Episoder
-
Literatūros mėnraščio „Metai“ apžvalga.
Kalbėdama apie Vilniaus knygų mugę, rašytoja Renata Karvelis sako: „Žinau, kad dalis rašytojų mielai išvengtų to keturių dienų šurmulio ir stumdymosi prie leidyklų stendų. Tačiau viena knygų mugė, o vėliau kita, kol apsisuka literatūrinių renginių, festivalių, akcijų ir apdovanojimų ratas, – žymi knygai skirtus metus“.
Pastaraisiais metais itin daug kalbame apie įtraukųjį ugdymą, o susidūrę su tuo vaikai, jų tėvai ir pedagogai neretai laikosi skirtingų nuostatų ar turi savo požiūrį į tokį mokymą. „Tėvai turi išgyventi labai daug jausmų, jie jaučia ir gėdą, ir nerimą, nes nežino, kaip atrodys jų vaiko ateitis“, – sako su specialiųjų ugdymosi poreikių vaikais dirbanti Alvija Steponavičiūtė.
Klasikos koncertų salės rekomendacijos su Gabija Narušyte.
Nelegalūs gidai ne tik mažina legaliai dirbančių gidų užimtumą, bet ir gali skleisti netikslią ar net sąmoningai klaidinančią informaciją apie Lietuvą. Kodėl ši problema vis dar neišspręsta ir kokių veiksmų reikėtų imtis?
Kūrybą pasroviui ir prieš srovę Marijampolėje pradeda nešti neseniai duris atvėrusi erdvė menui – „Užtvanka“. Privačios iniciatyvos dėka senosios miesto užtvankos pastatas tampa meno namais miesto bendruomenei.
Kiekviena karta į miestus, erdves ir jų funkcionalumą žvelgia savaip, o šiandieniniai studentai jau kuria mūsų architektūrinį rytojų. Kokias vizijas jie turi? Kokias problemas sprendžia ir kokias vertybes akcentuoja?
Vasario mėnesį minime legendinio animacinio serialo „Tomas ir Džeris“ 85-ąsias metines. Tai – vienas ilgiausiai gyvuojančių animacinių filmukų. Tačiau šis kultinis duetas neapsieina ir be kontroversijų – filmuke gausu veiksmo, chaoso ir smurto elementų. Kaip šis filmukas paveikė animacijos pasaulį, ir ar toks humoras šiandien vis dar tinkamas vaikams?
Ved. Justė Luščinskytė -
Šiaulių dailės galerijoje tapybos parodoje „Akis į akį“ susitinka skirtingų kartų šiuolaikinės lietuvių tapybos atstovai.
Pasaulio kultūros įvykių apžvalga.
Ukrainoje sunaikinta daugiau kaip 1300 kultūros objektų, o vienaip ar kitaip nukentėję nuo Rusijos atakų daugiau kaip 2100. Kokią žalą kultūros vertybėms fiksuoja Ukraina?
Domanto Razausko muzikinės naujienos.
Ukrainiečių rašytojas Andrijus Liubka sako, kad jis yra „prarastoji karta. Šita trauma, laidotuvės ir mirtys kiekviename žingsnyje jau tapo mūsų biografijos dalimi, mūsų gyvenimu“.
Kokią kultūrinę paramą, praėjus trims Rusijos karo prieš Ukrainą metams Lietuva teikia Ukrainai?
Artėjančioje knygų mugėje vyks ne vienas susitikimas su ukrainiečių rašytojais, o leidyklos pristato ir nemažai iš ukrainiečių kalbos verstų knygų. Kokia šiandieninė Ukrainos literatūra?
Filosofas, kino režisierius Nerijus Milerius nenustoja remti Ukrainos, veža paramą, o kartu ir filmuoja šioje šalyje besidarbuojančius medikus.
Ved. Marius Eidukonis -
Manglende episoder?
-
Kultūros spaudos apžvalga.
Lietuvos sporto universitetas pakvietė Nacionalinio Kauno dramos teatro bendruomenę sportuoti.
Vasario 22 dieną iš Raseinių, Kukučio sostinės, į „Knygų mugę“ prasidės 200 kilometrų pėsčiųjų žygis.
Eglė Baliutavičiūtė apžvelga ukrainiečių rašytojo ir vertėjo Andrij Liubkos esė rinktinę „Kažkas su manimi ne taip“ ir Naomi Alderman romaną „Ateitis“.
Vilniuje, Rotušės aikštės ir Didžiosios gatvės kampe, atsivėrė nauja Andriaus Repšio paroda „Šviesa“.
Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros centrų asociacijos pasirašė ketinimų protokolą vykdyti bendrą projektą „Power of culture“.
Žiūrovai jau gali išvysti virtualios realybės filmą „Pasaulių sutvėrimas“, kuris remiasi Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba.
Sekmadienį įvyks jau 130-asis visuomenininko Arkadijaus Vinokuro organizuojamas mitingas.
Susivienyti pakvies ir trečioms Ukrainos karo prieš Rusiją metinėms skirtas koncertas „Laisvė šviečia“.
Ved. Marius Eidukonis -
„7 meno dienos” naujausio numerio apžvalga;
Martino McDonagho pjesė „Vienišieji vakarai“, primena biblijinius Kaino ir Abelio motyvus, nagrinėja ne tik žmogiškas silpnybes, bet ir amžinas vertybes, kviesdama susimąstyti apie gyvenimo paskirtį, tikėjimą ir mūsų santykių prasmę. Pasakojimas apie sekmadienį Menų spaustuvėje vyksiančią spektaklio premjerą;
Senovės Egipto simboliai ir pasąmonės gelmių tyrinėjimai šiuo metu pristatomi Kaune, meno galerijoje „Drobė”. Menininkė Kristina Asinus kviečia į savo kūrybos parodą „Zep Tepi: pasakojimai iš pasąmonės”;
Kas yra neapykantos kalba ir kaip ji plinta skaitmeninėje erdvėje? Pokalbis apie Vytauto Didžiojo universiteto atliekamą neapykantos kalbos ypatumų tyrimą su VDU profesore Jūrate Ruzaite;
Prasideda Simono Dacho metai, skirti 420-tosioms poeto gimimo metinėms paminėti;
Užsienio kultūros apžvalga;
Gidas, įmonės „Gatvės gyvos“ įkūrėjas Albertas Kazlauskas pristato naują knyga „Vilniaus gatvės gyvos. Rajonų istorijos vakarai“. Pokalbis apie knygą su A. Kazlausku.
Jono Petronio nuotrauka.
Ved. Donatas Šukelis -
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Koks pasaulyje gyvenančių lietuvių santykis su lietuvių kalba ir kokios kalbinės nuostatos vyrauja?
Tvarkydamas namų palėpę, Šventosios gyventojas rado XIX amžiuje išleistą vyskupo Motiejaus Valančiaus knygelę. Kuo ypatingas šis radinys?
„Muziejaus vidinis gyvenimas turi labai daug sudėtingų detalių. Tas mechanizmas – kaip laikrodukas“, – sako dailininkas Stasys Eidrigevičius.
Tarp Molėtų ir Labanoro esantį Čiulų dvarą įsigijusi jauna šeima ketina jį prikelti antram gyvenimui ir pakviesti į „Skaičių muziejų“.
Valstybės Nepriklausomybės stipendija šiemet skiriama filologei Ernestai Kazakėnaitei, tyrinėsiančiai valstybingumą ir tapatybės formavimasį XVI–XVII a. lietuviškuose tekstuose.
Mariaus Marcinkevičiaus knyga „Mergaitė su šautuvu“ virto stalo žaidimu.
Briuselyje pristatomas pirmą kartą sudarytas Ukrainos Lyčių lygybės indeksas.
Menininkė Marija Griniuk Norvegijoje ruošia naują performansą, kuris vyks už poliarinio rato.
Ved. Marius Eidukonis
VU nuotr. -
Kultūrinės spaudos apžvalga.
„Kai aktyvi socialinių tinklų kontrolė ir įsitraukimas į kasdienį vartotojo gyvenimą tampa vis agresyvesniais, vartotojai taip pat nemiega ir ieško alternatyvų. O ten kur vartotojų paklausa, ten ir pasiūla – Europoje sparčiai gimsta decentralizuoti socialiniai tinklai“, – sako socialinių tinklų ekspertas ir konsultantas Darius Gerulis.
Kaip atrodo Lietuva 75-ajame Tarptautiniame Berlyno kino festivalyje?
Klasikos koncertų salės pristatymas su Gabija Narušyte.
Šiandien įvyks Valstybinės lietuvių kalbos komisijos apdovanojimų už kalbos puoselėjimą ceremonija. Kalbos komisijos apdovanojimai nuo 2016 m. skiriami už reikšmingus lietuviškos terminijos kūrimo darbus, mokslo kalbos puoselėjimą ir visuomenės kalbinį švietimą.
Pačiame Vilniaus centre Jogailos gatvėje jau keletą metų veikia – Lietuvoje kol kas vienintelė – erotinio meno erdvė „Galerija 11“. Erdviame senoviniame bute, dekoruotame įmantriais karnizais ir rozetėmis, ant sienų iškabinta nauja fotografijos paroda, kurioje užfiksuoti nuogi moterų ir vyrų kūnai.
Mobiliųjų telefonų naudojimas mokyklose – tema, kuri kelia vis daugiau diskusijų tiek tarp pedagogų, tiek tarp tėvų ir visuomenės. Vieni mano, kad asmeninių telefonų draudimas ugdymo įstaigose padėtų gerinti mokymosi kokybę, mažinti dėmesio išsiblaškymą ir skatinti gyvą bendravimą tarp mokinių. Kiti argumentuoja, kad visiškas draudimas gali sukelti pasipriešinimą, ir kad geresnė išeitis būtų sąmoningo naudojimo ugdymas.
Ved. Justė Luščinskytė -
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Pasaulio kultūros naujienos.
Valdovų rūmų muziejuje atverta nauja paroda „Atsivėrimai. Iš Lietuvos banko dailės rinkinio“.
Kino kritikas Dmitrij Gluščevskij apžvelgs filmą „Bobas Dylanas: visiškai nežinomas“.
Išdalinti Britų kinų akademijos apdovanojimai.
Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą šiemet papildė keturios tradicijos: Grūšlaukės Užgavėnės, kanklės ir kankliavimas Lietuvoje, margučių marginimas vašku šeimose Alytaus apylinkėse ir žvejyba Kuršių mariose.
Prasidėjo 75-asis Berlyno kino festivalis.
Indijoje įvyko ne vienas literatūrinis renginys, kuriame buvo skirta dėmesio ir lietuvių literatūrai.
Ved. Marius Eidukonis -
Naujausio „7 meno dienos“ numerio apžvalga;
Penktadienį, šiuolaikinio meno centre atidaroma Augusto Serapino paroda „Kūno kultūra“, kurioje pristatoma nauja instaliacijos „Čiurlionio sporto salė“ versija;
Užsienio kultūros apžvalga;
Prasideda Berlinalės kino festivalis. Pokalbis apie festivalį su LRT Mediatekos ir Epikos redaktoriumi Roku Jonu;
Martyno Mažvydo biblioteka ir „Ugdymo meistrai“ vykdo projektą mokytojams, kuris skirtas pažinti paveldą ir integruoti jį į ugdymo procesą. Pokalbis apie projekto tikslus ir pasiekimus;
Šį ketvirtadienį bus teikiamos Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos bei apdovanojama Jono Basanavičiaus premijos laureatė. Laureatų ir nominacijų apžvalga;
Ar radijo technologija turi neigiamą poveikį aplinkai ir klimato kaitai? Kokia radijo laidų apie aplinkosaugą svarba? Pokalbis su Inga Janiulyte-Temporin ir klimatologu Justinu Kilpiu. Tema pasaulinei radijo dienai paminėti.
Ved. Donatas Šukelis -
Spaudos apžvalga.
„Vis pasigirsta balsų, kviečiančių pasiduoti gulbės pagundai, nes pasaulis gi noriai vartoja rusų „minkštąją propagandą“ ir vartos. <...> Nors kai nuvyksti į pasaulį, priešingai, imi pastebėti sąmonėjimo ženklus“, – komentare svarsto menotyrininkė Agnė Narušytė.
„Elitiniai menininkai, kurie yra geriausi ne tik Kanadoje, bet ir visame pasaulyje“ – sako grafikas, parodos „Pokyčio taškas: naujos Kanados grafikos meno išraiškos“ kuratorius Kęstutis Vasiliūnas.
Klasikos koncertų salės rekomendacijos su Gabija Narušyte.
Šiandien pasaulyje minima Tarptautinė moterų ir mergaičių moksle diena, pabrėžiant mokslo ir lyčių lygybės svarbą. Kiek moterys yra įtraukiamos į mokslinius tyrimus, ir kaip tai veikia tyrimų rezultatus bei lyčių lygybės situaciją moksle?
Šiemet Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė“ mini 20-metį. Kaip programa per šį laiką prisidėjo prie jaunų kūrėjų įsitvirtinimo Lietuvos scenos menų lauke?
„Tai yra vizija, sapnas, skaitmeninis košmaras, iš kurio pabudęs suprantu, kad tie dalykai vyksta čia pat“, – apie naujos parodos „Žalgirio mūšio projektas“ paveikslą sako menininkas Kazimieras Brazdžiūnas.
Ryšių reguliavimo tarnyba kelia „Skaitmeninę bangą“ visoje Lietuvoje ir kviečia pradinukus, aukštesnių klasių moksleivius, suaugusiuosius bei senjorus jungtis prie specializuotų paskaitų. Kaip skaitmeninio raštingumo trūkumas veikia visuomenės galimybes ir integraciją?
Ved. Justė Luščinskytė
UNSPLASH nuotr. -
Susipažįstame su spaudos publikacijomis kultūros tema.
Pasaulio kultūros įvykių apžvalga.
Žemaičių dailės muziejus atvėrė savo erdves nežinomų, nematomų, dažnai atskirtyje gyvenančių menininkų darbams.
Šiandien savo šešiasdešimties metų jubiliejų švenčia rašytojas Sigitas Parulskis.
„Vykstant karui, reikia pritraukti daugiau studentų į menų fakultetą. Ne teisės, ne ekonomikos, o menų. Reikia užtikrinti, kad žmonės suprastų, jog menas yra būtinas. Būtinas tautos stiprybei ir išgyvenimui“ - sako Ukrainos kultūros ir informacijos ministerijos vadovas Mykola Tochytskyj.
Kupiškyje gyvenantis ir kuriantis dailininkas Marius Skrupskis pernai inicijavo legalios gatvės meno sienos atsiradimą.
Išleistas tremtinio Jono Janušausko „Igarkos dienoraštis“.
Domanto Razausko muzikinės naujienos.
Ved. Marius Eidukonis -
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Kauno valstybinis lėlių teatras pristato spektaklį suaugusiems – „Karalius Lyras“.
Jelgavoje 26-ajame ledo skulptūrų festivalyje 35 menininkai kuria per pusšimtį skulptūrų.
Vytautas Bikulčius apžvelgia Césario Airos knygą – romaną „Fulgencijus“ ir Pietų Korėjos rašytojos Miye Lee romaną „Didžioji sapnų krautuvė“.
Kaip į opera pažvelgti pakvies renginys „Operos šerdis: Figaro vedybos“?
Kino teatruose pradedamas rodyti dokumentinis filmas „Šventė“, parodantis Šimtmečio dainų šventės užkulisius.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje oficialiai bus pradėti švęsti Lietuvių liaudies dainų metai.
Paryžiuje prasidėjo pirmasis Baltijos šalių kino festivalis „CinéBaltique“.
Pianistė Ieva Dūdaitė išleido knygą „Muzika visiems“. Kodėl aktyviai koncertuojančiai atlikėjai parūpo parašyti knygą?
Kuo ypatinga fotografo Man Ray darbų kėlionė į Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejų?
Ved. Marius Eidukonis -
Naujausio „7 meno dienos“ numerio apžvalga;
Nacionaliniame Kauno dramos teatre žiūrovus pasitinka premjera „Antrininkas” pagal Loreno Ipseno pjesę;
Neskaičiuojant atminimo lentų ir gatvių pavadinimų, Kaune nėra įamžintas nei vienos istorijai svarbios moters atminimas. Apie pokyčius kalba Labdaros ir paramos fondas FRIDA, inicijavęs projektą „Moterų detektorius“;
Vilniaus oro uoste atidaroma skaitmeninio meno galerija;
Žaidimui „Monopolis“ sukanka 90 metų. Pokalbis apie žaidimo istoriją ir fenomeną su stalo žaidimų kūrėjais Dmitrijumi Babičiumi ir Tadu Kastanausku;
Užsienio kultūros spaudos apžvalga;
Kultūros paveldo objektams atnaujinti ir įveiklinti bus suteikiamos lengvatinės paskolos.
Ved. Donatas Šukelis -
Kultūros publikacijų spauda apžvalga.
Prieš 20 metų sukurtas lietuviškas šriftas „Palemonas”.
Vilniaus oro uosto išvykimo terminale bus atidaryta Vilniaus literatūros miesto knygų lentyna.
Kuo ypatinga Lietuvos ir Čekoslovakijos draugystė ir laisvės siekiamybė?
Adomo Mickevičiaus bibliotekoje prasideda projektas „Muzikinės poezijos transformacijos 2025“.
Kas lėmė Rimanto Kmitos romano „Pietinia kronikas“ ekranizacijos sėkmę?
Kauno rajono muziejuje įsibėgėja archeologinių parodų ciklas, kuriuo siekiama supažindinti su krašto istorija nuo pat šaknų.
MO muziejus šiuos metus pradėjo su valdysenos pokyčiais - suburta tarptautinė MO meno taryba ir patariamoji valdyba. Ką suteiks šie pokyčiai?
AP galerijoje jau galima aplankyti parodą „Miau“.
Ved. Marius Eidukonis -
Kultūrinės spaudos apžvalga.
„Privalomasis istorijos egzaminas <...> mūsų švietimo sistemą ir jos logiką priartina prie absurdo dramaturgijos“, – sako istorijos mokytojas ekspertas Domas Boguševičius.
Kauno kolegijoje eksponuojama paroda „Medžio labirintai – daugialypė marketri geometrija“. Joje – studentų sukurti paveikslai iš medžio, atlikti marketri technika. Pasakoja Skirmantė Javaitytė.
Domanto Razausko muzikinės naujienos.
Politinis spaudimas muziejams Europoje tampa vis aktualesne problema, kai finansavimo ir turinio kontrolė graso kultūros įstaigų nepriklausomybei. Tyrimas parodė, kad daugiau nei pusė muziejų susiduria su bandymais daryti įtaką jų parodų temoms ar veiklos kryptims, ypač istorijos interpretacijoje. Ar šie iššūkiai aktualūs ir Lietuvos muziejams?
Nuolat kintantys lūkesčiai, iššūkiai ir visuomenės dėmesys dažnai palieka gilius pėdsakus atlikėjų psichikoje, o parama ne visada būna lengvai prieinama. Kaip menininkai susitvarko su vidinėmis krizėmis, ir ar Lietuvoje esame pasirengę apie tai kalbėti atvirai?
Panevėžyje netrukus duris atvers nauja kino salė. Nekomercinio kino erdvė Stasio Eidrigevičiaus menų centre lankytojus pasitiks jau vasaros pradžioje. O kaip sekasi laikinose patalpose veikti senajam kino centrui „Garsas“? Koks jo likimas, kai pradės veikti naujoji salė? Domisi Evelina Povilavičiūtė.
Vilniuje jau trečią kartą vyksta tarptautinis festivalis-dirbtuvės „ContemPLAY“. Kokią ilgalaikę įtaką jis gali turėti šiuolaikinės muzikos raidai Lietuvoje?
Ved. Justė Luščinskytė -
Susipažįstame su spaudos publikacijomis kultūros tema.
Pasaulio kultūros naujienų apžvalga.
Kokias temas savo knygoje “Šmėkla gerklėj” nagrinjėa airių rašytoja Doirean Ni Ghriofa?
„The Rooster galerry“ atidaryta Luko Pavilionio ir Vasarės Kuprevičiūtės paroda „Namas“, kurioje įkūrtas trijų kambarių tapytojų butas.
Vytauto Didžiojo universitete atidarytas Švietimo pagalbos kompetencijų centras.
Lietuvos ekspertė Dalia Leinartė Niujorke išrinkta į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetą.
Trečią kartą LRT kartu partneriais pradeda akciją RADAROM.
Kodėl vokalistams iš Tauragės taip puikiai sekasi muzikiniuose konkursuose?
Domanto Razausko muzikinės naujienos
Ved. Marius Eidukonis -
Kultūrinės spaudos apžvalga.
„Apie gydančią tiesos galią“ – taip knygų apžvalgą pavadino Donatas Puslys, perskaitęs šviesaus atminimo litvakų rašytojo Grigorijus Kanovičius knygą „Tiesa gydo“.
Meno ir mokslo laboratorija kviečia į režisierės Lauros Kutkaitės spektaklį-performatyvią paskaitą apie malonumą „Tremolo“.
„Pietinia kronikas“ norisi laikyti pirmu išties pavykusiu laikmetį atkuriančiu lietuvišku filmu“, – sako apžvalgininkė Monika Gimbutaitė.
Startuoja kasmetinė iniciatyva Vilniuje „SU-MENĖK“, kuri šiemet pristatys ne tik įspūdingą meno maršrutą, bet ir sostinės gatvėmis važinėjančią galeriją.
Kauno fotografijos galerijoje atidaryta Alvydo Lukio paroda „Ne tik šaknys“ kviečia pažvelgti į istorines akimirkas ir meninę tėvo Juozo Lukio fotografijų transformaciją. Kaip gimė ši paroda, kokias emocijas ji sukelia autoriui, bei kokią įtaką jo kūrybai turėjo šeimos fotografinis paveldas?
Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje veiklą pradėjo Ukrainiečių kultūros klubas. Jis tampa nauja erdve Vilniuje, kur susitinka ukrainiečių bendruomenė ir vietiniai gyventojai.
Kolega Marius Eidukonis išvyksta į Ukrainos kultūros konferenciją „Bendradarbiavimas siekiant atsparumo“. Kuo svarbi ši konferencija?
Ved. Justė Luščinskytė -
Mėnraščio „Metai“ sausio numerio apžvalga;
Sausis - muzikos pasaulyje minimas David Bowie mėnesiu. Šis mėnuo, skirtas pagerbti atlikėją bei jo kūrybą, pirmą kartą paminėtas ir Anykščiuose;
Vilniaus senajame teatre įvyks režisieriaus Artūro Areimos spektaklio pagal Pero Olovo Enquisto pjesę „Lūšies valanda“ premjera;
Vilniuje veiklą oficialiai pradėjo Vilniaus jaunimo politikos centras. Pokalbis su jaunimo reikalų koordinatoriumi Vidmantu Mitkumi;
Užsienio kultūros apžvalga;
Kokia queer temos vieta teatro scenoje? Pokalbis su režisieriumi Naubertu Jasinsku.
D. Putino nuotr.
Ved. Donatas Šukelis -
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Kokia pusiaužiemio reikšmė, kokios tradicijos ir tikėjimai šiuo laiku buvo paplitę Lietuvoje?
Minint poeto Antano Baranausko 190-ąsias gimimo metines Anykščiuose nagrinėjamas Anykščių šilelio aktualumas šių laikų visuomenei.
Šiaulių dailės galerijoje atidaryta paroda „Išėję negrįžti...” ir paroda Arvydui Kmieliauskui Mokšui atminti.
Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka tęsia projektą „Emocijų biblioteka“.
Vilniaus savivaldybės taryba svarstys siūlymą Vilniuje įamžinti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimą.
Vilniaus muziejuje atidaryta paroda „Amare Džiipena“, kurioje pasakojama Vilniaus romų istorija.
Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka tapo EIFL viešųjų bibliotekų inovacijų apdovanojimo laimėtoja.
Luvro muziejaus direktorė neseniai pareiškė, kad muziejus yra perpildytas, pralaidus vandeniui, maitinimas ir tualetai neatitinka kokybės standartų. Kokia situacija viename garsiausių pasaulio muziejų?
Taline veikiantis Estijos rusų dramos teatras keičia pavadinimą. Jame neliks žodžio „rusų“.
Ved. Marius Eidukonis
UNSPLASH nuotr. -
Kultūrinės spaudos apžvalgoje – sausio mėnesio žurnalas „Kultūros barai“.
Ernesto Parulskio komentaras apie „sovietinių laikų didelių kino teatrų virtimo muziejais lėtą bangą“.
Lietuvoje ir pasaulyje populiarėjant branduolinio kultūros paveldo turizmui, Energetikos ir technikos muziejus lankytojus kviečia ne tik susipažinti su branduoline energetika, bet ir išbandyti savo jėgas ir budrumą valdant Ignalinos atominės elektrinės reaktorių.
Klasikos koncertų salės rekomendacijos su Gabija Narušyte.
702-ojo sostinės gimtadienio išvakarėse dešimt savo darbais ir pasiekimais pernai labiausiai pasižymėjusių vilniečių Rotušėje pagerbti „Šv. Kristoforo“ apdovanojimuose. Laureatus vilniečiai nominavo už išskirtinį pėdsaką miesto istorijoje, įkvepiančius laimėjimus ir miesto vardo garsinimą.
Dėl surasto dokumento gali tekti perrašyti LDK ir ATR politinio veikėjo, garsiojo polonezo autoriaus Mykolo Kleopo Oginskio gyvenimo faktus. Kuo šis atradimas yra ypatingas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos istorijai?
Vokietijoje užaugęs gitaristas Lukas Isaak groja Palangos gatvėse, keliauja po Lietuvos regionus ir supažindina klausytojus su klasikinės gitaros skambesiu. Muzikantas pastebi, kad Lietuvoje, lyginant su Vokietija, kai kurios sąlygos kurti muzikinę karjerą yra palankesnės.
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Metų muziejininku už darbą 2024 m. išrinko Edukacijos skyriaus vyresnįjį gidą dr. Povilą Dikavičių. Kuo gido darbas yra įdomus, ir koks yra šiuolaikinis lankytojas?
Ved. Justė Luščinskytė -
Kultūros publikacijų spaudoje apžvalga.
Kuo svarbi piliakalnių istorija ir kaip ją patraukliai pasakoti?
Šiaulių simfoninis orkestras jau renkasi į pirmąsias repeticijas.
Kauno miesto kamerinis teatras šiuos metus pradėjo su nauja menine programa „Kamerinis plius“.
2024-uosius Lietuvos tautosakos institutas vykdė porjektą „Ilgai atminčiai“. Kokie šio projekto rezultatai?
Minime Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Kodėl reikia mokyti vaikus apie holokaustą ir kaip tą daryti?
Šiauliuose šiemet minimas seniausio miesto pastato jubiliejus – 400-osios, Renesanso epochą atspindinčios, katedros metinės.
Paskelbti praėjusių metų „Turizmo sėkmingiausieji“. Tarp jų ir ne vienas kultūros objektas.
Domanto Razausko muzikinės naujienos.
Ved. Marius Eidukonis - Vis mere