Episoder
-
Podcastu „Jak ona to robi” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Manglende episoder?
-
W szóstym odcinku drugiego cyklu podcastu „Z polską metką” rozmawiamy z Kacprem i Izabelą Zielińskimi, twórcami marki Undress Code. Ich przygoda z projektowaniem zaczęła się od minimalistycznej bielizny, która miała zapełnić rynkową niszę. W audycji Iza i Kacper szczerze opowiadają o kulisach zakładania i prowadzenia biznesu. Jaka jest droga do sukcesu marki, której projekty noszą nie tylko zwyczajne dziewczyny, ale też stylistki, influencerki i gwiazdy, m.in. Taylor Swift?
Wspominają wyzwania związane z pozyskaniem partnerów biznesowych – zarówno w obszarze produkcji, jak i sprzedaży, skrupulatnie prowadzą słuchaczy przez kolejne etapy rozwijania działalności sezon po sezonie. Uświadamiają, że dobry produkt nie wystarczy, a do wejścia na kolejne rynki potrzebne jest dużo więcej niż zainteresowanie kupców dizajnem. Na platformę Zalando wchodzili dwukrotnie. Wyjaśniają, jak różni się ten proces dla firmy początkującej, a jak takiej, która jest gotowa produkcyjnie i biznesowo na kolejne wyzwania. To doskonały przewodnik dla wszystkich chcących poznać kulisy biznesów związanych z modą, tych, którzy chcą zakładać lub rozwijać autorskie marki, ale też dla klientek ciekawych drogi do sukcesu marki, której projekty noszą i zwyczajne dziewczyny, i stylistki, i influencerki, i gwiazdy, ostatnio Taylor Swift.
To audycja poświęcona polskim markom i ludziom, które ją tworzą. Partnerem cyklu jest Zalando, wiodąca europejska platforma dla mody i lifestyle'u, ktorej misja jest wspieranie polskich marek w rozwoju i zwiększać ich widoczność, zarówno na lokalnym rynku, jak i za granicą. -
Podcastu „Piosenki, które znamy” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Podcastu „Dobry skład” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Partnerem piątego sezonu podcastu „Moja Droga” jest marka Range Rover.
Podcastu „Moja droga” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Podcastu „Beauty Roast & Toast” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Podcastu „Love is on the air” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Podcastu „Deal with Queer” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Z Aleksandrą Beltą-Iwacz, psycholożką zajmująca się tematami wychowania i rodzicielstwa oraz autorką popularnego bloga Mamologia, rozmawiamy o tym, z czym mierzą się dziewczynki w życiu społecznym, jakie wyzwania stawia przed nimi dorastanie i jak mogą budować swoją siłę i niezależność. Sięgamy do badania LEGO Play Well 2024 by pochylić się nad presją perfekcjonizmu – w kreatywności rozwoju oraz pasjach. Zastanawiamy się, dlaczego presja wywierana na dziewczynki jest większa, niż ta wywierana na chłopców i jak można to zmieniać będąc rodzicem. Rozważamy, jaki wpływ na postrzeganie swoich możliwości przez dziewczynki może mieć wybór zabawek, zajęć twórczych, lektur, czy języka, jakim o dziewczyńskości mówimy. Wspominamy to, jakimi byłyśmy dziewczynkami i jak dzieciństwo wpłynęło na nas i nasze życiowe wybory. Przyglądamy się te własnemu rodzicielstwu.
Odcinek specjalny powstał w partnerstwie z Grupą LEGO w nawiązaniu do kampanii LEGO „Dziewczynki Mogą Wszystko".
Podcastu „Jak ona to robi” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube. -
Podcastu „Glaktyki” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Podcastu „Moja droga” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz oglądać na YouTube.
-
Podcastu „Czułe miejsca” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Gościem pierwszego odcinka cyklu jest Zygmunt Borawski, architekt, adiunkt na Akademii Architektury w Mendrisio, wychowanek jednego z najwybitniejszych szwajcarskich architektów, Christiana Kereza, a także założyciel pracowni A-A Collective, z którą realizuje obecnie projekt Placu Centralnego w Warszawie. Zygmunt opowiada mi o swoim życiu w Szwajcarii oraz o tym, jak mocno trzeba kochać zawód architekta, aby go szybko nie znienawidzić. Jak wygląda śnieg w sierpniu? Dlaczego Szwajcarzy nie czują potrzeby zmiany na nowe, jeśli stare wciąż jest sprawne? Czy to prawda, że w Szwajcarii jest obecnie taniej niż w Polsce? Na czym polega tamtejszy brak pruderii?
Podcastu „Emigranci” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Czy branża mody jest gotowa na realną transformację? Razem z ekspertką od cyrkularności, Alicją Jordan, oraz blogerką modową Harel, podsumowujemy 5. edycję konferencji Business Fashion Environment Summit poświęconą zrównoważonej modzie w czasach kryzysów.
Dyskusja dotyka nie tylko problemów, ale i konkretnych rozwiązań, od nowych technologii recycklingu po nowatorskiej podeście do odpadów. Rozmawiamy też o sile edukacji i komunikacji, o tym jak konsumenci mogą wpłynąć na przyszłość branży mówiąc „sprawdzam” swoim ulubionym markom. Cyrkularność, jak podkreśliła jedna z panelistek Valerie Lang z organizacji Canopy, potrzebuje działań nas wszystkich. -
Podcastu „Dobry skład” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
-
Podcastu „Jak ona to robi” możesz posłuchać na platformach Spotify, Apple Podcasts oraz YouTube.
- Vis mere