Episodes
-
Говоримо про військову фотографію, фототехніку та особливості організації зйомки на фронті.
Підписуйтесь на сторінки Арсена в соціальних мережах:
https://www.instagram.com/arsenpetrovalex/
https://t.me/arsenpetrovalexx
-
Майбутнє психотерапії. Про війну теж згадали
-
Missing episodes?
-
"Ото з ким засосався з великих фондів, ото з тим в тебе буде любов" (с)
-
Вітаю, друзі!
Осьо новий епізод про ГУЛАГ з Олександрою Очман, в якому є проблеми зі звуком (фіксили як могли, вибачте).
Також Саша надає список літератури:
1. «Історія ГУЛАГу», Енн Епплбаум - для тих хто хоче системно поглянути на це явище і дізнатися основні особливості. Книга історична, але не занудна. Для тих, хто хоче знати погляд найкращої історикині ГУЛАГу на сьогодення – у неї класний твіттер, і у Тімоті Снайдера.
2. «Крутой маршрут», Євгенія Гінзбург – велика книга, але це найкращі табірні мемуари. Це майстерно, детально, атмосферно і життєствердно, як не дивно.
3. «Мои показания», Анатолій Марченко – про табори у 60-ті. Анатолій - не інтелігент, він випадково потрапив за ґрати за політичним звинуваченням, але вже там в ув'язнені став справжнім дисидентом. Книга написана дуже легко, мова проста, читається швидко, приколів багато.
4. «Колымские рассказы», Варлам Шаламов – це дуже сумне і чесне читання про табори, позиція Шаламова – ув’язнення збурює у людині найгірше, і саме про це він і пише.
5. «Зона», Сергій Довлатов – про зону з іншого боку, з боку наглядача, вєртухая. Це дуже смішна абсурдна книга, талановито написана, і корисна для розуміння «загадочной руской души».
6. «Над пропастью во лжи», Валерия Новодворская – трохи про каральну психіатрію в пізньому совку і шлях однієї з останніх «хороших руських» політикинь.
7. «Розстрільний календар», Олена Герасимюк – це напевно складно читати як книгу, але можна читати як календар. На кожну дату року там є страчений українець, або загальна подія, що стосується репресій проти українців.
8. «Сказать жизни «да»! Психолог в концлагере» Віктор Франкл – можна почитати й «Людина в пошуках сенсу», але легше прочитати цю чи просто спогади Франкла. Це про життя, яке продовжується після пекла, хороше наповнене життя.
Насправді цікавої табірної літератури дуже багато. Але тут те основне, про що ми говорили, що точно може принести певне задоволення від читання і дати хороше загальне розуміння.
-
Іноді щось іде по плану Б. Цей епізод не виключення. Ми зібрались поговорити про контузію, її лікування, про післявоєнне суспільство... Але вийшло як вийшло. В будь-якому проєкті бувають вдалі моменти, бувають невдалі, а бувають просто посередні... І в цьому теж є життя
-
Саша Очман розповідає що таке русня історично, культорно і взагалі.
Також цей випуск містить охуітєльну історію 🔥
-
Сьогодні річниця Чорнобильскої катастрофи, день пам'яті. Цей день не тільки день пам'яті жертв чорнобильскої катастрофи, не тільки день вшанування подвигу ліквідаторів, а ще день пам'яті недолугості і байдужого ставлення до своїх громадян сраного совка, що став праобразом сучасної росії.
Випуск не присвячений цій трагедії, просто хочу розповісти історію як були звільнені з полону на АЕС мої друзі.
Приємного прослуховування
-
Четверо сталкерів перебували у ЧЗВ 24 лютого, були ув'язнені на ЧАЕС, вибралися, вижили і розповідають свою історію. У другій частині говоримо про перебування на ЧАЕС з 24 лютого по 20 березня і евакуацію.
-
Говоримо з Дмитром Ассоновим про кваліфіковану психологічну допомогу ветеранам, ПТСР, систему освіту психологів/лікарів-психологів і ще зробити щоб її покращити
-
Перша серія з трьох про сталкерів з Дніпра, що знаходились у Чорнобильський зоні відчудження на момент початку війни. Як хлопці там опинились, як попали в полон до русні, як потім вибирались. Про те як це все відбувалось і будуть наступні епізоди. Запасайтесь попкорном ;)
-
Ася займається системним волонтерством з моменту початку війни з росією, тобто з 2014 року. Говоримо про принципи системного волонтерства, пріорітети, українську мову, психолінгвістику і ПТСР
-
Очман про Німеччину, Угорщину і кому втащить після війни