Episodes
-
O hudobnom manažmente, čo to vlastne znamená robiť na slovensku nezvyčajné párty a hudobný obsah. A tiež aj o tom, ako kríza poznačila tento priemysel.
-
V novej epizóde podcastu Americana sa Hugo bavil s Palom Hrevušom o prvých počítačoch, internetovej kultúre, digitalizácii hudby, darkwebe a komunikácii pomocou technológií naprieč 90s až do dnes.
-
Missing episodes?
-
Štvrtý diel podcastu Americana trošku pritvrdil. Na mikrofón si Hugo Hypetrain pozval asi najúspešnejšieho slovenského hudobníka pôsobiaceho v takzvanej "core" scéne, grafického dizajnéra a milovníka sýtených sladkých nápojov Alana Grnju a.k.a HatoriHanza. V rozhovore vám priblížia aké všetky core žánre existujú, odkiaľ prišli a kam smerujú.
-
Od hudby sa v treťom diely podcastu Americana presúvame opäť k unikátnemu vizuálnemu umeniu priamo z ulíc New Yorku konca 70tych rokov s tým najpovolanejším. S akademickým maliarom Filipom Sabolom, v ružinovských uliciach tiež známym ako Fajlom, sa Hugo Hypetrain rozprával o tom, ako sa vybláznená typografia zo stien ulíc dostala na steny galérií, čo má spoločné s pop-artom a kam smeruje tento fenomén z pohľadu legislatívy.
-
V druhom dieli sa budeme venovať americkému originálnemu hudobnému zvuku prelomu milénia - Nu Metalu. S hosťom Martinom Izsom a.k.a Ízim sa Hugo Hypetrain rozprával o histórí tohto žánru a o jeho vplyvovh na dnešný hudobný landscape. Prierez "hudbou našej mladosti" doplní aj niekoľko zábavných príhod spojených s dospievaním na Nu Metale a celkový rozbor tohto fenoménu, ktorý sa stal hlasom tinedžerskej úzkosti po celom svete.
-
V prvom dieli sa budeme venovať originálnej americkej forme umenia - komixu. S hosťom Peťom Bajnokom sme sa rozprávali o našich obľúbených sériách, o ich filmových adaptáciách a o klasikách, ktoré si určite treba prečítať.