Episoder
-
Tradiciškai laidoje palydime nueinančius metus su įvairių šalių ansamblių, ankstesnių dešimtmečių, o ir naujais “fusion”, progresyvaus roko įrašais –kur susilieja išvien geriausios muzikinės tradicijos.
Ved. Lukas Devita -
1984 metų gruodžio pradžioje suskambo neįprasta kalėdinė daina „Do They Know It's Christmas?“, išleista singlu, kurio pardavimo pajamas buvo numatyta skirti tuomet badaujančiai Etiopijai. Britų ir airių roko, naujosios bangos žvaigždžių susibūrimo „Band Aid“ pristatyta daina, pranoko visus lūkesčius, kaip mat tapusi Nr.1 Jungtinėje Karalystėje ir dar iki metų galo sukaupė milijonus svarų sterlingų, kas išgelbėjo daugybę gyvybių.
Ved. Lukas Devita -
Manglende episoder?
-
Apžvelgsime bent keletą daug dėmesio sulaukusių, naujų kūrinių plokštelių, kokias šiemet išleido legendiniai britų roko muzikantai, kaip David'as Gilmour'as, Jon'as Anderson'as (su „Band Geeks“), Ian'as Hunter'is, Richard'as Thompson'as, Linda Thompson, Rick'as Wakeman'as ir grupė „Deep Purple“.
Ved. Lukas Devita -
Ir vėl skambės geriausios ir šildančios iki šiol naujosios bangos dainos, perkamiausi singlai Britanijoje ar radijo eteryje visoje Europoje 1984 metų gruodžio mėnesį, laimingais "new wave" muzikos suklestėjimo laikais. Remsimės radijo stočių grojaraščių archyviniais duomenimis, o kai kuomet –klausytojų užrašais.
Ved. Lukas Devita -
Prisiminsime vokiečių supergrupę, kokios iš tiesų ir nebuvo: studijos kvietimu keletas krautroko talentų susibūrė muzikuoti, o vardu „Cosmic Jokers“ 1974 metais buvo išleistas plokštelių ciklas ir sudarytas iš įrašų, nenumatytų publikacijai. Visus tolesnius nesutarimus pranoko tai, kaip klausytojų pamėgtos tapo šios plokštelės.
Tuo tarpu Rytų Vokietijoje kompozitorius pseudonimu „Kosmischer Läufer“ kūrė muziką sportinėms treniruotėms ir iš archyvų garso įrašai buvo iškelti tik dabar, sulaukė didelio dėmesio... tačiau šis „kosminis bėgikas“ gal iš tiesų yra jau naujo tūkstantmečio slaptasis muzikantas?
Ved. Lukas Devita. -
Dar sykį jubiliejinės progresyvaus roko muzikos plokštelės, klausomos ir po penkiasdešimt metų dažnai su nuostaba ir pasigėrėjimu atrandant naujai ir kas buvo visai netoliese – 1974 m. debiutavo Lenkijos grupė „SBB“ tapusi bene žymiausiu džiazo įkvėptu roko ansambliu Rytų Europoje, taip pat grojaraštyje roko klasika – anglų grupė „Yes“, bei škotų kilmės ansamblis „Incredible String BandÓ, amerikiečių „Utopia“.
Ved. Lukas Devita -
Sugrįžtame apžvelgti progresyvaus roko muzikos plokšteles, išleistas prieš penkiasdešimt metų ir tapusias žanro klasika, tai britų grupės „King Crimson“, „Renaissance“ ir „Gentle Giant“ taip grojaraštyje netipiškai –amerikiečių duetas „Daryl Hall and John Oates“ bei studijos vunderkindas Todd’as Rundgrenas.
Ved. Lukas Devita -
Kuomet Jungtinės Valstijos išlieka pasaulio dėmesyje, prisiminsime visad įtakingą ir ypač margą, įvairialypę amerikiečių roko muziką, nuo ankstyvų dešimtmečių iki naujosios bangos, tuo pačiu, dažnu atveju tai bus ir dainos, tiesiogiai skirtos šaliai ar kontinentui.
Ved. Lukas Devita -
Prisiminsime šiemet iškeliavusius anapilin pasaulinio ir Lietuvos roko, folko bei holistinės muzikos atstovus, dainų autorius atlikėjus ir kai kuomet tiesiog dangišką jų muziką.
Ved. Lukas Devita -
Priminsime George'o Orwello romano „1984“ atgarsius ir tiesiogines interpretacijas roko muzikos plokštelėse nuo pat 1970 metų – tai amerikiečių grupė „Spirit“, David’as Bowie’is, taip pat grojaraštyje muzikantai, kompozitoriai Anthony’is Phillips’as, Rick’as Wakeman’as, Hugh’as Hopper’is, o ir duetas „Eurythmics“, sukūręs garso takelį meniniam filmui „1984“.
Ved. Lukas Devita -
Tęsime apžvalgą ir klausysimės įvairių dešimtmečių roko, naujosios bangos, popmuzikos dainų, kurios išgelbėjo dainininką, grupę, atlikėją ar autorių nuo užmaršties, apdovanodamos titulu „vieno hito stebuklas“ (one hit wonder). Tačiau tai ne mažiau talentingi muzikantai, dažnu atveju, kaip ir įsimintini jų kūriniai, novatoriški ar įtakingi.
Ved. Lukas Devita -
Jau tradiciškai priminsime populiariausias dainas Europoje bei Jungtinėje Karalystėje, skambėjusias rudenį prieš keturiasdešimt metų ir atrinktas ne pagal muzikos kritikų ar didžėjų įvertinimus, bet remiantis singlų bei albumų sklaidos duomenimis, ar kaip tuomet Rytų Europos šalyse, bent jau Lenkijoje – radijo klausytojų balsavimais.
Ved. Lukas Devita -
Laidoje prisiminsime ir išgirsime kaip Britanijos progresyvaus roko atstovai, dainų autoriai, vokalistai, Rupert Hine, gitaristas Steve Hillage ir bosininkas Trevor Horn drąsiai, išradingai pasitiko 9-to dešimtmečio naujosios bangos „elektronines permainas“ savo kūryboje ir tapo sėkmingiausių New Wave grupių prodiuseriais.
Ved. Lukas Devita -
Laidoje britų, amerikiečių taip pat Lietuvos, Australijos, bei Prancūzijos 7-8 dešimtmečių psichedelinio roko dainos idealistiškos, pacifistinės ar išradingo skambesio tiek ankstyvoji elektronika, tiek popmuzika – šiame tūkstantmetyje atnaujinti, o ir tik dabar atrasti, įvertinti garso įrašai, kokie įkvėpė visas roko kartas ir šiuolaikines, kaip dueto „The Amorphous Androgynous“ kūrybą, jų tiriamasis darbas, archyvinių bei naujų įrašų rinkiniai bus grojaraščio nuorodomis ir inspiracija.
Ved. Lukas Devita -
Laidoje praeito amžiaus 8 dešimtmečio anglų, amerikiečių roko ir popmuzikos dainų autoriai, grupės, pasižymėję kokia tik viena ypač skambia daina, kurios sėkmės, kartais pasaulinio masto populiarumo kūrėjai, atlikėjai tiesiog negalėjo pakartoti – kas tapo apibūdinama „one hit wonder“ (vieno hito stebuklas). Toks didžiulis vienos dainos žinomumas neretai užgožė visus kitus tiek pat įdomius dainininko įrašus.
Ved. Lukas Devita -
Istoriniais pastebėjimais ir naujosios bangos muzikos grojaraščiu vėl prisiminsime radijo stotį „Radio Luxembourg“, praeito amžiaus 9 dešimtmetyje gal plačiau klausytą Europoje nei Jungtinėje Karalystėje, tiek pat uoliai „gaudytą“ ir Lietuvoje.
Ved. Lukas Devita -
Laidoje skamba šiame tūkstantmetyje rekonstruoti, kruopščiai atnaujinti 7-8 dešimtmečių įrašai: psichodelinio roko dainos, senoji elektronika ar net estrada iš gausios kolekcijos, kokią sukaupė britų duetas, pasivadinęs „The Amorphous Androgynous“ (elektroninės muzikos gerbėjams iki tol žinomas vardu „The Future Sound of London“), sudaręs ir išleidęs visą archyvinių leidinių ciklą, idant kūriniai įgautų antrą kvėpavimą.
Ved. Lukas Devita -
Link sezono pabaigos (pagal kalendorių) – saulėtos dienos tęsiasi su muzika, kuri neleis gėlių vaikų, taikos ir meilės vasarai pradingti – 7-8 dešimtmečių psichodelinis rokas, folkas ir kiek džiazroko, ne tik britų, taip pat amerikiečių, Vokietijos, Lietuvos ir Azijos šalių ansambliai bei dainų autoriai-atlikėjai užpildys grojaraštį.
Ved. Lukas Devita -
Prisiminsime nemažai dokumentuotą savu laiku įvykį: 1974 metų rugpjūčio 23 d., penktadienį, John’as Lennon’as ir jo draugė May Pang išvydo Niujorko danguje ir kurį laiką stebėjo NSO, ganėtinai iš arti. Tuo pačiu apžvelgsime daugiau kaip metus trukusio vadinamo „prarastojo savaitgalio“ muzikos įrašus.
Ved. Lukas Devita -
Prisiminsime grupes bei dainininkus, kurie buvo kviesti, kai kurie netgi paskelbti, bet dėl vienų ar kitų priežasčių nedalyvavo Vudstoko festivalyje (Woodstock, Niujorko valst.),vykusiame rugpjūčio 15-18 dienomis, 1969 m., tapusiame bene reikšmingiausiu ne tik roko muzikos, bet visos epochos kultūros istorijoje. Tokių, ir savo ruožtu tikrai žymių muzikantų, buvo nemažai. Tad galime sudaryti įsivaizduojamą festivalio „papildymą“.
Ved. Lukas Devita - Vis mere