Episoder
-
W ostatnim odcinku podcastu „Wino, kobieta i krem” badamy fenomen francuskiej apteki, zastanawiamy się czym jest słynne je ne se qua w kontekście urody i jak Francuzki podchodzą do kwestii pro-agingu. Razem z Agnieszką Bańką-Wroną, specjalistką dermatolożką i lekarką medycyny estetycznej, wyciskamy z winorośli to co dla urody najlepsze – od odmładzającego resweratrolu – najsilniejszego antyoksydantu stosowanego w kosmetykach po sok z winogron o właściwościach rozjaśniających. Na czynniki pierwsze rozkładamy ujędrniającą i przeciwstarzeniową linię od Caudalie, Resveratrol-Lift, sprawdzamy czym jest wegański kolagen i jak wspierać ten, który znajduje się w naszej skórze.
-
Mathilde Thomas, założycielka marki Caudalie w swojej bestellerowej książce „The French Beauty Solution” zebrała wszystkie zasady francuskiej urody, które nie ograniczają się tylko do codziennej pielęgnacji, ale zamykają się w szeroko pojętym wellbeingu. Jej „zasada przyjemności” to punkt wyjścia do rozmowy z Anną Czartoryską-Niemczycką, aktorką, piosenkarką, a prywatnie mamą. Gościni drugiego odcinka podcastu „Kobieta, wino i krem” zdradza, w jaki sposób odnajduje w życiu balans, dlaczego zwraca uwagę na otulające konsystencje kosmetyków, co oznacza jej życiowe motto „keep it simple” i jakich wyborów dokonuje by świadomie dbać o środowisko.
-
Manglende episoder?
-
Caudalie to francuskie słowo oznaczające jednostkę, którą mierzy się czas, przez jaki smak wina pozostaje w ustach po jego degustacji. Można uznać, że tak samo jest w przypadku kosmetyków, których wpływ na skórę jest widoczny dopiero po upływie pewnego czasu. W pierwszym odcinku podcastu „Wino, kobieta i krem” razem z sommelierem Bartłomiejem Machnikiem (@facet_z_winem), odbywamy podróż do źródeł – winnicy Chateau Smith Haut Lafitte położonej w regionie Graves, w której ponad trzy dekady temu zakochali się Daniel i Florence Cathiard, rodzice Mathilde Thomas, założycielki marki Caudalie. W jaki sposób winorośl oddała im swoją miłość, na czym polega biodynamiczna uprawa roślin i jak czerpać piękno z natury?