Episoder
-
Megnéztük, milyen tél vár ránk és, hogy mi is okozta nemrégiben a valenciai villámárvizeket és a pusztítást.
-
Az amerikai elnökválasztással kapcsolatos legalapvetőbb kérdéseket vettük át, azokat, amelyeket a magyar hírfogyasztók is a leggyakrabban tesznek fel, hiszen a tengerentúli voksolás egésze más rendszerű, mint amit például Magyarországon megszoktunk. A válaszokat pedig Magyarics Tamás egyetemi tanár szállította.
-
Manglende episoder?
-
Nemrégiben jelentette be az amerikai milliárdos, Elon Musk, hogy már jövőre készen állhatnak robottaxik gyártására és nincs messze az idő, hogy megkezdjék humanoid robotok összeszerelését és tömeges árusítását. Hova vezet ez az iszonyatosan felgyorsult technológiai fejlődés és milyen következményei lesznek az emberiségre nézve. Erre kerestük a választ Szalóczy Zsolt fizikussal.
-
Párhuzamot vontunk az aktív miniszterelnökként leghosszabb ideje regnáló Orbán Viktor és az őt hajszállal lemaradva követő Tisza Kálmán között.
-
Már komolyan foglalkozik a kormányzat a lakhatási helyzetet érintő változások kidolgozásával. Nem véletlenül mondta nemrégiben Gulyás Gergely, hogy szó lehet szigorú budapesti Airbnb-kontrollról, a bérleti díjak szabélyozásáról, a kollégiumi férőhelyek számának megemeléséről és általában az építkezés ösztönzéséről. Ennek lehetőségeit jártuk körbe Borsi Lászó tanácsadóval, ingatlanszakértővel.
-
A mesterséges intelligencia (MI) egy mozgó célpont, hiszen mást tudott és másként néztünk rá tavaly, mint most nyáron, és másmilyennek látjuk majd jövőre. Beszivárgása az oktatásba elkerülhetetlen és ha megakadályozni nem is lehet, de alaposan és előre fel kell készülnünk – mondta Setényi János, az MCC Oktatáskutató Intézetének igazgatója a Kibeszélőben.
-
Terézvárosban vasárnap lezárult a két hétig tartó szavazás, amelyben a kerület lakói eldönthették, szeretnék-e, hogy a rövid távú, vagyis az Airbnb-típusú lakáskiadás továbbra is része legyen a kerület életének. A voksolók 54 százaléka pedig úgy döntött, hogy tiltsák ki a kerületből az Airbnb-t, méghozzá 2026. január 1-jével. A végeredmény azonban sok kérdést felvet, amit Soproni Tamással, a kerület polgármesterével beszéltünk át.
-
A beszélgetést azoknak a közelmúltban történt és a közvéleményt, az utazóközönséget testközelből érintő problémákkal kezdtük, mint a vonat kisiklás a Keletinél, vagy a Kék Hullám IC és teherautó ütközése nyomán elesett Déli pályaudvar. A válaszokat ezúttal a Vasutasok Szakszervezetének elnöke, Meleg János szállította.
-
Idén sokan a saját bőrükön tapasztalták meg, hogy milyen, amikor teljesen váratlanul külföldön ragadnak egy idegen repülőtéren és a segítség nagyon messze van A Kibeszélő vendégeivel - Prónay Bencével, a Proko Travel ügyvezetőjével és Varga G. Gáborral, az egek ura blog alapítójával - megpróbáltuk kibogozni, hogy mi vezetett idáig.
-
A közvéleménykutatások előrejelzéseire alaposan rácáfolva mégsem a radikális jobboldal győzött a vasárnapi francia parlamenti választásokon. Összezárt a baloldal és a sebtiben összerántott Új Népfront, amely az ide-oda visszalépések ereményeként még Macron elnök centrita tömbjét is felhozta a második helyre. Yann Casperrel, az MCC kutatójával elemztük, mi is történ valójában.
-
A Kibeszélőben Szabados Gábor sportközgazdásszal elemeztük, hogy megéri-e futball Európa-bajnokságot szervezni és ha igen, akkor mennyire.
-
A Kibeszélőben Oszkó-Jakab Natália magyarázta el, miként kell megszervezni egy-egy fesztivált, mennyi időt vesz igénybe és mitől lehet sikeres egy-egy rendezvény.
-
Már egy ideje az Építési és Közlekedési Minisztérium széles körű szakmai, tudományos és társadalmi egyeztetésbe kezdett a KRESZ megreformálása érdekében. A változásokról kérdeztük Pető Attila közlekedési szakértőt.
-
A Kibeszélőben a beszélgetés apropóját az ünnepi könyvhét adta Kukorelly Endrével. A József Attila-díjas író, költő persze elmondta véleményét a kultúrpolitika aktuális történéseiről, így Csák János miniszter lemondásáról, a készülő új kulturális törvényről és firss kiadványokra vonatkozó akciózási korlátozásról is.
-
Hol tart most a verőcei hajóbaleset vizsgálata? Mennyiben felelős a kapitány? Miért volt bravúrosan ügyes a dunai vízirendészet? Miért tart ilyen régóta a Hableány per? Mi is történt pontosan a Nemzeti Színházban a Romeó és Júlia című darabban a két színésszel, akik súlyosan megsérültek? Ezekre kerestük a választ a Kibeszélőben Borbély Zoltán ügyvéddel, közlekedési szakjogásszal.
-
Lassan a családoknak dönteni kell, hogy ha együtt akarnak idén nyaralni menni, milyen irányt vegyenek. Ehhez kértünk fontos szempontokat Kiss Róbert Richard turisztikai újságírótól a Kibeszélőben.
-
Európai körútja során a héten Magyarországra is ellátogat a kínai elnök. A Kibeszélőben Horváth Leventével, az Eurázsia Központ igazgatójával vettük végig, miként került a falusi párttitkár a mára nagyhatalommá lett ország élére, mi a látogatás célja, és miért fontos Magyarország Kínának.
- Vis mere