Episoder
-
Skończył się rok 2021. Nie zdziwicie się chyba, że usiedliśmy żeby podsumować w jakie ciekawe (i mniej interesujące) tytuły graliśmy w minionym roku. Ale to nie wszystko co się kończy. 20 odcinek to ostatni odcinek podcastu... przynajmniej na razie. Stwierdziliśmy, że nazwiemy to sezonem pierwszym. Czy będzie drugi? Zobaczymy.
-
Trzeba wrócić na swoje tory. W tym odcinku zdecydowanie słychać, że nie jesteśmy jeszcze w 100% formie. Co nie znaczy, że nie porozmawiamy o ciekawych grach. O Diunie Imperium i Uśpionych bogach od Lucky Duck Games, a także Glen More II od Rebela. Przy okazji omawiania gry na Arrakis, nie mogliśmy się oprzeć pokusie porozmawiania o samym filmie. Zapraszamy do 19 odcinka.
-
Manglende episoder?
-
Dzisiaj temat trochę przewrotny - które gry Agnieszka zabrałaby ze sobą gdybyśmy się... rozstali. Nie traktowaliśmy tego tematu poważnie, ale i tak czekałem z niecierpliwością do końca czy moja ukochana żona wybrałaby gry, z którymi ciężko by mi było się rozstać. Ciekawy eksperyment myślowy. A przy okazji rozmawiamy trochę o kosztach transportu planszówek oraz który z Hollywoodzkich aktorów wpadł nam ostatnio w oko.
-
Jak będziemy nagrywać krótsze odcinki to będą częściej prawda? Jak wyjdzie - zobaczymy. Witamy po przerwie. Moglibyśmy teraz długo opowiadać, co porabialiśmy, w co graliśmy. Zamiast tego będzie krótko i na temat: Red Rising i Cantaloop. O tej drugiej pewnie niewiele osób słyszało, a szkoda. U nas możecie to nadrobić.
-
Maj minął tak szybko, że nawet nie zorientowaliśmy się, że w nic nie graliśmy, nic nie czytaliśmy i nic nie oglądaliśmy... nic też więc w maju nie nagraliśmy. Teraz wracamy do żywych i nadrabiamy zaległości. A przede wszystkim rozmawiamy o dwóch grach przygodowych, które do opowiadania historii podchodzą bardzo różnie. Jedna (Tainted Grail) jest bogata w tekst, historię, a także różnorakie mechaniki. Druga (Destinies) upraszcza zarówno przygotowanie, samą grę i trochę też opowieść. Obie mają cechy, które się nam podobają i trochę wad, które nam przeszkadzają Jedną z nich sprzedamy, a do drugiej będziemy wracać.
-
Miało być o ulubionych książkach, ale tyle gier wylądowało na stole, że porozmawiamy o nich. Szczególnie o dwóch, które skłoniły nas do rozmowy o tym dlaczego czasami abstrakcyjne mechaniki w grach dla nas działają tematycznie, a czasami nie. Nie wiem czy do końca udało nam się dojść do jakiś wniosków. Może ktoś ze słuchaczy nam pomoże.
-
To będzie długi odcinek. Nie dlatego, że Agnieszka tak mnie wałkowała z tego na co planuję wydać nasze pieniądze, ale po prostu dobrze nam się rozmawiało. O serialach, filmach, nawet komiksy się załapały, ale przede wszystkim o grach planszowych. Trochę czasu poświęcamy zapowiedziom Lucky Duck Games, ja oczywiście dzielę się swoją listą zakupową. Znalazło się też miejsce na głębokie filozoficzne przemyślenia - w końcu chyba zrozumiałem dlaczego np. nie lubię Mancali. Mamy nadzieję, że Wam będzie się chociaż w połowie tak dobrze nas słuchało, jak nam się dobrze rozmawiało. Przekonajmy się.
-
Pandemic Legacy sezon 0 skończony. Ale nie bójcie się - o nim opowiemy dopiero pod koniec odcinka, bez spoilerów, a także ze spoilerami po napisach końcowych. Całe szczęście graliśmy też w inne tytuły. Ale zanim do nich dojdziemy dokończymy naszą alfabetyczną listę planszowych przebojów - litery od K do Z. (Ostrzegamy - od 1h 10min zaczynamy rozmowę z dużymi spoilerami do Pandemica)
-
Jesteśmy w połowie Pandemica Legacy sezon 0. Jak więc nietrudno się domyśleć podzielimy się z Wami naszymi wrażeniami z pierwszych miesięcy w grze. Jednak główny tematem odcinka będzie pomysł, który bezwstydnie ukradłem z innego podcastu – alfabetyczna lista planszowych przebojów. Dzisiaj część pierwsza od A do J.
-
I znowu wyszło nam dłużej niż planowaliśmy. Chyba następnym razem podzielimy podcast na dwie cześći ;) A na razie mamy dla Was 4 małe gry od Lucky Duck Games, "Daj namiar" od Rebela i trochę o marvelowej nowości WandaVision. A w drugiej części rozmawiamy o naszych ulubionych kanałach youtube'owych. Linki do nich (i do kilku bonusowych) znajdziecie w opisie filmu właśnie na YouTube.
-
Plan był ambitny i udało się go zrealizować!.. Ale tylko w połowie. Ale co poradzić skoro podczas przerwy świątecznej sporo… oglądaliśmy. Nie martwcie się – będzie też oczywiście o grach np. o Pax Pamir. Ale przede wszystkim o Gloomhaven. Po rozegraniu prawie całej kampanii, zabieramy się za recenzowanie tej dużej gry. Gra ma niemało wad, […]
-
U nas stabilnie. Pracujemy, czasem coś pogramy. Nawet w graniu jest stabilnie: Gloomhaven i Kroniki Zbrodni. Ale tym razem nowe Kroniki Zbrodni 1400 – czy są lepsze od Noir? Posłuchajcie. A w dzisiejszym odcinku poświęcimy trochę czasu na podsumowanie 2020 roku. Chyba nie trzeba nikomu mówić że był on ciężki i dziwny. Dlatego chcieliśmy poprzypominać sobie […]
-
Przeprowadzka i pandemia pozbawiły nas trochę możliwości grania w stałym gronie. Gramy więc w dwie osoby, a także z naszymi dziećmi. Ale nie we wszystko jeszcze możemy z nimi grać jak równy z równym. Jakie gry byśmy chcieli już wyłożyć na stół i z nimi zagrać? Na to pytanie odpowiemy w dzisiejszym odcinku. A z dwuosobowych partii opowiemy o naszych kolejnych zmaganiach z aferą Watergate oraz o naszym powrocie do Kronik Zbrodni. Krótko porozmawialiśmy też o planach growo-zakupowych i o tym co ostatnio oglądaliśmy. Czyli jak zwykle wszystkiego po trochu.
-
Jesteśmy już w nowym miejscu czas więc na 7 odcinek podcastu. To taka fajna liczba, że się trochę wokół niej pokręcimy. Opowiemy Wam o naszych 7 ulubionych rzeczach: filmie, serialowi, muzyce, jedzeniu, książce, miejscu i oczywiście grze. Chwilę poświęcimy Solar City i dlaczego nie warto grać w gry, w które nie bardzo chcemy grać. A […]
-
Ehh … i znowu mały poślizg. Naprawdę się staramy, ale niestety życie wkrada nam się w nasze hobby… ale nie raz tak bywało że to hobby wkradało nam się w pozostałe aspekty życia prywatnego i rodzinnego. Tak, tak - blogowanie i recenzowanie oprócz blasków ma też swoje cienie i właśnie o tym dzisiaj chcieliśmy Wam trochę opowiedzieć. Ale nie obyło się bez gier. Podzielimy się pierwszymi wrażeniami z ogrywania kilku nowości: Solar City, Watergate i Fort.
-
Dzisiaj będziemy Was przekonywać, że powinniście zapoznać się z cyklem książek Akta Dresdena. A potem z planszówką na ich podstawie. Serialu lepiej nie tykać. Nie zabraknie oczywiście planszówek. Finalizujemy nasze wrażenia po zagraniu w Pendulum, a po raz pierwszy na stół wpadło Small World of Warcraft. Jest też o likwidacji Regałów Marcińskich, To i szalonym pomyśle na jedzenie ostrych sosów. Tak w telegraficznym skrócie przedstawia się 5 odcinek naszego podcastu.
-
Temat w grach - dla nas jest ważne, żeby to co robimy w grze miało tematyczny sens, ale nie musi to od razu oznaczać tony tekstu, dodatkowych zasad i fabularnych wstawek. A zresztą - posłuchacie o tym w drugiej części podcastu. A w pierwszej - dzielimy się pierwszymi wrażeniami po zagraniu w Pendulum od Stonemaier Games. Rozmawiamy także o Lovecraft Country i komiksie Saga. Zapraszamy do słuchania.
-
Kolejny odcinek rozwieje nam bardzo dużo wątpliwości. W wielu rzeczach się zgadzamy i często nasze opinie co do gier (i nie tylko) są bardzo zbieżne. Jednak od czasu do czasu, coś nam różni. Czas dowiedzieć się "A w zasadzie to dlaczego nie lubisz…" ? Poza nie mogliśmy darować sobie możliwości porozmawiania jeszcze chwilę o Hamiltonie, które od ostatniego odcinka obejrzeliśmy i przesłuchaliśmy kilka razy. Z naszej listy wstydu możemy też skreślić najnowsze Gwiezdne Wojny. Jak nam się podobało? To usłyszycie już za chwilę.
-
Gry planszowe to nie jedyne nasze hobby czy zajęcie w domu. Ba - można nawet powiedzieć, że w czasie wolnym na planszówki poświęcamy najmniej czasu. Ostatnio zdecydowanie nasz czas zajmowały pewien musical i pewien serial. Serial pewnie was nie zdziwi, ale musical? Oj tak. Tym naszym dwóm obsesjom poświęcimy trochę czasu w najnowszym odcinku. Ale nie martwcie się - o grach również będzie. A dokładniej o tym, dlaczego w planszówkach... oszukujemy!! Ale nie oceniajcie nas dopóki nie posłuchacie naszych argumentów.
-
Na każdym spotkaniu musi być tak, że ktoś musi zacząć. No to zacznijmy. Agnieszka i Marcin - jesteśmy małżeństwem hohoho i jeszcze trochę (no dobra, może nie aż tak długo). W zasadzie od początku naszego wspólnego życia towarzyszą nam planszówki. Ba - gdyby nie ślub może byśmy nigdy nie zaczęli grać. Ale dzielimy nie tylko to jedno hobby. Mamy podobne zamiłowania muzyczne, czy filmowe. Pandemia i przymusowa izolacja spowodowały, że w naszych głowach zrodził się pomysł na wspólny podcast o grach i nie tylko (zresztą nie tylko my wpadliśmy na taki pomysł). Na początek posłuchajcie trochę o naszej wspólnej historii, jak to się wszystko zaczęło i co planszówki wniosły w nasze życie (np zamiłowanie do ... whisky!). Zapraszamy do słuchania.