Episodes
-
Sugrįžtame apžvelgti progresyvaus roko muzikos plokšteles, išleistas prieš penkiasdešimt metų ir tapusias žanro klasika, tai britų grupės „King Crimson“, „Renaissance“ ir „Gentle Giant“ taip grojaraštyje netipiškai –amerikiečių duetas „Daryl Hall and John Oates“ bei studijos vunderkindas Todd’as Rundgrenas.
Ved. Lukas Devita -
Kuomet Jungtinės Valstijos išlieka pasaulio dėmesyje, prisiminsime visad įtakingą ir ypač margą, įvairialypę amerikiečių roko muziką, nuo ankstyvų dešimtmečių iki naujosios bangos, tuo pačiu, dažnu atveju tai bus ir dainos, tiesiogiai skirtos šaliai ar kontinentui.
Ved. Lukas Devita -
Missing episodes?
-
Prisiminsime šiemet iškeliavusius anapilin pasaulinio ir Lietuvos roko, folko bei holistinės muzikos atstovus, dainų autorius atlikėjus ir kai kuomet tiesiog dangišką jų muziką.
Ved. Lukas Devita -
Priminsime George'o Orwello romano „1984“ atgarsius ir tiesiogines interpretacijas roko muzikos plokštelėse nuo pat 1970 metų – tai amerikiečių grupė „Spirit“, David’as Bowie’is, taip pat grojaraštyje muzikantai, kompozitoriai Anthony’is Phillips’as, Rick’as Wakeman’as, Hugh’as Hopper’is, o ir duetas „Eurythmics“, sukūręs garso takelį meniniam filmui „1984“.
Ved. Lukas Devita -
Tęsime apžvalgą ir klausysimės įvairių dešimtmečių roko, naujosios bangos, popmuzikos dainų, kurios išgelbėjo dainininką, grupę, atlikėją ar autorių nuo užmaršties, apdovanodamos titulu „vieno hito stebuklas“ (one hit wonder). Tačiau tai ne mažiau talentingi muzikantai, dažnu atveju, kaip ir įsimintini jų kūriniai, novatoriški ar įtakingi.
Ved. Lukas Devita -
Jau tradiciškai priminsime populiariausias dainas Europoje bei Jungtinėje Karalystėje, skambėjusias rudenį prieš keturiasdešimt metų ir atrinktas ne pagal muzikos kritikų ar didžėjų įvertinimus, bet remiantis singlų bei albumų sklaidos duomenimis, ar kaip tuomet Rytų Europos šalyse, bent jau Lenkijoje – radijo klausytojų balsavimais.
Ved. Lukas Devita -
Laidoje prisiminsime ir išgirsime kaip Britanijos progresyvaus roko atstovai, dainų autoriai, vokalistai, Rupert Hine, gitaristas Steve Hillage ir bosininkas Trevor Horn drąsiai, išradingai pasitiko 9-to dešimtmečio naujosios bangos „elektronines permainas“ savo kūryboje ir tapo sėkmingiausių New Wave grupių prodiuseriais.
Ved. Lukas Devita -
Laidoje britų, amerikiečių taip pat Lietuvos, Australijos, bei Prancūzijos 7-8 dešimtmečių psichedelinio roko dainos idealistiškos, pacifistinės ar išradingo skambesio tiek ankstyvoji elektronika, tiek popmuzika – šiame tūkstantmetyje atnaujinti, o ir tik dabar atrasti, įvertinti garso įrašai, kokie įkvėpė visas roko kartas ir šiuolaikines, kaip dueto „The Amorphous Androgynous“ kūrybą, jų tiriamasis darbas, archyvinių bei naujų įrašų rinkiniai bus grojaraščio nuorodomis ir inspiracija.
Ved. Lukas Devita -
Laidoje praeito amžiaus 8 dešimtmečio anglų, amerikiečių roko ir popmuzikos dainų autoriai, grupės, pasižymėję kokia tik viena ypač skambia daina, kurios sėkmės, kartais pasaulinio masto populiarumo kūrėjai, atlikėjai tiesiog negalėjo pakartoti – kas tapo apibūdinama „one hit wonder“ (vieno hito stebuklas). Toks didžiulis vienos dainos žinomumas neretai užgožė visus kitus tiek pat įdomius dainininko įrašus.
Ved. Lukas Devita -
Istoriniais pastebėjimais ir naujosios bangos muzikos grojaraščiu vėl prisiminsime radijo stotį „Radio Luxembourg“, praeito amžiaus 9 dešimtmetyje gal plačiau klausytą Europoje nei Jungtinėje Karalystėje, tiek pat uoliai „gaudytą“ ir Lietuvoje.
Ved. Lukas Devita -
Laidoje skamba šiame tūkstantmetyje rekonstruoti, kruopščiai atnaujinti 7-8 dešimtmečių įrašai: psichodelinio roko dainos, senoji elektronika ar net estrada iš gausios kolekcijos, kokią sukaupė britų duetas, pasivadinęs „The Amorphous Androgynous“ (elektroninės muzikos gerbėjams iki tol žinomas vardu „The Future Sound of London“), sudaręs ir išleidęs visą archyvinių leidinių ciklą, idant kūriniai įgautų antrą kvėpavimą.
Ved. Lukas Devita -
Link sezono pabaigos (pagal kalendorių) – saulėtos dienos tęsiasi su muzika, kuri neleis gėlių vaikų, taikos ir meilės vasarai pradingti – 7-8 dešimtmečių psichodelinis rokas, folkas ir kiek džiazroko, ne tik britų, taip pat amerikiečių, Vokietijos, Lietuvos ir Azijos šalių ansambliai bei dainų autoriai-atlikėjai užpildys grojaraštį.
Ved. Lukas Devita -
Prisiminsime nemažai dokumentuotą savu laiku įvykį: 1974 metų rugpjūčio 23 d., penktadienį, John’as Lennon’as ir jo draugė May Pang išvydo Niujorko danguje ir kurį laiką stebėjo NSO, ganėtinai iš arti. Tuo pačiu apžvelgsime daugiau kaip metus trukusio vadinamo „prarastojo savaitgalio“ muzikos įrašus.
Ved. Lukas Devita -
Prisiminsime grupes bei dainininkus, kurie buvo kviesti, kai kurie netgi paskelbti, bet dėl vienų ar kitų priežasčių nedalyvavo Vudstoko festivalyje (Woodstock, Niujorko valst.),vykusiame rugpjūčio 15-18 dienomis, 1969 m., tapusiame bene reikšmingiausiu ne tik roko muzikos, bet visos epochos kultūros istorijoje. Tokių, ir savo ruožtu tikrai žymių muzikantų, buvo nemažai. Tad galime sudaryti įsivaizduojamą festivalio „papildymą“.
Ved. Lukas Devita -
Tęsime apžvalgą plokštelių, kurios išlieka siejamos su drąsiais ieškojimais, stilių samplaika, poetika, garso eksperimentais, bet ir meistriškumu, o nemaža dalis prog rock (arba art rock) žanro klasika tapusių albumų buvo išleista kaip tik 1974 metais, tad grojaraštyje grupės „King Crimson“, „Premiata Forneria Marconi“, „Triumvirat“, „Baker Gurvitz Army“, „Kansas“ ir kt.
Ved. Lukas Devita -
Apžvelgsime praeito amžiaus 7-8 deš. Japonijos, Korėjos ir Turkijos byto, roko pradininkus bei sėkmingiausias grupes, dainų autorius, kurie sugebėjo tiek adaptuoti vakarietišką skambesį, tiek sėmėsi iš nacionalinės muzikos paveldo, savo kūryba jį praturtindami.
Grojaraštyje: „The Mops“, „Masahiko Sato & Sound Breakers“, „Yuya Uchida and The Flowers“ (Japonija), Erkin Koray, „Hardal“ (Turkija), „San Ul Lim“, „Shin Joong Hyun & The Men“ (Pietų Korėja) ir kt.
Ved. Lukas Devita -
Toliau kaupsime 1984 m. geriausių naujosios bangos dainų grojaraštį, o drauge pagerbsime visame 9 dešimtmetyje bene plačiausiai klausytą Europoje ir Jungtinėje Karalystėje muzikinę radijo stotį „Radio Luxembourg“, tapusią tiek pat kultine ir įtakinga Lietuvoje.
Ved. Lukas Devita -
Kelios plokštelės, išleistos 1974 metais, kurias sieja ne tik laikmetis, bet ir didingi užmojai, kompozitorių atsidavimas, o ir kaip kūriniai išplėtojo, praturtino žanrą, įtvirtintą trumpiniu prog rock.
Klausysimės Mike’o Oldfield’o ir grupių „Camel “, „Gryphon “, „Kayak“ bei „Genesis“.
Ved. Lukas Devita -
Tęsiame žymiausių naujosios bangos dainų apžvalgą. Kas skambėjo 1984 metų vasarą Vakarų Europos šalių radijo eteryje? Kokios sėkmingiausios sezono plokštelės? Nors tuo metu pasauliniuose top dešimtukuose dominavo britų ir amerikiečių popmuzikos, roko žvaigždės, laidoje prisiminsime ir kelias labai pamėgtas Vokietijos, Olandijos bei Australijos grupes.
Ved. Lukas Devita -
Išgirsime praeito amžiaus 7-8 d. Meksikos, Brazilijos, Peru, Argentinos ir Čilės psychedelinio roko grupes, dainų autorius – jaunosios kartos muzikantus, kurie buvo paveikti to laikmečio popkultūros, hipizmo idėjų bei estetikos, bet taip pat pratęsė, kūrybingai išplėtojo ir savo nacionalinės muzikos tradicijas.
Ved. Lukas Devita - Show more