Episoder

  • Ha szeretnél eligazodni a coachképzések útvesztőjében, akkor feltétlen hallgasd meg ezt a beszélgetésünket, mert olyan támpontokat találsz, amelyek rendet raknak a káoszban, miközben felkészülsz a képzés kiválasztására.

    Mi ezeket a szempontokat ajánljuk:

    1) Milyen hosszú legyen a képzés?

    2) Milyen tartalmú legyen a coach képzés?

    3) Milyen nagy vagy kicsi legyen a képződők csoportja?

    4) Mennyire legyen képzett a coachképző?

    5) Hol tanulj coachingot, magánintézményben vagy a felsőoktatásban?

    6) Számít-e a képzés nemzetközi akkreditáltsága, és mi motivál abban, hogy coachingot tanulj?

    7) Mennyit akarsz költeni a képzésre?

    Jó választást és képződést kívánunk! Hívj minket, ha kérdéseid vannak, és szeretnél velünk beszélni, melyik képzést válaszd. Biztos adunk jó tippet, amivel tovább léphetsz. Nézd meg a honlapunkon a Business és life coach képzésünket.

    Ha tetszett a posdcastunk, akkor kövess minket itt vagy iratkozz fel a hírlevelünkre, hogy mielőbb értesülj az új adásunkról.

  • Ebben a podcastban arról beszélgetünk, hogy mi az a három ok, ami miatt félünk provokálni és ezzel szemben mi az a Frank Farelly-féle provokáció, ami elősegiti a változást és nem félelmetes, hanem konstruktív és szeretetteljes.

    A három ok a következő:

    Attól félünk, hogy olyat teszünk, amit nem akarunk.Félünk, hogy a provokációval megbántjuk, és fájdalmat okozunk a másiknak.A provokációnk hatására vissza fognak minket bántani

    Ha szeretnél részt venni a provokatív kommunikációs stílus és coaching képzésen, akkor látogass el www.provokativcoaching.hu oldalunkra, ahol az aktuális képzési időpontot megtalálod. Iratkozz fel a hírlevelünkre és kövess minket a podcastünkön!

  • Manglende episoder?

    Klik her for at forny feed.

  • Edina arról beszélget Csordás Bálinttal, aki elvégezte nálunk a trénerképzést és coachképzést, valamint részt vett két csoportdinamikai tréningeken is, hogy miben változott mint férfi, férj és apa. Hogyan lett a jófiúból egy figyelmes, empatikus és bátor férfi.

    Néhány téma, amikről Bálint beszél az interjúban:

    jófiúság - “nehéz vagy negatív “ érzések felvállalása - fejezzük ki ezeket, hogy megkönnyebüljek Mire jó, ha ezeket az érzéseket kifejezem a csoportban, feleségemnek, családtagnak és mi változik általa?a nyíltságom segített másoknak hogy megnyíljanak - milyen hatással van másokra bátornak lenni?a szorongás kimondásával csökkent a szorongásom - a szorongás ellenszere, rendkívüli megtapasztalás.jófiuságból mások kegyeit kerestem, e helyett most meghúzom a határaimat - régebben mindig azt mutattam, hogy jól érzem magam, nincs rossz érzésem - most már kifejezem, ha valami zavar.jófiú koromban a békességet keresem folyamatosan - most már nem akarok minden áron békítő lenni - boldoggá tenni másokat.harmonizálás és béke helyett feszültségbe való beleállás, a konfliktusos helyzet felvállalása: feszültséget jobban megengedem magamnak, konfliktusokat nem akarom azonnal megoldani, hogy a békességet keressem.igényeimet és szükségleteimet jobban ki tudom fejezni, nem rendelődök alá a másiknak és az ő szükségleteinek, hanem arra törekszem, hogy tudjunk a szükségletekről beszélni. tilos vagy szabad? Hogyan dicsérj meg egy vonzó nőt, hogyan fejezd ki a tetszésed, és mit szól majd a feleséged? őszintébb lettem, ezért jobban bízik bennem a feleségemkorábban vezetőként nem vettem tudomást a konfliktusokról, vagy ha tudomásom volt a konfliktusról, akkor autoriter módon kezeltem, vagy elnyomtam a konfliktust, akár tabusítottam.munkahelyen nevezzük nevén a problémát, konfliktust, mert ez segít a teljesítménybena csapatépítő tréning nem segít abban, hogy a feszültségeket megoldják, kezeljék.az eredményesség növekszik attól, ha megoldjuk a konfliktusokathogyan bánjak jól a szorongásommal - megengedem, hogy lehessen a szorongásom és nem akarom elnyomni - szorongással is elég jó vagyok - ettől csökkent a szorongásom és spontánabb lettem.az teljesen normális, ha néha szorongok - ez egy érzés, ami elmúlik, érdemes ennek helyet adni, ettől még értékes és szerethető ember vagyok.

    Ha szeretnél többet megtudni a csoportdinamikai tréningekről, társas kompetenciákról vagy csoportdinamikáról, akkor nézd meg a www.wiesnersnir.hu honlapunkon az Érzelmi és társas intelligencia - csoportdinamikai tréningünket. Az aktuális képzéseken kívül a blog bejegyzésekben sok infót kapsz a fent említett témákról.

    Iratkozz fel a hírlevelünkre és kövess minket a podcastünkön!

  • Ebben a részletben Edina beszélget Csordás Bálinttal arról, hogy mi mindent tanult a csoportdinamikai tréningen, amitől Bálint egy kivételesen kedvelt tanárrá vált, aki nem csak az angolt tudást adja át a kamasz diákoknak, de nagy hatással is van a személyiségük fejlődésére is.

    Néhány téma, amikről Bálint beszél az interjúban:

    Félelmetes, ahogy egymás közt a gyerekek beszélnek és néha velem is - csoportdinamika a gyerekek közöttMegérteni, ami a gyerekek (kamaszok) között zajlikMit tehetek azért, hogy a diákok jelen legyenek és tanuljanak?Hogyan lehet jól kezelni azt, ha vonzóbb a telefon, vagy a mások piszkálása, mint a tananyag? Hogyna kezeljem az osztályban a konfliktusokat? Kimondani azt, ami zavarja az órát, a tanulástFegyelmezés helyet odafigyelés - kimondatni az érzéseket és szükségleteketAz érzések megfogalmazás felszabadít a tanulásraNevelés moralizálás helyett visszajelzésselHatalmi viszonyulás helyett azonos szemmagasság a diákokkalBullying, marginalizálódás kezeléseÖsszetartozás növeléseTöbbet adni, mint tananyagot a diákoknak

    Ha szeretnél többet megtudni a csoportdinamikai tréningekről, társas kompetenciákról vagy csoportdinamikáról, akkor nézd meg a www.wiesnersnir.hu honlapunkon az Érzelmi és társas intelligencia - csoportdinamikai tréningünket. Az aktuális képzéseken kívül a blog bejegyzésekben sok infót kapsz a fent említett témákról.

    Iratkozz fel a hírlevelünkre és kövess minket a podcastünkön!

  • A hatékony interperszonális kommunikációhoz négy alap készségre van szükségünk, hogy eredményesen tudjuk a mondanivalónkat közölni. Ezek az önmagunk és mások észlelése, megfelelő kifejező készség és spontaneitás (ide tartozik az önbizalom is), érzelmi stabilitás és terhelhetőség, valamint ide tartozik a konfliktus felvállaló készség is és az utolsó kompetencia a szereprugalmasság.

    Ebben a podcastban az önmagunk és mások észlelésének készségét járjuk körbe.

  • Ebben a részletben ízelítőt adunk a csoportdinamikai tréningről. A következő kérdésekre kapunk válaszokat a teljesség igénye nélkül:

    Miért fontos a társas kompetenciákat fejlszteni?Kinek érdemes résztvevvni csoportdinamikai tréningen 2:05Miről szól a csoportdinamikai tréning? 3.00Miért kell 5 nap a csoportdinamikai tréningre? 4:05Egy példa a komplex tásas kompetenciák fejlsztéséről 8:00

    Ha szeretnél többet megtudni a csoportdinamikai tréningekről, társas kompetenciákról vagy csoportdinamikáról, akkor nézd meg a www.csoportdinamika.hu honlapunkat, ahol az aktuális képzéseken kívül a blog bejegyzésekben sok inót kapsz a fent említett témákról.

    Iratkozz fel a hírlevelünkre és kövess minket a podcastunkon!

  • Ebben a részletben a Frank Farrelly-féle provokatív kommunikációs stílus és provokatív coaching három legalapvetőbb eszközét mutatjuk be, amelyek a következők:

    "Adj igazat és még több igazat" a másiknak - avagy húzd a szamarat a farkánál fogvaAz ördög ügyvédje, avagy érvek amellett, hogy miért nem érdemes változniA változás előnyeinek felsorakoztatása

    Konfliktuskezelésben az "adj igazat a másiknak", egy nagyon hatékony eszköz, mivel a konfliktusok természetüknél fogva azért keletkeznek, mert nem értünk egyet a másikkal. Ha egyetértünk a másikkal, és ezt túltoljuk, akkor a másik megértve fogja magát "érezni" és a túltolás által valószínűleg belátja, hogy lehet, a másiknak is igaza van.

    Ha szeretnél részt venni a provokatív kommunikációs stílus és coaching képzésen, akkor látogass el a www.provokativcoaching.hu oldalunkra, ahol megtalálod az aktuális képzési időpontot. Iratkozz fel a hírlevelünkre és kövess minket a podcastünkön!

  • Ebben a részletben a Frank Farrelly-féle provokatív kommunikációs stílus és provokatív coaching öt előnyéről beszélünk, amelyek ellentétesek azokkal, mint amit általában a hétköznapi és destruktív provokációban tapasztalunk.

    Ezek az előnyök a következők:

    KizökkentFelszíbadítHumorosFelgyorsítja a változástMélyreható

    Ha szeretnél részt venni a provokatív kommunikációs stílus és coaching képzésen, akkor látogass el www.provokativcoaching.hu oldalunkra, ahol az aktuális képzési időpontot megtalálod. Iratkozz fel a hírlevelünkre és kövess minket a podcastünkön!