Episoder

  • Nic. Jubilejní čtyřicátá epizoda podcastové revue NOTY VOLE je takový pelmel. Tedy spousta menších témat, mezi kterými pánové Šéfík, Šroubek a Ságo bloudí jako orientační běžec Opavskem. Podívali jsme se na blížící se turné Davida Gilmoura a jeho vystoupení s dcerou na open micu, opět se těšíme na nové album Cure, které konečně získalo (snad) datum vydání. V této epizodě se také dozvíte co pro Wlada znamená Bon Iver a kde je cenová hladina morálky v souvislosti s prodejem vstupenek na koncerty.

    Přiblížíme vám večírek s Kevinem Spaceym v Malostranské Besedě, zhodnotíme letošní Headliner Pontony a podíváme se na nominace letošní Country Music Awards. V souvislosti s nominacemi se ještě vrátíme k Beyoncé a jejímu country albu a probereme šance jednotlivých interpretů

    V rámci trendů se podíváme na Lucii Bílou, opět probereme Linkin Park a poslechneme si ukrajinskou dvojici Osty a Klavdia Petrivna. V tipech osaměle zabojuje MK.gee, poslechneme si úvodní píseň Vladimíra Mišíka z nového alba a nový folkový objev Janu Mila.

    Vlastně je toho docela dost. Vítejte ve světě hudby, jak ji vidíme a slyšíme my. A hlavně si užijte poslech!

  • Osmé album písničkáře Ondřeje Ládka známého jako Xindl X nese titul Fén X. Svoje posluchače na něm překvapí novým zvukem, přístupem i mnohem osobnějšími tématy. „Radši jsem tu desku k vyhoření udělal dřív, než to přijde, protože pak už bych ji nenapsal,“ říká v podcastovém rozhovoru. Honzy Vedrala

    Téma povídání bylo jasné, protože úvodní píseň Fénix, na novém albu Xindla X začíná slovy „asi jsem vyhořel“. I když se text stočí k dvojsmyslu o reálném požáru, proměna zvuku i přístupu je patrná skoro ze všech songů. „Ano, začínal jsem mít pocit vyhoření. Když člověk dělá věci dlouho a s podobnými výsledky, zapadne do kolejí,“ vypráví písničkář, jak to všechno začalo. „Nechtěl jsem dělat desátej Blbej věk a patnáctýho Anděla. Chtěl jsem vystoupit z komfortní zóny a chvíli nebýt tím diktátorem, kterým v kapele normálně jsem.“

    Všechno začalo už za covidu a s předchozím albem Terapie. „Dělal jsem ho na dálku. Mám ho rád, ale vznikalo tak, že jsem poslal maximálně producentovi svoje poznámky, ale neužil jsem si nahrávání. Přitom to je ta část tvorby, kterou mám skoro nejradši,“ vypráví Ládek. „Bylo to pro mě snadný, ale uvědomil jsem si, že takhle to dál dělat nechci. A že kdyby to tak šlo dál, asi se na to brzo vykašlu.“

    Při přípravě desky se proto Ondřej rozhodl pro jiný přístup než v minulosti. Místo toho, aby psal písničky sám, zapojil do procesu další umělce, což mu přineslo nové nápady a perspektivy. „Vlastně jsem ani neplánoval psát desku, psal jsem si svůj muzikál, myslel jsem si, že se budu soustředit na něj. A ani neměl chuť dělat další věci pro repertoár kapely,“ popisuje nenápadné začátky vzniku nahrávky.

    Nakonec se věci začaly ubírat jiným směrem. „Říkal jsem si, že zkusím něco jinýho. Zkusím cinknout Jendovi Vávrovi, jestli by mi nepomohl dopsat texty a vnést do nich svěží nápady. Ten navrhl, že zkusíme zavolat Štajnymu, a tak se to postupně nabalovalo,“ vysvětluje, jak se ze solitéra stal týmovým hráčem a postupně se obklopil nečekanými muzikanty.

    „Jsem zvyklý napsat si písničku od začátku do konce a až když mám pocit, že funguje, jít s ní za producentem a dohodnout se na aranži. Ale teď jsem si zjistil, že už mám možná mysl nastavenou jinak. Že zkusím tu metodu, že se zavřeš s dvěma lidma a na konci dne máš hotovou písničku i s aranží. Sice nevíš, jestli je to úplně tvoje písnička, ale já to vlastně nechci řešit. Chtěl jsem zažít radost ze společný tvorby," shrnuje nové písničky.

    Album uvádí singl Proměna inspirovaný stejnojmennou novelou Franze Kafky. K desce Xindl X zahraje speciální koncerty s hosty a filmovými projekcemi. Křty se budou konat 11. listopadu v brněnském Sonu, 16. listopadu se představí v Garage Clubu v Ostravě a 19. listopadu v pražském Lucerna Music Baru.

  • Manglende episoder?

    Klik her for at forny feed.

  • Oasis jsou zpátky, Lucie je bez Davida Kollera, Linkin Park trollují fanoušky s oznámením nové zpěvačky. A k tomu vyšel zářijový Headliner s Vladimírem Mišíkem na obálce. Témata, která se pánové Šéfík, Šroubek a Ságo rozhodli rozebírat v devětatřicáté epizodě podcastu NOTY VOLE byla tedy jasná.

    "Neohlížej se v hněvu," zpívají sice Oasis, ale co se týče návratů kapel, s osádkou naší podcastové revue by se na tom asi úplně neshodli. Pánové rozebírají všechny okolnosti ohledně ohlášeného comebacku Oasis, dynamické ceny vstupenek a všeobecné šílenství, které nastalo. Samozřejmě i fenomén, který tahle kapela pro britskou kulturu znamená. Dojde i na zásadní odhalení, že všechno, co nyní ohledně Oasis zažíváme, už před rokem předpověděl wlado v neslavné epizodě Noty Vole o pánovi s vidličkou ve světě polévek.

    Zatímco posluchači v době vydání devětatřicítky už znají jméno nové zpěvačky Linkin Park, při natáčení hoši v redakci ještě tápali. A rozebírali, co všechno mohlo vést ke kapku zfušovanému "odpočtu" události, během níž měli její jméno Linkin Park původně zveřejnit.

    Nechybí ani pravidelné rubriky. V rubrice Trendy naše trojice rozebírá aktuální popový fenomén – zpěvačku Sabrinu Carpenter, která podobně jako Miley Cyrus vzešla ze seriálů televize Disney a aktuálně drtí žebříčky. Je to pop standardní nebo výjimečný? Na tom tedy ve studiu shoda rozhodně nepanovala.

    Situace se ještě zhoršila, když došlo na nový opus skupiny Rybičky 48. Zatímco pan Šroubek se přiznal, že ho transformace skupiny Holki, která v narozeninovém songu Kuby Ryby vystupuje pod novým názvem Milfki, pobavila. Mistr Ságo zůstává neústupný: "Je to pro mě Slunce, seno, erotika český hudební scény," odmítá udělit kutnohorským pankáčům kus pochvaly.

    Shoda nastala až při poslechu nového singlu Eminema, ve kterém se docela drsně omlouvá svojí dceři, jak selhal jako otec.

    No a to už byla jasná cesta k tipům.

    V nich vás čeká rozbor zřejmě nejulítlejšího videoklipu letošního roku a možná všech dob, který natočil A$AP Rocky a nese posměšný název Tailor Swif. Chválit budeme i sedmiminutový (!) singl Kdo jsem? z nového alba Prago Union. A skutečnou lahůdku si připravil pan Šéfík, který v premiéře pustí novou ochutnávku z jedné z nejočekávanějších českých desek letošního roku. Ale jáká to je? To už necháváme jako překvapení pro naše posluchače.

    Vítejte ve světě hudby, jak ji vidíme a slyšíme my. A hlavně si užijte poslech!

  • Zastupuje umělce jako Noisy Pots, Aiko, nebo Lazer Viking. A i dalším českým kapelám pomáhá ve své firmě 420 Production s koncerty v zahraničí.

    Krom toho je předsedou Music Manager Fora a podílí se na pořádání konference ReConnect, která se letos koná 3.-5. října a už počtvrté přivítá v Brně profesionály i fanoušky napříč hudební branží.

    Petr „Kužel“ Blažek byl dalším hostem Honzy Vedrala v rozhovorovém vydání podcastu Headliner CZ.

  • The boys are back in town! Po téměř dvou měsících vás konečně čeká plnokrevné vydání podcastové revue NOTY VOLE v maximální sestavě. A protože pánové Šéfík, Ságo a Šroubek své sliby plní, dojde v něm na otázky na vaše odpovědi.

    Krom objasnění fungování naší podivuhodné hudební revue, povídání o Headlineru a světě hudební novinařiny dojde i na rozvahu nad zásadními tématy letošního léta, jako kdo komu co Navrátil. A ožehavou problematiku disidenství Michala Davida.

    Tím nejdůležitějším ale je, že se pan Šéfík rozhodnul dostát svému jménu a plně prokázat, že si svou přezdívku zaslouží. Tak moc jsme se rozplývali nad chystaným albem Vladimíra Mišíka, které už dvě třetiny naší podcastové osádky slyšely, že s vydavatelstvím Animal Music dohodnul báječnou věc. Totiž, že vám v předpremiéře můžeme pustit malou ukázku z titulní písně alba Vteřiny, měsíce a roky. Až ji uslyšíte, možná pochopíte, proč o desce už teď mluvíme jako o události podzimu.

    Do plnokrevné epizody patří i plnokrevné trendy. Tentokrát jsou v nich dokonce docela povedené písničky! Zejména duet Bruna Marse a Lady Gaga vzbudil v našich popových srdcích nadšení.

    Nechybí ani trendy, ve kterých jsme se roztekli nad novými Fontaines DC, ale tato idylka bohužel dlouho nevydržela. Rurální poetika Jaromíra Švejdíka na každého nefunguje stejně, a tak se nakonec i tentokrát pánové Ságo, Šéfík a Šroubek zhádali jako kanci u piva. A to už nezachrání ani ušní červ.

    Ano, zkrátka "boys are back in town". A tak vítejte zpátky ve světě hudby, tak jak ji slyšíme a vidíme my.

  • Ještě jednou se s námi můžete vrátit na festival Rock for People. Právě tam se totiž v režii Headlineru konal panel, ve kterém si Jindřich Šídlo na chvíli odpočinul od politiky. A společně s Josefem Vlčkem, Honzou Vedralem a Petrem Adámkem z České televize navštívil svět hudební kritiky a publicistiky.

    Jak to v současné době v hudebních i nehudebních médiích chodí? A jak to bylo v minulosti? A nemají politici a muzikanti nakonec snad něco společného?

    Vítejte v poněkud nečekané debatě s poměrně nečekanými pointami.

  • Dva muži, dvě témata, dva trendy a dva tipy. Uvídíme jak se pánům podaří splnit své předsevzetí o poklidném a hlavně krátkém podcastovém díle, který se nese ve znamení lovu na medvěda. Pánové si vymění zážity z Brna, proberou koncert Eda Sheerana, rozeberou YouTubové trendy a samozřejmě dojde i na tipy.

    Pánové Šroubek a Šéfík vás zvou ke třicáté sedmé epizodě podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.

  • Dnes vás čeká v našem podcastu speciální ohlédnutí za děním na festivalu Rock for People. Právě tam totiž Dany Stejskal připravil jeden ze speciálů Headlineru s jasným názvem Kytarový svět Karola Komendy.

    Talentovaný kytarista, který točí skvělé sólové desky a také působí jako důležitý člen kapely Bena Cristovaa v muzikantské session opisuje svoji hudební cestu. A také ukazuje možnosti, co všechno a jakým způsobem se dá vyčarovat, když má člověk nástroj, kombo, nadšení a k tomu trochu trpělivosti a nadání.

    "Jsem odlschool. Mám za sebou rád aparát a rád se cítím jako rockový kytarista," říká mimo jiné během uvolněného povídání Karol Komenda. A to přitom odehrál i několik vyprodaných O2 arén s "popovým" Benem Cristovaem! I s ním si totiž porozuměl díky rokenrolu.

    Pokud se chcete dozvědět víc, pohodlně se usaďte a přeneste se s námi zpátky na Conference Stage Festivalu Rock for People.

  • Je to tady! Po více než měsíci se pánové Šéfík, Ságo a Šroubek sešli ve studiu podcastové revue NOTY VOLE v kompletní sestavě, aby připravili šestatřicátý díl. Téměř dvouhodinová epizoda vás provede jejich koncertními zážitky.

    Shrneme si dění v Malostranské Besedě, kde pan Ságo používal ságo, vyrazíme za mladými lidmi (a Benem Cristovaem) do mosphitu na Travise Scotta. A v obsáhlém zpravodajství pana Šéfíka z Colours of Ostrava se dozvíte, jaký byl Tom Morello, Lenny Kravitz, o proměnách festivalu a také něco o fungování České televize.

    Nemohou samozřejmě chybět ani pravidelné rubriky. V trendech komentujeme novou skladbu No Sleep Gang, pod kterou jsou podepsaní Yzomandias a PTK. Zamýšlíme se nad silou ženství Katy Perry. A bohužel dojde i na fenomén Lollipopz, kterým chce někdo zničit celou generaci českých dětí.

    Náladu si spravíme u tipů. Zazní totiž Leoniden, Mikkim a také Son Mieux - ne náhodou jeden z objevů letošních Colours. A tančit se bude i na samém konci, kdy odbije hodina H a přijde čas na tradičního ušního červa.

    Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou ke třicáté šesté epizodě podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.

  • Letní šuplíková krize podcastu Headliner CZ pokračuje. Proto vás tentokrát místo standardní epizody čeká rekonstrukce titulního článku červencového vydání našeho časopisu, který pojednává a skupině Lufťáci.

    „Hlavně si neber diktafon,“ instruuje mě bubeník David Landštof a z jedné z mnoha umaštěných kapes na vestě mu kouká párek... začíná toto vyprávění Honza Vedral.

  • Ano, víme, že v tom titulku je chyba, že tam mají být myši. Ale to jsou věci, které se v našem podcastu dějí, když pan Šéfík odjede na dovolenou a Sága se Šroubkem nenapadne nic lepšího než natočit guerrilovou epizodu bez jeho vědomí!

    V tomto dvoutřetinovém vydání revue NOTY VOLE je všeho míň, zato vám to wlado s Honzou odvypráví s šílenou kadencí a zásadně bez rozmyslu a bez teček. Nejprve jsme probrali aktuální červencové vydání časopisu Headliner, které můžete číst ve svých mobilech, tabletech i na webu. Zavzpomínali jsme na Red Hot Chili Peppers a jejich zlomové album Californication, chtě nechtě se vrátili na Glastonbury, probrali zrušené koncerty a smůlu, která se nalepila na paty Colours of Ostrava. A aby toho nebylo málo, rozhodli jsme se pověnovat i radikálnímu kroku Michala Davida, který vyměnil osmdesátkové synťáky za ukulele. Zatímco jemu je líp, o osádce naší podcastové revue se to úplně říct nedá.

    V dvoutřetinových trendech rozebíráme nový singl Marpa, který natáčí svoje vysněné country rapové–album. A máme kupodivu dost velkou radost i z aktuálního letního hitu Pam Rabbit. V tipech vás pak čeká Toro Y Moi a taky noví Fontaines D.C.

    A místo červa jsme poslali Danymu jeden country pozdrav, aby mu nebylo líto, že tu nebyl s námi. A taky aby nás za tuhle podcastovou sabotáž nepřizabil.

  • Podcastová revue NOTY VOLE! se na jeden díl mění na NOTY GLASTO! a přichází s krásným hostem v podobě Šárky Hellerové, která s pány Ságem a Šéfíkem prochází hudební festival Glastonbury 2024. Wlado ne jednu epizodu přenechal své místo za mikrofonem i na grafice, ale zatím to chudák neví.

    V epizodě číslo 34 najdete 34 hudebních ukázek z festivalu Glastonbury a k nim fundovaný komnetář o tom, jaké to bylo. Tedy poslouchejte rychle než to smažou!

  • "Přípravy na sólové album trvaly desítky let. Zrálo to dlouho," vypráví o svém prvním autorském albu Když chlap svléká tmu herec a šansoniér Igor Orozovič. "Zásadní je, že jsem chodil na klavír do ZUŠky a maminka mě u toho násilím udržela," popisuje Honzovi Vedralovi svoji cestu k hudbě. "Už tehdy jsem ale měl chuť si vymýšlet písničky."

    Původně chtěl být veterinář, ale osud a špatné známky z přírodních věd ho dovedly na Ježkárnu, kde studoval muzikál. A krom hraní skládal a skládal.

    Vyústěním této cesty je výrazné album, o kterém se často píše jako o šansonovém. „Můj cíl je slovo šanson vůbec nepoužívat. To je stigma,“ říká přitom v podcastu Orozovič. „Nebo mu možná vrátit jiný význam,“ zamýšlí se. A dál věří v sílu písničky, která zůstává platná napříč generacemi. „Myslím, že by se to mohlo líbit i mladým lidem. Všichni přeci nakonec poslouchají Hegerovou. I ti mladí se k tomu vrátí,“ uvažuje Orozovič. „Za poslední roky jsem byl několikrát u táboráku a dvacátníci si zpívali Nedvědy. A to je ono! Kdo si zazpívá Harryho Stylese u táboráku, nebo Taylor Swift? To nejsme my, to je jenom nějaký vzor.“

    Celý rozhovor Honzy Vedrala si poslechněte zdarma v podcastu Headliner CZ.

  • V poslední den festivalu Rock for People naše slavná trojice Šroubek, Ságo a Šéfík přijala pozvání na Conference Stage, kde se dopustila živé verze podcastové revue NOTY VOLE. Jako host u toho nemohl chybět Jiří Hrdina.

    Společně tito čtyři vystoupili mimo všechny zajeté formáty naší revue.Žádné tipy, žádné trendy, ale stále ještě běžící festival podrobili kruté (ale spíš milé) kritické reflexi. Trojnásobný držitel Stanley Cupu nám popsal, jaké je to stát na pódiu s Vypsanou fixou, držet v ruce kytaru a hrát pro pětadvacet tisíc lidí. Wlado přidal k dobrému další historky s trsátkem svého osudu, Honza seznámil publikum se festivalovým objevem, kterým se pro něj stala zpěvačka se jménem psa. A Dany pohovořil o svých zážitcích z areálu i jeho zákulisí.

    Mezi pány nechyběla ani drobná přestřelka o tom, zda jsou The Offspring za zenitem, či zda show The Prodigy byla skvělá, vyčpělá, anebo to stálo vždycky za prd. A samozřejmě jsme probrali i velkolepou show, kterou přivezli Bring Me The Horizon. Ale někteří z nás šli stejně radši za pěknou českou písničkou.

    Děkujeme Rock for People za pozvání na skvělý festival. A vám všem, kteří jste si přišli NOTY VOLE naživo užít, i když proti nám hrál legendární Petr Spálený a tajný host festivalu skrytý pod přezdívku Zdena.

  • Rozhovory Honzy Vedrala v podcastu Headliner CZ se vrací. Prvním hostem po pauze způsobené seriálem Pětatřicátnící je Mirai Navrátil. Řeč byla o albu Tomodachi, deseti letech na scéně, vývoji české populární hudby, rádiích i hudebních kriticích. Může být jejich pochvala pro kapelu polibkem smrti?

  • Podcastová revue NOTY VOLE je zpátky se standardním, třicátým druhým vydáním, dlouhým jako týden před výplatou. Spousta témat, spousta nové hudby, abychom se také dotkli té staré. A starejch časů, kdy holkám v ústech zvonil smích

    a všem bylo po ránu líp. Rozebereme šeptaly, kňourauly i silné hlasy, narazíme na Karla Kryla, White Stripes, a připomeneme článek Penk Floyd - obrácená strana talentu Josefa Vlčka. Black Eyed Peas, Calin, Sofian, nový Eminem a spousta hloupostí ketrá nás napadla při střihu. Celou epizodou se jako červená nit vine klasické Vivaldiho dílo – Čtvero ročních období. Dočkáte se velké sázky a její výsledek najdete na samotném konci tohoto dílu.

  • Podcastová revue časopisu Headliner je tady, dnes s festivalovým speciálem. Nikdo neví co je revue a tentokrát je to pel-mel doporučení kam zajít v létě za písničkou pod širým nebem.

    Nedáváme si za cíl být festivalovým infocentrem, reflektujeme co nás baví, procházíme festivaly chronologicky od června do srpna a tak trochu kopírujeme cestu na které nás můžete letos potkat. Pokud vlastníte wifikundaci dá se stihnout všechno:

    – Rock for People

    – Metronome festival

    – Mighty Sound

    – Basinfirefest

    – Beats for Love

    – Pohoda

    – Colours of Ostrava

    – Pop Messe

    – Ed Sheeran

    – Brutal Assault

    – Grape

    – Beseda

    V této epizodě tedy bez trendů a tipů, nicméně nechybí ušní červ v podobě festivalové písně Ne bombu ne ze seriálu Svět pod hlavou a samozřejmě dávka hloupých vtipů, nepochopitelných sarkasmů a nerozeznatelných ironií. Ale děláme to pro Vás, děláme to rádi. Jsme dělníky podcastu a hudebních revue, kdy nikdo neví…

    Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou ke třicáté první podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.

  • Nejpopulárnější česká rocková kapela slaví pětatřicet let na scéně. Jak a proč se zrovna tahle parta kluků ze špinavých sklepů v Teplicích dostala až do vyprodaných hal po celé zemi? A co všechno u toho zažila?

    Ve speciální minisérii podcastů, která dostala název Pětatřicátníci, jsme se rozhodli jít až ke kořenům. A vůbec poprvé popsat, jak vznikl a postupně se utvářel fenomén jménem Kabát.

    V prvních čtyřech epizodách jsme s kytaristou Otou Váňou probrali celou historii kapely. Pak přišla řada na ostatní členy Kabátu. Po dva měsíce jsme každou středu v rámci našeho kanálu Headliner CZ přinesli jeden rozhovor, který utváří mozaiku příběhu Kabátu. Děkujeme všem, kdo si u našeho podcastu nastavili odběr. A teď už je čas naši sérii uzavřít.

    V osmé epizodě do redakce Headlineru zavítal hlas, tvář a frontman Kabátu Josef Vojtek. „Ze začátku jsem to bral jako zábavu, že se vyblbneme. Žádný ambice jsem v tom neměl, to jsem si ani neuměl představit. Že bych najednou stál vedle Petra Jandy nebo kluků z Vitacitu nebo Citrónu? Ten sen tam asi byl, říkal jsem si, že by to bylo super. Pak jsem si uvědomil, že mám práci, dítě a jak to bude, to nikdo neví,“ popisuje dobu, kdy v Kabátu začínal.

    Až do devatenácti let ho ani nenapadlo, že by mohl zpívat v kapele. Všechno se změnilo v Hranicích na Moravě, kde byl Josef na vojně a k jeho jednotce byl shodou náhod přidělen i další Tepličák – Tomáš Krulich, kluk, se kterým se znali z fotbalu. Jenže tentokrát přišel s kytarou.

    „Jednoho večera jsme seděli a chlastali, protože co jinýho se dá dělat na vojně. A Tom říká: Hele, nemohl bych si přívézt kytaru?“ vypráví Josef. Samozřejmě souhlasil a čekal, že budou se španělkou vyřvávat písničky u táboráku. Jenže Krulich překvapil a přivezl kytaru elektrickou. „Tak jsem se ho ptal jestli hraje v nějaký kapele. A on, že v Kabátu.“

    „A co děláte?“

    „No takovej bigbít.“

    Tomáš začal Josefa učit hrát. Ukazoval mu fígle, výjezdy, sólíčka. „Kluci, co tam dělali u vysílaček, nám podle návodu z Mladýho světa smontovali booster. My jsme to připojili na rádio ve společenský místnosti a hráli jsme!“ vypráví Josef Vojtek.

    A jenom u kytary nezůstalo. „Jednoho krásnýho dne jsme se zase vožrali. A protože kytara byla jenom jedna a museli jsme se střídat, tak jsem do toho začal hulákat. A Tomáš najednou říká: „Ty vole, my potřebujeme zpěváka.“ Neznal jsem tehdy Milana Špalka ani Hurvajse, nevěděl jsem o o koho jde. Ale Tomáš pokračoval: „No Milana zpívat nebaví, já nezazpívám nic, Hurvajs to je bubeník… nechceš to zkusit ty?“

    Zasekl háček a jak víme, s Josefa Vojtka se skutečně stal zpěvák skupiny Kabát. Protože dělal u Spojů, měl Josef Vojtek jako jediný doma telefon. Ten jednou zazvonil.

    „Zvedl se sluchátko a tam se ozvalo: Nazdar, tady Django!“

    „Kdo?“

    „Petr Janda!“

    A já: „Aha, dobrý den.“

    Tehdy si totiž Petr Janda vyhlídnul Kabát pro svůj projekt Rockmapa a tím de fakto odstartoval kapele kariéru. Přestože na koncertech už měli plno, z práce Josef Vojtek odešel až jako úplně poslední z kapely. „Táta mi furt nadával, že mám rodinu a že nějaká kapela, to špatně končí. Odešel jsem až po první desce, zjistil jsem, že to nemá cenu, že už to fakt nestíhám,“ popisuje Josef. „V březnu jsem měl vybranou dovolenou na celej rok, protože jsem vždycky v neděli přijel ještě vožralej z koncertu a pondělky jsem nedával. To jsem ležel doma s hadrem na hlavě. Tak jsem šel a řekl, že končím.“

    A tak se zrodil Josef Vojtek - zpěvák a frontman – jak ho známe dnes. V závěrečné epizodě podcastu PĚTATŘICÁTNÍCI vás čekají veselé historky z bujarých začátků kapely, v nichž dojde na kouření hašiše i trávy s Oceánem. Josef vypráví o svých hudebních kořenech, co to obnáší být frontman, fanynkách, péči o hlas i o své cestě k divadlu. A na konec vás čeká i na Hurvajsova nezapomenutelná lekce slovenštiny.

  • Nejpopulárnější česká rocková kapela slaví pětatřicet let na scéně. Jak a proč se zrovna tahle parta kluků ze špinavých sklepů v Teplicích dostala až do vyprodaných hal po celé zemi? A co všechno u toho zažila?

    Ve speciální minisérii podcastů, která dostala název Pětatřicátníci, jsme se rozhodli jít až ke kořenům. A vůbec poprvé popsat, jak vznikl a postupně se utvářel fenomén jménem Kabát.

    V prvních čtyřech epizodách jsme s kytaristou Otou Váňou probrali celou historii kapely. Teď přišla řada na ostatní členy Kabátu. Každou středu si v rámci našeho kanálu Headliner CZ pozveme jednoho z nich, aby do mozaiky příběhu Kabátu přispěl svými vzpomínkami. Tak si u našich podcastů nezapomeňte nastavit odběr.

    V sedmé epizodě jsme vyrazili směr Teplice za bubeníkem Kabátu Radkem Hurčíkem, kterému nikdo neřekne jinak než Hurvajs. „Já jsem nevěděl, jak se hraje v kapele. Ale Milan Špalek řekl: hele, stačí pít rum a umět na dva šlapáky a jseš v Kabátech,“ vzpomíná, jak dostal angažmá svého života. Řeč byla i o začátcích v Teplicích a policejních buzeracích, které následovaly, když dal bráchovi svůj pas, aby na něj mohl emigrovat.

    Ve svých začátcích měli Kabáti pokročilé metody propagace. „Když jsme hráli mimo okres, tak jsme vždycky vyjeli den předem, ožírali jsme se tam po hospodách, abychom nalákali fanoušky,“ vzpomíná Hurvajs. „S místní komunitou jsme se ožrali. A oni si řekli: To bude asi dobrý a přišli. A tak začalo chodit víc a víc lidí, protože jsme dělali brajgl.“

    V podcastu Hurvajs vzpomíná i na to, jak si postavil svou první bicí soupravu. Obdivoval tehdy Kiss, kteří měli stříbrné bubny. „Říkal jsem si, že hliník je stříbrnej, tak to půjde.“ Ke stavbě využil, co bylo po ruce. „Byl to rok 88, ještě za komoušů, takže všechno bylo všech. Já dělal ve fabrice zámečníka a tam byly obrovský plechy z hliníku. Tak jsem si říkal, že když všechno je všech, tak si nějaký vezmu,“ popisuje Hurvajs sběr materiálu. „Byla tam skružovačka, nejtovačka, tak jsem si vzal ten rám, vršek od bubnu. Ten jsem si změřil, skružil jsem buben, znejtoval jsem to. Nasadil jsem originál vršky, koupil jsem si blány. A měl jsem bicí!“ Na svéráznou soupravu potom natočil první dvě alba Kabátu. „Ve studiu docela koukali,“ směje se motor Kabátu.

    Při rozhovoru došlo samozřejmě i na památné posezení u Dáši. A pátrání po otázce, proč je Kabát už pětatřicet let spolu. „Každej, ať si dělá, co chce. Díky tomu to funguje,“ má na to Hurvajs jasnou odpověď.

  • Podcastová revue časopisu Headliner je zpátky s jubilejním třicátým vydáním. Nikdo neví co je revue a střihač se nejspíš pomátnul, takže míchá Karla Hálu, Bedřicha Smetanu s romantickým klavírem Jiřího Maláska, aby Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík mohli probrat aktuální MS v hokeji, samozřejmě nové květnové vydání hudebního magazínu Headliner, rekordní (ne)prodeje Billie Eillish, Travise Scotta a Moniky Bagárové, pozornosti neušel ani dvojkoncert Ramstein či smrt Steva Albiniho. Televizní bizár roku, tedy Eurovize 2024, sice dostal 11 minut prostoru, ale při střihu spadl pod stůl jako věc o které se nemá smysl bavit.

    Dočkáte se trendů kde se potká Elán s Falling In Reverse a Post Malonem, dozvíte se jaká byla cesta Kid Rocka a možná i Marpa a samozřejmě i skvělých tipů v podobě Muchy, Bleachers a Lily Rose. Wlado má v průběhu pořadu hned tři reklamní bloky sám na sebe a také se dozvíte, že countryové zpěvačky se zásadně rodí v Gruzii.

    Co je obsahem třicátého vydání?

    • Nová gólová znělka pro MS v hokeji 2024

    • Květnové vydání Headlineru

    • Rekordní prodeje vstupenek

    • Smrt Steva Albiniho

    • Trendy: Elán, Falling In Reverse, Post Malone

    • Hudební tipy: Mucha, Bleachers a Lily Rose

    • A samozřejmě taky ušní červ...

    Pánové Ságo, Šroubek a Šéfík vás zvou ke třicáté podcastové revue časopisu Headliner. Vítejte ve světě hudby, tak jak ji vidíme a slyšíme my.