Episoder
-
Dlaczego picie alkoholu jest tak mocno wpisane w naszą codzienność? Co się zmienia, kiedy decydujemy się na 30 dni bez alkoholu?
Dzisiejszą gościnią odcinka jest Marta Jaskulska – strateżka marketingowa i psycholożka, która poprzez projekt „Ciekawiej” promuje świadome podejście do picia alkoholu. Marta opowiada o odkryciach, które pojawiły się po roku abstynencji, oraz o tym, jak alkohol wpływa na nasze ciało, emocje i relacje.
🤔 Dlaczego picie alkoholu jest tak głęboko zakorzenione w naszej kulturze i życiu społecznym?
🤔 Jak zmienia się nasze samopoczucie i spojrzenie na świat zaledwie po miesiącu bez alkoholu?
🤔 Czy istnieje coś takiego jak „bezpieczna dawka” alkoholu, czy jest to tylko mit?
🤔 Jak radzić sobie z presją społeczną, gdy decydujemy się nie pić?
Ten odcinek to zaproszenie do refleksji nad naszymi codziennymi wyborami i przestrzeń do zastanowienia się, co naprawdę wnosi wartość w nasze życie. Może 30 dni bez alkoholu to okazja, by dostrzec coś, co umyka nam w rutynie? Posłuchaj, by przekonać się, jakie zmiany zauważysz, kiedy z ciekawością spojrzysz na swoje nawyki.
Marta Jaskulska- strateżka marketingowa, właścicielka firmy Brand Oceans, psycholożka i inicjatorka projektu „Ciekawiej,” który ma na celu zmianę społecznej narracji wokół alkoholu.
-
🤔Czy da się odnaleźć równowagę między karierą a życiem osobistym, nie rezygnując z własnych wartości?
W tym odcinku analizujemy, jak świadome decyzje wpływają na jakość życia i relacje. Omawiamy konsekwencje „tunelowego rozwoju” oraz to, jak integracja ról życiowych wspiera efektywność i dobrostan.
🌱 Czym jest „tunelowy rozwój” i jakie niesie ze sobą konsekwencje dla liderów?
🌱 Jak możemy integrować życie zawodowe i prywatne, unikając poczucia wewnętrznego konfliktu?
🌱 Dlaczego inteligencja emocjonalna i duchowa refleksja są kluczowe dla współczesnego przywództwa?
🌱Jak radzić sobie z presją efektywności i jednocześnie dbać o swoje zdrowie emocjonalne?
🌱 Co oznacza zatrudnianie „człowieka”, a nie tylko „pracownika” i jak zmienia to podejście do zarządzania?
Na te i wiele innych pytań odpowiada moja gościni, dzieląc się swoimi doświadczeniami i praktycznymi wskazówkami.
Posłuchaj naszej rozmowy, by dowiedzieć się, jak odnaleźć równowagę, zachować autentyczność i rozwijać się w zgodzie ze sobą. ✨
Zofia Dzik- C-Level Executive, innowatorka i przedsiębiorczyni społeczna, założycielka Instytutu Humanites.
-
Manglende episoder?
-
Czy AI może zastąpić ludzką kreatywność, czy raczej ją wzmocnić, wspierając innowacje i tworząc nowe możliwości w biznesie oraz środowisku zawodowym?
W najnowszym odcinku podcastu rozmawiam z Krystyną Jarek, założycielką Booster of Innovation i ekspertką w dziedzinie innowacji AI, o tym, jak technologie takie jak ChatGPT mogą zmieniać nasze podejście do kariery i rozwoju osobistego. Razem zastanawiamy się, jak myślenie innowacyjne i wykorzystanie nowych narzędzi może pomóc w realizacji ambitnych celów zawodowych.
💡 Jak efektywnie zadawać pytania AI, aby uzyskać odpowiedzi, które pomogą w podejmowaniu trafnych decyzji i rozwiązywaniu zawodowych wyzwań?
💡 Jak wykorzystać AI, aby wyrwać się z zawodowej rutyny i odkryć nowe ścieżki rozwoju?
💡 Czy AI może zastąpić tradycyjne metody mentoringu i doradztwa zawodowego?
💡 Dlaczego kreatywne podejście do kariery, wspierane przez AI, może być kluczem do sukcesu w dynamicznym świecie biznesu?
🎙 A Ty, w jaki sposób wykorzystujesz AI w swojej pracy? Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się swoimi przemyśleniami na ten temat.
Krystyna Jarek-założycielka Booster of Innovation, ekspertka od od innowacji AI
-
Czy ktoś, kto kiedyś nie widział potrzeby działań na rzecz równości płci, może dziś stać się jej oddanym i aktywnym sprzymierzeńcem?
💬W tym odcinku podcastu rozmawiam z Andrzejem Packiem z NatWest o tym, jak mężczyźni na stanowiskach CEO mogą aktywnie wspierać ideę gender balance.
Andrzej dzieli się swoimi doświadczeniami z pracy w zespołach, gdzie różnorodność płci staje się siłą napędową innowacji i lepszych wyników. Opowiada, jak początkowo sceptyczny wobec gender balance, zmienił swoje podejście dzięki edukacji i współpracy z kobietami w firmie.
Rozmawiamy o tym:
🔑 Dlaczego otwartość na różne perspektywy w firmie zwiększa jej sukcesy?
🔑 Jak mężczyźni mogą stać się sojusznikami kobiet w drodze do równych szans?
🔑 Dlaczego warto spojrzeć na swoje otoczenie i zadbać o sprawiedliwość w codziennych działaniach?
🎧 Posłuchaj i dowiedz się, jak małe zmiany mogą prowadzić do dużych rezultatów w budowaniu bardziej sprawiedliwego i inkluzywnego miejsca pracy.
-
❔Jak to jest, że jedni ludzie czują pełną kontrolę nad swoim życiem, a inni nieustannie stoją w miejscu?
W najnowszym odcinku podcastu wraz z Agnieszka Ert-Eberdt rozmawiamy o tym, jak budować swoją sprawczość każdego dnia począwszy od małych kroków po większe decyzje, które kształtują naszą rzeczywistość. Dlaczego codzienna refleksja nad swoimi działaniami może zmienić podejście do osiągania sukcesu i co zrobić, aby rozwijać swoją skuteczność.
🌱 Jakie znaczenie mają małe sukcesy w procesie budowania wewnętrznej siły?
🌱W jaki sposób szczerość wobec siebie pomaga lepiej zrozumieć swoje działania i podejmować trafniejsze decyzje w przyszłości?
🌱 Dlaczego podjęcie działania dzisiaj, a nie jutro, jest kluczowe dla Twojego rozwoju?
Każdy z nas ma w sobie moc, by wprowadzać zmiany, ale kluczem jest podjęcie pierwszego kroku.
🎙 A Ty jak pracujesz nad swoją sprawczością? Będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się swoimi doświadczeniami na ten temat.
Agnieszka Ert-Eberdt-jest dynamiczną i inspirującą liderka HR, która od ponad 25 lat z pasją zarządza zespołami, opracowuje i wdraża strategie biznesowe i HR-owe, usprawnia procesy i wdraża nowoczesne narzędzia HR, wspiera organizacje w zmianie. Jako Trenerka Mentorka i Coach specjalizuje się w budowaniu efektywnych zespołów, diagnozie potencjału i rozwoju kompetencji liderskich. Wspiera liderów w prowadzeniu zespołów w zmianie.
-
❓ Jak często zdarza Ci się spotkać mężczyznę, który otwarcie nazywa siebie feministą?
W najnowszym odcinku podcastu "Sięgaj po więcej" rozmawiam z Piotrem Krupą, Prezesem KRUK S.A., który właśnie tak siebie definiuje. 💬
W tej serii podcastu Piotr Krupa opowiada:
🔹Co oznacza dla niego feminizm i dlaczego z pełnym przekonaniem mówi o sobie "Jestem feministą"
🔹 Dlaczego uważa, że feminatywy mają ogromne znaczenie
🔹Dlaczego równość w biznesie jest dla niego priorytetem i jak przekłada się to na codzienne funkcjonowanie KRUK S.A. 🔹 Jakie wartości pomagają kobietom w jego firmie nie tylko odnosić sukcesy, ale także zdobywać najwyższe stanowiska.
To inspirująca rozmowa o tym, jak świadome przywództwo może zmieniać biznes na lepsze – dla wszystkich. 🌟
🎧 Posłuchaj i dowiedz się jak wygląda równość płci oczami mężczyzny
#RównośćWBiznesie #Leadership #FeminismInBusiness
-
💁♀️ Co wspólnego ma asertywność z życzliwością?
Wszystko! Bo asertywność to życzliwość dla siebie i życzliwość dla innych.
⁉ Ale jak to? Przecież nie raz słyszeliśmy, że asertywność to sztuka mówienia "nie" i bardziej kojarzy nam się niestety z arogancją, niż pozytywną postawą pełną szacunku dla siebie i innych.
🔎 Czym więc jest asertywność? I czy można być za bardzo asertywną osobą?
🔎Na czym polega postawa ja jestem 🆗 , ty jesteś 🆗 ?
🔎Z czego wynika wchodzenie w postawę uległą lub dominującą?
🔎Od czego zacząć budowanie swojej asertywności?
W tej rozmowie o asertywności bez tajemnic moją rozmówczynią
jest Iwona Golonko, psycholożka, trenerka i właścicielka firmy szkoleniowo-rozwojowej Maroney.
Ciekawa jestem Waszej opinii w tym temacie. Dlaczego tak trudno jest nam być asertywnymi?
Dzielę się też swoimi historiami o (braku) asertywności.
-
Jak do rozwoju podchodzą przedstawicielki i przedstawiciele różnych pokoleń?
Skąd czerpiemy inspiracje i co motywuje nas by się rozwijać i zdobywać nowe dośwaidczenia?
Tego dowiecie się z podcastu i z raportu o różnicach pokoleń w podejściu do rozwoju autorstwa dr Katarzyny Buszkowskiej - dziennikarki, trenerki i wykładowczyni.
--> https://leadershiplibrary.pl/raport-roznice-pokolen-w-podejsciu-do-rozwoju-2024/
A dodatkowo rozmawiamy o czytaniu i o tym jak czytanie i to nie tylko poradników biznesowych, a przede wszystkim literatury pięknej może nas rozwijać.
Kasia opowiada o swoim projekcie Leadership Library i poniżej znajdziecie listę polecanych lektur od Kasi:
1. Steven Bartlett, The Diary of a CEO. 33 zasady biznesu i życia
Jedna z tych pozycji, o której mówiło się na długo przed wydaniem. Bartlett prowadzi nie tylko biznes z sukcesem – bo jest właścicielem kilkunastu w sumie firm – ale i ma podcast, który notuje milionowe odsłony, w którym dzieli się swoim doświadczeniem i podpowiada, co pomaga odnieść sukces w biznesie. Książkę czyta się bardzo przyjemnie – i również zawiera sporo praktycznych porad.
2. Jenny Odell, Jak robić nic? Manifest przeciwko kultowi produktywności
To wcale nie jest żart – autorka na poważnie podeszła do tematu tego, jak trudno zwolnić, wyhamować i w swoim czasie wolnym efektywnie odpoczywać, odcinając się od wszystkich „rozpraszaczy”. Świetnie napisany esej, poparty teoriami i praktyką, korą sztukę życia zamianie w intelektualny wysiłek, czemu służyć mają nasze działania. A może zwyczajnie można pokontemplować świat? Polecam nie tylko na wakacje!
3. Susan Pinkar, Efekt wioski. Jak kontakty twarzą w twarz mogą uczynić nas zdrowszymi, szczęśliwszymi i mądrzejszymi
Oparta na badaniach naukowych i poparta niezliczoną liczbą przykładów – zapewniam, że zechcecie po lekturze natychmiast przeprowadzić się na Sardynię albo… umówić na plotki z koleżanką lub kumplem przy piwie.
4. Oliver Franklin-Wallis, Zaypani. Sekretne życie śmieci Jeśli tematyka ESG w biznesie jest Ci bliska, to ta lektura jest dla Ciebie obowiązkowa – ostrzegam, nie będzie łatwo przełknąć tej lekcji. Fascynujący reportaż o tym, jak wygląda pod podszewką śmieciowy biznes. Ale można także wyciągnąć wnioski – nawet dla siebie na co dzień.
5. Mia Kankimaki, Kobiety, o których myślę nocą
Jeśli i Wam zdarza się czasem fantazjować, że można rzucić wszystko i wyjechać w cholerę (a jeszcze lepiej – pojechać i tam, i tu, bez celu i bez myślenia o finansach i powrocie, a już na pewno bez zastanawiania się, co potem), to ta lektura przyniesie Wam ulgę. Kankimaki pracowała w wydawnictwie, prowadziła normalne życie, jakie prowadzi wielu z nas, czasem może zakłócane bezsennymi nocami. W wieku 43 lat stawia wszystko na jedną kartę: rzuca pracę, sprzedaje mieszkanie i rusza w podróż – śladami pisarek, o których rozmyślała w czasie bezsennych nocy. Odnajdą się w tej lekturze także panowie – zapewniam.
-
Co wspólnego mają ze sobą - wyspa milionerów Nantucket, Andrzej Antoń i temat kobiet w biznesie?
Tego dowiecie się słuchając najnowszego odcinka mojego podcastu Sięgaj po więcej, w którym Andrzej Antoń, CEO Autopay dzieli się swoimi przemyśleniami na temat równości płci w biznesie.
Jaka jest osobista motywacja Andrzeja do wspierania awansów kobiet? Czy dziś to kobiety otrzymują awanse za płeć, a mężczyźni są dyskryminowani? Jak Andrzej widzi przyczyny niedostatecznej liczby kobiet na pozycjach zarządczych? Co robi osobiście Andrzej, by realnie wpływać na równość płci i co robi firma Autopay, by wzmacniać pozycję kobiet?Zapraszam do słuchania!
-
„Aby w zarządach były kobiety, musi ich być odpowiednio dużo na stanowiskach managerskich” - mówi Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny na Europę Środkowo-Wschodnią w Mastercard Europe. Bartek od wielu lat działa aktywnie w klubie #ChampionsOfChange zrzeszających CEOs, którzy aktywnie działają na rzecz równości płci w biznesie.
To nowa odsłona tego jak mężczyźni na wysokich pozycjach widzą swoją rolę w zakresie budowania równego biznesu.
W tej rozmowie pytam o to:
dlaczego równość płci w biznesie jest ważna co robi firma Mastercard by dbać o #GenderBalance czy feminatywy mają znaczenie czy parytety mają sens jak inspirować biznes do większej równości jak realnie wpływać na zwiększenie liczby kobiet w zarządachSerdecznie zapraszam do odsłuchania
-
W tym podkaście rozmawiam z Tomkiem Konikiem, CEO Deloitte Central Europe na temat równości płci w biznesie i byciu sojusznikiem kobiet.
Tomek opowiada o tym, jakie działania podejmuje, aby wzmacniać pozycję kobiet, jak również dzieli się dobrymi praktykami Deloitte w tym zakresie.
To ważny głos w dyskusji o gender balance.
-
"𝘒𝘰𝘣𝘪𝘦𝘤𝘦 𝘤𝘪𝘢ł𝘰 𝘫𝘦𝘴𝘵 𝘶𝘯𝘪𝘬𝘢𝘭𝘯𝘦 𝘪 𝘯𝘪𝘦 𝘮𝘰𝘻̇𝘯𝘢 𝘨𝘰 𝘱𝘰𝘳𝘰́𝘸𝘯𝘺𝘸𝘢𝘤́ 𝘥𝘰 𝘤𝘪𝘢ł𝘢 𝘮𝘦̨𝘻̇𝘤𝘻𝘺𝘻𝘯𝘺. 𝘞𝘢𝘳𝘵𝘰 𝘯𝘢𝘶𝘤𝘻𝘺𝘤́ 𝘴𝘪𝘦̨ 𝘴ł𝘶𝘤𝘩𝘢𝘤́ 𝘯𝘢𝘴𝘻𝘺𝘤𝘩 𝘤𝘪𝘢ł 𝘪 𝘥𝘰𝘴𝘵𝘰𝘴𝘰𝘸𝘺𝘸𝘢𝘤́ 𝘯𝘢𝘴𝘻𝘦 𝘥𝘻𝘪𝘢ł𝘢𝘯𝘪𝘢 𝘥𝘰 𝘧𝘢𝘻 𝘤𝘺𝘬𝘭𝘶 𝘮𝘦𝘯𝘴𝘵𝘳𝘶𝘢𝘤𝘺𝘫𝘯𝘦𝘨𝘰, 𝘢𝘣𝘺 𝘻𝘢𝘤𝘩𝘰𝘸𝘢𝘤́ 𝘻𝘥𝘳𝘰𝘸𝘪𝘦 𝘪 𝘳𝘰́𝘸𝘯𝘰𝘸𝘢𝘨𝘦̨."
🎧 W najnowszym odcinku podcastu, Ania Kaczorowska, ekspertka kobiecego ciała i holistycznego podejścia do zdrowia, odkrywa przed nami sposoby na życie w zgodzie z naszymi kobiecymi potrzebami.
👉 Czego się dowiesz?
Dlaczego porównywanie się do mężczyzn w zakresie oczekiwań co do możliwości naszego ciała może być szkodliwe dla naszego zdrowia Jakie są unikalne potrzeby kobiecego ciała w różnych fazach cyklu Jak słuchać swojego ciała i dostosowywać tryb życia, aktywność fizyczną i dietę, aby zachować zdrowie i równowagę.Zapraszamy do słuchania i dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach! Jak dbacie o swoje ciała, biorąc pod uwagę ich unikalne potrzeby?
Chcesz wiedzieć więcej? dołącz do kursu Ani
https://holistycznamoc.pl
https://holistycznamoc.pl/formula-kobiecego-zdrowia/
#zdrowiekobiet #cyklmenstruacyjny #świadomakobieta #podcast #zdrowie #równowagażyciowa
-
W tym odcinku podcastu mam ogromną przyjemność rozmawiać z Joanną Świerzyńską, nową prezeską Deloitte w Polsce, krajach bałtyckich i Ukrainie, która przebyła drogę od konsultantki do prezeski i dzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi kobiecych karier, wyzwań i sukcesów na najwyższych szczeblach korporacyjnych.
Z Joanną rozmawiamy o:
📈 przełomowych momentach w karierze, które zaprowadziły ją do miejsca, w którym jest dziś
📈 zmianie perspektyw w zależności od pełnionych ról zawodowych
📈komforcie bycia w dyskomforcie i perfekcjonizmie
📈 roli mentoringu, sponsorshipu w rozwoju kariery
📈 strategiach, które można zastosować, aby wspierać kobiety w ich rozwoju zawodowym i awansie na wyższe stanowiska,
📈podstawianiu drabiny, a nie nogi innym kobietom,
📈 inicjatywach Deloitte mających na celu zwiększenie udziału kobiet na najwyższych pozycjach oraz tworzeniu kultury równości
Joanna Świerzyńska- prezeska Deloitte w Polsce, krajach bałtyckich i Ukrainie -
5 maja, świętowaliśmy nie tylko światowy Dzień Niezależnego Życia, ale także Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W tym wyjątkowym czasie, kiedy zwracamy szczególną uwagę na prawa i potrzeby osób z niepełnosprawnościami, zapraszam Was na rozmowę z dr Magdą Szarotą - ekspertką w dziedzinie niepełnosprawności i dostępności.
Magda dzieli się swoimi spostrzeżeniami na tematy:
✨ Postępów i wyzwań: osoby z niepełnosprawnościami stanowią aż 15% populacji. Jakie to ma znaczenie dla naszego społeczeństwa i jak możemy działać na rzecz zmniejszenia dyskryminacji i poprawy warunków życia tych osób?
✨ Stereotypów i uprzedzeń: dyskutujemy, jak większa świadomość i praktyki antydyskryminacyjne mogą realnie wpłynąć na codzienne życie osób z niepełnosprawnościami oraz jak każdy z nas może przyczynić się do budowania bardziej inkluzywnego świata.
✨ Strategii dla społeczeństwa: jakie kroki mogą podjąć instytucje i każdy z nas, aby nasze środowisko było bardziej otwarte i dostępne dla wszystkich
Jeśli zastanawiasz się, jak można aktywnie wspierać osoby z niepełnosprawnościami oraz przekształcać otaczającą nas rzeczywistość na bardziej dostępną i przyjazną, to nasza rozmowa z pewnością dostarczy Ci cennych wskazówek.
[Grafika przedstawia wizerunki Magdy Szaroty oraz Malwiny Faliszewskiej, jest to kolorowa okładka podcastu]
Magda Szarota- badaczka i aktywistka. Ekspertka w temacie niepełnosprawności i dostępności. Doktorka na top brytyjskim uniwersytecie Lancaster.
-
W dzisiejszym odcinku, wraz z moją gościnią Małgorzatą Tylec-Gusakov, zastanawiamy się czy istnieją różnice w podejściu kobiet i mężczyzn do procesów rekrutacyjnych oraz rozwoju kariery.
🗣️Małgosia, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu headhunterskim, opowiada:
🔎jakie najczęstsze różnice w podejściu kobiet i mężczyzn w procesach rekrutacyjnych obserwuje,
🔎czy kobiety i mężczyźni różnie podchodzą do negocjacji wynagrodzeń i sprzedaży swoich kompetencji na rozmowach kwalifikacyjnych,
🔎jakie strategie mogą zastosować organizacje, aby zwiększyć udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych,
🔎jakie pytania zadaje headhunter kandydatom, aby pomóc im rozwinąć myślenie o swojej wartości dla organizacji.
Jeśli przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej, zmagasz się z docenieniem swoich kompetencji lub chcesz nauczyć się, jak otwarcie o nich mówić, nasza rozmowa może dostarczyć Ci inspiracji oraz praktycznych porad, które pomogą skuteczniej stawić czoła tym wyzwaniom.
Małgorzata Tylec-Gusakov- Headhunterka oraz właścicielka globalnego zespołu Financial & Professional Services w AIMS International, światowej agencji executive search.
-
🧘♀️ Czy wiesz, jak bardzo nasze nawyki życiowe, jakość relacji oraz ogólne zadowolenie z życia mogą wpływać na naszą długowieczność?
W najnowszym odcinku podcastu rozmawiam z Ewą Suszek, pasjonatką zdrowego trybu życia. Ewa dzieli się swoimi przemyśleniami na temat blue zones – miejsc, gdzie ludzie żyją najdłużej, podkreśla znaczenie codziennego ruchu oraz ważność snu dla utrzymania dobrej kondycji zdrowotnej. Omawiamy metody "soft" i "hard" w dążeniu do długowieczności oraz sposoby na to, jak skutecznie modyfikować codzienne nawyki dla lepszego samopoczucia.
🌿Jeśli chcesz zadbać o swoją długowieczność i wprowadzić zmiany, które mają realny wpływ na twoje zdrowie i samopoczucie, koniecznie wysłuchaj naszej rozmowy i już dzisiaj zacznij tworzyć swoją historię długiego i szczęśliwego życia.
Ewa Suszek- pasjonatka zdrowia, dobrostanu, równowagi życiowej, coachka zdrowia. Promotorka radości i witalności na każdym etapie życia.
-
𝗥𝗼𝘇𝘄𝗼́𝗷 𝗯𝗶𝘇𝗻𝗲𝘀𝘂 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝘂𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝗻𝗶𝗼𝗻𝘆 𝘁𝗲𝗿𝗮𝘇 𝗼𝗱 𝗽𝗼𝘇𝘆𝘀𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗹𝘂𝗯 𝘂𝘁𝗿𝘇𝘆𝗺𝗮𝗻𝗶𝗮 𝘀𝘁𝗿𝗮𝘁𝗲𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝗸𝗹𝗶𝗲𝗻𝘁𝗮.
🎯Wiesz, że Twoja usługa przynosi rezultaty Klientom, ale czas pozyskania idealnego klienta jest dłuższy niż zakładałeś/łaś.
👎Demotywują Cię kolejne prezentacje, kolejne spotkania zapoznawcze, bo nie przekładają się na realne przychody.
🎯Chcesz przyjrzeć się konkretnym sytuacjom, procesowi negocjacji, swoim wycenom i wdrożyć drobne zmiany, które diametralnie zmienią Twoje relacje i rozmowy na każdym etapie pozyskiwania klienta?
Koniecznie wysłuchaj mojej najnowszej rozmowy z Olga Sobieraj, autorką programu rozwojowego „Jak zdobyć idealnego Klient, rozmowa po rozmowie" metodą 5Z:
1. Zdefiniuj idealnego klienta👤
2. Zainicjuj spotkanie i rozmowę 💬
3. Zaproś na doświadczenie Twojego produktu, usługi☕
4. Zaproponuj wynagrodzenie 💰
5. Zbierz TAK/NIE. Jak radzić sobie z odmową klienta, bo czasem NIE to zaproszenie do działania, a czasem to pełne zdanie. ✅❌🎧
Olga Sobieraj- przedsiębiorczyni i mentorka biznesowa. Szkoli i wspiera przedsiębiorców oraz liderów i ich zespoły w obszarach efektywności osobistej lidera, zarządzania biznesem, a także efektywnym zarządzaniu relacjami z szefami, wspólnikami, zespołem i klientami.
-
🔍Jakie są realne korzyści z wdrażania strategii ESG?
🔍Czy strategia ESG powinna być częścią strategii biznesowej?
🔍Jakie wyzwania stoją przed organizacjami w praktycznym łączeniu strategii ESG z działalnością biznesową?
🔍Jakie są konsekwencje źle postawionych celów ESG i w jaki sposób firmy mogą ich unikać?
🔍Jak zmienia się podejście do raportowania w kontekście nowych standardów ESG?
W tym odcinku podcastu goszczę Kamilę Szarejko, specjalistkę w dziedzinie strategii ESG. Wspólnie omawiamy, jak strategiczne podejście do ESG wpływa na biznes i jak firmy mogą łączyć swoje strategie biznesowe dążąc do zrównoważonego rozwoju.
Rozmawiamy także na tematy związane z nowymi regulacjami Unii Europejskiej i ich wpływem na biznes oraz o realnych korzyściach wynikających z wdrażania strategii ESG. Przytaczamy również częste błędy i wyzwania związane z nieodpowiednio postawionymi celami ESG.
Kamila Szarejko- ekspertka do spraw budowania strategii ESG
🎙️Zapraszam do słuchania
-
Słowo “raj” zazwyczaj przywołuje obraz idealnego, wręcz utopijnego miejsca, dalekiego od naszej codzienności🌴Moja dzisiejsza rozmówczyni, Olga Sobieraj przekonuje jednak, że stworzenie sobie własnego raju jest możliwe, wprowadzając do życia kilka kluczowych zasad💡
Podkreśla także jak ważne jest, aby zarówno w biznesie jak i w życiu prywatnym, koncentrować się na podnoszeniu swojej efektywności oraz umiejętnym zarządzaniu czasem⏳ ponieważ są to elementy niezbędne do budowania satysfakcjonującej kariery, jak i życia osobistego.
Olga Sobieraj- przedsiębiorczyni i mentorka biznesowa. Szkoli i wspiera przedsiębiorców oraz liderów i ich zespoły w obszarach efektywności osobistej lidera, zarządzania biznesem, a także efektywnym zarządzaniu relacjami z szefami, wspólnikami, zespołem i klientami. 🎙Zapraszam do słuchania
-
💬W tym odcinku podcastu goszczę Sandrę Frydrysiak, która dzieli się swoją wiedzą o feminatywach, języku inkluzywnym, a także intersekcjonalności.
Rozmawiamy o tym jak język, którego używamy na co dzień, wpływa na nasze postrzeganie rzeczywistości oraz jak praktykować język inkluzywny, tak by mógł stać się naturalną częścią naszej komunikacji. Poruszamy także kwestię intersekcjonalności oraz tego dlaczego wzajemne wsparcie oraz siła siostrzeństwa mają tak ogromne znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie🌍
🔍Dlaczego warto używać feminatywów?
🔍Czym jest język inkluzywny i w jaki sposób możemy praktykować go na co dzień?
🔍W jaki sposób język inkluzywny wpływa na postrzeganie przez nas rzeczywistości?
🔍Czym jest intersekcjonalność?
🔍Jak ważne jest wzajemne wsparcie i jak wielką moc ma siła siostrzeństwa?
Sandra Frydrysiak-doktorka kulturoznawstwa, socjolożka, ekspertka gender studies. Adiunktka na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz Uniwersytecie Łódzkim.
🎙Zapraszam do słuchania
- Vis mere