tom jelenleg a hazai KKV-k cégeladási tudatosságát. Így indult a KÜRT akadémia. Tom szakmai karrierje, amerikai tanulmányai, feladatai a családi vállalkozásban és legnehezebb küzdelmei. Szembenézés a rákkal.

    1:11:05 - A KÜRT akadémia felvásárlásának története, melyet családi cégüktől vett meg. Egy vállalkozás eladásának kulcsa.

    1:39:00 - Tom szerint ezek a rendszerek segíthetik leginkább egy vállalat működését. Így rendszerezik az adatokat. Végezetül motivációjának forrása és tanácsa a cégvezetőknek a hétköznapokra.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide: https://www.cegepitok.hu/2024/12/18/kurti-tom-kurt-akademia/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • Nem sok hazai brand büszkélkedhet azzal, hogy nemzetközi szinten ismert és az élmezőnyben jár világszinten. Még kevesebb van ezek közül, ami egy egyszerű hobbinak indult. Gerendai Károly neve eggyé vált hazánk legnagyobb fesztiváljával, és hiába adta el tulajdonjogát a Sziget sztori még mindig az egyik legizgalmasabb hazai sikertörténet. A legújabb Cégépítők epizódban ő lesz a vendégünk.

    Egészen bravúros, amit véghez vittek ezzel a monumentális rendezvénnyel, hiszen volt, hogy 600 000 ember vett részt a fesztiválon, és a mai napig van, hogy több, mint 15 000 ember dolgozik rajta egy szezon alatt. Annak idején ki akartak törni a sémákból, és valami teljesen egyedit szerettek volna létrehozni. Nem volt kitől tanulniuk, saját maguk tapasztalták ki, hogyan építsék fel a céget, de végül bejött! Olyannyira, hogy egy teljes cégcsoportot építettek a Sziget köré, ami végül hazánk legnagyobbja lett, és ezt adták el körülbelül húsz milliárd forintért.

    Károly elmeséli, hogyan alkották meg a struktúrát, a cégcsoportot és a menedzsmentet, továbbá a cégfelvásárlás teljes történetét is hallhatjuk tőle ebben az adásban. És igen! Van élet a Sziget után is, méghozzá nem is akármilyen, hiszen mostanra új vállalkozásba kezdett. Jelenleg új cégcsoportja 15-20 étterem tulajdonosa, és körülbelül 180 főt alkalmaz. A több, mint két milliárdos bevételű fine dining birodalma országszerte híres, mely a covid pusztítását is túlélte. Ha kíváncsi vagy, hogyan sikerült felállnia a legmélyebb időszakból, milyen tervei vannak a jövőre nézve és, hogy mi az, ami mindig motiválja, mindenképpen hallgasd meg a legújabb adást!

    00:00 – A sziget sikerének titka. Így nőtték ki pár év alatt az országot! Kezdeti nehézségek és sikerek.

    20:31 - Az első évek céges struktúrája. Szervezetépítés, bővülés és külföldi rendezvények szervezése. Károly gondolatai a csapatépítésről és a motiváció fenntartásáról. Így kezdődött a felvásárlás.

    46:20 - Cégértékelés. Meddig tartott a tranzakció és az adminisztráció? Ez történt a covid után a Szigettel.

    1:07:18 - Egyéb vállalkozásai, aktuális ötletei és elképzelései. Így keveredett a gasztro világába. Covid okozta nehézségek a vendéglátó piacon.

    1:30:02 – Fine dining gasztro cégcsoport építés. Hol tart jelenleg ez a piac? Jövőbeli tervek és vízió.

    1:46:58 – Gerendai Károly szerint ilyen egy jó hely 2024-ben! Így érj el hosszútávú sikert a gasztro szektorban. Mi az a tapasztalat, amit átadna a jövő cégépítőinek?


    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • Manglende episoder?

    Klik her for at forny feed.

  • Az ország 51. leggazdagabb embere, cégének 2023-as jutalékbevétele 22,5 milliárd volt, a teljes hazai biztosítási piac több, mint 10%-át tisztán az ő vállalata közvetíti és ez csak néhány szám, amit Keszthelyi Erik a Cégépítők podcast aktuális vendége a magáénak tudhat.

    Erik vendéglátós családból került ki és építette fel biztosítói birodalmát. Leginkább az fogta meg ebben a szakmában, hogy milyen örömmel dolgozott benne mindenki. Már karrierjének kezdetén húsz évvel ezelőtt látható volt tehetsége, hiszen pár év alatt lett alkalmazottból tulajdonos. Ambíciója tagadhatatlan volt, látta a cégben a lehetőséget, így kivásárolta a vállalatból a tulajdonosokat, amint lehetett. Ezután már nem volt megállás. Tudta, hogy az igazán nagy növekedéshez még több szakmai tudásra van szüksége, ahhoz, hogy ezt gyorsan betudja vonni cégébe felvásárolt egy vállalatot. Ezzel nagy kockázatot vállalt, de bejött neki és befektetése csupán két év alatt megtérült.

    Ebben az adásban beszámol arról, hogyan tervezi meg következő lépéseit, milyen kudarcok és pofonok érték az évek során és mit tanult belőlük. Mesél arról is, hogy mi a víziója jelenleg és, hogy mit gondol a megfelelő munkamorálról. Keszthelyi Erik a magyar biztosítási piac megkerülhetetlen szereplője, egy pozitív és inspiráló személyiség. Hallgasd meg az adást, ha kíváncsi vagy sikerének titkára.

    00:00 - A kalandos kezdetek. Ezért akart teljeskörűen foglalkozni mindennel. Így lett egyedüli tulajdonos az első cégében.

    24:11 - A Hungarikum Alkusz története. A cég jelenlegi bevétele. Pofonok, nehézségek és buktatók. Ezért döntött Erik a cégfelvásárlás mellett. A biztosítói piac jelenleg helyzete itthon.

    46:53 - Így érdemes motiválni az alkalmazottakat. A Hungarikum Alkusz egyedi működési modelle. Hogyan válassz ütős menedzsment csapatot?

    1:16:10 - Ez a jól működő szervezet titka Erik szerint. Ilyen vezetőnek látja magát jelenleg.

    1:41:32 - Gondolatok a vezetői létről. Mikromenedzselés, felelősségteljes döntéshozás, hibák és számonkérés.

    2:00:34 - A Hungarikum Alkusz cég struktúrája. Erik jövőbeli tervei. Mi az, ami neki bevált cégépítőként és másoknak is javasolja?

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/11/20/keszthelyi-erik-hungarikum-alkusz/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • Pogátsa Zoltánt talán már azoknak sem kell bemutatni, akik nem a gazdasági szférában dolgoznak. Közgazdász, szociológus, a nemzetközi politikai gazdaságtan szakértője és az egyik legsikeresebb hazai podcast műsorvezetője. A Cégépítők podcast ma őt látja vendégül!

    Izgalmas adás lesz ez sok szempontból, hiszen ezúttal nem egy életútat vagy egy cég sikertörténetét hallhatjuk, hanem betekintést nyerünk az aktuális gazdasági környezetbe, aminek az ismerete elengedhetetlen a tudatos vállalkozók számára. Ebben az epizódban azokról a gazdasági folyamatokról lesz szó, amik itthon és nemzetközi szinten is befolyásolják a vállalati ökoszisztémát. Zoltán beszámol majd arról, hogy hogyan látja a 2024 októberében a makroökonómiai, gazdasági helyzetet és, hogy melyek azok a KKV-k vagy piacok amelyeknek nagyok a túlélési esélyei a globalizáció, AI vagy robotizációval szemben.

    Persze nem csak a gazdaság mélyreható elemzéséről lesz szó! A szakértő mesél arról is, hogy milyen mentalitással találkozott nyugaton vagy, akár keleten és mit lehet ezekből tanulni. Ezenkívül szó lesz az oktatás jelentőségéről, Kína térhódításáról, illetve arról, hogy egy közgazdász szerint, mitől lesz értékes a cégünk. Hallgasd meg a podcastot, ha kíváncsi vagy arra milyen változások lesznek a hazai iparban 20-30 év múlva, mi zajlik most és honnan indult ki ez az egész?

    00:00 – Általános aktuális gazdasági körkép. Így alakult ki a jelenlegi bonyolult és nehéz gazdasági helyzet. Mi az a probléma a piacon, ami hosszú távon csúnyán visszaüthet? Ebből alakulhat ki később hiány a szakértő szerint. Ide céloznak most a magánszemélyek és vendéglátósok itthon.

    18:34 – Itt tart jelenleg a hazai KKV szektor a nemzetközi piacon! Vajon utolérjük a nyugati béreket? Ebben gondolkodnak rosszul a magyar KKV-k Zoltán szerint. Mi az, ami rohamtempóban automatizálódik itthon és külföldön?

    43:13 – Hogyan lehet reagálni a gyors változásokra és fejlődésre magyar KKV-ként? Gondolatok az oktatás fontosságáról. Vajon meglesz az utánpótlás? Hol van most a kereslet nemzetközi szinten?

    58:30 – Ezt kellene máshogy csinálnia a hazai KKV-nak, ahhoz, hogy felvegyék a versenyt nemzetközi szinten is! Digitalizáció, biztosan jó nekünk?

    1:23:44 – Így tudunk egyéni szinten fejlődni a globális gondolkodásban! Különböző mentalitások világszinten, amiből sokat tanulhatunk. Végül elmélkedés a kapitalizmusról.

    1:43:12 – Így érhetjük el a nemzetközi sikert és tűnhetünk ki, akár világszinten is a jelenlegi piacon! Mi az amitől értékes tud lenni egy gazdasági szakértő szerint a cégünk?

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide: https://www.cegepitok.hu/2024/11/06/pogatsa-zoltan-gazdasagi-szakerto/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:

    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq

    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu

    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:

    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/

    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • A Cégépítők podcast legfrissebb epizódjában egy különleges cégépítő mesél hazai- és nemzetközi sikereiről. Nemess Viktor ugyanis nem csak egy céget virágoztatott fel, hanem egy komplex cégcsoport működtetéséért felel, amelyben több száz munkavállaló dolgozik hazánkban és immár a német leányvállalatban is. Olyannyira hatékonyak, hogy a szállodaiparban szinte egyedülálló módon, a Covid idején is eredményes évet zártak.

    Az epizód során betekintést nyerhetünk abba, hogyan vált az egykori kis takarítócég meghatározó piaci szereplővé és miként működik a közel 500 fős németországi - szálloda takarítással foglalkozó -leányvállalat a magyar tevékenységhez képest. Emellett szó esik arról is, hogy milyen egyéb területeket felölelő vállalkozásokkal foglalkozik még a cégvezető és milyen alapértékek mentén működnek a vállalkozásai. „Minden cég életében eljön a pont amikor úgy érzi, hogy valami nincs rendben.” - Sokan ezen a ponton megtorpannak, Nemess Viktor szerint azonban ilyenkor kell gőzerővel keresni a megoldást, mert innen lehet a legnagyobbat fejlődni.

    „Nagyon hiszek abban, hogy ha egyező értékű emberek egy csapatban dolgoznak, azzal hatalmas értéket lehet teremteni” – fogalmazta meg Viktor a küldetését, aki körül gombamód szaporodnak a jobbnál-jobb üzleti vállalkozások. Ennek elmondása szerint az egyik oka, hogy a szervezetfejlesztésre még a profitnál is nagyobb hangsúlyt fektetnek. Ezzel a szemlélettel pedig kéz a kézben jár a transzparens és digitalizált működés. Az epizód során szó esett még a jövőbeli tervekről, az utódlás folyamatának előkészítéséről és arról is, hogyan próbálja Nemess Viktor összehangolni a tradicionális értékeket és az innovációt a munkájában és a magánéletében egyaránt.

    0:00 Hogyan indult Nemess Viktor karrierje és miként vált a takarító cége meghatározó piaci szereplővé az ipari szegmensben?

    15:00 Hogyan zajlott a szervezetfejlesztés? Milyen elvek mentén sikerült rekord gyorsasággal implementálni a cég működésébe az innovatív megoldásokat?
    27:00 Így zajlott a külföldi terjeszkedés. Erre érdemes figyelni, ha a hatékonyság növelése a cél.

    37:00 A motiváció szerepe. Mitől válik elkötelezetté egy munkavállaló és hogyan marad motivált a nap végén a cégvezető?

    47:00 Jövőbeli tervek, komplex cégcsoport építés és Nemess Viktor egyéb vállalkozásai. Fúziós tervek, utódlási keresztkérdések és a családi holding sajátosságai.

    01:35:00 Örökség. Tradicionális értékek és innováció összehangolása a munkában és a magánéletben.


    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/10/24/nemess-viktor-takepszolg-zrt/


    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    · Győzz meg és uralkodj - a meggyőzés technikáról Dr. Újszászi Bogár Lászlóval: https://www.youtube.com/watch?v=zdh1BLuT26k&t

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • Mikor legutóbb a Cégépítők podcast vendége volt Dr. Újszászi Bogár László egy majd három órás adás, olyan sikeresen zárult, hogy a második leghallgatottabb epizód lett a podcast történetében. Akkor László a meggyőzés technika tudományáról beszélt, de kíváncsiak voltunk az ő történetére is.

    A Cégépítők podcast legújabb adásában visszatér az értékesítés tudományának mestere és elmondja, hogyan alkalmazza saját elméletét cégében. Dr. Újszászi Bogár László története rendkívül izgalmas és tanulságos. Vannak benne hullámok, amiket most a hallgatókkal is megoszt a professzor. László útja úgy indult, ahogy mindenkié. Először alkalmazottként kezdte, ezután lett egyénivállalkozó, majd egy fős és egy termékes tanácsadói cégét kezdte el szép lassan skálázni, ami olyannyira jól sikerült, hogy mostanra már 9-en dolgoznak vállalatánál, mely évente 160 milliós bevételre tesz szert és több lábon is áll.

    Ebben az epizódban László mesél arról is, hogy hol tart most és, hogy szerinte mi a következő lépés cégének életében. Elmondja, hogy mit gondol arról, mik lehetnek a megoldások azokra a tipikus vezetői problémákra, amikkel aktuálisan küzdenek a KKV-k. Beszél a personal brand építésről, az új előfizetésen alapuló rendszeréről, arról, hogy hogyan tudja továbbra is kézben tartani a folyamatokat egy ekkora cégben, a jövőképéről és hogy milyen feladatokat szervez jelenleg ki és miért. Persze kihagyhatatlan ebből az adásból is némi befolyásolási technika bemutatása, így, ha szeretnél kapni ebből a területből még egy gyorstalpalót mindenképpen hallgasd meg ezt az epizódot!

    00:00 – Honnan indult László karrierje és miért választotta végül a vállalkozói létet. Első lépések és nagy felismerések.
    20:40 – Ezért billent László inkább a cégépítés felé. Első kiszervezések és megfelelő delegálási technikák.
    39:28 – Minden, ami matek! Így számol László, ha tudni akarja, hogy megéri-e egy projekt. Itt tart most a meggyozes.hu. Következő lépések, aktuális bevétel és cégméret, jövőbeli célok.
    1:02:18 – László elmondja, hogy miért fontos a megfelelő időzítés a befolyásolás technikában és elmeséli, milyen plusz feladatokkal jár az emberek menedzselése, majd mesél a szervezet fejlesztésről és építésről.
    1:18:27 – Minden, amit tudni akartál sikeres új szolgáltatásáról! Bevétel potenciál, megtérülés, növekedési korlát, új termék indulásának tervezése, jövőbeli célok és tervek az új szolgáltatással. Kinek ajánlja ő az előfizetéses rendszerű termékeket?
    1:37:40 – Így tartja fent továbbra is a manuális „kézi vezérlést” cégében. Végül tanácsok vezetőknek Lászlótól. Mit tanult saját régi énjétől, ami hasznos lehet másoknak is. Jelenlegi jövőképe magával kapcsolatban.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/10/09/dr-ujszaszi-bogar-laszlo-meggyozes-hu/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    · Győzz meg és uralkodj - a meggyőzés technikáról Dr. Újszászi Bogár Lászlóval: https://www.youtube.com/watch?v=zdh1BLuT26k&t

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • Kevés hazai cég mondhatja el magáról, hogy egy erős és összetartó család irányítja már több generáció óta. A Master Good története négy generációval ezelőtt kezdődött, hiszen a Bárány család már akkor baromfi keltetéssel foglalkozott. Bárány László a Master Good vállalat jelenlegi ügyvezetője és tulajdonosa apjával és testvérével olyan üzleti bravúrt hajtott végre, hogy nem csak az élelmiszeriparba sikerült belépniük, de sikeresen terjesztették ki szolgáltatásukat külföldre is.

    A Cégépítők podcast legújabb adásának vendége elképesztő érzékkel nyúlt olyan fejlesztésekhez és újításokhoz, melynek köszönhetően húsz év alatt sikerült cégének bevételét megszázszoroznia. Ezalatt az idő alatt része volt egy generációváltás lebonyolításában, más cégek felvásárlásában, sőt még egy multinacionális céggel is üzletet kötött, ami nem más, mint a McDonald's. Mostanra Közép-Kelet-Európa legnagyobb baromfi integrációjává váltak. Cégükben több, mint 3500 fő dolgozik, árbevételük körülbelül háromszázmilliárd forint. Mindezt egy olyan piacon érték el, ami folyamatosan kényszerítette őket a bővülésre, de László úgy gondolja, ez volt a sikerük egyik kulcsa. Soha nem engedhették el a gyeplőt, a tempójuk mindig feszített volt, tudásigényük a mai napig csillapíthatatlan, ha nem egyenesen a piac élére törtek.

    Mostanra messze túlnőttek eredeti alaptevékenységükön és már most azon dolgoznak, hogy átadják a vállalatot a következő generációnak. A Bárány család legifjabb tagjai tizenévesen is ismerik és tudják a Master Good értékeit, rendszerét, alapelveit.

    00:00 – A dinasztia építés kezdete. László útja és tanulmányai. Mit tanult testvérével a cégvezetésről és a munkáról az apjától? A Master Good vállalat négyszeres növekedése a generációváltás küszöbén. Feladatai, fejlesztései és ötletei karrierjének legelején.
    18:05 – 1,2 milliárd forintos bevétel a mínusz 800 millióból. László szerint így sikerült ezt a hatalmas bravúrt elérniük. Nehézségek, viták és feszültségek a generációváltás alatt. Egy 3500 fős cég menedzsmentjének kiépítése.
    40:10 – A legnagyobb mérföldkövek a Master Good-nál: A 2008-as paradigmaváltás. Export és nemzetközi piacra lépés. Dinasztiaépítés, tudatos cégépítés és korai készülés a következő generációváltásra.
    1:00:23 – A SAGA felvásárlása, mely befektetés három év alatt megtérült. Így érték el, hogy a veszteséges cég mostanra egy eredményes vállalat legyen. Az első nagy külföldi vásárló, a McDonald's üzlet.
    1:16:28 – Ezekre az új piacokra léptek be az elmúlt években. László mindent elmond a generációváltásról szerzett tapasztalatairól. Gyermekeit már tizenévesen elkezdte kondicionálni a vezetésre. Elmondja, hogy miért tartja ezt már ilyen korán fontosnak.
    1:36:07 – „Csak erős családnak lehet erős cége” – hogyan maradnak ők erősek, mit lát más dinasztiáknál problémának? Végül ezt az útravalót adja a KKV vezetőknek.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/09/25/barany-laszlo-master-good-cegcsoport/


    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • Szabó Balázs nyolc évvel ezelőtt kezdett el dolgozni a HOLD Alapkezelőnél részvény- és vagyonkezelőként. Bár karrierjének legelején nem tűnt úgy, hogy tehetséges portfóliókezelő, kudarcainak ellenére nem adta fel. Változtatott, fejlődött, segítséget kért és szembenézett rossz szokásaival, beidegződésivel. Ennek meg is lett az eredménye, és a három éves negatív spirál után alapja végül nagyon sikeres lett. Kitartása és megfelelő hozzállása a cégtulajdonosok számára is imponáló volt, így eljutott a ranglétra legtetejére, és mostanra a 100 fős cég vezérigazgatójának mondhatja magát.

    A Cégépítők podcast legújabb adásában Balázs meséli el igazi sikertörténetét. Egy éve kapta meg új pozícióját, így még friss szemmel tud beszámolni arról, hogyan történt a váltás, hogyan sikerült ez alatt az idő alatt növelniük az ügyfélállományt és a kezelt vagyon mennyiségét. Rengeteg fejlesztést hozott be ebben az elmúlt egy évben, és az igazi reformok még csak most következnek, amikről szintén beszél az epizódban! Saját fejlődésén kívül a hallgatók azt is megtudhatják, hogy milyen eredményei voltak a HOLD Alapkezelőnek mióta ő az igazgató. Balázs beszámol jövőbeli terveiről, elmondja véleményét a megfelelő delegálásról és a cég aktuális fontos mérőszámait is szemlélteti. Ha érdekel a befektetői szektor, a pénzügyi tudatosság, vagy ha szívesen kapnál egy gyorstalpalót arról, hogyan lehet a megkeresett pénzedből több, ezt az adást semmiképp ne hagyd ki!

    00:00 – Balázs karrierjének kezdete. Részvényelemzőből portfóliókezelő, végül vezérigazgató, ez volt a teljes folyamat. Így változott és fejlődött az évek során, ez volt a motivációja. Elmeséli, hogy szerinte milyen skillek kellenek egy jó vezetőnek és portfólió kezelőnek. Végül elmondja, hogyan történt az átadás és milyen volt ennek a fogadtatása a kollégák részéről.
    22:31 – Ez volt a váltás előzménye. Ezért választották őt meg vezérigazgatónak. Sikerek, eredmények mióta ő a cégvezető. Jelenlegi keret és ösztönzőrendszerek a HOLD Alapkezelőnél.
    42:19 – Persze mindig vannak nehéz időszakok is, Balázs elmeséli, hogyan kezeli ezeket. Közös munka a tulajdonosokkal. Régi és új alapelvek, amik Balázs számára kiemelten fontosak azt is elmondja miért.
    01:02:26 – Neki ez a delegálási rendszer nagyon bejött! Innen indult a HOLD Alapkezelő és itt tart most. Reformok és elképzelések a piac jövőbeni formálásáról. Balázs szerint ez a megfelelő ügyfélkezelés.
    1:21:22 – Pénzügyi tudatosság hazánkban és nyugaton. Hogyan kezelték a HOLD Alapkezelőnél az elmúlt évek gazdasági helyzetét. Megtakarítási hajlandóság és jelenlegi piaci helyzet Magyarországon. Ezért érdemes hallgatni Balázsék podcastját.
    1:43:41 – A legfontosabb aktuális mérőszámok. Ezen a ponton érdemes vagyonkezelőt keresni Balázs szerint. Végül mi az, amit másoknak és ajánl mert jól működött neki, mint cégépítő.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/09/11/szabo-balazs-hold-alapkezelo/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • A Cégépítők podcast egyik leghallgatottabb adása Kende-Hofherr Krisztinával készült még tavaly szeptemberben. A sikeres vállalkozó és személyes márkaépítés szakértő teljes életútját hallhattuk abban az epizódban. Kriszta az elmúlt években több, mint négyszáz diákot oktatott képzésein a tudatos vállalkozói léttel kapcsolatban. Most mentoráltjával tér vissza a Cégépítők podcast ismételt vendégeként. Megtudhatjuk hol tart izgalmas útján és ebben a részben is ellátja a hallgatókat tanácsokkal, tippekkel, melyeket az üzleti világból merít. Ezúttal nem csak őt, hanem pártfogoltját, Rozs Anikót is hallhatjuk.

    Anikó egy cég utazási irodaként működő részlegét fejlesztette 540 millió forintig. Otthonülő vidéki anyukaként vágott bele az üzleti világba, mikor épp belelendült volna a covid teljesen keresztülhúzta a terveit. Ekkor érezte, hogy segítségre van szüksége és szerencsére találkozott Kriszta képzésével. A három hónapos képzés után mindent nulláról indított. Hallgasd meg az adást, ha kíváncsi vagy arra, hogyan tudott Anikó talpra állni egy haldokló szektorban egy világjárvány után, ami a turisztika és utazásszervezés. Ebben az epizódban tabutémákat is feszegetünk, hiszen a nőket érintő negatív beidegződésekről és az ezzel kapcsolatos hátrányokról is beszélgetünk majd.

    00:00 – A női vállalkozó, mint fogalom a magyar üzleti világban. Rossz beidegződések, tévhitek a női vállalkozókkal kapcsolatban. A lenemaradj.hu rövid története. Ezért választotta ezt a szektort Anikó és ez volt a jövőképe.
    19:58 – Van-e stratégiája a magyar kkv-nak Kriszta szerint? Anikó így vette észre, hogy nagy változtatásokra van szükség a cégén belül. A turisztika és a lenemaradj.hu helyzete a covid járvány ideje alatt. Anikó és Kriszta története, az első találkozás. Nulláról indítani, így csinálta Anikó. Vajon tudnak a nők segítséget kérni?
    37:32 – Kriszta tanfolyama Anikó szemszögéből. Mivel kapcsolatban kapta a legjobb tippeket. Miben változtatott egyből és mit implementált a képzésből. Első visszajelzések a megújulás után. Kezdeti sikerek és jelenlegi eredményesség, Kriszta szerint ez a titok. Miért figyeljünk sokkal jobban a kollégák tréningelésére?
    01:04:16 - Hogyan fogadták Anikó új ötleteit, változtatásait otthon és az irodában. Csapatváltás és az ezzel járó konfliktusok. Anikó párja egyben a cég vezetője is, így áll jelenleg a sikerekhez. Végül a vezetés emberi oldala.
    01:27:30 – Női és férfi dinamikák, ha együtt dolgozunk, vajon általában támogatjuk egymást? Női férfi szocializációk, az üzletben is maradnak a régi beidegződések? Hogyan áll össze az egész egy jól működő szervezetté? Ez motiválja Anikót a nehéz helyzetekben. Bevált rendszerek, amire Kriszta esküszik.
    1:46:47 – Napi praktikák, miért éri meg ezekkel foglalkozni? Egy jó vezető ismérvei. A lenemaradj.hu jövőképe és céljai.
    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:

    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    · Kende-Hofherr Krisztina személyes márkaépítés szakértő: https://www.youtube.com/watch?v=K2XKGoa_wdA&t

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • Eltelt egy újabb év és a Cégépítők podcast elérkezett egy új fejezethez. Indul a hetedik évad és, akik régóta követnek, minket, találkozhattak egy évvel ezelőtt is egy olyan adással, amilyen a mai lesz.
    Ezúttal ismét Egerszegi Krisztián a MiniCRM Zrt. tulajdonosa veszi fel az interjúalany szerepét, míg ebben az epizódban Sándorfy Adrián a Biznisz Boyz műsorvezetője lesz, aki kérdezi őt. A különleges közös adást mindkét podcast csatornán megtaláljátok majd.

    Ez az év sem telt eseménytelenül Krisztiánék háza táján. Nem csak a MiniCRM, de Krisztián is rengeteget fejlődött és tapasztalt ebben az időszakban. Másfél évvel ezelőtt döntött úgy, hogy
    ügyvezetőből tulajdonosi szerepkörbe lép és ekkor operatív teendőit is átadta utódjának. Ez persze nem volt egy egyszerű folyamat.

    Ebben a részben elmeséli Krisztián, hogy hol tart most és mik voltak a megélései. Beszámol aktuális projektjeiről és arról, hogy hogyan vesz részt most a cég életében, mik a feladatai.

    „Ez az az érzés, amikor azt érzem, hogy megjöttem!” – meséli Krisztián az új epizódban. Hallgasd meg az adást, ha kíváncsi vagy arra, hogy milyen utat járt be az elmúlt tíz évben, nem csak mint ember, hanem mint vállalkozó és vezető. Ezenkívül megtudhatod azt is, hogyan nőtt ekkorát ennyi idő alatt a MiniCRM és, hogy hogyan járult ehhez hozzá a megfelelő jövőkép megalkotása. Gyakorlatias példák, konkrét tanácsok, amiket biztosan hasznosítani tudsz majd a business-edben. Ez az epizód egy igazi cégépítés masterclass lesz!

    00:00 – Ez történt tíz évvel később! Ezzel foglalkozik most Krisztián. Itt tart most a MiniCRM. Vezetői feladatok, tulajdonosi lét és az ezzel járó felelősségkörök.

    20:28 – Krisztián mindennapjai és bevált automatizmusok a MiniCRM-nél. Általános hibák, amik
    lassítják egy cég fejlődését Krisztián szerint. További tanácsok és tippek.

    39:10 – Így alakult a menedzsment és a csapat az elmúlt másfél évben. Toborzási folyamat és alapelvek. Krisztián mesél még a legfontosabb mérőszámaikról és az elképzelt jövőképükről. „Nem jó jövőkép egy szám!” – elmondja miért! Így lett a MiniCRM-nél sales vezető, középvezető és értékesítési támogató.

    1:04:48 – Pénzügyek és növekedés, így terveztek ők. Átalakítások, hogyan lettek a középvezetőkből felsővezetők a MiniCRM-nél. Első pofáraesés a fejlődés során, ez volt Krisztián szerint a tanulság.

    1:25:29 – Ezért kell Krisztián szerint számszerűsíteni a célod! Kieső emberek és cserék, hogyan lehet ezen fejleszteni és javítani? Így kerestek és találtak új CEO-t. Elengedés, bizalom, utódlás és staféta átadás. Végül Krisztián kedvenc Cégépítők adásai.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • Vannak bizonyos területek, ahol a női vezetők száma szinte a nullával egyenlő. Ilyen az építőipar is. Ezért is nagyon különleges a Cégépítők legújabb epizódja, hiszen ezúttal egy olyan női vezető lesz az adás főszereplője, aki már több tíz éve helytáll egy férfiak uralta piacon.

    Szórády Csilla az Új Ház Zrt hálózat vezetője és vezérigazgatója 2005 óta dolgozik a cégnél és nagy utat járt be, főleg, hogy eredeti pozíciójára férfit kerestek. Interjúja annyira meggyőző volt, hogy végül gazdasági igazgatónak vették fel a vállalathoz. Célja az volt, hogy stabilizálja a pénzügyeket és a költségvetést a cégen belül. Ez annyira jól sikerült, hogy mostanra egy több, mint 100 milliárdos forgalmat lebonyolító cégről beszélünk, ami nyolcvan kereskedést foglal magába és negyvennyolc cégből áll összesen. Elmondható, hogy jelenleg az Új Ház Zrt.
    Magyarország vezető építőipari kereskedelmi hálózata és ehhez nagyban hozzájárult Csilla munkája is.

    „Ha ebben az iparágban szeretnék dolgozni, ezt a céget szeretném ráhagyni a gyerekemre, akkor nincs más, mint hogy jól csinálom.” – meséli az adás aktuális vendége. Csilla stratégiai gondolkodását és vízionáriusságát az is bizonyítja, mikor 2009-ben, a válság derekán végigjárta a kereskedéseket, és egyesével beszélt velük arról, hogy mi a teendő. Jól mutatja a rendszerben való gondolkodását, hogy mindenben előre gondolkodnak, folyamatosan figyelik a trendeket így fel tudnak készülni a nehezebb üzleti helyzetekre is. Ha kíváncsi vagy konkrét példákra is mindenképpen hallgasd meg a legújabb epizódot, amiben Csilla elmeséli a tapasztalatait.

    00:00 – Tanulmányok, tapasztalatok, jelentkezés, interjú és kiválasztás. Első nehézségek és hátráltatások.

    20:20 – Konfliktusok és kezelésük, nehezítő körülmények. Csilla szerint jelenleg így kezelik a nőket az üzleti világban és a vezetői körökben. Végül ezeket az újításokat hozta be ő a cégbe.
    38:38 – Így látja jelenleg a hazai KKV piacot. Az Új Ház főbb mérföldkövei. Hogyan vesznek most részt nők a gyűléseken. Mit lát a férfiak és nők munkája között legnagyobb különbségként. Mikor jobb szerinte céget vezetni, visszaesésben, vagy emelkedésben?
    01:02:07 – Újdonságok bevezetése, elfogadtatása az Új Háznál. Tudásmegosztás és tapasztalatcsere, Csilla szerint ez az, ami biztosan működik. Kihívások, kiégés a csapaton belül, tapasztalatok és megoldások. Végül digitalizáció és fejlesztések.
    1:19:05 – Automatizációs folyamatok, beruházások, ezeknek pénzügyi tervezése és bevezetése. Milyen platformot használnak jelenleg a tudásmegosztásra, hogyan működik és mennyire vált be. Csilla szerint ennyit adnak hozzá az eredményességhez. Hogyan lehet megőrizni szerinte a sikert?
    1:37:02 - Magánélet és munka. Milyen típusú vezető ő. Mit ajánl más KKV vezetőknek, mi szerinte saját sikerének kulcsa. Végül így vezessen céget egy nő.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/07/31/egy-noi-vezeto-a-ferfiak-uralta-piacon-szorady-csilla-es-az-uj-haz-zrt/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

    A Cégépítők podcast felvétele a Brocasterz Stúdióban történik, az adások teljes menedzsmentjét pedig a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com

  • „Engem a munkatársaim azért is követnek szívesen, mert én példát mutatok.” – meséli Hovány Márton a Hovány csoport alapítója és tulajdonosa a Cégépítők podcast legújabb adásában. Márton önbizalma nem véletlen és ha meghallgatod az adást a végére biztosan rá fogsz jönni te is, hogy ez nem egy légből kapott dolog. Csak, hogy néhány meggyőző érvet említsünk a mellett miért is lehet jó példa bárki számára Márton története ilyen például, hogy nulláról épített fel egy mostanra száz milliárdos bevételű céget kicsivel több, mint harminc év alatt.

    Hatvan év felett továbbra sem gondolkodik azon, hogy lassítana. Folyamatosan töri a fejét újításokon, fejlesztéseken. Talán pontosan emiatt a hozzáállás miatt érhettek el ennyi mindent elsőként nem csak hazai, hanem nemzetközi szinten is.
    Márton az az ember, aki mindig is vállalkozó volt és az autókereskedéssel foglalkozó csoport létrehozása előtt is sikeresen dolgozott egy teljesen más szakmában. A podcast legújabb adásában elmeséli, hogyan lett ebből napjainkra egy négyszáz fős cég, mik voltak a vállalat életének főbb mérföldkövei, mélypontjai és hogy hogyan érinti az, hogy hazánk leggazdagabb száz embere közé sorolják.

    „Én azt gondolom, hogy mindig etikusnak kell lenni, és az első az ügyfél elégedettség!” – hangzik el a legújabb epizódban. Mindenképpen ajánljuk a teljes adás meghallgatását, ha kíváncsi vagy egy igazán nyughatatlan és elképesztő koponya történetére, aki tisztán látja több, mint harminc éves vállalatának pozitív és negatív oldalát is.

    00:00 – Váltás egy teljesen más területről. Kezdeti nehézségek, válság és talpon maradás. Az első évek legfőbb állomásai, az első pofonok és a fontos mérföldkövek. Mi változott az elmúlt harminc évben ebben az iparágban? Végül így indult be a növekedés.
    18:41 – Őszinteség a kollégákkal és a vevőkkel. Vajon megéri? Márton elmeséli, hogyan fejlődtek az évek alatt egy négyszáz fős céggé és a Hovány akadémia története. Mi különbözteti meg a sales folyamataikat másoktól.
    38:09 – Őszinte vélemény Hovány Mártontól a Hovány csoport jelenlegi marketingjéről. Etika az üzleti világban, így vélekedik erről ő. Egy ekkora cég szervezeti struktúrájának kialakítása. Jelenlegi karrier lehetőségek a Hovány csoportnál. Hibák és melléfogások, ezt most biztosan máshogy csinálná!
    57:20 – Cégátadás, ezért nem könnyű szerinte. Elmeséli tapasztalatait, ő mit élt állt és mit tapasztalt más cégeknél. Elmondja azt is, hogy mi az, amire egy vezetőnek oda kell figyelnie.
    1:13:17 – Egy sikeres ember a siker megéléséről. Hovány Márton erre szeret áldozni. Ezután beszél személyes jövőképéről és jelenlegi motivációjáról, örökségéről.
    1:31:44 – Végül beszámol arról van-e olyan teljesen más terület, ami még érdekli és pár tanácsot is elmond, hogy mit ajánl a fiatal, kezdő cégépítőknek. Ő ezt gondolja a sikere kulcsának.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/07/17/hovany-marton-sztori/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • A Cégépítők történetének első külföldi vendégét köszönthetjük Enyedi Csaba személyében ebben az epizódban. Egy olyan vállalkozót, aki a MotoMus létrehozásával nemcsak a TOP5 motorkereskedők egyikévé vált, hanem teljesen megreformált egy olyan iparágat, ami korábban az átverésekről és a „feketézésről” volt híres. Hogyan sikerült első lendületből és józan paraszti észből elérni az 1 millió eurós forgalmat, majd ennek a sokszorosát? Mi a titka annak, hogy olyan szervezetet hozott létre, ami, ha kell nélküle is működik és több országban is jelen van?

    „Ha a bizalmat elveszíted, azt egyáltalán nem tudod visszaszerezni” – vallja Csaba, aki szerint ezzel a hozzáállással egy trendet alakítottak ki a román piacon. Ugyanis az elsők voltak, akik garanciával és házhozszállítással árultak használt motorokat. Ráadásul mindezt az online térben, ahol a vásárlók 96%-a anélkül vásárol, hogy személyesen találkozna a termékkel, ami 100%-os bizalomra utal. Vállalkozásukkal egy égető piaci problémát oldottak meg, ráadásul kifogástalanul – hiszen azóta is másolják őket a konkurenseik.

    „Nem csak álmodozni, tervezni is kell. Le kell írni, le kell rajzolni és megvizsgálni, hogy milyen képességek kellenek a megvalósításához – majd ezeket a képességeket el is kell sajátítani.” Osztotta meg Csaba a titkát, aminek a folyamatos (évi 30%-os) növekedést és a duplázás lehetőségét köszönheti. Az epizódban mesél arról, hogy milyen szigorú rendszereket vezettek be a folyamatok működtetésére és ellenőrzésére vonatkozóan. Valamint arról is, hogy miért hibás az a logika, ami mentén a legtöbb cégvezető gondolkodik. Csaba szerint ugyanis azzal a tudással, amivel jelenleg rendelkezel, valószínűleg nem tudsz eljutni oda, ahova szeretnél. Ezért fontos a folyamatos fejlődés, tanulás a cégvezetők és a munkatársak számára egyaránt.

    00:00 Hogyan indult a MotoMus? Miként sikerült megvetni a lábukat egy korábban alacsony bizalmat élvező piacon?
    09:00 Hogyan változott a piac és milyen szolgáltatásokkal, fejlesztésekkel tudtak lépést tartani a változásokkal és továbbra is diktálni az iramot a feltörekvő versenytársakkal szemben?
    28:00 Milyen struktúra mentén épülnek fel a belső céges folyamatok? Mi az a terület, amit a legtöbb cégvezető elhanyagol, pedig kulcsfontosságú az egészséges növekedés szempontjából?
    42:00 Milyen sajátosságai vannak az online kereskedelemnek? Hogyan sikerült áttörni a bizalmi gátat és elérni azt, hogy a vásárlók ne féljenek interneten keresztül motort vásárolni?
    01:06:00 Mi a MotoMus sikerének titka és milyen konkrét terveket és lépéseket tesznek annak érdekében, hogy a jövőbeli duplázás és a nemzetközi terjeszkedés megvalósulhasson?

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide: https://www.cegepitok.hu/2024/07/03/enyedi-csaba-motomus/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

    A Cégépítők adások teljes menedzsmentjét a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com

  • Ezúttal egy rendhagyó adással készültünk, hiszen a Cégépítők legújabb részében nem egy vállalkozásról, hanem egy nagy rendezvényről lesz szó, méghozzá nem is akármilyen rendezvényről. A Művészetek Völgye hazánk legrégebbi és napjainkra már legnagyobb összművészeti eseményeként ismert. 1989-ben rendezték meg először, így idén lesz 33 éves a fesztivál. A Völgynek teljesen egyedülálló hangulata van, hiszen a nagy koncerteken kívül több, mint háromezer programból áll össze a tíz nap alatt lezajló rendezvény, melynek középpontjában már a kezdetektől a hagyományőrzés és a közösség építés áll. Biztosan állítható, hogy mostanra mindenki ismeri a Művészetek Völgyét, azonban ez nem volt mindig így, hosszú és rögös út vezetett idáig.

    A legújabb adás vendégei Oszkó-Jakab Natália a fesztivál igazgatója és Ernhaft Attila a Művészetek Völgye gazdasági igazgatója. Ők még egy nonprofit szervezeti struktúrába csöppentek bele, annak idején. Majd jött a szemléletváltás, megújulás, átbrandingelés, frissült és bővült az elmúlt években a csapat. Az állami támogatásokat szinte teljesen elhagyták és mostanra már közösségi finanszírozású fesztivállá váltak. Ez hozta meg a sikert és jelenleg egy jól működő eredményes modellben dolgoznak. Tíz nap, háromezer program, kétszázezer ember, negyven helyszín, több ezer fős csapat, csak pár szám, amivel megküzdenek fő szervezőként minden fesztivál ideje alatt.

    „Én garantálom, hogy itt nem lesz olyan, aki unatkozik!” – meséli Attila a rendezvényről. Hallgasd meg az adást, ha kíváncsi vagy többek között arra, hogyan küzdöttek meg a változásokkal, növekedéssel, a coviddal és az inflációval, vagy, ha szeretnéd megtudni, hogy mi az ő missziójuk.

    00:00 – Kezdetek. Honnan jött az ötlet és a kezdeményezés. Natália és Attila csatlakozása és története. Cégstruktúra átalakítása, közös misszió meghatározása, hatékonyság növelés az elmúlt években.
    21:31 – Így mérik a fesztivál sikerességét. Ezért különleges és egyedülálló az esemény a szervezők szerint. Csapat változások és növekedés az évek során és ennek hatása a vezetőségre. Így küzdöttek meg a coviddal.
    43:00 – Bérezési lehetőségek a szférában. Taktikák és tapasztalatok a megfelelő munkaerő bevonzására. Több százezer ember menedzselése, tudatos előre készülés és a teljes éves munka beosztás. Így épül fel egy főszervező teljes éve.
    55:47 – És, ha ez nem lenne elég! További események, amiket szintén a Művészetek Völgyének csapata szervez. A Startup Safari koncepciója és lényege. Váratlan helyzetek és megoldási stratégiák, így kerekednek felül a különböző szituációkon.
    1:13:58 – Feladatok kiosztása a csapaton belül. Előkészületek, előzetes felmérések, kutatások különböző események előtt. Végül mire számíthatnak a legújabb fesztiválok szervezői, hogyan látják ezt a piacot és mi az ő saját elképzelésük és céljuk a következő évekre.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/06/19/muveszetek-volgye/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

    A Cégépítők podcast felvétele a Brocasterz Stúdióban történik, az adások teljes menedzsmentjét pedig a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com

  • „Nem alkuszunk, ha megalkudnánk, akkor nem lennénk a hatodikak nyolc év alatt.”- meséli Horváth Tamás a Menton Jobs munkaközvetítő cég egyik tulajdonosa a Cégépítők legújabb részében. Tulajdonos társa Stasztny Viktor már szerepelt a podcastban két és fél évvel ezelőtt. Azóta nagyon komoly szintet léptek, hiszen a három milliárdos bevételről tíz milliárdra ugrottak csupán ennyi idő alatt. Mindenképpen hallgasd meg azt az adást is, ha lemaradtál róla, a linket megtalálod lentebb.

    Most, hogy visszatértek a Menton Jobs sztorival beszámolnak arról, mit éltek meg az elmúlt években és hol tartanak most. Kettejüknek érdekes a dinamikájuk, hiszen nagyon különbözőek, természetesen mesélnek ebben az adásban a közös munkáról, a jövőképükről és arról, hogy ők miben hisznek. A kezdetektől az volt a céljuk, hogy minden évben duplázzák a cég méretét és a bevételt.

    „Oda, ahova most tartunk jelenleg nem sok cég van Magyarországon méretben.” – árulja el Tamás. Az ezzel járó nehézségekről is mesélnek és arról mi az ő elképzelésük a siker megéléséről. Hallgasd meg az adást, ha kíváncsi vagy, hogy akarják elérni a háromezer fős céget és a húsz milliárdos árbevételt.

    „Ahelyett az idő helyett, amit saját magunk ostorozásába tennénk, inkább azzal foglalkozunk, hogy mindig termeljünk.„ – ők ezt vallják! Ebben az adásban az alábbi témákat beszélik át alaposan:

    00:00 – Így indult minden! Kezdetek és kettejük története, első célok és elképzelések. Ötven-ötven százalékos tulajdonrész, elmesélik miért e mellett döntöttek. Mesélnek még a közös munkáról, a motivációjukról és arról, hogyan jutalmazzák magukat.
    19:09 – Kifejtik miért nem vontak be más tulajdonost a cégbe. Beszámolnak a fontosabb mérföldkövekről, kihívásokról. Krízis rekaciók, így csinálták ők a nehezebb szituációkban. Elmesélik, hogyan változott a jövőképük az évek során. Végül kifejtik számukra mi a megfelelő csapatösszetétel.
    41:45 – Kiválasztás, számonkérés, toborzás, csapat kialakítás. Mesélnek jó és rossz tapasztalatokról, konkrét példákon keresztül.
    01:01:45 – Sok új fontos, vezetői pozícióra kerestek embert az elmúlt években, elmondják miért, és azt is hogy miért tartják hasznosnak a menedzsment hírlevelüket. Végül távol keleti tapasztalatok és a híres papucs kultúra, ezt építették be az utazok során tanultakból.
    1:17:23 – Folyamatok, automatizálás, belső rendszerek, sablon dokumentumok és CRM használatának eredményessége, hatékonysága. Hogyan tudják élvezni munkájuknak gyümölcsét és hogyan fogadják a sikereiket a külső szemlélők.
    1:44:36 – Kifejtik véleményüket arról is, hogy szerintük meg kell-e élni a sikereket. Konkrét példák, tanácsok és tapasztalatok. Végül elmesélik, hogy mi a jelenlegi hosszútávú céljuk.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/06/05/stasztny-viktor-horvath-tamas-menton-jobs/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    · 16 bérköltséget megspórolni egy fejlesztéssel | Stasztny Viktor és a Menton Jobs story: https://open.spotify.com/episode/3SQKPVyDM8RS8EhEBt857y

    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

  • „Mi belementünk abba, hogy extrém kockázatosan, de a nagyobb növekedés irányába megyünk és ez egy teljesen tudatos stratégia volt.” – meséli Sárospataki Albert a Billingóról a Cégépítők podcast legújabb részében. Az adás középpontjában ezúttal Albert lesz, akinek hosszú és izgalmas története van a Billingóról, hiszen mai napig nem csak tulajdonos, hanem cégvezető is a vállalatban.
    2014-ben alapították a céget, ekkor rengeteg más sikeres szereplő is volt ezen a piacon. A kezdettekkor még minden hónapban kellett bevinnie pénzt a tulajdonosnak, ahhoz, hogy a cég életben maradjon. A kis családi vállalkozás nagyon gyorsan fejlődött. Volt, hogy egy év alatt kétszer annyi kolléga lett, mint előtte, így a teljes stratégiát át kellett szervezni. Napjainkra egy profin strukturált cégről beszélhetünk, melyet tulajdonostársával üzemeltet és 2021-ben 900 milliós tőkebefektetést is sikeresen tető alá hoztak a további fejlesztések érdekében.

    Albert ebben az epizódban részletesen elmeséli, hogyan vált ennyire sikeressé a Billingo, ezenkívül beszámol saját befektetői ambícióiról és sikereiről is és mesél a Cápák közöttben szerzett tapasztalatairól. Ezúttal egy olyan cégépítőt hallhatunk, aki rengeteget tanult a vállalkozói létről, befektetői szektorról és legfőképpen önmagáról az elmúlt években. A tudatos önfejlesztésnek hála mára már pontosan tudja, hogy régen milyen hibákat követett el, ezeket osztja most meg a hallgatókkal.

    Ebben az adásban az alábbi témákat beszélik át alaposan:
    00:00 – Kezdjük a Billingo sztorival. Mi volt a jövőkép a kezdetekben és mi lehetett a gyors és sikeres fejlődés kulcsa? Marketing eszközök és technikák, amik a Billingónál működtek.
    21:30 – Miért volt szükség egy tulajdonostárs csatlakozására? Családi cégből nagy strukturált vállalat és fluktuáció. Mennyire javasolja ezt a horderejű változást a hazai kkv-nak Albert.
    40:00 – Tanácsadók vagy tulajdonos társ, melyiket ajánlja inkább? 2021-es tőke bevonás és az ezzel járó változások. A befektető szerepe és a jelenlegi felelősség körök.
    59:53 – Vajon más hazai kkv számára is hasznos lehet ekkora tőkebevonás? Hogyan állnak most a külföldi piacra lépéssel a Billingónál? Hogyan lett befektető és miért? Mennyi ideje marad a cégére a befektetések mellett? Szabadidő és kikapcsolódás.
    1:20:17 – Mi az, ami megkülönbözteti Albertet a többi befektetőtől? Ki az, aki szerinte érdemes arra, hogy befektessen a cégébe és hogyan választja ezt ki? Mesél még csalódásokról, kudarcokról, a befektetések emberi oldaláról.
    1:41:11 – Mit javasol azoknak, akik elakadtak és a Cápák között sztori. Ez vonzotta a műsorban és ezt tanulta belőle. Vajon tényleg reprezentálja a műsor a jelenlegi hazai vállalkozókat? Albert mesél arról is, mennyire van a Cápák közöttben versenyhelyzet a befektetők között és, hogy milyen befektetői típusokat keres.
    2:05:20 – Felesége szintén komoly vállalkozást vezet, ez persze a kapcsolatuk elején szült némi konfliktust. Elmeséli a cégvezető, hogy hogyan sikerült ezeket kezelniük, megugraniuk. Végül egy biztos tipp, ami számára bevált a cégépítésnél.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/05/22/sarospataki-albert-billingo/

    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

    A Cégépítők podcast felvétele a Brocasterz Stúdióban történik, az adások teljes menedzsmentjét pedig a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com

  • Egy sikeres vállalkozó mögött mindig van számos kudarc, csalódás, újrakezdés, mert az életben kikerülhetetlen a fent és lent. A Cégépítők podcast legújabb adásában Nemes Dániel mesélt a rengeteg lentről, hiszen olyan is van, amikor mindent jól csinálsz és mégse jön össze. Dániel négy vállalkozást épített fel karrierje során, célja már a kezdetektől az volt, hogy ezek átadhatóak legyenek, de persze az élet minden alkalommal közbeszólt. A legújabb epizódban elmeséli, hogyan sikerült negyedik alkalommal sikeresen átadnia a vezetést és most hol tart ebben a folyamatban.

    „Ha úgy nézzük, akkor nagyon nagyon sokba került ez nekem, de egy percig sem sajnálom.” – emlékszik vissza a nehéz kezdetekre Dániel. Hallgasd meg az adást, ha kíváncsi vagy mi motiválta őt arra, hogy a rengeteg hullámvölgy után se adja fel vagy ha tudni szeretnéd, hogyan lábalt ki a váratlan szituációkból. Ebben az epizódban mesél arról is, hogy szerinte milyen emberekkel érdemes együtt dolgozni, ahhoz, hogy egy cég sikeres legyen és a legnagyobb természetességgel számol be arról, hogy hogyan hozott létre több 100 milliós árbevételű céget is. Kiemelten ajánljuk neked ezt az adást, ha éppen lent vagy, mert az epizód végére rá fogsz jönni, nem vagy egyedül!

    „Az álmokat és a realitást nézze meg mindenki, hogy összhangba tudja-e hozni.” – ismét egy tanulságos és inspiráló rész, amiben az alábbi témákról lesz szó:
    00:00 – Dániel mesél a kezdetekről, tanulmányairól és első munkahelyéről. Visszaemlékszik arra, honnan jött első vállalkozásának ötlete és beszámol arról is, milyen volt a cégalapítás mindössze 18 évesen. A Telnet végül 100 főssé nőtte ki magát, azt is hallhatjuk tőle, hogy mi történt az legelső befektető csatlakozása után.
    20:52 – Nehézségek és távozás. Indulás a nulláról, motiváció és célok. Azt is elmondja szerinte ki az, akinek nem való a vállalkozói lét eddigi tapasztalata alapján. Második cégalapítás, mely szintén több százmilliós bevételre tett szert rövid idő alatt. Elmeséli szerinte mi lehetett a gyors siker titka.
    37:36 – Dániel kifejti, hogy mi számára a megfelelő toborzási folyamat, és hogy mi a sikeres közös munka kulcsa. Mesél arról is milyen hibákat követett el ő, mint cégvezető és visszatekint, hogy min változtatna jelenlegi tudása szerint.
    59:33 – Cégvezetői utód kiválasztásának folyamata, csalódások és kudarcok. Cégátadás, eredmények és a vállalkozás jelenlegi helyzete.
    1:16:50 – Az átadás után jött talán a legnagyobb pofon, hogyan küzdött meg Dániel a rákkal? Hogyan csapódott le ez vállalkozásában?
    1:37:29 – A gyógyulás utáni élet, változások és új szemlélet. Miért szeretett volna befektető lenni, mi ebben a motivációja. Mi alapján keresi a cégeket, melyekbe beszeretne fektetni, hogyan hoz döntést.
    1:57:56 – Mi a jó és a rossz befektetés tapasztalatai szerint. Végül mit üzen Dániel a jövő befektetőinek, számára eddig ez volt a legnagyobb tanulság.

    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/05/08/nemes-daniel-biztributor/
    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

    A Cégépítők podcast felvétele a Brocasterz Stúdióban történik, az adások teljes menedzsmentjét pedig a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com

  • „Vajon mi történik az agyban az előtt, hogy döntést hoz?” – meglepő, de ezt már számos kutatás megválaszolja. A hétköznapok során rengeteg olyan szituációba kerülhetünk, mikor valakit szeretnénk meggyőzni. Azt hinnénk, hogy a megfelelő érvelést cégen belül az értékesítők tudják leginkább hasznosítani, de ha távolabbról nézzük egy jól használt meggyőzés technika elsajátítása mindenki számára fontos lehet. Karizma és határozottság, nem árt, ha rendelkezünk ezzel persze, de még inkább fontos, hogy az emberi agy döntés meghozatalának folyamataival is tisztában legyünk tudományos szempontból, ahhoz, hogy biztosan meg tudjuk győzni a másik felet.
    Dr. Újszászi Bogár László, a meggyőzéstechnika magyar hangja, aki a számos kutatáson, teszten keresztül vizsgálja már évek óta, hogy pontosan mi is történik különböző választási szituációkban az agyban. Ami még ennél is érdekesebb, hogy az eredményeket az üzleti életben több cégnél is hasznosította már, sikeresen. „Én azt látom, hogy a cégeknél az egyik legnagyobb kidobott pénz az az, hogy az értékesítők előre meghoznak egy döntést az ügyfél helyett.„ – fejti ki a szakértő a véleményét az epizódban. Ha kíváncsi vagy mik lehetnek a legnagyobb érvelési hibák az értékesítésben, vagy tudni szeretnéd, hogyan ragadd meg a potenciális ügyfelek figyelmét kiemelten ajánljuk neked a Cégépítők legújabb részét.
    Ebben az adásban ezeket a témákat beszélik át alaposan:
    00:00 – Hideg e-mail csúcsra járatva, így csinálja egy profi. Ezt eredményezte Krisztián és László közös munkája. „A legtöbbször ott szokták a hibát elkövetni az értékesítők, hogy folyamatosan a tudatot szeretnék meggyőzni, miközben nem az hozza meg a döntést, hanem a tudatalatti!”
    20:05 – Mi a véleménye egy szakértőnek a kifogáskezelésről és mi történik pontosan az agyunkban a meggyőzés előtt? László elmeséli, hogyan győzz meg bárkit. Marketing és sales, mi történik, ha nincs összhang köztük? Hogyan és miért kérdezzünk már az értékesítési folyamat legelején?
    38:30 – Néha jó a változás, így győzd meg erről a csapatodat is. Meggyőzéstechnika használata a vezetésben. Motiváció, példamutatás és ezzel kapcsolatos kutatási eredmények használata a gyakorlatban.
    57:44 – Címkézés és döntési költség fogalmának tisztázása, hogyan használd ezeket megfelelően. „Amikor egy beosztott azt látja, hogy egy vezető nem következetes az az egyik legnagyobb vezetői personal branding romlás, hiszen alapvetően az agy azt szereti, ha valamit ki tud számítani.„ - így kommunikálj, ha jó vezető akarsz lenni.
    1:16:27 – Bevonástechnika bemutatása és hasznossága. Fontos vezetői feladatok még a változtatások bevezetése előtt.
    1:39:05 – Meggyőzéstechnika a HR területén. Feljebb lépési lehetőségek, fizetésemelés és ezeknek megfelelő kommunikációja a dolgozók felé.
    1:59:44 – A marketing és sales feladata, felelősségé, az áremelés során. Így indokold és csomagold, ha árat emelsz. Panaszok, visszajelzések kezelése konkrét példákkal.
    2:20:08 – Ezt tedd, ha nem fizet az ügyfél és így győzd meg bármiről a felettesedet. László elmondja mi a legjobb időzítése és csomagolása egy kérés átadásának. Legvégül egy dolog, amit minden cégvezetőnek javasol a szakértő.
    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/04/24/dr-ujszaszi-bogar-laszlo-meggyozestechnika/
    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/
    A Cégépítők podcast felvétele a Brocasterz Stúdióban történik, az adások teljes menedzsmentjét pedig a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com

  • „Nem kell túlgondolni, meg kell nézni, hogyan csinálják a versenytársak és eggyel jobban kell csinálni.” – Tényleg csupán ennyi lenne a cégépítés? Ez elég egyszerűen hangzik, igaz? Török Gyula az ABZ Drone Kft. cégvezetője és Török Zoltán az Agrárközösség Kft. egyik tulajdonosa és vezetője olyan testvérpár, akik játszi könnyedséggel építettek fel több, milliárdos bevételű vállalkozást fiatal koruk ellenére. A Cégépítők Podcast legújabb adásában az ő történetükkel ismerkedhettek meg.
    Gyulát és Zoltánt már gyerekkoruk óta összekötötte a tervezés és a közös érdeklődési körök. Szerencsés helyzet tehát, hogy sok mindent együtt fedeztek fel és ismertek meg. Ez egyébként náluk nem volt tudatos, egyszerűen így hozta az élet. Iskola után egyből a vállalkozói létbe vetették be magukat. Tanácsadói céget építettek agrár környezetben, itt napjainkra már vezető pozíciót értek el. Ezután elkezdtek egy manapság elég trendi piaccal ismerkedni, rengeteg drónra ruháztak be. Úgy tűnik ezzel a vállalkozással is jó területbe nyúltak bele, hiszen mostanra már egy gyártó céget is alapítottak. Ebben az adásban arról fogunk beszélni, hogyan lehet több céget felépíteni, milyen technikák kellenek hozzá, mi a megfelelő hozzáállás, hogyan tudják ezek a vállalkozások építeni egymást, illetve, hogy hogyan lehet jól testvérpárként együtt dolgozni.
    „Sosem éreztük azt valamelyik szolgáltatásunknál, hogy most tökéletes.” – Értékes gondolatok, azoktól, akiknek a vérükben van a vállalkozói lét. Ebben az adásban ezeket a témákat beszélik át alaposan:
    00:00 – Sikeres vállalkozóként már több, mint egy évtizede, így kezdődött! Útkeresés és a megfelelő piac megtalálása. Így csatlakozott Zoltán és az eredményes közös munka alapja, náluk ez vált be.
    14:28 – Egy sikeres modell, ami mindent visz! Így terjeszd ki a céged az egész országra és mi történik akkor, ha nincs egyetértés? Hogyan alakultak ki a feladatok az évek során. Ha van, egy jó ötleted ne gondolkozz sokat!
    26:38 – Hamar rájöttek, hogy az Agrárközösség Kft. élére új ember kell, hiszen Gyula az ABZ Drone-al akart foglalkozni. Nem is volt kérdés, ki lesz az új vezető. Zoltán mesél milyen volt a váltás, átállás. Nehézségek, folyamatok és történetek arról, mi mennyi időbe telt. Tanulságok és tapasztalatok.
    41:20 – Önfejlesztés, így csinálja Zoltán. Hogyan tartsd meg a motivációdat vezetőként, Gyulának ez vált be leginkább. Az eredményesség titka a testvérpár szerint, és amiket figyelembe vesznek a versenytársak munkájánál. Milliárdos árbevétel csupán két év alatt, így csinálták ők.
    58:49 – Hogyan hat egymásra a két cég? Praktikák és bevált háttérrendszerek, hogy gördülékenyen menjen a kommunikáció és a tudásmegosztás.
    1:13:30 – A hab a tortán, a harmadik cég története. Három vállalkozás és mind a három sikeres, viszonylag rövid idő alatt. Ez csak a szerencsén múlik? Mi van még benne a hazai piacban? Digitalizálás, de hogyan?
    1:30:22 - Vezetői feladatok és felelősségek. Tulajdonosi meeting és a visszajelzés adás. A CRM rendszer következetes használatának előnyei. Végül tanácsok, amik jól jöhetnek cégépítőknek cégépítőktől.
    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:
    https://www.cegepitok.hu/2024/04/10/torok-gyula-es-zoltan/
    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/

    A Cégépítők podcast felvétele a Brocasterz Stúdióban történik, az adások teljes menedzsmentjét pedig a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com

  • A pénzpiaci szektor bonyolult, kockázatos és összetett világnak tűnhet, mely tele van kérdésekkel, vitákkal. Cégépítőként kerülhetünk olyan szerencsés helyzetbe, hogy vállalkozásunk tőzsdére vihető legyen, esetleg tőkénk befektethető pontra érjen, vagy tarthatunk vállalatunkkal olyan életszakaszban is, hogy új partnereket, befektetőket vonjunk be.
    „Nem tudsz öt év alatt szuper jó befektetővé kitanulni, mert nem látsz elég sztorit elejétől a végéig.„ – hangzott el Balogh Péter „Petyától” a Cégépítők legújabb részében, melyben most Egerszegi Krisztián a pénzpiacok világáról beszélgetett két szakértővel. Balogh Petya a STRT Holding Nyrt. cégvezetője és Oszkó Péter az OXO Holdings Nyrt. cégvezetője is volt már korábban a műsorban.
    Ebben az adásban a pénzpiaci szektor minden részletére, többek között az emberi oldalára is igyekeznek rávilágítani a vendégek. Szó lesz ennek a munkakörnek a pszichológiai hátteréről, a befektetési piac pénzhez való hozzáállásáról és több olyan konkrét, tapasztalati példát is elmesélnek majd, amit az évek során tanultak.
    00:00 – Bevezetőként lássuk az általános hazai pénzpiaci körképet az elmúlt évek tapasztalatai alapján. A szakértők mesélnek arról, hogy miért érdemes 2024-ben a tőzsdére menni egy vállalattal és szó lesz a kockázatokról és veszélyekről is.
    11:20 – Hazai fronton egyelőre nincs élet az ingatlan befektetésen és az állampapíron túl. Petya és Péter elmondja, hogy mit látnak a magyar befektetői piac jövőjéről és alakulásáról, illetve beszélnek arról is miért érdemes hazai cégekbe fektetni 2024-ben.
    20:05 – Két konkrét tapasztalat a tőzsdére lépésről cégvezetők szemszögéből. Hogyan élték ezt meg az epizód vendégei és hol tartanak ebben most. Milyen feladataik vannak jelenleg egy tőzsdén lévő vállalat vezetőjeként!
    38:30 – Számítások, módszertanok, portfólió érték és minden, amit tudni akartál a transzparenciáról, nem csak befektetői félként.
    55:30 – Ami mindenkiben felmerül, mi történik, ha nem teljesülnek az elvárások? Elkerülhetetlen érdek konfliktusok és kezelésük, tapasztalatok és megoldások.
    1:13:20 – Hova tovább az exit után? Új célok keresése, hogy elkerüld a mélyrepülést! Konkrét példák, mit tegyünk, ha hirtelen válunk cégvezetőből alkalmazottá vállalatunkban.
    1:33:35 – Ami Magyarországon ritka, mint a fehér holló a tudatos befektető. Hogyan ismerjük fel és hogyan váljunk azzá? Végül Balogh Petya elmesél mindent, amit tudni akartál az angyalbefektetőkről.
    1:51:50 – Miért fontos többféle üzletbe fektetni? Diverzifikáció a befektetői világban. Befejezésképpen Petya és Péter gondolatai a szektorról és erről a munkakörről, hogy miért érdemes belevágni, milyen pozitív hatásai lehetnek emberi oldalról is.
    Az epizódhoz tartozó extra tartalmakért kattints ide:https://www.cegepitok.hu/2024/03/27/beszelgetes-balogh-petyaval-es-oszko-peterrel/
    Szó volt még az adásban erről is:
    • Multis csúcsvezetőből pénzügyminiszter, majd sikeres befektető és cégépítő-Oszkó Péter, OXO Holdings: https://www.youtube.com/watch?v=iN2zqqGucik
    • "2 hétig bírtam a megérdemelt nyugdíjas éveket" | Balogh Petya és a Startup Hungary story: https://www.youtube.com/watch?v=E-HTfuYEuHM
    Hallgasd a Cégépítők Podcastet kedvenc platformodon:
    · Spotify: open.spotify.com/show/2DsU3rzjKkZDHyKhWlbbsq
    · Apple Podcast: podcasts.apple.com/hu/podcast/c%C3…1585202757?l=hu
    · Google Podcast: cutt.ly/7R2GKoj
    · Soundcloud: @cegepitok-podcast-minicrm
    A Cégépítők Podcast a MiniCRM-nek köszönhetően jött létre, kövesd be őket:
    · Facebook: https://www.facebook.com/MiniCRM.hu/
    · LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/minicrm/
    A Cégépítők podcast felvétele a Brocasterz Stúdióban történik, az adások teljes menedzsmentjét pedig a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi. Ha szeretnéd jobban megismerni őket: brocasterz.com