Episoder
-
Šajā epizodē runājām par to kā izpaužas pasīvā agresivitāte ikdienas dzīvē. Kas to veicina, un kāpēc mēs to , apzināti vai neapzināti, darām un kā to pārtraukt.
-
Mana stāsta atskats kā tēmā Pašvērtība es meditācijas laikā satiku sevi- 15 un vairāk gadus jaunāku ES. Un par to kā es salūzu kādu es sevi redzēju tad. Pastāstīšu Tev šeit kā mans iekšējais bērns it saistīts ar manām robežām un rūpēm par sevi.
-
Manglende episoder?
-
Dina ir 3 bērnu mamma un kopā mēs runājām par mūsu abu pieredzi un sajūtām saistībā ar nelūgtiem padomiem. Kāpēc mūs tas trigero un kā panākt, lai Tevi nerausta visi uz visām pusēm un Tu nesalūztu zem šī emocionālā spiediena.
-
Kopā ar Ingu šketinam sarunu par to kas ir pašizaugsme? Vai Tu to praktizē? Cik tas ir grūti vai viegli? Iedvesma-disciplīna-pašizaugsme, vai tas savā starpā ir saistīts? Vai Tu zini savu kāpēc un kā tas Tev liek justies?
-
👉Šī saruna oriģināli ir pieejama instagram platformā zem profila @myemotionalparentingjourney, Live- video sarunas formātā
💥Paldies Madarai @sakartosevi par izglītojošo sarunu.
Ieskaties kopsavilkumā par ko bija šī saruna:
🎧 Nauda un somatiskā veselība
🎧 Dzīvesveids, paradumi, saslimšanas
🎧 Par naudas priekšstatiem bērnībā un kas mums tika teikts kā bērniem
🎧 Kā pārraut šo apburto loku, ja strādā vairāk, bet naudas nepietiek. -
👉Šī saruna oriģināli ir pieejama instagram platformā zem profila @myemotionalparentingjourney, Live- video sarunas formātā
Paldies Kognitivī Biheiviorālās terapijas speciālistei Agnesei Orupei @agnese.orupe par sarunas šķetināšanu un izglītošanu.
Domu graudi un atziņas no sarunas
📌Līdzatkaribas pamatā ir bailes no pamešanas.
📌Līdzatkariba ir piesaistes trauma
Līdzatkarigās attiecības ir
✔️ grūtības izjust atbilstošu pašvērtējumu
✔️grūtības nospraust robežas
✔️izprast apkārtējo šo realitāti
✔️grūtības atzīt savas vēlmes
✔️ nespēja paust savas jūtas
Mums kā cilvēkiem ir 2 pamatvajadzibas:
1. Drošā piesaiste ( mēs sajūta)
2 Būt autonomiskam
☝️Grāmata, ko pieminēja Agnese: "Sirdī labs"
Autors: Bekija Kenedija -
Elīna Kļaviņa dalās ar praktiskiem piemēriem un skaidrojumiem kā rīkoties, kad gan Tu gan bērns esi emocionāli sakāpinātā situācijā.
Par to ko mūsu negatīvās domas nodara mūsu smadzenēm un ķermenim Par to, lai kaut kas mainītos, mums jāapzinās kas ir tas kas nestrādā un vietā jāliek jaunas prasmes. -
👉Šī saruna oriģināli ir pieejama instagram platformā zem profila @myemotionalparentingjourney, Live- video sarunas formātā.
Kopā ar @miegafeja Lauru runājām par un ap miegu dažādiem vecumā posmiem. Par miega stereotipiem un bērna ķermeņa atmiņu. Cik svarīgi ir neatstāt bērnu vienu raudam, bet sniegt viņam mierinājumu Tavās rokās♡ -
👉Šī saruna oriģināli ir pieejama instagram platformā zem profila @myemotionalparentingjourney, Live- video sarunas formātā.
👉Kristīne Brice – Bc. Psych, MBA, jogas pasniedzēja un pirmā TRE® (Tension & Trauma Release Exercises) speciāliste Latvijā, JOGAS ELPA un TRE LATVIJA radītāja.
Visa saruna ir vienkārši wow. Bet šeit dažas spilgtas atziņas
Tavs satraukums Tavā nervu sistēmā atspoguļojas Tavā gremošanas sistēmā .To ko mēs neizreağējam, tas paliek mūsu ķermenī . Somatika ir ķermeniskās izpausmes. Emocionāls stress rada fiziskos simptomus . Mēs cenšamies domas kontrolēt ar domām. Bet prāta miers nāk caur ķermeni. -
Šī saruna oriģināli ir pieejama instagram platformā zem profila @myemotionalparentingjourney, Live- video sarunas formātā.
💥Šī saruna ir papildinājums live sarunai ar Inetu @ineta_vanaga_psy par Nervu sistēmas regulāciju.
💥Šajā sarunā šķetinājām kā rodas iekšējais kritiķis un kā to mainīt. -
Es, Kristīne Armasa, esmu 2 bērnu mamma, kas caur podkāstu un live sarunām meklē savas atbildes, lai kļūtu par labāku, empatiskāku, saprotošāku un pieņemošāku vecāku. Sarunas, kas man ir devušas labāku izpratni par domām, uzvedību, reakcijām un cilvēkattiecibām. Lai šis sarunas Tev kalpo kā atbalsts Tavā vecakošanas ceļā.
-
Gunita ir 4 bērnu mamma un šajā sarunā pārrunājām kā talantu atpazīt sevī un bērnos. Vai talants nozīmē, ka viss notiks viegli un bez piepūles? Kā saprast vai bērna hobijs ir īstermiņa vēlme vai ilgtermiņa ieguldījums.
-
Šajā sarunā atgriezīsimies Tavā bērnībā. Tavā vidē. Izrunāsim kā tā mūs ir ietekmējusi, kā un kur rodas vērtības sajūtas un kā un ko mēs varam mainīt savā vidē tagad, šodien.
-
Iveta ir Latvijas Lepnums -Cilvēks cilvēkam- balvas ieguvēja par savu milzīgo darbu @debesmanna. Šajā sarunā dzirdēsi Ivetas personīgo pieredzi par pēcdzemdību depresiju, kādi ir tās sarkanie karodziņi un kā mammai palīdzēt sev gan mentāli gan emocionāli.
-
Šajā podkāstā runājām par to kas ir trigeri un dusmas. Par iedzimto temperamentu un kā mēs dzīvē reaģējam uz stresu un trauksmi. Kāda ir mūsu stresa tolerance un cik labi mēs spējam/nespējam menedžēt savas emocijas. Cik ērts es biju kā bērns bērnībā un vai man atļāva dusmoties vai par to kaunināja.
-
Šajā podkāsta sarunā Ineta stāsta un izskaidro kur ir meklējama baiļu sakne pateikt nē. Kā saprast savas robežas un kāpēc mums ir grūti tās novilkt. Kā rodas iekšējais kritiķis un kur paliek visas neatrisinātās traumas.
-
Kopā ar Centrs Marta @centrsmarta psiholoģi Zani Lobānovu runājam kā atpazīt vardarbību, to veidus, kā izanalizēt sarežģītas dzīves situācijas un kur pielikt punktu, lai vardarbības cikls beigtos. Zane arī atbildēja uz iesūtītiem anonīmiem jautājumiem un es ceru, ka Tu atradi savu atbildi šajā sarunā♡
-
Toms dalās savās izjūtās, izaicinājumos un pieredzē, kā tas ir būt tēva lomā. Kāda informativa un praktiska palīdzība viņam iztrūka gaidot savu pirmdzimto un tad, kad turēja jau to savās rokās. Par to cik svarīgi ir laiks sev un komunikācija savā starpā. Par to, ka arī tētim var būt pēcdzemdību depresija. Kur atrast atbalstu un smelties iedvesmu.
-
Inta Lākute runā par savu personīgo pieredzi par saviem 4 zvaigžņu bērniem. Par sērām un to procesu, par atbalstu un kā rast savu iekšējo mieru caur piedošanu..
-
Vai zēni patiešām neraud? Vai tēva loma ir sekundāra? Par vīriešu emocionālo inteliģenci, atbildēm uz šiem jautājumiem un daudz ko citu stāsta Tēvu radio vadītājs Gatis Smidrovskis.
- Vis mere