Episoder
-
W 31. odcinku pochylamy się tylko nad jednym dziełem. Jest to Droga Szamana Wasilija Machanienko. Siedmiotomowa literacka opowieść o tym, jak więzień Machan stał się najbardziej rozpoznawalną postacią w wirtualnym świecie Bariliony. Pełna zwrotów akcji, knucia i zdrad. Jako, że Bariliona to też gra MMORPG, więc zapoznamy się z statystykami i umiejętnościami postaci. Jak to wyszło? Czy to jest dobre? Dowiecie się z tego odcinka.
(Jak coś to koniec spoilerów jest w 1:32:45)
-
Czasem tak się zdarza, że nic się nie składa w całość. Czasem mózgi nie chcą się włączyć, do kina daleko a głośne tematy kulturalne okazują się być tak naprawdę niewarte uwagi. Dzisiaj więc udostępniamy Wam odcinek na luzie - bez scenariusza, bez planu, bez pomysłu. Opowiemy po prostu co tam ostatnio się u nas działo. Będzie o "Ghostwire: Tokio", spektaklu "Ziemia jest płaska" w Teatrze Starym w Krakowie, powieści "Demonomachia" Marka Krajewskiego, filmie "Apokawixa" Xawerego Żuławskiego i książce "Krew, pot i piksele" Jasona Schreiera.Więc jak to mówią klasycy: Raz, dwa, trzy... impro!
-
Manglende episoder?
-
Jako, że rozpoczął się spooky season to postanowiliśmy obejrzeć kilka filmów z gatunku horror, których nigdy wcześniej żadne z nas nie widziało. W czasie oglądania tych filmów towarzyszyły nam przeróżne emocje. Od ekscytacji po znudzenie, od obrzydzenia po złość. Jednak, aby się dowiedzieć które dokładnie przy jakim filmie, musicie odsłuchać ten odcinek ;)
Będzie strasznie!
-
W odcinku 28. narzekamy na to, że maszyny przejmują kontrolę nad OffRadiem Kraków.
A także zwiedzamy Muzyczne przestrzenie wolności w Muzeum Nowej Huty, doświadczamy trauma metalu z Iron Head, karmimy łabędzie z Lej mi pół, wywijamy młotogitarą z zespołem Hammerfall, wcielamy się w balet mnichów na koncercie Powerwolf i zapuszczamy brody z krasnoludami z Wind Rose.
Fajny nam ten odcinek wyszedł, posłuchajcie go.
-
Odcinek 27. jest bardzo kudłaty - bo mówimy o włosach... znaczy, o Włochach. I Włoszkach.
Poznajemy historię najnowszą Włoch w Rzym.Felllini 1920-1993, sprzątamy Nowy Jork z Vittoriem Scalettą, myślimy o niebezpiecznych związkach neapolitańskich genialnych przyjaciółek i zastanawiamy się nad przekleństwem urody pewnej sycylijki imieniem Malena.
Buon ascolto, amici nostri!
-
W dzisiejszym odcinku mówimy o rzeczach niemiłych i niełatwych. Mamy historie dwóch sekt (Luz del Mundo i Love has won) i dwóch firm, które nie miały prawa odnieść sukcesu (Twentieth Century Motor Car Corporation i Theranos). Będzie dużo o wierze i niewierze a także o usprawiedliwianiu ludzi, którzy wyrzucili 12 punktów na charyzmę na dziesięciościennej kości życia.
Zapnijcie pasy, bo dziś droga będzie wyjątkowo wyboista.
-
Wyjątkowo krótki odcinek, za to gorący. Omawiamy w nim Beetlejuice, ten stary jak i ten nowy. Zapraszamy.
-
Odcinek 24. zdecydowaliśmy się poświęcić grom i ekranizacjom gier.
Jesteśmy zirytowani Mafią III, narzekamy na nudną i przewidywalną ekranizację karcianki Exploding Kittens na Netflix i cieszymy się chaosem Free Guya, filmu, który całymi garściami czerpie z estetyki giereczkowej.
No to co, wciskamy play!
-
W odcinku 22. spędzamy lato w Oslo. Bratamy się z ludem w Folksmuseum, odwiedzamy Roalda Amundsena w muzeum okrętu polarnego Fram i pływamy po nieznanych morzach w muzeum tratwy Kon-Tiki.
Ponadto zachwycamy się czułym Muzeum Narodowym i dziwimy niepokojącym parkiem rzeźb Gustava Vigelanda.
Nyt å lytte, våre kjære!
-
Pamiętacie, jak zapytaliśmy Was, czy chcecie krótsze odcinki? To macie dłuższy!
W 21. odcinku gadamy o filamach Wesa Andersona. O uciekaniu przed odpowiedzialnością w "Darjeeling Limited", teatralności w "Asteroid City", niezrozumieniu w "Wyspie Psów", o Mitteleuropie w "Grand Budapest Hotel"; o niepokornych dzieciach w "Moonrise Kingdom", o manii pokazania się lepszym niż się jest w "Podwodnym życiu ze Steve’em Zissou", antykapitalizmie w "Fantastycznym panu Lisie" i czystości formy opowiadania w "Zdumiewającej historii Henry’ego Sugara".
Miłego słuchania!
-
W dwudziestym odcinku jesteśmy na swoim, dzieciaki.
Wizytujemy "School of Rock" w chorzowskim Teatrze Rozrywki, jedziemy pełni emocji na obóz hokejowy w "Inside Out 2", buszujemy w krzakach wokół Hogwartu i doceniamy... łąkę na dachu świeżo otwartego Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.
Będzie emocjonująco! I niekoniecznie będą to emocje pozytywne...
-
W odcinku 19. próbujemy czegoś nowego - w krótszym odcinku opowiadamy, co ostatnio się nam spodobało. Tym razem tych rzeczy nie łączy żaden wspólny temat - ot takie zwykłe polecajki. Piotrek opowie Wam o grach It Takes Two oraz Ratchet And Clank: Rift Apart (obie na PS5) a Karola poleci książkę, której nie trzeba recenzować - wystarczą randomowe cytaty.
Czy zmiana Formy nas pokona? Dowiecie się już dziś.
-
W odcinku osiemnastym wierzymy w pozytywny mit - historię, która dobrze się kończy oraz wpadamy do Pokoju, Gdzie Wszystko Się Dzieje. Mówimy o premierze VOD musicalu 1989, o Hamiltonie na Disney+, o zmianach jakie polityka wywarła na teatrze i jak teatr buduje świadomość historyczną.
O Szklankach, Hulankach, Żonach i Kochankach.
-
W dzisiejszym odcinku, zmieniamy odrobinę tematykę. Po majówce spędzonej na zwiedzaniu, chcemy się z Wami podzielić naszymi wrażeniami. Odwiedziliśmy Trójmiasto oraz zamek w Malborku.
-
Halo, czy słychać?
W piętnastym odcinku opowiadamy o tym, co się stało kiedy wyszliśmy z domu.
Najpierw prawie-premiera "Wesela" Mai Kleczewskiej w Teatrze Słowackiego, potem "Suita Peer Gynt" w wykonaniu orkiestry smyczkowej NOSPRi uroczej Ragnhild Hemsing a na końcu "Koty" w Teatrze Rozrywki. Wrażenia dźwiękowe za każdym razem oszałamiające; obyście tak samo odczuli nasz poprawiony dźwięk.
-
W czternastym odcinku opowiadamy, jak odwiedziliśmy ICE Kraków, żeby posłuchać koncertu Anime Symphony. Koncert był super, ale czy bawiliśmy się wystarczająco dobrze? Mówimy też o naszych ulubionych anime, w tym o Your lie in April i o netflixowej adaptacji One Piece.
W końcu się uda, w końcu pozbędziemy, się problemów technicznych, ale wiecie co?
Nie w tym odcinku.
-
13. odcinek przynosi nam wyjątkowego farta!
Tak naprawdę to nie.
Tak naprawdę problemy techniczne znowu nie pozwoliły o sobie zapomnieć (występują między 9-15 minutą oraz 53 - 60 minutą nagrania), ale w przyszłości postaramy się je wyeliminować raz na zawsze.W tym szczęśliwym odcinku mówimy o boskości w popkulturze przez pryzmat Diuny 2, powieści graficznych Hellblazer oraz The Wicked + The Divine, cyklu Zastępy Anielskie oraz reportażu Irlandia wstaje z kolan.
Na koniec rozważamy, czy dozwolone jest mieszanie wiary i nauki.
-
W dwunastym odcinku zabierzemy Was w muzyczno-niedźwiedzią przygodę, bo będziemy opowiadać o musicalu We will rock you, musicalo-filmie Tenacious D: The Pick of Destiny oraz o filmie Kung Fu Panda 4.
- Vis mere