Episodes
-
Pokračujeme děním ve společnosti OpenAI a hlavně o tom, jak se rizika umělé inteligence přelévají do politiky a společnosti.
-
Missing episodes?
-
Letošní cenu za ekonomii udělovanou na paměť Alfréda Nobela dostala Claudia Goldinová, americká historička ekonomie vyučující na Harvardu. Dostala ji za “pokrok v chápání výsledků žen na trhu práce”, jak zní stručné zdůvodnění na webu švédské akademie udělující Nobelovu cenu. České sociální sítě se okamžitě rozbouřily hodnocením “pošahaná feministka, která vyzkoumala, co je evidentní” a akademie podlehla woke názoru, že cenu musí dostat ženská.
-
Dnes dostanete zase informačně naloženo. Novinky u Apple, OpenAI, Samungu a Google, největší částí je ale povídání o tom, co jsou a jak fungují kvantové počítače.
-
Pojďme se podívat na důležitá jména v oblasti vývoje umělé inteligence. Kdo je kdo? Koho si máte pamatovat?
-
Dnes bude řeč hlavně o umělé inteligence a to poněkud teoreticky. Nakolik je reálné, aby způsobila průlomové změny ve společnosti a masivní transformaci ekonomiky? Jaké jsou problémy a nástrahy? A pro jistotu jsem tento podcast namluvil zase já, aby mi náhodou umělá inteligence nepozměnila jeho vyznění ... :)
-
Dnešní novinky jsou především ze světa umělé inteligence. Snaží se každý, Google, Musk, dokonce i já - třeba tím, že podcast načítám pomocí AI.
-
Co nového v Muskově Twitteru a co způsobilo poslední rozruch? A jaké jsou poslední novinky v AI, kdy nebudou právníci mít na chleba a jaké nové AI služby musíte vyzkoušet?
-
Jsem znovu zvolen zastupitelem v Brandýse-Boleslavi. A konečně jeden článek ke kryptoměnám. Dva původem rusové udělali letos pro energetickou nezávislost světa více, než kdokoliv jiný. Tím prvním je Vladimír Putin, který ponoukl velkou část demokratického světa k usilovnému hledání alternativ. Tím druhým je Vitalik Buterin, jeden ze zakladatelů kryptoměny Ethereum, který právě změnou zdrojového kódu zkusil ušetřit dvojnásobek roční spotřeby elektřiny Česka. Podaří se mu to?
-
vítejte u dalšího Patrickova newsletteru. O čem bude dneska řeč?
Apple představil novinky: iPhone 14, Watch 8 a nové Airpods Pro Umělointeligenční chudoba a veřejná infrastrukturaApple představil 7. září novinky: nové iPhony 14, nové Watch osmé generace, nové Airpods Pro. Není to revoluce, je to příjemná evoluce, o které stojí za to si říct pár slov.
-
Ano, jsem hříšník a budu se vymlouvat, že jsem neměl čas. Konečně je tu další díl Patrickova podcastu věnovaný údajnému dostatku čipů a mému prázdninovému pochodování po Stezce Českem. Příjemný poslech!
-
Pro Německou jsou současné změny největší vnitro i vně-politickou změnou posledních sedmdesáti let. Proč se Německo chová tak, jak se chová, kde je v tom rácio a politická realita? Pojďme se spolu ve dvaceti minutách podívat na německou poválečnou historii.
-
Proč si chce Elon Musk koupit Twitter za 43 miliardy dolarů? Nebo proč minimálně chce, aby to tak vypadalo? Především o tom je další díl Patrickova podcastu. Kromě toho se spolu ještě podíváme na umělointeligenční framework Dall-E, jehož druhá verze umí podle textového zadání vygenerovat fotorealistický obraz.
-
Dvě velká témata: eurounijní Zákon o digitálních trzích nařizuje mimo jiné propojení mezi instant messagingovými službami. A vybírám zásadní body ze článku FAZ Proč je německý exportní model ohrožen.
-
Co nového ve světě technologií?
Krátce se zastavíme u výsledků mého lednového mobilního digitálního detoxu. Bidenův exekutivní příkaz o kryptoměnách jak se používají drony ve válce na Ukrajině, zejména ty civilní drony - a jak snadno můžete dostat zásah odvetnou palbou? Evropská komise zveřejnila návrh nové strategie pro energetickou nezávislost nazvanou RePowerEU - to je důležité a i když to zní nudně, tak je to vlastně zajímavé. Bude nám příští zimu zima? A pár jednohubek, například Kryptoměna Facebooku Libra / Diem - proč umřela? -
Další díl patrickova podcastu se věnuje dopadu sankcí v hi-tech elektronice na Rusko a pak dopadu ruské armádní korupce na válku v Ukrajině. Zvláště příznivcům energetiky se bude líbit část Svoboda má svou cenu: plynem jsme tuto zimu topili naposledy. A nakonec se zamyslíme nad tím, zda Tesla má blokovat automobily prodané v Rusku. Jaká je hranice zapojení firem do sankcí vůči Rusku?
-
Dnes se nebudeme dívat ani tolik na aktuální události, jako do křišťálové koule a do budoucnosti internetu jako takového. Řeč bude o blockchainových techonologiích, které jsou základem kryptoměn a světa kryptotechnologií souhrně dnes nazývaných Web3. Jakou má budoucnost a nakolik změní internet pro příštích dvacet let?
-
Jaké trendy nás v roce 2022 čekají? A proč klesá (nejenom moje) důvěra v mainstreamová média?
-
Vítejte u čtyřicátého dílu Patrickova podcastu. A o čem že bude dnes řeč?
Rok s newsletterem i podcastem: email je znovu v módě - to je moje roční zhodnocení zkušeností s tímto newsletterem. Příběh benzínu, freonů a pana Midgleyho mladšího vztažený k dnešní umělé inteligenci Prusa Research chce koupit Novou Palmovku a vytvořit zde Prusa Campus Apple umožňuje šmírovat šmírovače Elon Musk dostává nakládačku za samořiditelné Tesly Nobelista Kahneman vysvětluje, proč umělá inteligence předstihne tu lidskou A jednohubkové odkazy na závěr - Show more