Episoder

  • Amikor Tamás jópár évvel ezelőtt kitalálta a Mr Spabook nevet, még nem sejtette, hogy 2024-re tulajdonképpen "kinövi" az elnevezést, mert utazós profiljában a fürdők világánál sokkal több van, és mindezt el is hozta a RoadMovie Podcastba!

    Emlékszel e még például a 2023-as booking.com botrányra, amikor a világ legnagyobb szállásközvetítő oldala nem, vagy csak jelentő késésekkel fizetett a náluk regisztrált szállásadóknak? Elég nagyot ment itthon és külföldön is, nos, ezt is Tamás göngyölítette fel és tárta a magyar nyilvánosság elé minden részletét. Amit jól tett még akkor is, ha kapott néhány "jelzést fentről", hogy nem kellene ennyire foglalkozni vele. Nem hallgatott rá, így ha eddig nem tudtad, akkor a mai adásból biztosan kiderül, hogy mi volt mindennek a hátterében.

    Aztán elmegyünk belföldre és olyan helyeket ajánlunk, ahol a felkapott régiók töredékéért lehet nagyon klassz dolgokat csinálni, jókat enni és kiváló szállásokon aludni, a fővárostól mindössze másfél órányira. Innen pedig, egy éles váltással irány Ázsia! Ha kíváncsi vagy rá, hogy mi a teendő, ha Laoszban a semmi közepén kapsz defektet a motoroddal, mire elég egy nap Pekingben és hová érdemes Thaiföldre menni, hogy elkerüld a turistahordákat...? Akkor érdemes az utolsó percéig végighallgatni az adást:)

  • Mindenkinek van egy ismerőse, vagy ismerős ismerőse, esetleg saját maga, aki a téli hónapokat Magyarországtól sok ezer km-re, valami melegebb helyen vészeli át. Ami egyébként nemhogy nem ördögtől való, de ma már sokkal olcsóbb és egyszerűbb, mint valaha! Ha a munkád és a családi állapotod is lehetővé teszi, érdemes számba venni, hogy mi az, amit nem tudsz ugyanúgy csinálni mondjuk Baliról, mint itthonról? A távmunka pár éve már természetes, az ügyeink nagy részét Ügyfélkapuval online tudjuk intézni, csekkek befizethetőek, de egészségügy és oktatás is van a világ túlsó felén is. Mi az, amit mégsem találunk ott, mibe kerül mindez, és egyáltalán megéri e ekkorát lépni?

    Ezek azok a kérdések, amiket még talán soha nem beszéltek ki ennyire alaposan, ahogyan mi tettük Zorigt Batjinnal. A mongóliai gyökerekkel, de magyar anyanyelvvel rendelkező Batjin, egy sikeres reklámügynökségi karriert követően kezdett jó értelemben vett kettős életet élni, így vállalkozását ma Baliról és Budapestről egyaránt irányítja. Megbeszéljük Bali igazi arcát, majd pontról pontra végigvesszük az összes szempontot, költséget és kérdést, ami egy ilyen döntésnél felmerülhet!

  • Manglende episoder?

    Klik her for at forny feed.

  • Két nyugdíjas Hódmezővásárhelyről és Szatymazról, két utánfutós Babetta, szerény nyelvtudás, egy álom, némi kalandvágy és lehetetlent nem ismerő elszántság. Mi kell még? Irány Afrika! Nagyjából ez a receptje Gábor és Zsolt történetének, ami körülbelül 10 éve kezdődött, amikor - ahogyan ők mondják - "fényt kaptak" és elkezdték az egykori Csehszlovákiában gyártott motorokkal járni a világot.

    Idei céljuk pedig nem kisebb volt, mint megmutatni a két lóerős kis Babettáknak Afrikát, egészen pontosan annak legkönnyebben elérhető pontját, Marokkót. A könnyű persze ez esetben erős idézőjelben értendő, hiszen a Kispolszki motoros megfelelője mindenre készült, de ilyen utakra biztosan nem. A 230 kg-os utánfutós súly és így a csak papíron elérhető 40 km/h végsebesség legalábbis, nem a leggyorsabb vágtát eredményezte a Magyarország - Marokkó útvonalon.

    De sikerült! Ráadásul olyannyira jól, hogy hazafelé még egy portugáliai kanyar is belefért, így bebizonyítva, hogy sosem késő elindulni és nincs kifogás sem a költségek, sem a jármű, sem pedig az egyéb feltételek miatt sem. Mert az út azért tartogatott nehézségeket, az állandóan szakadó esőtől, műszaki hibákon át a hatóságokig, de hazaértek és elhozták a történetüket a RoadMovie Podcastba!

  • Belegondoltál már, hogy egy figyelmedet megfogó fénykép elkészülte mögött milyen elképesztő szervezés és munka lehet? Különleges eseményekre, háborús helyszínekre, világtól elzárt közösségekbe, vagy a legszebb természeti csodákhoz, a fotósoknak nem csak eljutni kell, de kitalálni, felkészülni, komponálni és a megfelelő pillanatot elkapni is, ami lehet, hogy soha többé nem ismétlődik meg. Rácz Péternek sikerült!

    Olyannyira, hogy több, mint 100 nemzetközi és hazai díjat is nyert alkotásaival, amelyek helyszínei közül, a három legérdekesebbet hoztuk el a mai adásba. Indiával kezdjük, azon belül is a mathurai Holi fesztivállal, ami a sok hasonló közül kétségtelenül a legeredetibb az országban. Három napos őrület, sok színes emberrel, némi tudatmódosulással és persze komoly vallási háttérrel, de Péter történetében a legérdekesebb talán az, hogy az utcai forgatag mellett, egy luxusszálloda tulajdonosának a vendégségében élte át mindezt.

    Ide, amúgy a szintén indiai Ladakh tartományból érkezett egy komolyabb trekkingről, de még ennél is hidegebb volt a szibériai útja, amelynek során a Bajkál Tó földöntúli világát fotózta végig, egy saját szervezésű mini expedíció keretében. Élet és nem mindennapi hangulat a világ egyik legzordabb vidékén.

    A fotós tematikájú adás, egy ráadással is kiegészül: Pétertől, egy másik hazai fotográfus legenda, Kaiser Ottó veszi át a mikrofont, aki 50 országban fényképezett Irántól, Kubán át, Nicaraguáig, 2019 óta pedig, a Magyarország 365 Fotópályázat mentora és zsűrielnöke. Vele és a pályázattal folytatjuk az extra fél órában!

  • A világ egyik legboldogabb országa, vagy jól kitalált országmarketing, ami Buthán jelenét konzerválja a boldog lakosság színes csomagolásában? A kérdés, a Bruttó Nemzeti Boldogság indexre vonatkozik, amit a butháni kormány vezetett be és ami - szerintük - sokkal többet mond, mint bármilyen GDP, vagy egyéb adat. Ki tudja?

    Kevesen, de Zurbó Dorottya talán mégis, aki már két filmet is forgatott arról az országról, ahová a legtöbben valószínűleg nem fogunk eljutni. Ha másért nem, akkor a 140 dolláros "napidíj" miatt, ami felett még a szállást, étkezést és minden egyéb költséget is állnunk kell, beleértve a kötelező kísérőt is. Drága mulatság, vajon megéri? Mit tud Buthán, amit sehol máshol nem találunk meg?

    Csodás tájakat, meghódítatlan himalájai hegycsúcsokat és autentikus közösségeket mindenképpen, de boldog embereket is? Ezzel érkezünk meg Dorottya filmjéhez, ami ezen index felmérésének a folyamatát mutatja be. A filmről és a titokzatos Buthánról is beszélgetünk a film rendezőjével, a RoadMovie Podcast nyolcadik évadának első adásában!

  • 2024. második nyári extra adása, nem éppen nyári témával a messzi északról: RoadMovie LIVE beszámoló Péter motoros útjáról a balti országokon át Finnországig, a műsorvezető pedig Donka Noémi. Az úticél akár inspirációt adhat következő utazásodhoz, ha friss levegőhöz jutnál július közepén is a kellemes tavaszban, nem is oly messze tőlünk!

    Elérhető távolságban tőlünk, egy teljesen más világot találunk, ami alapvetően tér el mindattól, amit Európa bármely más részén megtapasztalhatsz. Tudtad például, hogy kb egy Bp-Róma távolságnyira olyan balti tengeri kis földnyelvre csöppenhetsz, ahol úgy érzed magad, mintha valahol Szibéria és Alaszka határán járnál egy kis kanadai hangulattal fűszerezve? Olyannyira, hogy ha nem vigyázol, akkor egy orosz határ állja utadat Európa kellős közepén!

    De nem érdemes ennyire sietni, mert pl Lengyelország keleti régiója is megér 1-2 napos megállót, ahogyan Péter is tette, hogy aztán összesen 6 ezer km-t motorozva bejárja a balti országok minden zugát és eljusson a kifejezetten jófej finnekhez, ahol meglepő dolgokat tapasztalt a legeredetibb finn szaunák meglátogatása során.

  • Neked mi jut eszedbe Törökországról? Ha az első gondolataid között szerepelt Isztambul, a bazár, a kebab, esetleg a Riviéra, akkor ez RoadMovie epizód rengeteg újdonságot fog tartogatni számodra! Európa és Ázsia határán egy olyan világot fedezhetsz fel, amelyben szinte mindent megtalálsz, ami a két kontinensre jellemző!

    Ha a az ország nevét olvasva esetleg másra asszociáltál, akkor sem hiába indítod el a nyári extra adásunkat, mert egy olyan utazásra viszünk, ami számtalan, kevesek által ismert rétegét tárja fel Törökországnak, a térséget kívül-belül jól ismerő Tóth Ágival, a NarGourmet márka alapítójával!

    Bennfentes tippek Isztambul legmenőbb helyeiről, rejtett hippi falu a Földközi Tenger partján, a kevesek által látogatott keleti régió és persze a Riviéra, ami kihagyhatatlan minden török utazásból. Az extra adás az IBUSZ támogatásának köszönhető, így a sztorik mellett egészen konkrét itinerrel, néhány szállás javaslattal és izgalmas körutazással is szolgálunk, ha még nem döntötted el, merre indulsz következő utazásodra!

  • Megvan az az érzés, amikor elutazol valami csodás helyre, de mégis úgy érzed, hasonlót már láttál, átéltél máshol is? És az, amikor egy utazásról úgy értél haza, hogy az élmények azóta is és örökké veled maradnak? Amennyiben a második is ismerős, akkor talán már te is jártál olyan helyen a világban, ami semmi máshoz nem hasonlítható! Ezek közül repítünk el négyre - az indonéz Raja Ampatra, a jemeni Socotra Szigetre, Türkmenisztánba és a norvég sarkköri orkákhoz - Traveladdict-el, vagyis Szombati Orsival az egyik legismertebb hazai utazó bloggerrel!

    Mint a legtöbben, ő sem született azonban hátizsákkal a hátán és világjáró bakanccsal a lábán. Esetében egy súlyos betegségből való felépülés és felismerés vezetett oda, hogy életének második felét ajándékként élje meg és szentelje annak amit a legjobban szeret, vagyis az utazásnak. Így jutott el már 78 országba és köztük a föld olyan különleges helyeire, amelyek egyediek és semmivel sem összehasonlíthatóak.

    Az adás második részében pedig egy közös élménybeszámoló következik, ugyanis Orsi és Péter is részt vett a 12. Decathlon Mátra Túrán, ahonnan némi izomláz mellett sok tanulsággal és új energiákkal tértek haza, amelyeket igyekeznek átadni ennek a különleges podcastnak a ráadásában!

  • A RoadMovie történetének második gasztroutazása, vagyis ismét a szemünk, orrunk és nyelvünk után megyünk! Ezúttal Wossala Rozinával, aki az ország egyik legismertebb szakácsa, étterem tulajdonosa és kritikusa, a Konyhafőnök korábbi műsorvezetője és akivel tényleg átmegyünk a fél világon, sok személyes élménnyel elmerülve a világ ízeinek legmélyebb bugyraiban!

    New Yorkból indulunk, amely város gasztronómiájának rétegeit képtelenség felfedezni, mert a világ összes konyhájától, a vérbeli amerikai diner éttermeken és speakeasy bárokon át, tényleg mindent megtalálsz. Utána egy rövid időre hazaugrunk és megnézzük mi a helyzet streetfood fronton, majd elkalandozunk Erdély újra-felfedezésében és a valóban egészséges táplálkozáshoz való visszatérésben, a mindennapok szintjén is.

    Ezek után irány Dél-Amerika, ahol Rozina éveket töltött el, hogy Costa Ricán és az esőerdő elzárt világában, a lelki megtisztuláson túl olyan ízeket is találjon, amelyekkel sehol máshol nem találkozhatunk. Végre megtudjuk, mitől biceg még mindig a kontinens gasztronómiája, a dzsungelből a perui fine diningig jutunk, de marad még idő egy kis keleti konyhára és Olaszországra is, ha mindez nem lenne elég egy adásban:)

  • Szélvihar és pingvintámadás az Antarktiszon, perzselő hőség és végtelen egyenesek a Badwater-en, a kaliforniai Halálvölgyben Mindez egy célért és megérkezés felülmúlhatatlan érzéséért! A RoadMovie Podcastban Lubics Szilvi, Magyarország egyik legismertebb és legsikeresebb ultrafutója, aki tényleg körbefutotta a fél világot, de szemléletén keresztül még ennél is sokkal többet ad át, egy igazán lebilincselő beszélgetésben!

    A fél világ ez esetben akár szó szerint is érthető! Szilvi élete során, mintegy 100 ezer km-t futott le, ami az egyenlítő két és félszeri megkerülésével egyenértékű. Tette mindezt 5 kontinensen és több, mint 100 ultra versenyen mínusz 10 és plusz 50 fok között, emellett 9 országos bajnoki címe van, a 12 órás országos csúcsot tartja és hatszoros magyar válogatott.

    Amúgy pedig fogorvos, 3 gyermek édesanyja és motivációs tréner, sőt még aludni is szokott, amikor ideje engedi:) Története, a világ egyedülálló dimenziójának bemutatásával, a kitartás és küzdés mindent elsöprő erejével és persze Szilvi magával ragadó személyiségével a hatvanadik RoadMovieban!

  • Sokakkal előfordul, hogy a munkába zötykölődve azon gondolkoznak, hogy most akkor ez a rutin fog ismétlődni nap, mint nap az életünk végéig? Azt viszont már nem mindenki lépi meg, hogy a helyzet kilátástalanságát felismerve, leszálljon a metróról és az aznapi meló helyett, egy bringa után nézzen, majd egy év múlva már egy indiai elzárt település felé kerekezzen, különösebb tervek nélkül.

    Milán pontosan így tett és mint általában az ilyen döntések, ez is jó választásnak bizonyult, még akkor is, ha az egy évesre tervezett kiruccanásból közel három lett, a Covid miatt lezárt Ausztráliában ragadva. Mindezalatt egy csomó minden történt vele Indián túl is. Bejárta Délkelet-Ázsiát, egy 11 napos csendes meditációval színesítve, majd Új Zélandra egy fillér nélkül érkezett meg, de mégis feltalálta magát. A dolgok pedig nem történnek véletlenül, mert a világ túlsó feléről már nem egyedül tért haza, amerikai párjával azóta is boldogan élnek....aztán majd útra kelnek ismét:)

  • Irány a RoadMovie egyik kedvenc helyszíne, Délkelet-Ázsia és Szécsi Laci nem kisebb ígérete, minthogy te is ingyen lakhatsz bárhol a világon! A lehetőség működik és teljes egészében a RoadMovieban meséli el személyes tapasztalatait először, vagyis mindent a house sittingről!

    Mindez Kuala Lumpurban, ami eddig nem a régió legizgalmasabb városaként élt a fejünkben, az adásban megosztott részletek azonban, alapvetően más kontextusba helyezték Malajzia sokszínű metropoliszát. Na, de hogyan lehetséges mindez teljesen ingyen egy hónapon át? A house sitting-el, amelynek keretében határozott időre átadja neked valaki a házát - lakását, amíg ő munka, nyaralás, vagy bármi egyéb ok miatt távozik az otthonából.
    Eddig sokan hittük, hogy ez egy kevesek által elérhető, inkább városi legendába, mintsem a valóságba illő lehetőség, de egyáltalán nincs így! Persze figyelni kell a buktatókra, amelyeket részletesen megbeszélünk, majd elmegyünk Bangkokba, Vietnamba, de még a Gili Szigetek földi paradicsomába is, mert D-K Ázsiát tényleg nagyon szeretjük!:)

  • RoadMovie a határ túloldaláról, vagyis a szlovákiai Kürt településről, a 19. Kőtésfesztivál helyszínéről! De a beszélgetés nem elsősorban erről szól, hanem Lilla és Tamás történetéről, akik a több éves utazgatást követő családalapítás után, egy időre kénytelenek voltak letenni a bringát. Szerencsére... mert így rajtuk keresztül a világjárás egy teljesen új dimenzióját ismerhetjük meg, amit te is bármikor elkezdhetsz, ha van egy forró zuhanyod és egy szabad kanapéd!
    Ők ugyanis, miután tekeregtek Olaszországban és Franciaországban, volt egy kis spanyol külhoni lét, megmászták a Mont Blanc-t, majd két gyerekkel bővítették a családot, úgy döntöttek, hogy regisztrálnak warmshowers-re és bringás utazókat fogadnak az otthonukba. Így amellett, hogy minden vendégtől többek lesznek, hétről-hétre bejárják a világot a náluk megforduló utazók által. Minderről, sok utazós sztoriról meg persze azok tanulságairól beszélgetünk és az is kiderül, hogy mi a manó az a kőtés, aminek a fesztiváljára siettünk a felvétel után!

  • 5 város, 75 percben, méghozzá személyes kedvencek egy olyan válogatásban, amelyek túlmutatnak, az elsőre kézenfekvő hosszú hétvégés kiruccanós listán: különleges helyek Afrikától, Skandináviáig!

    Sokan ugyanazokat a listákat pörgetik, ha pár napra, vagy egy hétre elutaznának világot látni. Ilyenkor kerülnek elő a klasszikus európai nagyvárosok, kosárba egy diszkont jegy és máris indulhatunk a kinézett úticélra, ahol kénytelenek vagyunk elfogadni, hogy rajtunk kívül másik több tízezer utazó is ezt gondolja, így az árak, a zsúfoltság és a felfedezés élményének a hiánya, sokat elvesznek az illúzióból.

    Pedig vannak még jó és menő helyek más irányokban is, amelyekhez még át sem kell szállni az odajutásért! Top ligás városok az adásban Halász Leventével, az egyik legtapasztaltabb és legtöbbet utazott idegenvezetővel!

  • Egy sorsfordító utazás története, a RoadMovie Podcast 2024-es szezonjának első adásában!

    A Papírszárnyak nevű oldal neve nem is sejteti, hogy milyen erős és bátor lány áll mögötte, aki nem csak az egyedül utazás elkötelezett híve, de a könyveknek is lelkes rajongója. Ebben a keresztségben született meg a web és közösségi oldal neve is, ahol sok más történet mellett Noémi élete álmának, vagyis az 5 hónapos dél-amerikai utazásnak az előkészületeit is átélhették követői.

    A részletes tervezés, felszerelések beszerzése, pénzügyi háttér megteremtése, mind-mind az álomhoz vezető út apró, de fontos lépései voltak, hogy aztán egy munkahelyi felmondást és saját lakás kiadását követően felszálljon Noémi arra a bizonyos Havannába tartó repülőre, ami a papírszárnyakat a világ másik felére repíti.

    Az álmok azonban Kubában maradtak.... Tanulságos történet egy nagyon különleges lánytól, a RoadMovie 7. évadának első részében!

  • 2024. első podcastja egy élő bejelentkezéssel, az aktuálisan épp drogkartellek háborúja alatt álló Ecuadorból, szükségállapot idején. Mindez nem akadályozta meg az ország keresztül-kasul bejárását és persze a galapagosi álom beteljesülését sem. Kovács Ági a műsorvezető székében, Péter pedig egyenesen a Csendes Óceán partjáról!

    All You Need is Ecuador! Ennél nem is lehetne beszédesebb dél-amerikai ország turisztikai hivatalának a marketing szlogenje, amely azt ígéri, hogy itt mindent megtalálsz, amire szükséged van. És ez esetben, nyilván nem az élő adásban fegyverekkel fenyegetőző gerillákra, utcai harcokra és börtönből meglépő drogbárókra gondolnak, hanem az ország másik arcára, ami a leírtaknál sokkal barátságosabb.
    És felfedezésre érdemes! Bár a szövegnek kettős jelentést adtak az elmúlt hetek fejleményei, mindezektől eltekintve Ecuador egy ritka és különleges természeti adottságokkal rendelkező ország, ahol a 6 ezres vulkáni hegyek éppúgy megtalálhatóak, mint az amazóniai esőerdők, az Atlanti Óceán végtelen strandjai és a Galapagos Szigetek, ami semmihez sem fogható e földön.

    Részletes beszámoló Dél-Amerika legváltozatosabb országából a RoadMovie LIVE-ban! Ezúton is hatalmas köszönet Áginak, a profi moderálásért és a vállalkozásért a műsor vezetésére!

  • Papp Gergő, vagyis Pimaszúr, igazi mélyvízbe ugrott azzal, hogy felnőtt élete első szervezett utazásán vett részt, de nem bánta meg és mi sem fogjuk!

    Hiszen így mindent megtudunk, a télből-nyárba lehetőségek feltörekvő kiscsillagáról, az idei szezon egyik legjobb választásáról, vagyis Ománról! Gergő és Nóra szemüvegén keresztül nézzük meg, hogy az egykor mindig bosszankodó riporter, hogyan érezte magát az IBUSZ első charter útján, a közel-keleti szultánságban és mire számíthat az, aki ezt az országot válassza idén az egzotikus nyaralásra?

    Ománban, a 70-es években mindössze 14 km aszfaltozott út és 2 db iskola volt, mára pedig a térség legdinamikusabban fejlődő országa lett, ahol évi 35 nap szabadság jár mindenkinek, hogy legyen idő elkölteni a 800 ezres havi átlagfizetést!

    Na de mit keres Pimaszúr egy társasúton? Hogyan élte meg a közeget? Miért lehet a legjobb választás most ez az ország a téli nyaralásra, ahol néha még felfelé is gurulnak az autók? Sok kérdés, de még több válasz friss élményekkel, elsőkézből, Termes Nórával és Papp Gergővel!

  • Perger István, Hongkongból a Keletibe tartó vonatútjának legizgalmasabb szakasza a második részben! Irány a Karakoram Highway, a világ legmagasabb hegyei és Afganisztán, a tálibok hatalomátvétele után!

    A necces és a legtöbbek által messze kerülendő országok elképesztő tájakat rejtenek, olyannyira, hogy néha azt is nehéz eldönteni, hogy Svájcban, vagy épp a pakisztáni határvidéken járunk e?

    A kínai-pakisztáni határon azért bizonyossá vált, hogy ez nem a tiroli Alpok, hanem Himalája nyugati széle, de a felmerülő nehézségeket könnyebb volt elviselni, az alkalmi útitársainkkal kreált bulihangulatban, így véget nem érő sorban állások és csomagokon való átlépkedések után, azért csak sikerült megérkezni az országba.

    A 8 ezres hegyek és Islamabad után pedig irány Afganisztán és Kabul, ahol kiderült, hogy mit gondolnak a helyiek a tálibok visszatéréséről, a nők helyzetéről és az is, hogy Afganisztán fővárosa korántsem egy szélfútta porfészek, sokkal inkább egy éppen békés és meglepően modern negyedekkel is rendelkező nagyváros.

    Innen pedig, már csak 6 ezer km volt hátra és az adás végére a Keleti Pályaudvarra is befutunk majd!

  • A valóban legendás Keletiből Hongkongba vonatút 10 éves évfordulóján, István a másik irányból és teljesen másik útvonalon indult el a Keleti Pályaudvar felé, többek között Kínán, Afganisztánon és Pakisztánon át.

    A dupla adás első része 100% Kína, a világ egyik legnagyobb népességű országa, amelyre ideje méltó időt szánni, hiszen az egyik legkönnyebben elérhető ázsiai úticél Budapestről, amelynek érdekessége jóval túlmutat a felhőkarcolókon és a furcsa ételeken!

    Elmegyünk például Vuhanba, ami a koronavírus miatt vált hírhedté, valójában azonban, a legmenőbb város Kínában. Aztán ott vannak a Li folyó mentén magasodó mészkőkúpok, amelyek világszenzációk... lennének, ha egy picit frekventáltabb helyre pottyantak volna. De szó lesz a kínai utazás kihívásairól, furcsa szokásokról és arról is, hogy milyen az igazi kínai konyha, amit akár itthon is megismerhetsz!

    Az adásnak pedig a határhoz érve sincs vége, mert a RoadMovie Extrában egy 20 perces beszélgetést hallhatsz a RoadMovie és a CEWE közös fotópályázatának nyertesével Rácz Péterrel, a Homokrajz című képének tanulságos történetéről.

  • RoadMovie exkluzív, a jubileumi ötvenedik adásban, az Utazómajom gazdájával, vagyis Tóth Ákossal!

    Az egyik legismertebb utazói fórum leginkább rejtőzködő gazdája, akinek az előadásaira nem lehet beférni és aki az első ilyen terjedelmű interjút adja, az elmúlt 10 évben!

    Az Utazómajom már 600 ezer embernek mutatta meg, hogy miképp lehet okosan és olcsón utazni! Vagyis, hogyan találhatod meg a legjobb repülő jegyeket és szállásokat, milyen módszerekkel keress az irodai és egyéni ajánlatok között és milyen csapdákat érdemes elkerülni, ha utazásra adod a fejedet?

    A teljes Utazómajom sztori, pro tippek és személyes kedvencek Ákostól az ötvenedik RoadMovie Podcastban!