Episoder
-
„Lietuvos tapatumas susijęs su tuo, kaip žmonės jaučiasi, būdami šalies piliečiais“, - sako sociologė Rūta Žiliukaitė. Taigi, kaip žmonės jaučiasi ir koks yra Lietuvos tapatumas? Kas jį kuria ir kas griauna?
Pokalbis su sociologe Rūta Žiliukaite.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
„Aš tai vadinu kolektyviniu visuomenės neigimu. Mes nenorime matyti to, ką matome, tad neigiame tai, ko nenorime matyti visi drauge - sakome, kad tai, kas vyksta, nevyksta, arba kad tai visai nėra taip blogai, arba tai kažkieno kito, ne mūsų problema. Mes, kaip visuomenė, nepakankamai rimtai žvelgiame į priklausomybes. Atvirkščiai - jas normalizavome”, – sako psichoterapeutas Kevinas KcKannas.
Apie priklausomybes nuo alkoholio, narkotikų, lošimų, žaidimų, sekso, pornografijos, socialinio statuso, darbo, šokolado ir kitas - pokalbis su 30 metų su priklausomybėmis dirbančiu psichoterapeutu iš Airijos Kevinu McKannu.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Manglende episoder?
-
Kas lemia, ar pora liks drauge, ar išsiskirs? Kas apskritai vyksta, kad prieinama iki tokio klausimo - likti, ar išeiti?
Pokalbis su daugiau kaip penkis dešimtmečius su poromis dirbančiais Geštalto psichoterapeutais iš Los Andželo Robertu ir Rita Resnickais.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Pokalbis su filosofu Gintautu Mažeikiu apie gyvenimą devėtame laike.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Ar esate piktas žmogus? Turbūt retas prisipažintume. Nepaisant atsakymo, vienaip ar kitaip pyktis visada atranda, kaip pasireikšti. Vienas jo išraiškos būdų - pasyvi agresija. Kaip ją atpažinti ir ką daryti - jei taip su jumis elgiasi kitas, o galbūt - taip elgiatės su kitais jūs pats?
Pokalbis su pas psichoterapeute Remą Židoniene.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Kas lemia, kokį automobilį pasirinksime ir kaip su juo elgsimės kelyje? Tai – viena eismo psichologijos tyrinėjimo sričių.
Apie vairavimo ypatumus ir žmogaus bei jo automobilio ryšius – pokalbis su psichologu, psichoterapeutu Justinu Buroku.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Prasidėjus kokioms nors statyboms, visuomenėje vis kyla aršių diskusijų ir klausimų – ką verta saugoti, o ką – ne? Kas tas diskusijas lemia?
Ką saugo paveldosaugininkai, ko nepavyksta apsaugoti, o kas saugoma pernelyg uoliai?
Atsakymų ieškosime su paveldosaugininke, Valstybinės kultūros paveldo komisijos nare ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytoja Jūrate Jurevičiene.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Kas iš tikrųjų vyksta, kai pykstamės? Kodėl kartais reaguojame labai emocionaliai ir konfliktus taip tik dar labiau paaštriname?
Kaip tokiais atvejais elgtis, kad nesigailėtume ištartų žodžių ar veiksmų?
Pokalbis su Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto profesore ir šeimos mediatore dr. Jolanta Sondaite.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Kodėl svarbu pagirti darbuotojus? Kodėl svarbu pastebėti ir įsivardinti, kas atlikta gerai, ne vien tik tai, kas buvo bloga?
Kita vertus, kaip spręsti amžiną vadovų dilemą – kiek darbuotojus girti, o kiek - bausti, kiek reikalauti?
Pokalbis su socialinių mokslų dr., verslo konsultantu Artūru Deltuva.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Kaip į šiukšles žvelgia šiuolaikinis žmogus? Kas šiandien vertinama, kaip šiukšlė?
Apie šiukšles, kaip įprastą kasdienio gyvenimo dalį, kaip pamatinį egzistencijos fenomeną ir kaip savivokos dalį – pokalbis su VU filosofu Mintautu Gutausku.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Kodėl žmogui gera miške? Kas ten jį traukia, ką ten jis gauna ir ar tikrai lietuvį ir mišką sieja ypatingas ryšys?
Pokalbis su meditacijas miške rengiančia Ieva Padegimaite.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Kaip, žvelgiant į madą, galima dekonstruoti, kuo ir kaip tam tikru laikotarpiu gyveno žmonės? Kaip apie visuomenę kalba mada?
Kas lemia, ką iš visos tam tikro laikmečio mados pasiūlos pasirinksime sau? Ar rinksimės apskritai? Galbūt mados tendencijas ignoruosime sąmoningai?
Apie madą, kaip visuomenės veidrodį ir mados vartotojus – pokalbis su mados istoriku Aleksandru Vasiljevu.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Su paaugliais dirbantys specialistai sako, kad žygiai gamtoje – vienas efektyvių būdų padėti jauniems žmonėms spręsti kylančias emocines problemas. Bendrakeleivių organizacija subūrė išsiskyrusių ar besiskiriančių šeimų berniukų grupę, su kuria rengia žygius visus metus. Kokios naudos buvimas gamtoje turi besiformuojančioms jaunuolių asmenybėms?
Apie patyriminį ugdymą ir buvimo gamtoje svarbą – pokalbis su lauko mokytoju mokinių vadinamu istorijos mokytoju Gyčiu Valatka.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Viena režisieriaus Igno Jonyno filmo „Nematoma“ temų – šiandien ypač vertinamas viešumas, poreikis būti matomu.
Kaip šis poreikis iškraipo mūsų kasdienį gyvenimą? Kokių pasekmių tai turi mūsų kasdieniam bendravimui ir ryšiui patiems su savimi?
Pokalbis su režisieriumi Ignu Jonynu.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Kas ketvirtam žmogui pasaulyje bent kartą gyvenime kyla psichikos sveikatos sutrikimų.
Jonny Benjamin iš Didžiosios Britanijos pirmuosius ligos simptomus prisimena dar nuo vaikystės. Jis sako, kad vienas sunkiausių dalykų buvo gėda ir mėginimas nuo visų nuslėpti, kas kartais dedasi jo galvoje.
Apie gyvenimą su psichikos sutrikimu ir veiklą, siekiant mažinti stereotipus apie psichikos sveikatos problemų turinčius žmones - pokalbis su rašytoju, kino kūrėju ir savižudybių prevencijos aktyvistu iš Didžiosios Britanijos Jonny Benjamin.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Kovos menai vadinami menais. Kodėl? Kaip reikėtų suprasti kovą, kaip meną? Kas kovą daro menu?
Apie kovą, kaip meną ir apie kovą, kaip savigyną gatvėje – pokalbis su Baltijos Wing Tsun KungFu asociacijos instruktoriumi Remigijumi Lazausku.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Batai, pasirodo, tikrai nėra tik batai. Apie tai sufleruoja ir posakis apie tai, kad „žmogus yra ne savo batuose“. Ką reiškia gyventi savo batuose? Ką apskritai apie mus gali papasakoti tie batai, kuriuos avime?
Apie batus, kaip vidinio mūsų pasaulio atspindį – pokalbis su klinikiniu psichologu, gidu ir kūrybinio rašymo grupių vedėju Juliumi Kvedarausku.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Vakaruose tantra dažniausiai suvokiama kaip pikantiškas ezoterinis erotiškumas ir ritualizuotas seksas, kurį pasitelkiant siekiama nušvitimo.
Kaip tai mėginama daryti, ir kodėl nušvisti iš tikrųjų nepavyksta?
Apie tantrizmą Indijoje ir Vakarų vaizduotėje – pokalbis su Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto prof. Audriumi Beinoriumi.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Sapnai, anot psichoanalizės tėvu vadinamo Zigmundo Froido – karališkas kelias į pasąmonę.
Koks tai kelias? Kur jis veda? Ir kuo jis karališkas?
Pokalbis su psichologe, psichoterapeute ir psichoanalitike Elona Lovčikiene.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. -
Gali pasirodyti – kas čia per klausimas? Kunigas Antanas Saulaitis sako, kad jis nėra toks jau keistas. Kartais pamirštame už viską, kas mūsų gyvenime yra padėkoti – ir taip prarandame daug džiaugsmo, kurį patirti nieko nekainuoja.
Kaip išmokti sakyti ačiū ir kodėl verta tai daryti – pokalbis su kunigu Antanu Saulaičiu.
Ved. Agnė Kairiūnaitė. - Vis mere