Episodes

  • у цьому короткому епізоді говорю про те, що у кожного з нас є свобода обирати свою реакцію, свої дії і цей вибір несе за собою неперервну відповідальність за наше життя. уникати проблем і неприємних подій /ситуацій /станів - це не вихід, бо це також рішення. що б ви не обрали - навіть якщо це уникнення - це все ще вибір у рамках життя, яке створюєте ви самі. так чому б не почати обирати життя, яке вам подобається хоча б трохи більше?

    💌 мій інстаграм: ⁠⁠⁠⁠@asonnette⁠⁠⁠⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠трохи [легше]⁠⁠⁠

  • це випуск про те, як ми споживаємо, аналізуємо і трактуємо інформацію, як часто віримо в хибні висновки і допомагаємо розповсюджувати їх на широкий загал.

    розібратися у цій темі мені допомогла Ірина Корженкова - аналітикиня Центру спільних дій.

    це громадська організація, яка працює в інтересах громадян України, аналізує рішення влади, а також допомагає різним органам влади розробляти якісніші політики.

    як раз на прикладі кейсів, з якими Ірина стикалась нещодавно ми розібрали як працює швидке мислення, упередження і які малі кроки ми можемо зробити вже сьогодні, щоб зменшити їхній вплив на наше життя.

    💌 мій інстаграм: ⁠⁠⁠@asonnette⁠⁠⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠⁠⁠⁠⁠трохи [легше]⁠⁠⁠

    💬 інстаграм Ірини: @k_irina_

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • самооцінка – тема, на яку завжди є запит, бо вона зачіпає дуже інтимну річ – наше щире ставлення до себе. його можна маскувати, не визнавати навіть наодинці з собою, та справжні думки дадуть про себе знати в неприємній формі, коли ми будемо дійсно вразливими.

    думаю, що в глибині душі кожен прагне мати нормальну самооцінку. питання, в чому полягає ця нормальність? чи вона існує? як її описати?

    cьогодні розповім:

    яка існує самооцінка - теоретичні засади і сучасні дослідження. як можна змінити (або зміцнити) самооцінку? тут наведу конкретні кроки та вправи, що допоможуть укріпити позитивне ставлення до себе і загалом покращать якість життя.

    📚 корисні посилання:

    тест на визначення самооцінки вправа на визначення власних "треба" вправа на те, щоб зловити внутрішнього критика журнал самооцінки створити власні афірмації підбірка книг на зміцнення самооцінки

    💌 мій інстаграм: ⁠⁠@asonnette⁠⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠⁠⁠⁠трохи [легше]⁠⁠⁠

  • це епізод про непростий досвід переходу на українську, поради з власного досвіду, а також про історичні та культурні особливості нашої мови і зміну світосприйняття.

    мова - це один зі способів висловлення внутрішнього світу і мене захоплює, що існує стільки різних мов. стільки різних поглядів на життя. через цікаві відмінності, які формують наше мислення і через те, що досі величезна кількість українців у процесі переходу на українську в побутовому спілкуванні - я і вирішила записати цей подкаст.

    гостею випуску є Анастасія Бречко, засновниця мовної школи "невгаМОВНО", яка навчає не тільки українців, а й іноземців.

    💌 мій інстаграм: ⁠⁠⁠@asonnette⁠⁠

    💌 інстаграм Насті: @brechaaaaa

    💡 школа “невгаМОВНО”

    📚 дорослий читклуб невгаМОВНО

    🎧 безплатний курс “Мовити.Мотиви” - онлайн-курс про те, як стати носієм української мови

    🔗 інстаграм-проєкт про мову: movyty_ua

  • у випуску ми дивимось на питання набору і зниження ваги через призму здорового глузду, малих кроків і наукового підходу.

    🌿 ви почуєте по 3 помилки у наборі і зниженні ваги, а також по 3 малі кроки, які ви можете почати робити вже сьогодні у напрямку бажаної версії себе.

    🌿 спільна програма [харчові звички] стартує вже 16/09 | ⁠деталі⁠

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠⁠⁠трохи [легше]⁠⁠⁠

    💌 інстаграм Юлії: ⁠@mrs.julia.tron

  • у цьому випуску ми з вами дослідимо тему, про яку треба говорити більше – сприйняття дітей з інвалідністю в українському суспільстві.

    розплющити очі на питання мені допомогла Дар’я Герасимчук - Радниця - уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації. 18 червня спільно з ЮНІСЕФ Дар'я запустила соціальну кампанію "Діти як діти", що покликана подолати стигму і стереотипи про дітей з інвалідністю.

    у випуску ми обговорили:

    - звідки беруться стереотипи і упередження?

    - які популярні переконання про дітей з інвалідністю є хибні і потребують змін?

    - яких умов потребують діти з інвалідністю і як кожен з нас може повпливати на їхнє створення?

    📚 додаткові матеріали до теми випуску:

    - як взаємодіяти без упереджень та стереотипів

    - перше національне соціологічне дослідження про сприйняття людей з інвалідністю в Україні

    - книга Мислення швидке й повільне від психолога Деніела Канемана

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]⁠

  • що таке здорові стосунки з собою і з іншими?

    перша відповідь, що спадає на думку - вони існують десь у паралельному всесвіті, а не у моєму житті. але це не так. психологи визначають, що ми здатні впливати на рівень тривожності, який викликають у нас стосунки, тому я і вирішила записати цей випуск. у цьому епізоді я розберу, що таке безпечний, тривожний і уникаючий типи прив’язаності, як вони формуються і проявляються у дорослому житті. а також наведу декілька стратегій, що допоможуть посилити безпечний тип прив’язаності і почуватися однаково добре як наодинці, так і з іншими людьми 🤍

    🔗 більше корисних матеріалів по темі епізоду - за посиланням

    🔗 додаток для відстеження емоцій

    🔗 ⁠⁠реєстрація на групову коучингову програму⁠⁠

    💌 мій інстаграм: @asonnette

    💌 мій телеграм канал: трохи [легше]

  • далеко не кожна людина може дати визначення слову духовність. тому у цьому епізоді я вирішила розібратись, що ж духовність означає, де її шукати і як розвивати. допоможе мені розібратись у темі Кейт Колісніченко - стилістка, блогерка моя подруга і дівчина, яка ще 5 років тому була членкинею релігійної організації під назвою “церква іісуса христа святих останніх днів”. разом з нею ми побачимо зсередини - як працюють релігійні об’єднання людей? що мотивує дорослих вступати до певної церкви чи полишати її? чим відрізняється духовність у церкві і поза її межами? чому духовність і релігія так тісно сплетені і як це - розділити їх одна від одної?

    посилання на додаткові матеріали

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]⁠

  • таке ніби знайоме з дитинства і все ж таки часто незрозуміле слово - друг. хтось називає друзями усіх, кого знає. хтось неймовірно прискіпливо ставиться до цього титулу і наділяє ним обраних.

    дружні стосунки зазнають жахливої кризи останні роки. ми все менше бачимось вживу, ми втратили багато важливих зв'язків не збудували нові.

    у цьому епізоді хочу розібратися, що таке дружба, навіщо вона потрібна і скільки друзів має бути? також поділюсь власним досвідом - що робити, коли нікого не можу назвати другом?

    🔗 додаткові матеріали

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]⁠

    🔗 ⁠реєстрація на групову коучингову програму⁠

  • у цьому випуску я вирішила поставити непросте питання: ми керуємо емоціями чи вони керують нами? воно нагальне, бо навколо емоцій існує велика кількість міфів. наприклад, що емоції суто автоматичні і ми не можемо їх обирати, що ми приречені на несвідомі реакції і маємо завжди розгрібати їхні наслідки. або протилежний погляд - що ми можемо обирати свій стан і що саморегуляція можлива.

    щоб розібратись, де правда і що за звір ці емоції я запросила Наталію Кучеренко - психологиню, яка працює за найбільш доказовими методами і протоколами, зокрема популяризує серед українців терапію прийняття і відповідальності (Acceptance and commitment therapy). слухайте і діліться подкастом з близькими - це дійсно має знати кожен.

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]

    💌 інстаграм Наталії: @nataliia_psy

    🗞 посилання на розсилку

  • чи думали ви про те, як харчування впливає на задоволення життям? а на реалізацію наших цілей?

    така проста дія - їсти - яку ми робимо щодня. чи може бути, що вона допомагає або заважає нам робити заплановане?

    ще й як може! у цьому епізоді обговорила з сертифікованою нутріціологинею - Юлією Тронь - неочевидні зв’язки між нашим самопочуттям і якістю харчування.

    як їжа впливає на нейронні зв’язки? і що в нашому контролі? слухайте і діліться подкастом з близькими - це дійсно має знати кожен.

    спільна програма [харчові звички] стартує вже 16/09 | деталі

    💌 мій інстаграм: @asonnette

    💌 мій телеграм канал: ⁠⁠трохи [легше]⁠⁠

    💌 інстаграм Юлії: @mrs.julia.tron

    🔗 додаткові матеріали

  • як ми потрапляємо в пастку сталого мислення?

    чому так вперто віримо в обмеження, які нав’язані ззовні?

    у цьому випуску розповім: яке існує мислення і чому ця тема важлива; життєві приклади обох типів мислення; підходи, як змінювати обмежуючі мисленеві шаблони на ті, що просувають.

    🔗 ⁠⁠⁠реєстрація на групову коучингову програму⁠⁠⁠

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]

  • у цьому епізоді відповідаю на питання:

    чому так складно визначити критерії і вимірювані цілі? чому ми постійно чуємо, що цілі мають бути конкретними, чіткими, по смарту, але все одно не можемо їх поставити? як спростити роботу з цілями?

    неконкретна мета негативно впливає на самооцінку людини, бо найчастіше її не досягають. складно зробити те, що неможливо виміряти. тому якщо чіткість вам дається складно, то вмикайте епізод і додавайте трохи [конкретики] у життя.

    🔗 ⁠⁠⁠реєстрація на групову коучингову програму⁠⁠⁠

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]

  • чому стратегія у бізнесі і житті важлива, які є популярні помилки і як не повторювати їх по декілька разів? розкрила цю тему разом зі співзасновницями theus media: бренд-стратегинею Дашею Мусаєвою і артдиректоркою Настею Волковою.

    хочете дізнатись, що стоїть за словом стратегія на практиці? вмикайте епізод 🙌🏻

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]

    💌 Даша: @dariamusayeva

    💌 Настя: @nst_volkova

  • у цьому епізоді говоримо про відкритість до світу: коли цікавість сильніша за страх 🧐

    ми часто відмовляємося від можливостей, бо вмикаються внутрішні захисти:

    а що якщо? а може не треба? ну там точно виникнуть проблеми, навіть не буду починати.

    цей внутрішній діалог змушує нас закритись від нового досвіду і змін. і це сумно, бо раптом ми кажемо “ні” чомусь дуже важливому?

    розкрити тему мені допоможе Юліана - сексолог, спікер і організатор івентів, які дозволяють краще зрозуміти себе. іти у страх Юліана вміє і ділиться унікальним досвідом з вами 🙌🏻

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]

    💌 інстаграм Юліани: @yulianna.niki

  • як співчувати собі і виділяти час на турботу про себе, коли ти гіпердосягатор?

    ніби усі знають і чули, що треба до себе ставитися ніжно і з любов’ю, бо хто стане тобі кращім другом, ніж ти сам?

    тим не менш, це неймовірно складно і ми часто боремося з нав'язливими думками внутрішнього критика.

    цей епізод для всіх гіпердосягаторів, які хочуть поводитися з собою більш лагідно ☺️

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

    💌 мій телеграм канал: ⁠трохи [легше]

  • що таке [здоровий] егоїзм? де межа між любов'ю до себе і самозакоханністю? і як цю любов правильно проявляти?

    розкрити ці теми мені допомогла Наталія Гузій - персональна тренерка з 10-річним досвідом, якій я довіряю своє тіло уже як рік, поки живу у Варшаві.

    окрім тренувань нас об’єднує постійна жага до знань і розвитку, бажання глибше пізнати свою професію і давати більш комплексний результат клієнтам.

    перед початком нашої розмови я пропоную пройти тест на визначення того, наскільки ви проявляєте саме здоровий егоїзм. в його основі - наукова робота, яка доступна за посиланням.

    також цей тест є українською в дописі у моєму тг каналі трохи [легше]⁠⁠⁠

    💌 мій інстаграм: ⁠@asonnette⁠

  • У цьому випуску ми поговорили з Олею про зміни в кар’єрі, яких в її житті було достатньо.

    Чому важливо бути відкритими до нового досвіду: що допомагає прожити цей досвід, не опустити руки, якщо стає складно.

    Що заважає почати, зробити перший крок і яке значення в житті Олі наразі відіграє думка інших.

    Оля Шкіль - персональна стилістка, коректора The Village і Wonderzine Україна.

    Веде блог в інстаграм, в якому успішно поєднує небанальні образи і інструкцію до них: @shkiiil

    мій інстаграм: @asonnette

  • сьогодні поговоримо про сенс життя - питання, яке неймовірно цікавило мене в дитинстві. у чому відмінність сенсу від цілі? що передує чому? як їх знайти чи сформувати?

    також поринемо у тему цілепокладання: чому з ним так складно розібратися? і навіть коли ціль є, як подружитися з нею, а не стати заручником?

    важливі посилання:

    визначити цінності визначити сильні сторони

    💌 мій інстаграм: ⁠⁠@asonnette⁠⁠

    🔗 мій телеграм канал: ⁠⁠⁠⁠⁠трохи [легше]⁠⁠⁠⁠⁠

  • для мене реалізація – це регулярне використання своїх сильних сторін і талантів. наявність сенсу – коли відчуваєте, що ваше існування і дії мають вплив, важливі і цінні.

    це не означає, що вам має подобатись абсолютно все, що ви робите, чи що усмішка не має сходити з вашого обличчя. ви переживатимете труднощі і виклики, та в них теж бачитимете сенс і розумітимете – це частина шляху, ваш досвід.

    зараз я почала нащупувати, що таке реалізація для мене, і захотіла поспілкуватись з людиною, яка вже прожила цей досвід і має чим поділитися. тому сьогодні розібратися у темі мені допоможе жінка, яка розповідає цілу історію в одному моменті - фотографка і авторка моїх весільних фото Катя Замлєла.

    💌 мій інстаграм: ⁠⁠@asonnette⁠⁠

    🔗 мій телеграм канал: ⁠⁠⁠⁠⁠трохи [легше]⁠⁠⁠⁠⁠