Episoder
-
Prieš šimtmetį Dotnuvoje įkurta Žemės ūkio akademija pasikeitė iš esmės. O moksliniai akademijos dėstytojų darbai žinomi ir Europoje. Technologijos mokslų daktarai Dainius Savickas ir Egidijus Šarauskis kalba apie studijų programų ir mokslinių tyrimų suderinamumą su precizinėmis technologijomis ir robotais. Dirbtinio intelekto ir dronų naudojimo populiarumą, unikalias duomenų kaupimo sistemas moderniuose javų kombainuose, autonomiškai valdomuose traktoriuose.
Apie tyrimus taikant inovatyvias technologijas maisto gamyboje, kurių tikslas diegti beatliekines technologijas, pasakoja Agronomijos fakulteto prof. dr. Elvyra Jarienė ir Augalų biologijos ir maisto mokslų katedros asistentas Marius Lasinskas.
Ved. Rūta Simanavičienė ir Arvydas Urba -
Prieš šimtą metų Dotnuvoje buvo įkurta Lietuvos žemės ūkio akademija. Pertvarkius Kaune buvusio Lietuvos universiteto agronomijos ir miškininkystės skyrius, Dotnuvos žemės ūkio technikumą, veiklą pradėjo antroji tarpukario Lietuvos aukštoji mokykla. Ta proga LRT RADIJO transliacija iš Kauno rajono, kur dabar įsikūrusi VDU žemės ūkio akademija. Šimtametę istoriją prisimena prof. Jonas Čaplikas, apie pokyčius studijų programose, tarptautinį bendradarbiavimą kalba akademijos kanclerė prof. Astrida Miceikienė, Miškų ir ekologijos fakulteto prof. Darius Danusevičius, Bioekonomikos plėtros fakulteto prof. Vilma Atkočiūnienė, Verslo ir socialinės partnerystės centro direktorė Rita Petlickaitė. Jaunieji mokslininkai doktorantai, agronomė Justina Deveikytė ir inžinierius Justinas Anušauskas taip pat vertina šimtmetį ir supažindina su savo moksliniais tyrimais.
Ved. Arvydas Urba -
Manglende episoder?
-
Ketvirtadienį Vilniaus centre po skyrybų iš buto iškeldinamas žmogus stvėrėsi nelegaliai laikomo ginklo: sužeidė policijos pareigūnus, o advokatą nušovė.
Įtariamojo kaimynai sako, kad žmogus galėjo turėti psichikos sutrikimų. Visuomenė ėmėsi svarstyti, ar policininkai pasirengę tokiems atvejams. Politikai vėl prabilo apie neužtikrinamą ginklų kontrolę.
Kaip reaguoti į šaudynes Vilniuje?
Laidoje dalyvauja organizacijos Psichikos sveikatos perspektyvos vadovė Karilė Levickaitė, advokatė Inga Kudinavičiūtė-Michailovienė, Policijos profesinės sąjungos tarybos narė Agnė Grėblikaitė ir Bendrojo pagalbos centro darbuotojas Darius Indrišionis.
Ved. Liepa Želnienė ir Marius Jokūbaitis -
Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inauguracija Priesaika Seimo rūmų Kovo 11-osios Akto salėje. Tiesioginė transliacija.
Prezidento inauguracinės kalbos aptarime studijoje dalyvauja LRT Tyrimų skyriaus žurnalistė Jurga Tvaskienė ir „Verslo žinių“ politikos ir aktualijų apžvalgininkas Stasys Gudavičius.
Ved. Agnė Skamarakaitė -
Aiškinamės, ar pesticidai žemės ūkyje būtinybė, ar dronai pakeis traktorius ir kokias pievas tikrai reikėtų saugoti.
Apie visa tai tiesiogiai iš tarptautinės žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodos „Agrovizija“.
Ved. Arneta Matuzevičiūtė, Rūta Simanavičienė ir Arvydas Urba -
Žalias kursas žemės ūkyje – daugybė reikalavimų ūkinei veiklai, siekiant neutralaus poveikio gamtai. Tikslui pasiekti būtina modernizuoti techniką, taikyti naujas technologijas, o tam reikia ne tik naujo požiūrio, bet ir investicijų. Ar tik žemdirbiams kainuos žalias kursas? Ką reikėtų žinoti maisto produktų vartotojams? Ką siūlo žaliojo kurso strategai ir aplinkosaugininkai? Atsakymai ir diskusija tiesiogiai iš „Agrovizijos“, kurioje dirbs LRT radijo kilnojama stotis.
Laidos vedėjas Arvydas Urba. -
Birželio 14-ąją, Gedulo ir vilties dieną, LRT radijo eteryje – pasakojimų ciklo „Stipresni už Sibirą“ apibendrinimas. Jo autorės Giedrė Čiužaitė ir Živilė Kropaitė dalinasi tinklalaides papildančiomis politinių kalinių ir tremtinių istorijomis, ekspertų įžvalgomis ir pasakojimų kūrimo užkulisiais.
Visą pasakojimų ciklą rasite LRT radiotekoje: https://www.lrt.lt/mediateka/audio/stipresni-uz-sibira -
Sulaukusi vis daugiau klausimų dėl savo ryšių, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė vakar vėlai vakare pranešė atsistatydinanti iš einamų pareigų. Specialioje laidoje Monikos Navickienės spaudos konferencija apie atsistatydinimo motyvus, politikų ir apžvalgininko komentarai. Taip pat vyksta prezidento Gitano Nausėdos ir premjerės Ingridos Šimonytės susitikimas dėl atsistatydinančios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, komentarai po šio susitikimo.
Laidoje dalyvauja „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas Tadas Ignatavičius, mišrios Seimo narių grupės narė Agnė Širinskienė, Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas.
Ved. Agnė Skamarakaitė -
Partijų spaudos konferencijų transliacija. EP rinkimai Lietuvoje ir kitose Europos Sąjungos šalyse aptariami su politologais, ekspertais.
Ved. Agnė Skamarakaitė -
Rusija pradėjo sausumos puolimą į Ukrainos Charkovo sritį, Gynybos ministerijos teigimu palei fronto liniją vyksta intensyvios kovos, teigiama, kad rusų pajėgos bandė prasiveržti per gynybos liniją prisidengdamos šarvuočiais. Teigiama, kad Rusija siekia sukurti 10 km pločio „buferinę zoną“.
-
Prieš 20 metų Lietuva tapo visateise Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos NATO nare. Formaliai Lietuvos kelias į NATO prasidėjo 1993 metų spalio 5 dieną, kai visos parlamentinės partijos pasirašė kreipimąsi į prezidentą, ir kitų metų pradžioje apie Lietuvos siekį Algirdas Brazauskas informavo NATO generalinį sekretorių Manfredą Vernerį. Tačiau šios durys vėrėsi sunkiai – ilgą laiką Baltijos šalys buvo laikomos už „raudonosios linijos“ ir tik 2001 metais įvyko esminiai poslinkiai. Diplomatai prisimena, kad tai buvo sudėtingas procesas – reikėjo iš esmės pakeisti požiūrį į Lietuvą, įtikinti Vakarus bei išspręsti šalies viduje vyravusią kritiką. -
Vilniuje užpultas ir sužalotas Rusijos opozicijos atstovas Leonidas Volkovas. Jis yra neseniai kalėjime mirusio Aleksejaus Navalno bendražygis. 43-erių Volkovą nenustatyti asmenys sumušė jam automobiliu įvažiavus į namo kiemą. Užpuolikas išdaužė automobilio langą, papurškė ašarinių dujų ir pradėjo jį daužyti plaktuku. Nepaisydamas patirto smurto, Leonidas Volkovas pareiškė, kad tęs savo opozicinę veiklą. Anot Volkovo, jo užpuolimas yra Putino aplinkos darbas, įvykdytas tipiniais, Sankt Peterburgo nusikaltėliams būdingais metodais.
Vilniuje gyvenantis buvęs Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno štabo koordinatorius Irkutske Sergejus Bespalovas sako, kad Leonido Volkovo užpuolimas įvykdytas siekiant įbauginti į užsienį pasitraukusius rusus, kad šie nedalyvautų sekmadienį vyksiančiuose Rusijos prezidento rinkimuose.
Valstybės saugumo departamentas teigia, kad Navalno bendražygio užpuolimas Vilniuje, tikėtina, yra Rusijos organizuota ir įgyvendinta operacija. Pasak departamento, viso to tikslas, stabdyti Rusijos opozicijos projektus, susijusius su artėjančiais nedemokratiniais Rusijos prezidento rinkimais. Saugumo departamento pranešime sakoma, jog Kremliaus režimo subjektai nuo pernai pavasario prieš Baltijos valstybes aktyviai vykdo psichologines-informacines operacijas, kuriomis siekiama kelti paniką Baltijos valstybių visuomenėse ir stabdyti jose vykdomą Kremliaus režimui nepalankią veiklą.
Ved. Madona Lučkaitė. -
Tęsiantis ūkininkų protestams Lenkijoje, o penktadienį jiems ketinant blokuoti vieną iš Lietuvos-Lenkijos pasienį jungiančių kelių, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako matantis prielaidų ūkininkų nepasitenkinimui, tačiau pabrėžia, kad situacija naudojasi ir Rusija. Ministras šiuo metu spaudos konferencijoje pateikia naujausius padėties vertinimus.
-
Speciali laida Sausio 13-osios įvykiams atminti.
Ved. Agnė Skamarakaitė -
Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio ir Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos kreipimasis į Lietuvos žmones. Tiesioginė transliacija iš Simono Daukanto aikštės Vilniuje.
-
Speciali šventinė LRT radijų laida, kurioje jos svečiai siunčia radijo atvirukus ir dalijasi svarbiomis žinutėmis bei linkėjimais savo pasirinktiems adresatams.
Laidoje dalyvauja ekonomistas Marius Dubnikovas, politologė Rima Urbonaitė, atsargos karininkas Darius Antanaitis, operos solistė Justina Gringytė, tapytoja Mykolė Ganusauskaitė, dainininkas, muzikantas, karys savanoris Jurgis Brūzga, atlikėjai Viktoras Diawara, Aleksandras Kovganko-Sania Banginis ir Domantas Starkauskas.
Ved. Liuda Kudinova, Gerūta Griniūtė, Unė Liandzbergytė -
Ką daryti, kad paaugliai nesigriebtų narkotikų ir kitų psichotropinių medžiagų? Kaip elgtis tėvams bei atrasti ryšį su vaiku? Kokio institucijų dėmesio dar reikia? Šiuos klausimus konferencijoje „LRT RADIJAS klausia“ nagrinėja diskusijos dalyviai: Tomas Dirgėla, Indrė Makaraitytė, Kristina Busilaitė, Monika Žūkaitė, Aušra Širvinskienė, Mindaugas Akelaitis.
Diskusiją moderuoja Darius Matas. -
Kodėl mūsų senjorai pirmauja pagal savižudybes, o dirbantieji taip dažnai perdega? Ko turime imtis kaip visuomenė ir kiekvienas asmeniškai, kad jaustumėmės gerai? Šiuos klausimus konferencijoje „LRT RADIJAS klausia“ apie emocinę sveikatą nagrinėja diskusijos dalyviai: Giedrius Savickas, Jurgita Lazauskaitė-Zabielskė, Albinas Bagdonas, Vidmanta Žižienė, Ignas Rubikas.
Diskusiją moderuoja Živilė Kropaitė. -
Kokių sunkumų patiria šeimos ir ko dar reikia, kad jos sulauktų emocinės pagalbos? Šiuos klausimus konferencijoje „LRT RADIJAS klausia“ apie emocinę sveikatą nagrinėja diskusijos dalyviai: Valda Bičkutė, Vitalija Maksvytė, Karilė Levickaitė, Dominykas Šumskis, Jūratė Baltuškienė.
Diskusiją moderuoja Lavija Šurnaitė. - Vis mere