Episodes

  • Edukatorka Nina Baranowska, twórczyni internetowa i podcasterka, opowiada o tym, czym jest sexting i jak może wpłynąć na nasze relacje. Mówi o jego blaskach i cieniach oraz wyjaśnia, jak flirtować w sieci przyjemnie i bezpiecznie.

    W ostatnim odcinku pierwszego sezonu podcastu „Czułe miejsca” przyglądamy się wraz z Niną Baranowską sextingowi. Popularna dziś wirtualna praktyka, która swoje korzenie czerpie z textingu, ma różne oblicza. Wiąże się bez wątpienia ze wzrostem popularności aplikacji randkowych i randkowania online. Czy jest to jednak bezpieczna metoda flirtowania, wymiany erotycznych treści? Jak uprawiać sexting z poszanowaniem własnych i cudzych granic? Czy sexting można przenieść do analogowej rzeczywistości? Posłuchajcie!

  • Marta Niedźwiecka, psycholożka i sex coach, autorka podcastu „O zmierzchu” opowiada o tym, które miejsca na mapie ciała warto eksplorować i jak odkrywać, jak schodzić z utartych erotycznych ścieżek, by uwrażliwić swoje zmysły.

    W tym odcinku podcastu „Czułe miejsca” wraz z Martą Niedźwiecką zapraszamy w fascynującą podróż po swoim ciele i ciałach osób, z którymi utrzymujemy seksualne stosunki. Rozmawiamy o tym, dlaczego warto uważnie szukać czułych miejsc na mapie ciała, podpowiadamy, jak to robić i jakie niespodzianki się tam kryją. Mówimy o tym, jak ważne jest to, gdzie dotykamy, ale też jak i kiedy. Wyjaśniamy również, dlaczego przy kreśleniu nowej erotycznej mapy ciała, ważne jest, by popracować nad tym, jak myślimy o seksie, w jakie schematy wpadamy, jakie stereotypy nas ograniczają.

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Wraz z Małgorzatą Iwanek, psychoterapeutką i seksuolożką, która prowadzi na Instagramie kanał @kulturaseksualna, zanurzamy się w niesamowitym świecie fantazji seksualnych i zastanawiamy, jakie korzyści płyną z rozwijania erotycznej wyobraźni. Czy wszyscy fantazjujemy? Czy są fantazje erotyczne, których należy się obawiać? Co nasze erotyczne marzenia mogą oznaczać? Jak je wykorzystać do podkręcenia życia seksualnego? Czy je zdradzać? Czy je realizować? Czym karmić wyobraźnię i ją rozwijać, by czerpać jak najwięcej przyjemności?

  • Kamil Błoch, współzałożyciel grupy performatywnej Chłopaki, aktor i reżyser, opowiada o tym, czym jest czuła męskość i jakie stereotypy dotyczą męskości. Co dziś znaczy być mężczyzną? Czy męskość jest jedna, czy jest ich wiele? Jak budować czułe relacje z innymi osobami i mówić o swoich potrzebach?

    Grupa performatywna Chłopaki jest dość wyjątkowa. Jest jedną z niewielu instytucji poświęconych męskości w świecie wielu dziewczyńskich i kobiecych inicjatyw. Jej współzałożyciel Kamil Błoch opowiada o tym, jak bycie w bezpiecznej, męskiej organizacji uświadamia, jak wspaniale mężczyźni potrafią się wspierać, jak pięknie mogą budować relacje intymne oraz, że są w stanie zaprosić inne osoby do swoich wewnętrznych światów, w których dzielą się swoimi trudami, bólami i wstydami. – Bell Hooks napisała kiedyś, że męskość to taki status, który ciągle trzeba udowadniać. No i tak jak patrzymy sobie na to, jak musimy funkcjonować jako mężczyźni, no to tak jest, bo tą męskość musimy udowadniać, czy to powstrzymywaniem naszych emocji, czy osiągnięciami zawodowymi, romantycznymi albo seksualnymi – mówi Kamil i wraz z innymi mężczyznami działa, by to zmienić. Jednym ze sposobów jest dla niego propagowanie męskości, która mówi o czuciu. – O czuciu siebie, swoich emocji, ale też o byciu czułym dla siebie i czułym dla innych osób. Czułym na świat. Na to, że w tym świecie jest dużo nierówności, przemocy.

  • Czym jest uważność? Jakie ma znaczenie w naszym codziennym życiu i dlaczego jest istotna w seksie? Iza Jąderek, psychoterapeutka i nauczycielka uważności, tłumaczy, co dokładnie kryje się za zyskującym na popularności hasłem mindfulness.

    Dlaczego multitasking nie działa? Jak zalani bodźcami odbieramy przyjemność? Jak się odbodźcować, by zacząć czerpać więcej rozkoszy, i to nie tylko z seksu. Według Izy Jąderek, jest ona na wyciągnięcie ręki – trzeba jednak sobie na nią pozwolić, zadbać o nią. W rozmowie ekspertka zdradza sposoby na to, jak odzyskać spokój, który przynosi wiele korzyści na co dzień.

  • Dirty talk. Erotyczne rozmowy. Świntuszenie. Jak nasz język i odpowiednio dobrane słowa mogą pomóc podkręcić temperaturę w sypialni? Jak uprawiać dirty talk, by czerpać więcej przyjemności ze swojego życia seksualnego i jej urozmaicić? O tym wszystkim rozmawiamy w podcaście „Czułe miejsca” z Asią Lewicką – edukatorką seksualną, psycholożką, twórczynią edukacyjnego profilu @przyjemniej na Instagramie.

    Dirty talk można wykorzystać, by wywołać podniecenie. Odpowiednie słowa, wypowiadane szeptem, czy w zmysłowy sposób, działają na zmysł słuchu, pobudzają mózg, który jest potężną strefą erogenną, aktywują podwzgórze i ciało migdałowate. Dirty talk może być zatem elementem gry wstępnej. Erotyczne rozmowy, świntuszenie, „brudne gadanie” może jednak być czymś, co nie przechodzi przez gardło lub czego nie chcemy słyszeć. Jak uniknąć śmieszności, stosując sprośny język? Dlaczego warto spróbować? Jak zacząć uprawiać dirty talk? Jak wypracować własny erotyczny język, który wzmocni intymność i wzbogaci komunikację w sypialni? Wraz z Asią Lewicką poruszamy także rolę śmiechu w seksie. Rozmawiamy o tym, w jakich sytuacjach się przydaje i dlaczego nie warto się go obawiać.

  • Czym praktyki BDSM różnią się od seksu waniliowego? Jak rozpoznać swoje kinki i komunikować te potrzeby w relacji? Na jakich zasadach opierają się praktyki BDSM? Jakie są zalety wprowadzenia elementów kinku do swojego życia seksualnego? Co wspólnego ma kink z rzucaniem palenia? Seksedukatorka Maja Metera (@askbirdsandbees_), która w swojej pracy skupia się na praktykach BDSM, tłumaczy, czym jest kink i jak wprowadzać go do swojego życia seksualnego.

    Kink rozpala wyobraźnię, ale może też budzić obawy, bywa powodem do wstydu, zwłaszcza tego głęboko zinternalizowanego. Tłumaczymy, czym w zasadzie jest, obalając mity i burząc narosłe wokół niego stereotypy. Ekspertka wyjaśnia, jakie są rodzaje kinków, jak rozpoznać, które nam odpowiadają, i jak je eksplorować, zachowując zasady ostrożności i wprowadzając nową odmianę przyjemności.

  • W odcinku specjalnym „Czułych miejsc” przyglądamy się dobrym wibracjom płynącym z wprowadzenia do swojego życia gadżetów erotycznych, a okazją do tego jest pojawienie się na rynku 6 nowych produktów Durex Play w tej kategorii. Seksuolożka Agata Stola opowiada o benefitach z korzystania z gadżetów erotycznych i tym, jaką rolę odgrywają w kontekście seksplorowania swojego ciała i dbania o siebie.

    Seksualny wellbeing to hasło zyskujące dziś popularność. Agata Stola tłumaczy, jak dbanie o zdrowie seksualne wpisuje się w holistyczne podejście do swojego dobrostanu i co wspólnego ma z tym seksplorowanie swojego ciała za pomocą gadżetów erotycznych. Od momentu pandemii rośnie sprzedaż tych produktów, ale czy jesteśmy z nimi dostatecznie oswojeni? Czy sięgamy po nie z łatwością? Jakie rozwiązania są pomocne w tym, abyśmy chętniej wprowadzali gadżety do swojego życia seksualnego – do seksu solo i partnerskiego? Jak może nam w tym pomóc Seksplorownik, czyli narzędzie audio będące połączeniem stymulującej muzyki i medytacji, od Durex Play, przy opracowaniu którego współpracowała Agata Stola? I w końcu – o czym należy pamiętać, korzystając z gadżetów erotycznych, by mieć z tego jak najwięcej przyjemności? 

    „Poczuj dobre wibracje”, odkrywając swoje seksualne potrzeby z nowymi gadżetami Durex Play i Seksplorownikiem

    Bez wątpienia sięgnięciu po gadżety erotyczne sprzyja to, że są one łatwo dostępne. Przy okazji zakupów w drogerii możemy zaopatrzyć się w jeden z 6 nowych produktów Durex Play, które zostały stworzone z myślą o tym, by trafić w jak najszersze preferencje seksualne i dostarczyć wyjątkowych doznań. Słuchając Seksplorownika na Spotify, przy pobudzających dźwiękach i precyzyjnie dobranych słowach, możemy odkrywać nowe miejsca na erotycznej mapie ciała, sprawdzać, co sprawia nam rozkosz i w pełni ją przeżywać.

    Seksplorację można zacząć od przygody z wibratorem 2 w 1 Vibe & Tease z 7 trybami wibracji przeznaczonym do stymulacji waginalnej (w tym strefy G), który ma również końcówkę w kształcie uszu króliczka i sprawdzi się na przykład do pieszczenia łechtaczki czy sutków. Dla osób pragnących odkrywać nowe seksualne lądy powstał wibrujący multistymulator stref erogennych Durex Ride & Tease. Z myślą o stymulacji penisa pojawiły się elastyczny masturbator Ride & Vibe o prążkowanej teksturze oraz wibrujący i sensoryczny rękaw do masturbacji Durex Slide &Ride. Do stymulacji analnej możemy z kolei wykorzystać zarówno wibrującą zatyczkę analną Durex Pop & Buzz, jak i zestaw dwóch korków analnych Durex Deep & Deeper. 

    Nowości Durex Play działają wspaniale na wszystkie zmysły – zaczynając od nowoczesnego minimalistycznego designu, przez zachwycające kolory po jedwabiste, niezwykle przyjemne w dotyku materiały, z których je wykonano – by zapewnić maksimum przyjemności, lepiej poznać swoje ciało i cieszyć dobrym samopoczuciem.

  • Komunikacja to klucz do udanej relacji i satysfakcjonującego życia seksualnego. Jak jednak rozpoznać swoje pragnienia i komunikować się z osobami partnerskimi w praktyce? Seksuolożka Agata Stola tłumaczy rolę komunikacji i podpowiada, jak rozmawiać, by się dogadać, nie ranić, nie przekraczać swoich granic, wypracować własny miłosny język i się doceniać. Przypomina też, że pytanie o zgodę w stałych związkach wciąż obowiązuje i nie zabija pożądania, wręcz przeciwnie – może być świetnym wstępem do podniecającej erotycznej gry czy elementem dirty talk.