Episoder

  • Ak by Spartak Trnava vlani nepostúpil do skupinovej fázy Konferenčnej ligy, zrejme by si na seba nikdy neobliekol červeno-čierny dres. Minulý rok prišiel pomôcť „bílym andelom“ na tri mesiace, napokon je súčasťou mužstva už viac ako rok. Hosťom v najnovšej epizóde podcastu Striedame! bol člen Klubu ligových kanonierov Michal Ďuriš.

    Vo veku 36 rokov sám vie, že koniec kariéry už nie je ďaleko. Odchovanec banskobystrického futbalu strávil najviac času v susednom Česku a následne na ďalekom Cypre. Na konte má dokopy 4 majstrovské tituly, 2 účasti na majstrovstvách Európy a 12 zápasov v skupinovej fáze Ligy majstrov. Nezabudnuteľný je najmä jeho životný gól do siete AC Miláno, ktorým v 93. minúte zariadil remízu 2:2.

    Za Slovensko odohral 59 zápasov a dal 9 gólov. „V zime pred ME 2016 som mal ponuku z francúzskeho Montpellieru. Už boli dohodnuté aj kluby. V Plzni sme však hrali o titul a bolo pred nami EURO. Cítil som, že francúzska liga nie je pre mňa. Dohodli sme sa teda s klubom, že počkáme do leta. Potom už ale neprišlo nič. Ak by som dal gól na ME, tak možno by to bolo iné,” uviedol bývalý reprezentačný útočník Michal Ďuriš v najnovšej epizóde podcastu Striedame! na ŠPORT.sk.

  • Stredopoliara Róberta Maka možno považovať za futbalového svetobežníka. Okrem pôsobenia v Nemecku, Grécku, Rusku i Turecku si zahral aj v Maďarsku a dokonca i v ďalej Austrálii. Vo veku 33 rokov už pomaličky začína rozmýšľať aj nad koncom futbalovej kariéry, a tak v lete prikývol na ponuku bratislavského Slovana. V tej chvíli ani on sám neveril, že si na jeseň zahrá skupinovú fázu Ligu majstrov.

    V najnovšej epizóde podcastu Striedame! na ŠPORT.sk naša futbalová úderka Julo a Muťo vyčerpávajúco vyspovedala stredopoliara bratislavského Slovana Róberta Maka.

    Okrem iného opísal, ako prežíval postup do skupinovej fázy Ligy majstrov s „belasými”, zaspomínal si, ako sa dostal do akadémie Manchestru City, rozobral svoje pôsobenia v gréckom PAOK-u, ruskom Zenite Petrohrad, tureckom Konyaspore a austrálskom Sydney.

    Julo s Muťom nevynechali ani kontroverzný koniec Róberta Maka v slovenskom národnom tíme a jeho slovnú prestrelku v médiách s trénerom Francescom Calzonom. „Keď odohráš v reprezentácii 90 zápasov a si štvrtý najlepší strelec, tak aj tréner by mal mať voči hráčovi istý rešpekt. Viete si predstaviť, že by sa to stalo Jurajovi Kuckovi alebo niekomu ďalšiemu?” ponúkol svoj pohľad na vec Róbert Mak.

    To všetko a ešte oveľa viac sa dozviete v najnovšej epizóde podcastu Striedame! na ŠPORT.sk.

  • Manglende episoder?

    Klik her for at forny feed.

  • Nová futbalová sezóna je už v plnom prúde, začali sa všetky špičkové európske súťaže vrátane anglickej Premier League. Jednou z hlavných postáv slovenského futbalového mediálneho priestoru okolo prestížnej ligy na Britských ostrovoch je aj komentátor Matúš Lukáč.

    Diváci ho môžu poznať najmä z obrazoviek Canal+ Sport, a to vďaka jeho hlasu, ktorý pravidelne sprevádza dianie v anglickej najvyššej súťaži. V rozhovore v najnovšej časti podcastu Striedame! na ŠPORT.sk nám prezradil rozdiely v príprave na komentovanie zápasov Premier League a slovenskej reprezentácie, aký komentátorský štýl preferuje či kto je jeho inšpiráciou.

    Matúš Lukáč je známy slovenský futbalový komentátor, ktorý profesijne vyrástol na anglickej Premier League a aktuálne je súčasťou televízie Canal+ Sport, ktorá u nás vysiela od roku 2022. V posledných rokoch dostal príležitosť komentovať aj zápasy slovenskej reprezentácie, čo považuje za vrchol kariéry pre každého futbalového komentátora.

  • Slovenský futbalista Lukáš Haraslín má za sebou jednu z najlepších sezón v kariére, vďaka čomu prišiel na EURO 2024 v skvelej forme. Sieť našich súperov zatiaľ síce nerozvlnil, ale v predchádzajúcom zápase s Ukrajinou si pripísal na konto asistenciu.

    V najnovšej epizóde relácie Striedame! sa s ním naša turnajová dvojica moderátorov Jaso a Lonti porozprávala priamo v Nemecku o všetko možnom i nemožnom.

    Neobišli naše zápasy proti Belgicku i Ukrajine a nechýbali ani otázky smerom k stredajšiemu rozhodujúcemu duelu s Rumunskom.

    A 28-ročný ofenzívny hráč sa nevyhol ani otázkam o budúcnosti v pražskej Sparte, s ktorou prednedávnom predĺžil zmluvu.

  • Pri pondelkovom historickom triumfe Slovenska nad Belgickom (1:0) bol priamo na ihrisku. Síce začínal na lavičke, ale v priebehu zápasu ho Francesco Calzona poslal do akcie, aby pomohol udržať naše najtesnejšie víťazstvo. Po turbulentnom období tak prežíva Tomáš Suslov opäť krásne futbalové obdobie.

    Stále iba 22-ročný ofenzívny stredopoliar Tomáš Suslov vletel na slovenskú futbalovú scénu ako víchor. Jeho meno sa spočiatku spájalo so superlatívnymi. V holandskej lige debutoval ako 17-ročný; bol druhý najmladší hráč v histórii Groningenu, ktorý strelil gól jednému z trojice gigantov Ajax, PSV a Feyenoord; neskôr sa stal aj najmladším hráčom v novodobej histórii slovenskej reprezentácie.

    Lenže následne sa jeho meno začalo „prepierať” v súvislosti s problémami, ktoré prerástli až do jeho odchodu z holandského Groningenu a prestupu do talianskej Verony.

    „Nepáčilo sa mi, ako ma vykreslili niektorí ľudia z klubu,” uviedol Tomáš Suslov v najnovšej epizóde relácie Striedame!

    Naša moderátorská dvojica Julo a Muťo ho vyspovedali priamo v Nemecku, na základni našej futbalovej reprezentácie.

  • Futbalisti Spartaka Trnava útočili na tretiu výhru Slovnaft Cupu v rade, no ich nádeje v Košiciach ukončil večný postrach trénera Michala Gašparíka MFK Ružomberok. Spolu s trofejou Spartaku ušla aj miestenka v druhom predkole Európskej ligy UEFA a zostal mu tak len boj o Konferenčnú ligu v posledných kolách najvyššej súťaže.

    O tom, čo by pre Spartak znamenala absencia v Európe, hovoril v relácii Striedame! na ŠPORT.sk prezident Spartaka Trnava Peter Macho.

    Rodák z Malženíc neďaleko Trnavy Peter Macho je úspešný podnikateľ, ktorému sa podarilo dostať Malženice z najnižších amatérskych. súťaží až do 2. ligy, a to aj vďaka spolupráci s trnavským Spartakom. Na čele klubu z „malého Ríma“ je od roku 2021.

    Počas jeho pôsobenia sa objavili prvé veľké úspechy Trnavy, ktorá dvakrát získala Slovnaft Cup, zahrala si skupinu Konferenčnej ligy, na ceste kam vyradila aj Lech Poznaň či Dnipro-1 a na konte má aj tohtoročné neúspešné finále s Ružomberkom. V relácii sa dozviete, ako sa z Malženíc dostal na prezidentské kreslo v klube s veľkým menom a čím je špecifické prostredie vo vnútri Spartaka.

  • Od futsalu sa cez mládežnícke kategórie dostala až do A-mužstva Spartaka Trnava. Fyzioterapeutka Lenka Jurišičová sa v športovom prostredí začala pohybovať už počas vysokej školy a postupne začala naberať na popularite medzi futbalistami aj na sociálnych médiách. Ako sama tvrdí, ona si nevybrala futbal, ale futbal si vybral ju.

    Dnes je 29-ročná rodáčka z Trnavy neodmysliteľnou súčasťou klubu z jej rodného mesta. Často pracuje pod tlakom a dokonca priznala, že už mala aj obavy z vyhorenia. Svoju prácu by však nevymenila za nič.

    V najnovšej epizóde relácie Striedame! na ŠPORT.sk porozprávala, ako sa k práci vo futbale dostala, čo je jej každodenná náplň v klube a aký je najväčší rozdiel medzi prácou s mládežou a A-mužstvom Trnavy.

    Taktiež prezradila, aké sú jej ambície do budúcna, čo spôsobilo jej popularitu na sociálnych médiách a ako vníma to, že je jediná žena v realizačnom tíme úradujúceho víťaza Slovenského pohára.

  • Slovensko reprezentoval v rokoch 2005 až 2013, za ten čas stihol odohrať 38 zápasov, v ktorých strelil 5 gólov. Zahral si aj na juhoafrických majstrovstvách sveta. Marek Sapara si dnes síce už užíva zaslúžený športový dôchodok, ale futbal sleduje veľmi detailne.

    Najnovšiu epizódu našej relácie Striedame! sme tentoraz nahrávali trochu netradične – priamo pred Národným futbalovým štadiónom Tehelné pole krátko pred sobotňajším prípravným stretnutím Slovenska s Rakúskom (0:2). Fanúšikovia prítomní vo fanzóne si ju mohli vychutnať exkluzívne naživo, pre ostatných čitateľov ju ŠPORT.sk dnes ponúka zo záznamu.

    Moderátorská dvojica v netradičnom zložení Julo a Jaso vyčerpávajúco vyspovedala Mareka Saparu. Bývalý slovenský reprezentant čelil otázkam na to, či si Stanislav Lobotka skutočne zaslúži titul slovenský futbalista roka 2023, čo hovorí na voľbu nášho trénera roka, ako si Francesco Calzona počína pri našej reprezentácii a ako zvláda prácu pri slovenskom národnom tíme popri koučovaní SSC Neapol.

    Okrem toho sa nevyhol aj stále aktuálnym témam ako Čavričovo odmietnutie nominácie a prehliadanie obrancu Martina Valjenta. Marek Sapara si tiež zaspomínal na svoju kariéru, počas ktorej si musel okrem iného zvykať na pristávanie lietadla v Trondheime, prezradil, že sa necítil dobre na skúške v Moskve a upozornil, že ako bývalý futbalista má za sebou už 6 operácií.

    V najnovšej epizóde relácie Striedame! sa dozviete nielen to, ale aj oveľa viac...

  • Spojenie futbalu a golfu sa stáva vo svete stáva čoraz známejším. Svoju popularitu si našlo aj na Slovensku, predovšetkým vďaka Lucii Čermákovej, ktorá minulý rok v lete získala vo footgolfe titul majsterky sveta v individuálnej súťaži žien.

    Úspech z amerického Orlanda nie je pre rodáčku zo Záhoria jediný. Okrem toho má na svojom konte aj prvenstvo na majstrovstvách Slovenska a patrí jej prvá priečka vo svetovom rebríčku.

    K netradičnému športu sa dostala až počas pandémie koronavírusu. V najnovšej epizóde relácie Striedame! na ŠPORT.sk porozprávala o tom, čo prispelo k tomu, že prešla od futbalu k footgolfu, koľko si dokáže týmto športom zarobiť a aké sú náklady na jednotlivé turnaje.

    Moderátorskej dvojici Julovi a Muťovi taktiež prezradila, s akými menami svetového futbalu sa už stretla, v čom sa líši ženský a mužský footgolf a ako dlho trvá jedna jej sezóna.

  • Futbalové zápasy nie sú len o hráčoch, tréneroch a fanúšikoch, ale aj o rozhodcoch, ktorí by mali byť pánmi ihriska. Sú súčasťou deja, majú „moc” (neúmyselne) ovplyvniť priebeh stretnutia a často sa na nich valí kritika nielen médií, ale aj zúčastnených tímov.

    Moderátorská dvojica Julo a Muťo si do najnovšej epizódy relácie Striedame! pozvala futbalového rozhodcu Petra Bednára, ktorý na vlastnej koži zažil neslávne známe nedohrané derby Trnava - Slovan v roku 2021.

    V prvom jarnom kole zas pískal súboj Žilina - Slovan, počas ktorého frustrovaný fanúšik domácich „šošonov” do neho hodil pohár s pivom. „Viac ma však mrzí vulgárne správanie. Bolo tam veľa detí, ale aj mnoho hulvátov. Musíme trošku dospieť, aby sa futbalové prostredie na Slovensku ešte zlepšilo,” zamyslel sa.

    A zaspomínal si aj na svoje úplne začiatky, keď po jednom zo stretnutí ho chytil pod krk kapitán domáceho celku so slovami, že ho zabije.

    Peter Bednár v relácii Striedame! priznal, že rozhodovanie zápasov v najvyššej súťaži je niekedy jednoduchšie ako v dedinských ligách, zároveň poodhalil zákulisie reprezentačných stretnutí a pohárových klubových duelov pod hlavičkou UEFA.

    Okrem iného neobišli s Julom a Muťom aj futbalovú horúčku, ktorá nás na Slovensku čaká už budúci rok v podobe „malého” Eura do 21 rokov. To a ešte viac nájdete v najnovšej epizóde relácie Striedame! s futbalovým rozhodcom Petrom Bednárom.

  • Psychická príprava je v športe rovnako dôležitá ako fyzická. Niektoré kluby však tomuto faktoru nevenujú dostatočnú pozornosť, čo sa odzrkadľuje na ich výsledkoch. „Vo fyzike sú športovci na maxime, ale v hlave sú všetci na minime,” tvrdí hosť najnovšej epizódy relácie Striedame!

    Nerád o sebe tvrdí, že je mentálny kouč, ale špičkovým slovenským či zahraničným športovcom pomáha pri psychickej príprave. Moderátorská dvojica Julo a Muťo vyspovedala pokrového hráča a bývalého moderátora Daga Paloviča.

    Ten prezradil zákulisné informácie o svojej pokrovej kariére, ako sa vysporiadal s nehodou, po ktorej prišiel o dolnú končatinu alebo čo je jadrom jeho pomoci pri psychickej príprave športovcov.

    V relácii Striedame! na ŠPORT.sk takisto porozprával, pre ktoré slovenské aj zahraničné kluby pracoval, čo musí mať športovec vo svojej kariére na prvom mieste aj prečo niektoré tímy s vysokým rozpočtom nie sú schopné dosahovať stanovené výkony a výsledky.

  • Už budúci rok sa na Slovensku uskutoční európsky šampionát vo futbale do 21 rokov. Prvýkrát v histórii sa na ňom predstaví 16 reprezentačných výberov.

    Vyšší počet mužstiev sa odrazil aj na počte štadiónov. EURO do 21 rokov bude hostiť celkovo osem miest - Bratislava, Trnava, Nitra, Trenčín, Dunajská Streda, Košice, Žilina a Prešov.

    Podľa slov manažéra pre mediálne a licenčné práva na Slovenskom futbalovom zväze je európsky šampionát do 21 rokov asi najviac, čo sa dá na Slovensku zorganizovať. „Ľudia ho porovnávajú s MS v hokeji, ale ten sa hrá iba na dvoch štadiónoch,“ skonštatoval Jaroslav Šišolák.

    Čo všetko bude tento turnaj obnášať a kto z neho bude najviac profitovať? Aj to prezradil Jaroslav Šišolák v najnovšej epizóde relácie Striedame! na ŠPORT.sk.

  • Futbalové mužstvo nie sú len hráči, prípadne tréneri. Do realizačného tímu patrí aj množstvo ďalších členov, ktorých fanúšikovská verejnosť až tak nevníma. Okrem kustódov, lekárov, kondičných trénerov a mnohých ďalších tam patria aj fyzioterapeuti. Jeden z nich bol hosťom v najnovšej epizóde relácie Striedame!

    Naša moderátorska dvojica Julo a Muťo si pozvala do „horúceho” kresla fyzioterapeuta úradujúceho slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava. Ľudovít Nemec ponúkol pohľad do „kuchyne” „belasých”, čo-to poodhalil o hráčoch a ich fyzickej kondícii, o Jurajovi Kuckovi povedal, že je najväčší profesionál a okrem mnohého ďalšieho vyhlásil, že v Slovane je veľmi veľa „makačov”.

    „Juraj Kucka? On sa skrátka chce cítiť dobre. Disciplínu má na veľmi vysokej úrovni,” uviedol Ľudovít Nemec v relácii Striedame!

  • AS Trenčín je jedným z mála slovenských futbalových klubov, ktorý väčšinu rokov hospodári v plusových číslach. Čo sa za tým skrýva?

    Aj to prezradil generálny manažér a predseda predstavenstva Róbert Rybníček v najnovšej epizóde relácie Striedame! Vrátil sa k prevzatiu klubu holandským vlastníkom, odkryl zákulisie fungovania mužstva, porozprával o značke AS, pod ktorú nepatrí len futbal, či úspechoch akadémie s viacerými talentmi.

    Pri nich si zaspomínal aj na mládežnícke roky odchovanca Trenčína Stanislava Lobotku, no nevyhol sa ani menej príjemnej téme týkajúcej sa klubu spod hradu Matúša Čáka - povinnosti prvoligových tímov hrať od budúcej sezóny na prírodnej tráve. Ako sa s tým popasujú Trenčania, ktorí dnes nastupujú na umelom povrchu?

  • Záujem o ženský futbal sa vo svete každým rokom zvyšuje. Výborným príkladom bol posledný svetový šampionát v Austrálii, kde spadlo niekoľko rekordov v návštevnosti. Drvivá väčšina líg však stále nespĺňa profesionálny štatút a futbalistky si nedokážu zarobiť na živobytie.

    Slovenská ženská futbalová reprezentácia hrá aktuálne B-kategóriu Ligy národov. V štyroch zápasoch získala už 7 bodov a okrem prvej prehry s Fínskom, si pripísala jednu remízu a dve výhry. Najlepšou strelkyňou národného výberu je Patrícia Hmírová, hrajúca v španielskej najvyššej súťaži za Huelvu.

    V najnovšej epizóde relácie Striedame! ju vyspovedala naša moderátorská dvojica Julo a Maťo v netradičnom prostredí vínnej pivnice. Slovenská reprezentantka prezradila, aká je aktuálna nálada v ženskom národnom tíme, čo spravila po poslednom reprezentačnom hetriku a čo si hráčky povedia po negatívnej sérii zápasov.

    Taktiež si zaspomínala na svoju klubovú kariéru v Poľsku a na Cypre, porozprávala o návštevnosti na ženských futbalových stretnutiach v Španielsku a aké je to hrať proti najlepším futbalistkám sveta. Rozrozprávala sa aj o aktuálnej situácii ženského futbalu na Slovensku a načrtla, čo by mohlo zvýšiť záujem a sledovanosť.

  • Nemajú vlastné ihrisko, hrajú šiestu ligu, no futbal milujú celým srdcom. Futbalová komunita Kozmos má okrem mužského tímu aj ženský, ktorý hrá v druhej najvyššej súťaži.

    Futbalový klub založený na hodnotách tolerancie, kultivovaného správania a demokracie nemá žiadneho majiteľa. Vlastníkmi sú fanúšikovia klubu, ktorí sa podieľajú na jeho fungovaní a napredovaní. Futbal nevnímajú iba ako komerčnú šou a biznis plán, no robia ho predovšetkým pre ľudí.

    V najnovšej epizóde relácie Striedame! vyspovedala naša moderátorská dvojica Julo a Muťo jedného z členov Futbalovej komunity Kozmos Daniela Ferenca, ktorý je verejnosti známy ako foodbloger a infulencer „Čoje”. Ten prezradil, ako funguje klub, kde hráva domáce zápasy a kto každý sa môže stať jeho súčasťou.

    Taktiež porozprával o konfliktoch, ktoré občas počas zápasov vznikajú, aké skupiny ľudí môžu mať s hodnotami FK Kozmos problém a čo komunita plánuje do budúcnosti.

  • Niektorí ho nenávidia, iní ho milujú. Ivan Kmotrík mladší polarizuje slovenskú futbalovú verejnosť. Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava je známy predovšetkým kontroverzným vystupovaním na futbalových stretnutiach a aktívnou propagáciou slovenského majstra na sociálnych médiách.

    Rodina Kmotríkovcov vlastní klub z Tehelného poľa od roku 2008. Ivan Kmotrík ml. sa do štruktúry 29-násobného víťaza slovenskej ligy dostal o dva roky neskôr a posledných osem rokov pôsobí priamo vo vedení. V septembri 2022 síce oznámil koniec na pozícii generálneho riaditeľa, no v marci tohto roka sa vrátil a o dva mesiace neskôr oslavoval so Slovanom Bratislava piaty titul v rade.

    V najnovšej epizóde relácie Striedame! ho v otvorenom rozhovore vyspovedala naša moderátorská dvojica Julo a Muťo. Ivan Kmotrík ml. porozprával o plánoch Slovana Bratislava na najbližšie obdobie, ako vníma kritiku na vlastnú osobu a či sa bratislavskí fanúšikovia dočkajú plnohodnotného fanshopu. Nevyhol sa ani konfrontácii ohľadom netradičnej propagácie na sociálnych médiách, otázke o skutočnej hodnote klubu a financovaniu. Taktiež prezradil, ktoré zahraničné mužstvo ho inšpiruje a prečo Slovan ešte nemá vlastný seriál.

  • Keď začiatkom roka 2017 prvý raz v kariére opustil Spartak, fanúšikovia mu na sociálnych sieťam držali palce a písali, aby sa v poľskom klube Termalica Nieciecza uchytil. Zároveň dodávali, aby sa po poľskej zastávke vrátil na dôverne známe miesto, z ktorého vyletel do veľkého futbalu.

    O tri roky neskôr, v lete 2020, to aj naplnil. Hráč, ktorý je autor stého gólu Spartaka v európskych pohároch, sa s vedením „červeno-čiernych” dohodol na dvojročnom kontrakte. Odvtedy už prešli tri sezóny a pokračuje štvrtá. Hosťom v najnovšej epizóde relácie Striedame! bol kapitán Spartaka Trnava Martin Mikovič.

    Tentoraz výnimočne iba s Muťom rozobral množstvo zaujímavých tém. Líder kabíny „červeno-čiernych” sa rozhovoril o tom, ako vníma rodený Trnavčan rivalitu so Slovanom, nevynechal ani „užívanie si” zápasov v pohárovej Európe, vrátil sa ku kariére v Poľsku, vylovil spomienky zo zákulisia z nahrávania minisérie Do neba a do pekla, nevynechal ani špecifický vzťah s fanúšikmi a okrem iného sa vyjadril aj k letnému prestupu už bývalého spoluhráča Kyriakosa Savvidisa do Slovana. „Ja som tiež niekedy na ihrisku prepnutý. Na hodinu a pol je zo mňa iný človek,” vyhlásil so smiechom Martin Mikovič v najnovšej epizóde relácie Striedame!

  • Jeho životným snom bolo stať sa profesionálnym futbalistom. Keď však prišla prelomová ponuka z Francúzska, ležal na nemocničnom lôžku a dýchal zaňho prístroj. Po dvoch rokoch si dokázal sadnúť na vozík a pred pár dňami sa vrátil z US Open, kde si okrem zisku tretieho miesta dal napríklad obed s Carlosom Alcarazom. Do relácie Striedame! si naša moderátorská dvojica Muťo a Julo pozvala Tomáša Masaryka.

    Bývalý futbalista, teraz aktívny tenista, obchodník, rečník a otec dvoch detí. Všetkému sa venuje naplno a s radosťou. A hoci sa musel jednej predstavy o svojej budúcnosti vzdať, neprestáva sa tešiť na možnosti ďalších dní a mať od nich veľa očakávaní. Ako sám hovorí, 22 rokov behal, 22 rokov sa vozí a v tretej etape života bude lietať ako Batman.

    Tomáš Masaryk vyštudoval futbalové trénerstvo na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave a hrával v Interi. Jeho kariéra však nečakane skončila dva týždne po promóciách po dopravnej nehode. Našli ho ležať v kaluži krvi, tri týždne bol v kóme a okrem miechy mal vážne poranené pľúca a ruku.

    V čase keď bol hospitalizovaný v nemocnici mu prišla prelomová ponuka z Francúzska. O trojročnom kontrakte z Lille sa dozvedel keď ležal na lôžku na dýchacom prístroji a dokázal sotva žmurkať či pár sekúnd udržať zdvihnutú ruku.

    Dva roky mu trvalo, než sa dokázal posadiť na vozík a ďalšie tri čakal, kým sa mohol vrátiť k športu. Kopačky vymenil za raketu a po rokoch sa stal prvým znevýhodneným tenistom Slovenska, ktorý sa predstavil na prestížnom grandslamovom turnaji US Open. Vo štvorhre obsadili s brazílskym kolegom 3. miesto a nebyť nešťastného okamihu, mohli pomýšľať na lepší výsledok.

    V relácii Striedame! si Tomáš Masaryk zaspomínal na futbalové začiatky, zrod tenisovej kariéry a prvého súpera, ktorý dokráčal na kurt po vlastných. Prezradil čo mu zachránilo život, prečo mu stačí v realizačnom tíme len vozík, koľko kôl musí vyhrať, aby si za odmenu mohol kúpiť aspoň kávu a o čom sa rozprával na US Open s Daniilom Medvedevom.

  • Po letnej prestávke je späť naša relácia Striedame! a hneď začíname s veľkým menom. Pozvanie našich moderátorov Jula a Muťa prijala legenda slovenského futbalu Martin Škrtel, s ktorým bolo čo preberať.

    Má za sebou 103 štartov v národnom drese, hrával v Liverpoole, Turecku a napokon v Spartaku Trnava. Po futbalovej kariére, ktorú ukončil v roku 2022, je stále aktívny a pohybuje sa vo futbalovom prostredí. Fanúšikovia ho v poslednej dobe mohli často vidieť v kotli Spartaka Trnava a najnovšie ho budú môcť vidieť aj na filmových plátnach. Film o jeho kariére s názvom Martin Škrtel: Buď, alebo príde do kín už na konci septembra.

    Julo a Muťo s ním prebrali mnoho zaujímavých tém. Dozviete sa, ako sa pokúšal napodobniť nožničky Lukáša Štetinu a ako to dopadlo či ako sa pozerá na aktuálnu situáciu vo futbalovom svete v súvislosti s prestupmi do Saudskej Arábie. 

    Značnú časť relácie venovali jeho kariére v Liverpoole, kde pôsobil od roku 2008 do 2016. Prezradil, či by mohol prestúpiť do Manchestru United či Evertonu a taktiež prehovoril o rečiach o jeho prestupe do FC Barcelona. Zástupcovia tohto veľkoklubu boli za ním priamo v Trnave, no rozhodol sa ich ponuku odmietnuť.

    A ako bývalý hráč a aktívny fanúšik Spartaka Trnava spomenul aj ich najväčšieho rivala ŠK Slovan Bratislava, ktorému v istých prípadoch aj fandí. Prehovoril aj na tému, ktorú si zrejme nikto nevie predstaviť - Martin Škrtel v belasom drese?