Episoder
-
Nagy vihart váltott ki Budapesten az Üllői és a Váci úton kijelölt új biciklisávok forgalomra gyakorolt hatása. Ennek apropóján Kornéllal - aki közlekedésmérnök, és a BKK korábbi vezérigazgatója - alaposan körüljártuk, hogy milyen egy jó, biztonságos bicikliút. Beszélünk arról, mik lehetnek a főutakon kijelölt bicikliutak alternatívái. A másik témánk a közforgalom elől lezárt Lánchíd. Az átadás óta eltelt egy hónap forgalmi adatait elemezzük, és mindenfajta köntörfalazás nélkül megállapítjuk, van-e értelme kitiltani a közlekedők jelentős részét Budapest legrégebbi hídjáról.
-
A rendszerváltozás éltanulójaként induló magyar gazdaság mára a régió sereghajtója lett. Termelékenységben, GDP-növekedésben a környező országok mindegyike gyorsabban fejlődik, mint mi. A V4-es országok között ma már a legutolsók a gazdasági mutatóink.Perlusz László, aki a legnagyobb magyarországi vállalkozói érdekképviselet, a VOSZ főtitkára, a lehetséges okokról, és kiutakról beszél, miközben alaposan kielemezzük a gazdaság szerkezetében rejlő lehetőségeket.Őszinte szembenézés a gazdaság mindennapjaival a megszokott oldott légkörben.
-
Manglende episoder?
-
Kétrészes podcastunk második részében a Régiók Bizottságában is tag EP-képviselővel az Európai Unióhoz csatlakozott Közép-európai országok felzárkózásával kapcsolatos kérdésekről beszéltünk.Deutsch Tamás részletes adatokkal alátámasztva állítja: az Unió fejlettebb országai három lépésben vágták el a 2004-ben csatlakozott Közép-európai országokat a fejlesztési forrásoktól pőre gazdasági érdekeiket szem előtt tartva.
-
Hogyan jött létre az Európai Unió, mi volt az alapítók célja, akarata? Hogy működnek az intézményei, milyen szándékok irányítják a döntéshozókat? Hol van Magyarország helye ebben az együttműködésben? Mik a lehetőségeink, milyen irányban halad Európa?Egy sereg aktuális kérdés - szokás szerint az összefüggéseket, a történések hátterét megvilágítva.Kötetlen beszélgetés egy élvonalbeli politikussal a színfalak mögötti világról.
-
Budapesten 1848 és 1937 között megépült öt híd, ezt követte 1950-ben az Árpád-híd, majd negyven évig nem épült új híd. A Rákóczi-híd átadása óta (1990) eltelt újabb harminc év anélkül, hogy új híd épült volna Budapesten.A forgalom növekedett, a hidak száma pedig nemhogy nem tartott lépést e növekedéssel, de jelenleg a Lánchíd lezárva, a Szabadság-hídra vezető utak szintén - tehát két híd esik ki Budapest forgalmából.Erről és a tervezett új hidakról beszélgettem Almássy Kornéllal a BKK Közút korábbi vezérigazgatójával, a Budapesti Műszaki Egyetem docensével.
-
Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden tanítással is, amely Istentől származik.Mindennapi életünkben - a nagy médiazajban - egyre nehezebb odafigyelnünk arra, mit is kell tennünk azért, hogy boldogan, Isten útmutatása szerint éljük életünket.Osztie atyával - a Budapest belvárosi Nagyboldogasszony Főplébánia plébánosával - aktuális kérdéseket világítunk meg az Egyház tanításán keresztül.Első adásunkban a Polgári Mulató vendégei voltunk - hálás köszönet érte -, közönség előtt beszélgettünk Ferenc pápa magyarországi látogatásáról, az abortuszról, a cölibátusról, és a “médiapapok” bukásáról.
-
A nyugati világ legnagyobb kulturális beruházása. Rangos szakmai díjak. Elégedett látogatók a világ minden tájáról. Ez ma a Városliget.Politikai támadások. Verekedés, gyújtogatás, tüntetések. Ezek pedig a kísérőjelenségei voltak annak fejlesztésnek, amely Budapest második legrégebbi közparkjának megújulását eredményezte.Szokás szerint bekukucskálunk a függöny mögé. Gyorgyevics Benedek, az egész fejlesztést levezénylő Városliget Zrt. vezérigazgatója mesél arról a nyolc éve zajló munkáról, amelyet 250 ember végez. Személyes interjú egy baráttal, egy fantasztikus emberrel a mindennapok hősiességéről.
-
Egy a szokásosnál hosszabb, és személyesebb beszélgetés arról, hogy mitől és hogyan lett miénk itt a tér, mitől a nemzet főtere a Kossuth tér Budapesten.
-
A Budapesti Közlekedésbiztonsági Koncepció kapcsán beszélgettünk “megbocsátó utakról”, e-rollerekről, járdákról és bicikliutakról, forgalomszabályozásról, traffipaxokról, és egy kicsit Budapest kívánatos közlekedéséről…
-
Az Építési Vállalkozások Országos Szakszövetsége elnökével a készülő építési törvényről, az építésgazdaságról, az építési vállalkozások helyzetéről, az építőmunkások munkakörülményeiről, az árakról, keresletről, kínálatról, jelenről - kicsit a múltról - és a lehetséges jövőről beszélgettem.
-
Témánk Budapest közlekedése, az úthálózat és a tömegközlekedés néhány alapkérdése. Folytatjuk.
-
A GigaChatben azokat a gigachadeket szólaltatom meg, akik a maguk területén valami óriásit alkottak.
Magyarországon az 5000 fő alatti települések felén növekszik a népességszám. A falu nemhogy nem hal ki, de újraéled.
Benézünk a gépházba, minek köszönhető, hogy míg az Európai Unió többezermilliárdos forrásai nem érték el a céljaikat (gyakorlatilag nem valósult meg semmilyen területi kohézió, kiegyenlítődés), addig a “kis” Magyar Falu Program látványos sikereket tudhat a magáénak.