Episoder

  • Przywództwo jest falowaniem.

    Każdy z nas tworzy wokół siebie koncentryczne koła wpływu. Swoją osobowością, charyzmą i talentami oddziałuje na innych ludzi, a oni to przekazują dalej. To przypomina fale na wodzie, które w formie kręgów Rozchodzą się coraz dalej i dalej... W końcu ich nie widać, choć gdzieś tam są.

    Fale wpływu działają też w drugą stronę. Wysyłają je twoi naśladowcy. Możesz nie wiedzieć, ale naprawdę dużo im zawdzięczasz. Dzięki nim (innym) uczysz się i rozwijasz.

    Moim zamiarem jest pokazywanie różnych kontekstów, w których przywództwo się pojawia. Dlatego nie mogę się doczekać, żeby w końcu przedstawić Ci gościa tego odcinka.

    Jest trenerem, coacham i facylitatorem. Współpracując z dużymi korporacjami zdobył ogromne doświadczenie zawodowe, które z powodzeniem wykorzystują w swojej pracy jako... pastor. Prowadzi fundację NIKAO. W 1995 wraz ze swoją żoną Agnieszką założyli kościół Centrum Chrześcijańskie Zwycięstwo. Razem prowadzą i opiekują się wspólnotą z miłością, odwagą, często w nowoczesny, kreatywny sposób.

    Moim rozmówcą jest pastor Karol Michalak. Zapraszam na niezwykłą rozmowę o przywództwie.

    Zamów moją książkę „Dar przywództwa” ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na stronie Empiku⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: The Children Of Music Project Choir – Down to the River to Pray

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • Dzisiaj porozmawiamy o filozofii.

    To dość ciekawe, ale większość moich rozmówców filozofię utożsamia z czymś bardzo teoretycznym. Tymczasem, to przecież sztuka życia. Coś, co od zawsze było związane z pracą nad sobą, rozwojem, sposobem życia oraz działaniach, które prowadziły nas do zmiany. To bardziej „styl życia”.

    Filozofia też była (i jest!) metodą osiągania niezależności, pewnej „wolności wewnętrznej”, o czym przeczytamy choćby w antycznych pismach stoików.

    Dzisiaj spróbujemy o tym wszystkim porozmawiać. Zaprosiłem szczególnego gościa. Jest nim Marcin Fabjański – filozof, stoik, dziennikarz. Wspólnie z nim postaramy się zastanowić, jak filozofia może pomóc w życiu.

    Zapraszam!

    Zamów moją książkę „Dar przywództwa” ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na stronie Empiku⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Serge Quadrado – ⁠⁠Rio

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • Manglende episoder?

    Klik her for at forny feed.

  • W dzisiejszym odcinku poruszamy temat, który dotyka wielu z nas, ale rzadko jest omawiany w kontekście zawodowym – żałoba pracownika. Rozmawiamy o tym, jak strata bliskiej osoby wpływa na życie zawodowe, jak pracodawcy i współpracownicy mogą wspierać osoby w żałobie oraz jakie kroki można podjąć, aby poradzić sobie z żałobą, zachowując równowagę między życiem osobistym a zawodowym.

    Nasza gościni, Agata Baryła specjalizująca się w tematyce straty i żałoby, dzieli się cennymi wskazówkami, jak radzić sobie z emocjami w miejscu pracy. Zastanawiamy się również nad tym, jak komunikować swoje potrzeby w trudnym okresie oraz jak organizacje mogą stworzyć środowisko, które uwzględnia emocjonalne potrzeby swoich pracowników.

    Zapraszam!

    Zamów moją książkę „Dar przywództwa” ⁠⁠⁠⁠⁠⁠na stronie Empiku⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Adrián Berenguer – ⁠Aware

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • Mamy wakacje. Większość z Was pewnie już gdzieś wypoczywa lub upragniony urlop ma dopiero przed sobą. Pomyślałem, że to właśnie o odpoczynku chciałbym z Wami porozmawiać. To brzmi jak świetny temat na kolejny, „solowy” odcinek Menedżera Plus.

    Dzisiaj podzielę się z Tobą moimi refleksjami na temat odpoczywania – zwłaszcza, że jestem niemalże świeżo po samotnej wycieczce po Gorcach. Miałem tam dużo czasu na przemyślenia i częścią z nich chciałem się właśnie w dzisiejszym odcinku podzielić.

    Zapraszam!

    Zamów moją książkę „Dar przywództwa” ⁠⁠⁠⁠⁠na stronie Empiku⁠⁠⁠⁠⁠!

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Marcelo Nami – At Copacabana Beach

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • Zapraszam na kolejne, fascynujące spotkanie w podcaście Menedżer Plus, w którym zagłębimy się w tajemnice przywództwa – takiego, którego fundamentem są relacje.

    Lubię mówić, że przywództwo na matrycy relacji. Dziś przyjrzymy się, dlaczego te najmniej oczywiste, często najtrudniejsze do zbudowania więzi, stają się fundamentem, na którym można oprzeć stabilne i skuteczne przywództwo.

    Moim i waszym gościem jest Magdalena Sękowska – psycholożka, psychoterapeutka, konsultantka zarządzania i dyrektorka Kliniki „Rodzina-Para-Jednostka” w Poznaniu... A od października także wykładowczyni na studiach podyplomowych Agile Leadership, które po raz kolejny uruchamiamy w Warszawie i Krakowie.

    Aplikuj na studia Agile Leadership w Krakowie lub Warszawie!

    Zamów moją książkę „Dar przywództwa” ⁠⁠⁠⁠na stronie Empiku⁠⁠⁠⁠!

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Kyle Cox – Worth the Squeeze

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • Fragment, który usłyszysz we wstępie, pochodzi z niewielkiej książeczki „Baśń o Akademii Agile Leadership”. Napisali ją moi studenci na Uniwersytecie SWPS. Była to część projektu zaliczeniowego, który za chwilę usłyszysz.

    Tak – „usłyszysz”, bo studenci w ramach projektu postanowili nagrać podcast o zaufaniu. Podcast jest rozmową, w której uczestniczą następujące osoby:

    Monika Gołębiewska-Kozakiewicz, na co dzień Dyrektora w Zarządzie Zieleni m. st. Warszawy. Marta Jędrach: Menedżerka Zespołu Sprzedaży w Athlon Car Lease Polska Małgorzata Zowczak-Wróblewska: Menedżerka w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Paweł Chomiak, Associate Director w MSD Polska

    Zapraszam Cię na wyjątkowy odcinek o zaufaniu.

    Zamów moją książkę „Dar przywództwa” ⁠⁠⁠na stronie Empiku⁠⁠⁠!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Assaf Ayalon feat. Roy Young – ⁠Honey Baby

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • 📙 Stało się! Dzisiaj premiera mojej nowej książki „Dar przywództwa. Jak stać się dojrzałym liderem”! Nagrałem z tej okazji specjalny odcinek podcastu, w którym chciałabym opowiedzieć Ci o tym, czym tak właściwie ta książka jest, w czym może Ci pomóc i co dzięki niej znajdziesz, jeśli tylko zaczniesz szukać.

    Zaczniemy od początku...

    💁‍♂️ Zapraszam na krótszy niż zwykle, solowy odcinek. Dla mnie jednak bardzo ważny. Może jeden z ważniejszych? Mam nadzieję, że będzie takim i dla Ciebie.

    ❤️ Dziękuję!

    ---

    🛒 Zamów swój egzemplarz na stronie Empik!

    ---

    Czytał_ś? Przeczytał_ś? Oceń książkę na Lubimy czytać!

    ---

    #przywództwo #książka #leadership #agile #agileleadership

  • To ważny odcinek. Porozmawiamy o zdrowiu psychicznym młodzieży w Polsce i tym, co można zrobić, żeby to zdrowie ludzi, którzy kiedyś być może będą liderkami i liderami, było lepsze.

    Z tej okazji, zaprosiłem do podcastu Alicję Ortynecką – prezeskę Fundacji Wise Future University.

    Jeżeli w tym momencie nazwa Wise Group lub takie nazwisko jak Negacz przemknęło Ci przez myśl, to dobrze, bo to nie przypadek. 😉

    Jak mówią o sobie:

    Cześć! Jesteśmy Fundacją Wise Future University i wierzymy, że mądra przyszłość młodych ludzi zaczyna się od głowy. Chcemy dzielić się wiedzą z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami i wprowadzać psychoedukację do głów, do szkół, do domów, do krwioobiegu edukacyjnego.

    Zapraszam na rozmowę!

    Premiera mojej książki „Dar przywództwa. Jak stać się dojrzałym liderem” już 19 czerwca! Możesz kupić ją ⁠⁠na stronie sklepu Empiku⁠⁠!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Ziv Moran – Easy-Peasy

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • Dobrym wprowadzeniem do dzisiejszego odcinka będzie wiersz Zbigniewa Herberta – Tren Fortynbrasa. To tekst, który ma dla mnie szczególne znaczenie. Jest monologiem tytułowego bohatera nad ciałem Hamleta. Fortynbras wraca z wyprawy i dowiaduje się, że przypadł mu tron. O swoich emocjach, obawach związanych z przejęciem władzy, bohater opowiada właśnie zmarłemu Hamletowi.

    Najważniejsze z punktu widzenia naszej rozmowy są ostatnie wersy:

    [...] Ani nam witać się ani żegnać żyjemy na archipelagach
    a ta woda te słowa cóż mogą cóż mogą książę

    ~Zbigniew Herbert, Tren Fortynbrasa

    Archipelagi istnieją także w przywództwie. Fortynbras był pragmatykiem, a Hamlet marzycielem. Byli po przeciwnych biegunach, jeśli chodzi o przywództwo. Jednak ostatnie wersy wskazują, że słowa w zasadzie nie mają znaczenia.

    Wybrałem je jako „przystawkę” do dzisiejszej rozmowy, bo w tym odcinku skupimy się właśnie na słowach. Każdy z nas pewnie czuje, że słowa mają moc – także w naszych zespołach, organizacjach, firmach. Mogą budować relacje, zacieśniać więzi, ale i mogą nas poróżnić czy zranić.

    Język to coś więcej niż zestaw słów. To narzędzie naszej komunikacji – narzędzie, które kształtuje nasze relacje i definiuje jej w kontekście firmy. Jest bardzo ważnym wyznacznikiem naszej kultury organizacyjnej.

    W dzisiejszej rozmowie przyjrzymy się językowi. Temu, jak wpływa na nasze organizacje, nasze zespoły, zaufanie i współpracę. O tym wszystkim i wielu innych tematach rozmawiam z Maciejem Makselonem – polonistą, wykładowcą, redaktorem i popularyzatorem wiedzy o języku. Zapraszam Cię na rozmowę o dobrej komunikacji w pracy.

    Premiera mojej książki „Dar przywództwa. Jak stać się dojrzałym liderem” już 19 czerwca! Możesz kupić ją ⁠w przedsprzedaży na stronie sklepu Empiku⁠!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Jimit – Astral Dance

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠⁠!

  • W Chile był rybakiem. W Patagonii prawie stał się gaucho. W Finlandii badał mokradła Laponii i zbierał nordyckie maliny. Opisuje siebie jako osobę genetycznie uzależnioną od odległych i niepopularnych miejsc, śledzi wilki i eksploruje bagna. Wydał książkę „Mikrowyprawy w wielkim mieście”. Prowadził programy w Dzień Dobry TVN i na Travel Channel. Wierzy, że przygoda nie wymaga bycia himalaistą, dlatego z żoną organizuje Mikrowyprawy.

    Moim gościem jest dzisiaj ŁukaszDługowski. Rozmawiam z nim na temat przywództwa – nie tylko w firmach i zespołach projektowych, ale także tego, które możemy spotkać wśród plemion afrykańskich i w świecie zwierząt.

    Łukasz jest tak inspirującą postacią, że zaprosiłem go do prowadzenia zajęć z biologicznego przywództwa na kierunku Agile Leadership na Uniwersytecie SWPS. Szczegóły zajęć dla liderów omówi pod koniec naszej rozmowy. Zachęcam do jej wysłuchania do końca. Jeśli jesteście zainteresowani studiami zmieniającymi życie liderów w Polsce, rekrutacja już trwa. Kursy odbywają się w Warszawie i Krakowie. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.swps.pl.

    Premiera mojej książki „Dar przywództwa. Jak stać się dojrzałym liderem” już 19 czerwca! Możesz kupić ją w przedsprzedaży na stronie sklepu Empiku!

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Patric Lemieux – ⁠Beautiful Morning

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠!

  • W kolejnym odcinku podcastu Menedżer Plus porozmawiamy o prokrastynacji oraz jej wpływie na nasze życie zawodowe i prywatne. Dowiesz się, dlaczego odkładamy ważne sprawy na później, jakie psychologiczne mechanizmy za tym stoją i jak możemy przełamać ten nawyk, aby być bardziej efektywnymi. Podzielimy się praktycznymi narzędziami i strategiami, które pomogą Ci lepiej zarządzać czasem i osiągać cele.

    Naszym gościem jest dr hab. Marek Wypych z Pracowni Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego Polskiej Akademii Nauk.

    Zapraszam do słuchania odcinka, który może zrewolucjonizować Twój sposób pracy i życia.

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Assaf Ayalon – Honey Baby

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠⁠!

  • ⏰ WEBINAR, o którym wspominam, już jutro: ⁠https://webinar.do-altribe.pl/⁠

    ---

    Trafiłem ostatnio na bardzo ciekawe badania. Dotyczyły świadomości Polek i Polaków związanej z pracą, a konkretniej: wynagrodzenia za nią. Przeczytałem w tym badaniu mnóstwo ciekawych rzeczy, ale jedna była dosyć zaskakująca:

    79% Polaków nie wie, ile tak naprawdę zarabia, bo nie odróżnia brutto od netto oraz pełnych kosztów pracy.*

    O szczegółach tego badania porozmawiamy w dzisiejszym odcinku. Dotkniemy też tematu podwyżek oraz tego, jak o nich rozmawiać. Spróbujemy ustalić, kiedy i jak to robić.

    Zapraszam na rozmowę z Anną Morawiec-Bartosik – autorką książki „Wynagrodzenie Odczarowane”.

    Zapraszam!

    ---

    *Badania przeprowadziła firma HRRebeles i możesz do nich zerknąć na stronie: https://ilemogezarabiac.pl/

    ---

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Ziv Moran – Whats Cookin

    Podoba Ci się ten odcinek? Wysłuchaj innych i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    Zajrzyj do ⁠⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠⁠!

  • 🔗 Link do webinaru, o którym wspominam w audycji: https://webinar.do-altribe.pl/

    ---

    W dzisiejszych czasach, dynamiczne i nieprzewidywalne otoczenie biznesowe wymaga od liderek i liderów elastyczności oraz umiejętności szybkiego reagowania na zmiany. Właśnie dlatego myślę, że temat dzisiejszego odcinka jest bardzo na czasie. Jak stosować zasady skutecznej improwizacji w biznesie, żeby lepiej radzić sobie w niepewnych sytuacjach biznesowych?

    Moim gościem jest Jakub Snochowski – utalentowany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, ale i trener skutecznej improwizacji teatralnej.

    Zapraszam!

    ---

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Jazz Art Quartet – ⁠Intermittenze

    ---

    Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    ---

    Zajrzyj do ⁠⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠⁠!

  • W tym odcinku skupimy się na fascynującym temacie, którym jest kreatywność w przywództwie.

    Kreatywność to kluczowy element skutecznego i innowacyjnego zarządzania, który pozwala liderom wyznaczać nowe ścieżki, rozwiązywać problemy w nowatorski sposób i inspirować zespół do osiągania wyjątkowych rezultatów. Właściwie, czy przywództwo może być twórcze?

    Moją rozmówczynią jest Anna Orska – założycielką i właścicielka marki biżuterii artystycznej ORSKA.

    Zapraszam!

    ---

    W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Randy Sharp – Don't Bug Me⁠⁠⁠⁠.

    ---

    Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    ---

    Zajrzyj do ⁠Archiwum Podcastu Menedżer Plus⁠!

  • W tym odcinku porozmawiamy o praktyce, która w moim przekonaniu dalej jest niedoceniana. Pochodzi ze świata metod zwinnych. Mówię oczywiście o retrospektywie.

    To narzędzie nie tylko pozwala spojrzeć Tobie i Twojemu zespołowi w „lusterko boczne”, żeby zobaczyć, co działo się w ostatnim tygodniu pracy. Przede wszystkim umożliwia szybkie wyciąganie wniosków z naszej pracy i wprowadzanie ich na bieżąco tak, żeby lepiej zarządzać ryzykiem.

    Z moim dzisiejszym Gościem porozmawiamy o różnych podejściach do retrospektyw. Pojawią się różne ciekawie narzędzia. Podpowiemy Ci, jak stworzyć bezpieczne środowisko, w którym można dzielić się pomysłami. Opowiemy też o wszystkim tym, co może pomóc Ci w przeprowadzeniu retrospektywy.

    Moim dzisiejszym rozmówcą jest ekspert w dziedzinie retrospektyw – Marcin Aks Grochowina.

    Zapraszam Cię bardzo gorąco do wysłuchania tego odcinka.

    ---

    Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠⁠⁠⁠⁠Artlist.io⁠⁠⁠⁠⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Wes Harris – Sunday.

    ---

    Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

    ---

    Zajrzyj do Archiwum Podcastu Menedżer Plus!

  • Co zrobić, żeby dzisiaj być skutecznym liderem? Jaki model czy styl przywództwa pasuje do naszych dzisiejszych czasów – nieprzewidywalnych, złożonych i niepewnych? Domyślasz się pewnie, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi... ale spróbujmy jej poszukać. Zadbałem o konkretnego przewodnika.

    W dzisiejszym odcinku rozmawiam z dr Agnieszką Szóstek – strateżką doświadczeń i autorką książki Strategia Umami.

    Zapraszam Cię na kawał konkretniej rozmowy.

    ---

    Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠⁠⁠⁠Artlist.io⁠⁠⁠⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Anthony Lazaro (feat. Marle Thomson) – Like a Song

    ---

    Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • Witaj po dłuższej przerwie!

    Jednym z bardziej ekscytujących odkryć dwudziestego wieku, które zmieniło nasze rozumienie ciała i umysłu, jest neuroplastyczność naszego mózgu. To odkrycie dosłownie wywróciło do góry nogami całą neurobiologię. Wcześniej uważano, że mniej więcej po ukończeniu dwóch lat nasz mózg systematycznie traci neurony, a im jesteśmy starsi, tym mocniej ten proces postępuje.

    Współczesna neuronauka dowodzi, że wcale tak nie jest. Okazuje się, że przynajmniej w niektórych częściach naszego mózgu mogą powstawać nowe połączenia neuronalne – i to nawet w zaawansowanym wieku! To bardzo obiecujące, prawda?

    – Dobra, Mariusz... Ale jak to wszystko ma się do przywództwa?

    Pozwól, że na te i wiele innych pytań odpowiem w tym odcinku. Zapraszam Cię bardzo serdecznie na 226. odcinek podcastu.

    ---

    Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠⁠⁠Artlist.io⁠⁠⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Julian Hartwell – ⁠Say No More⁠

    ---

    Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • W 2024 życzę Ci wszystkiego dobrego oraz wytrwania w każdym z noworocznych postanowień, które sobie zaplanujesz. Jak się pewnie już domyślasz, to noworoczne nawiązanie nie pojawia się tutaj przypadkowo. Spokojnie, już śpieszę z wyjaśnieniami.

    Choć dobry moment na planowanie własnego rozwoju jest zawsze, ten początek roku jakoś magicznie skłania nas do tego bardziej. Zanim jednak zaplanujesz udział w kursach, szkoleniach, studiach podyplomowych, warto zacząć od początku. Konkretniej – chodzi mi o przegląd siebie.

    W dzisiejszym odcinku opowiem Ci, czym jest przegląd siebie, dlaczego to odpowiednie narzędzie, po które warto sięgnąć na początku roku, oraz jak poprawnie go przeprowadzić. W tym odcinku słyszymy się w „cztery oczy” – zapraszam Cię na 225., solowy odcinek podcastu Menedżer Plus. Choć bez udziału gościa specjalnego, zapewniam Cię, że będzie konkretne.

    Zapraszam!

    ---

    Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠⁠Artlist.io⁠⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Anthony Lazaro – Cold

    ---

    Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • W tym odcinku poruszymy temat, który wśród Was – Słuchaczy i Słuchaczek, wzbudza zawsze bardzo dużo emocji, zaciekawienia i zainteresowania. Mam na myśli wartości.

    Na temat wartości rozmawialiśmy w podcaście Menedżer Plus już kilkukrotnie. Dzisiaj jednak proponuję Ci wspólnie rozważania nie tyle o wartościami indywidualnymi, ale chciałbym wspólnie z Tobą porozmawiać o tym, jak pracować z wartościami kontekście zespołu czy organizacji.

    W odcinku znajdziesz sporo wskazówek – czy to z mojego doświadczenia, czy z doświadczenia mojej dzisiejszej gościni. A moją rozmówczynią jest Ola Chrapko, z którą wspólnie zapraszamy Cię do wysłuchania tego odcinka!

    ---

    Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠⁠⁠⁠Artlist.io⁠⁠⁠⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Brian Claxton – We Really Don't Know

    ---

    Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!

  • Wiem, że ostatnio przyzwyczaiłem Cię, drogi słuchaczu, do tego, że spotykamy się w solowych odcinkach Menedżera Plus. Pewnie więc ucieszy Cię wiadomość, że dziś będzie nieco inaczej – mamy gościa.

    Moim i Twoim gościem jest dzisiaj Piotr Medyński – założyciel i co-CEO iSolution. Jest to firma, która od samego początku, kiedy tylko podjąłem decyzję o próbie samofinansowania podcastu poprzez Patronite, zdecydowała się mnie wesprzeć. W pewien sposób umożliwiło mi to kontynuowanie zwinnej misji tej audycji.

    Mój gość dał się namówić na rzecz trochę zwariowaną – poprosiłem go o podzielenie się refleksjami na temat zmian, które już od wielu lat wprowadza w swojej firmie. Dzisiejszy odcinek to pewna retrospektywa czy też case study. Usłyszysz o tym, co działało w organizacji, co się sprawdziło oraz tym, co nie do końca zadziało. Będzie o niepowodzeniach, porażkach i ich kosztach – także tych emocjonalnych, związanych choćby z wprowadzaniem autonomii do zespołów.

    Po prostu – posłuchaj historii pewnej firmy. Zapraszam!

    ---

    🔗 Mecenasem podcastu jest: https://isolution.pl/

    ---

    Muzyka, którą słyszysz w audycji, pochodzi z ⁠⁠⁠Artlist.io⁠⁠⁠. W dzisiejszym odcinku wysłuchasz utworu: Chad Tuthill – ⁠Still Barkin

    ---

    Podoba Ci się ten odcinek? Zobacz inne i wspieraj moją pracę na ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠Patronite⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠!