Episoder
-
Izredno zasedanje po borbenem derbiju pred več kot 9000 gledalci je že na voljo.
-
Na tokratnem zasedanju Tajnega društva OFC smo se najprej ozrli na pokalno tekmo v Radomljah, nato pa smo se lotili pestrega srečanja s Celjem, ki je burilo duhove še dolgo po zadnjem sodnikovem žvižgu. Za konec pa smo se zazrli še v (svetlo) evropsko prihodnost in si pogledali, kaj nas čaka v Helsinkih.
-
Manglende episoder?
-
Na tokratnem zasedanju je tekla pestra debata o Andreju Želku, tekmi z Domžalami, Dejanu Lazareviću, Mateu Aćimoviću, mladinskih kategorijah, Radomljah, Mustafi Nukiću, podaljšanih pogodbah, klenih kokošarih in finančnih nagradah v Evropi.
-
Izredno zasedanje po veliki evropski zmagi nad LASK-om iz Linza.
-
Na 183. rednem zasedanju Tajnega društva OFC je bilo govora o zmagi v Lendavi in o našemu naslednjemu evropskemu nasprotniku iz Linza. Za avstrijski LASK igra nekaj znanih imen, po zamenjavi trenerja pa njihova forma raste. Za kakšno zasedbo se bo odločil Sanchez? Mi bi radi videli v prvi enajsterici Thalissona, kako se bo odločil Španec, ki je precej presenetil z izbiro prve postave v Heidenheimu, pa bomo seveda šele videli.
Za konec pa še o tem, kako se je Jorge Silva uvrstil v moštvo kroga, čeprav ni odigral niti minute proti Nafti. Čestitke Portugalcu za izredni dosežek!
-
Po koncu prve svetovne vojne je tretjina slovenskega etničnega ozemlja pripadla Italiji in za Primorce se je začelo težko obdobje zatiranja, poitalijančevanja in preganjanja. Eden od načinov, da so Slovenci v Mussolinijevi Italiji ohranjali svojo narodno zavest, je bilo tudi ustanavljanje svojih športnih društev in športne zveze.
V tej epizodi smo se pogovarjali o Udruženju slovanskih sportnih društev v Italiji in mnogih slovenskih nogometnih klubih, ki so bili ustanovljeni v Trstu, Gorici in drugod na Primorskem. Sportno udruženje je v obdobju 1925-27 organiziralo dve ligaški prvenstvi in eno pokalno tekmovanje, potem pa je fašistična oblast leta 1927 prepovedala in prisilno zaprla večino slovenskih društev in inštitucij.
-
Tokratno epizodo smo začeli z debato o tekmi s Koprom, na kateri je Olimpija pokazala absolutno premalo, potem pa smo se lotili osrednje teme – gostovanja v Heidenheimu. Klino, Miha in Junior s(m)o poročali o izletu v to (za nemške razmere) relativno majhno mesto, kjer domuje istoimenski bundesligaš.
Pripovedovali smo o pohodu skozi mestne ulice z Dragonsi, o nemških navijačih Olimpije, vzdušju, nalepkah, šalih, Oktoberfestu, 1860 Münchnu in vseh ostalih zanimivostih. Klino pa je poročal še o obisku bundesligaške tekme v bližnjem Augsburgu naslednjega dne. Na koncu pa ni smel manjkati še Žakijev reprezentančni kotiček.
-
Izredno zasedanje po junaški predstavi proti bundesligašu.
-
Na 181. rednem zasedanju Tajnega društva OFC smo govorili o pokalni zmagi v Domžalah, neregularnih pogojih v Ajdovščini in našemu naslednjemu evropskemu nasprotniku, nemškemu prvoligašu Heidenheimu, ki ima zelo zanimivo zgodbo.
Ozrli smo se tudi na dogajanje v hokeju in košarki. Hokejisti rušijo vse pred seboj, košarkarji pa so gostili zelo eksotičnega nasprotnika.
Za konec pa smo se v humorističnem kotičku vprašali, kateri slovenski prvoligaški trenerji bi bili primerni za vlogo inšpektorja v kriminalistični TV seriji.
-
Na 180. rednem zasedanju Tajnega društva OFC smo se ukvarjali s slabo predstavo proti Bravu in se spraševali zakaj Olimpija ni bila sposobna izigrati šišenskega presinga.
Potem smo se dotaknili tabu teme plač v slovenskem nogometu, teme, ki so jo pred kratkim presenetljivo odprli pri Ekipi. Pri nas ni v navadi, da se javno govori o proračunih in zaslužkih v tujini pa je to nekaj običajnega.
V humorističnem kotičku pa se je Rok razgovoril o tem, zakaj je bilo na tekmi z Bravom ozvočenje na štadionu pod vsako kritiko. Je to nov primer za inšpektorja Steva Bruca?
-
Na tokratnem zasedanju Tajnega društva OFC je bilo govora o rutinski zmagi proti Radomljam, kruti usodi stoženske travnate površine, naših reprezentantih, kazni s strani Uefe in njeni nenavadni interpretaciji rasizma. Na koncu pa še o zapletenem primeru, ki ga bo moral raziskati inšpektor Steve Bruce.
-
Nogometni antikvariat vstopa v sezono 1940/41, ki je obenem zadnja predvojna sezona. Ko so 6. aprila 1941, na dan, ko bi se moral začeti spomladanski del nogometne sezone, Nemčija in njene zaveznice napadle Jugoslavijo, se je končalo neko obdobje in so nastopili neki povsem novi časi.
Tik pred vojno smo prvič dobili slovensko nogometno ligo (SNL), ki pa kljub »visokodonečemu imenu« s kvaliteto, obiskom in odmevnostjo ni navdušila. Slovenski prvak SK Ljubljana, predhodnik današnje Olimpije, bi moral spomladi 1941 nastopiti v končnici jugoslovanskega prvenstva, a zaradi znanih razlogov do tega ni prišlo.
Poleg SNL smo obdelali še druge zanimivosti iz tega usodnega obdobja (jubilej Ilirije, štadion Hermesa, fuzija Jadrana in Reke) in se za konec sprehodili še skozi tuje lige, ki so bile v tem času še aktivne.
-
Na tokratnem zasedanju smo v skoraj popolni zasedbi pametovali o tekmi z Muro, evropskem žrebu in zanimivih gostovanjih, ki nas čakajo, zaključku prestopnega roka in petih igralcih, ki so v tem času okrepili zmaje, na koncu pa še malo o smešni kazni Mariboru in trpljenju stoženske zelenice pod reprezentančnimi kopačkami.
Na reprezentančni premor odhajamo mirni in zelo zadovoljni.
-
Izredno zasedanje po spektakularni, sanjski, neverjetni, magični zmagi proti hrvaškim nasprotnikom. Viva Victor sanchez!
-
Na tokratnem zasedanju Tajnega društva OFC se nam je po dolgem času spet pridružil naš ljubljeni predsednik Klino, ki je poročal o pestrem gostovanju na Reki, svojo modrost in duhovite dovtipe pa je z nami delil tudi Žiga X Gombač, naš cenjeni zunanji sodelavec. Obdelali smo vse, kar se je v preteklem tednu zgodilo v zeleno-belem univerzumu, od reškega »kaveza« do neregularne tekme v Ljudskem vrtu in se seveda zazrli v (svetlo) prihodnost, ko bo v četrtek štadion v Stožicah razprodan.
-
V tokratni epizodi smo se posvetili gostovanju na Rujevici, ki bo dalo prvi del odgovora na to kateri od dveh starih znancev se bo uvrstil v konferenčno ligo. Ozrli smo se v daljno preteklost in ugotovili, da sta se moštvi iz Ljubljane in Reke prvič pomerili že pred 112 leti, redno pa sta se Olimpija in Rijeka srečevali v drugi polovici 20. stoletja v jugoslovanski prvi in drugi ligi. Med leti 1947 in 1991 sta odigrali 49 uradnih tekem.
Nato smo se ozrli še proti nedelji, ki prinaša večni derbi v Ljudskem vrtu. Oba rivala sta še vedno v Evropi, tako da ta tekma morda prihaja ob nekoliko nepravem času, ne bo pa zato nič manj razburljiva in pomembna.
-
Izredno zasedanje po nedoločenem izidu proti Celju.
-
Na 175. rednem zasedanju Tajnega društva OFC smo v okrnjeni zasedbi (koga nema bez toga se mora!) obdelali gostovanje na žgočem domžalskem soncu, prihajajoči obisk na divjem vzhodu, pomembne spremembe v mladinski šoli iz zdrahe v Albertovi ruski igrački, ki pride na obisk prihodnjo nedeljo.
-
Izredno zasedanje po veliki evropski zmagi nad renomiranim moldavskim nasprotnikom, ki je pred dvema letoma na Santiagu Barnabeu premagal Real Madrid!
-
Na tokratnem zasedanju smo obdelali gladko zmago proti Nafti, debitantski nastop sina legende in prihajajoči evropski obračun z moldavskim oziroma pridnestrskim Šerifom. Olimpija je s tem klubom nazadnje igrala pred skoraj četrt stoletja, ko je v svetem dresu blestel Sebastjan Cimirotić.
Čeprav so pred tremi leti igrali v skupinskem delu lige prvakov in celo premagali Real Madrid, »šerifi« še zdaleč niso nek bavbav. Zamenjali so ogromno igralcev in tik pred tekmo tudi trenerja, tako da je Olimpija v primerjavi z njimi zelo stabilen klub.
- Vis mere