Episoder
-
Studijā Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.
-
Studijā Veselības ministrijas parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis (JV) un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente, ģimenes ārste Alise Nicmane-Aišpure.
-
Manglende episoder?
-
Studijā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs (JV) un Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājas biedrs Jānis Vitenbergs (NA).
-
Ar savu dzeju viņš ir atzinies mīlestībā gan sievai un bērniem, gan savai Latvijai. Bez viņa dzejas rindām nav iedomājami ne Dziesmu un deju svētki, ne latviešu estrāde. Savukārt viņa diplomāta spējas ļāva noslēgt līgumu par padomju savienības karaspēka izvešanu no neatkarīgās Latvijas.
Izcilajam dzejniekam Jānim Peteram aizejot mūžībā, viņu piemin Dziesmu svētku virsdiriģents Romāns Vanags, solists un Petera dziesmu izpildītājs Viktors Lapčenoks un Atmodas laika līdzgaitnieks Romualds Ražuks. -
Studijā Saeimas Ārlietu komisiju deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica (“Jaunā Vienotība”) un Saeimas Ārlietu komisiju deputāts Edvards Smiltēns (AS).
-
Studijā politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes docētāja Lelde Metla-Rozentāle un politologs Juris Rozenvalds.
-
“Kabeļu drošība Baltijas jūrā ir aktuāla ne tikai mūsu reģionam, bet daudz plašākai pasaulei,” – tā intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Somijas ārlietu ministre Elina Valtonena. Ministres ieskatā – valstis plaši sadarbojas, lai nepieļautu sabotāžu. Taču lielākā problēma joprojām ir “ēnu flotes” kuģi, kuri apiet Krievijai noteiktās sankcijas un apdraud kabeļu drošību.
Ar Somijas ārlietu ministri sarunājās Ina Strazdiņa. -
Studijā Eiropas Parlamenta deputāti Sandra Kalniete (JV) un Reinis Pozņaks (AS).
-
25. janvārī atzīmēsim 80 gadus kopš Āuvices nometnes atbrīvošanas. Šīs svinības notiek ar moto – nekad vairs. Taču realitāte ir tāda, ka gūstekņi un spīdzināšana joprojām ir realitāte mūsdienās – Krievijā tiek spīdzināti Ukrainas karagūstekņi, no vairāk nekā gadu ilga "Hamās" gūsta atgriežas Izraēlas iedzīvotāji. Tāpēc droši vien ne viens vien sev uzdod jautājumu – kā izturēt, ja kas tāds notiktu ar mani. Un kas notiek ar tiem, kas atgriežas mājās? Par to ar ievērojamo Izraēlas psihiatru profesoru Ejalu Fručteru (Eyal Fruchter), kurš specializējas pēctraumatiskā stresa traucējumu (PTSD) ārstēšanā un pašnāvību novēršanā, un Izraēlas bruņotajos spēkos saniedzis pulkveža pakāpi, sarunājās LTV korespondente Ilze Nagla.
-
Kad Latvijas Televīzijas šovā “Pārdziedi mani” uzvarēja Maksims Busels, skatītāji gaidīja emociju izvirdumu.Taču Maksims vienkārši teica paldies un to, ka ir noguris. LTV skatītāji tobrīd nemaz nezināja, ka tikmēr citā LTV telpā emocijas iet pāri malām, visi dalībnieki sumina Maksimu un viņš no žūrijas locekles Marijas Naumovas rokām vēlreiz saņem balvu.
Izrādījās, ka visus astoņus šova raidījumus filmēja iepriekš. Arī pēdējo. Jo tāda diemžēl ir lielā šovu industrijas specifika. Milzīgā skatuves uzbūve, gaismas, mūziķi, žūrija, skatītāji.....
Un pēdējā raidījuma ieraksta beigās nofilmēja pilnīgi visus astoņus šova dalībniekus. Kā uzvarētājus. Katram iedeva balvu, katrs teica savu runu. Astoņi video faili bija kaujas gatavībā. Tiešraidē bija tikai skatītāju balsojums. Reklāmas pauzes laikā to pieplusoja žūrijas vērtējumam, un tapa zināms, kurš ir favorīts. Un tas bija jau ierakstītās Maksima uzvaras uznāciens. Un tas turpinās joprojām.....
Raidījumā "Aculiecinieks" par to, ko baltkrievu valodā nozīmē uzvārds Busels, par Maksima ceļu uz skatuvi, par jogas nozīmi, aiziešanu no Krievijas teātra skatuves Ukrains kara dēļ un seriāliem, kuros viņam vienmēr ir akcents. Un, protams, par "Pārdziedi mani"aizkulisēm, bargāko žūrijas locekli un miltiem, bez kuriem nevar nodziedāt tautas dziesmu. -
Studijā satiksmes ministrs Kaspars Briškens (“Progresīvie”).
-
Studijā Māršala fonda vecākā pētniece Kristīne Bērziņa un Ģeopolitikas pētījumu centra direktors Māris Andžāns.
-
Tautas vēlme pēc neatkarīgas valsts bija stiprāka par padomju militāristu plāniem.
Šo sestdien raidījumā #Aculiecinieks atskatīsimies uz 1991. gada barikāžu laiku caur medicīnas studenta Ērika Vizuļa atmiņām. -
Ekonomikas profesors Romans Šeremeta brīdina, ka gadījumā, ja Krievija uzvarēs karā, Rietumu izmaksas būs milzīgas, jo pieaugošie aizsardzības izdevumi sasniegs simtiem miljardu dolāru, lai atturētu no turpmākas agresijas. Viņš uzsver aizsardzības izdevumu atšķirības starp Eiropas valstīm, ko ietekmē to tuvums Krievijai, un uzsver nepieciešamību pārstrukturēt aizsardzības investīcijas kā būtiskas ilgtermiņa drošībai.
- Vis mere