Episodes
-
Eelmisest nädalast tuttav Martin Suga on stuudios ka sellel nädalal ja me räägime talvisest matkamisest. Mida selga panna? Kuidas öösel külm ei hakka? Kuidas talvel saapaid ja riideid kuivatada? Mida teha üksinda telkimisplatsil, kui päike loojub juba peale lõunat ning on tohutult palju aega iseendaga? Mida võib leida talvel tema seljakotist?"Jäljed gloobusel" 128. saade. Martin Sugaga talvisest matkamisest. 19. detsembril kell 11 Kukus.
-
Karule ja Väintsile tuleb külla mees, kelle jaoks koondamisteade oli õnnistus ja lubas tal pühenduda sellele, mis talle päriselt korda läheb - jalgsimatkamisele. 2023. aastal käis ta näiteks nelja kuuga otsast lõpuni läbi kõik neli RMK pikka matkateed kogupikkusega üle 2000 kilomeetri. Ja sõbrad teavad juba ammu, et kui temaga kohtuda tahad, siis tuleb metsa minna. Nii aastavahetusel kui jaanipäeval."Jäljed gloobusel" 127. saade. Martin Suga. 12. detsembril 2024 kell 11 Kukus.
-
Missing episodes?
-
Karu ja Väints jagavad ka sellel nädalal stuudiot Fred Viiduliga, et rääkida Socotra saarest, mis kuulub Jeemenile, kuid on lähemal Somaaliale ning on erinevalt emamaast loodusgeograafiliselt hoopis Aafrikas. Seda saart on võrreldud Galapagosega, sest ka siin on kolmandik taimedest endeemsed ning Socotrasse reisides peab arvestama, et pärast seda suhtub USA sinusse tähelepanelikult ja ESTA asemel tuleb taotleda viisat. Kodusõjast räsitud Jeemen ikkagi. "Jäljed gloobusel" 126. saade. Fred Viiduliga Socotra saarest Jeemenis. 5. detsembril kell 11 Kukus.
-
Eelmisel nädalavahetusel toimus Pärnumaal Jõulumäel järjekordne "Matkajate kokkutulek", mille käigus räägiti möödunud aasta põnevamatest seiklustest ning valiti ka 2024 aasta parimaid. Tiitli "Parim mägironija 2024" pälvis Fred Viidul, kes sai hakkama korraliku "kaheraudsega" ehk tõusis ühe matka käigus kahe 7000+ meetrise mäe otsa. Fred meil külas ongi."Jäljed gloobusel" 126. saade. Fred Viidul - 2024 aasta parim mägironija. 28. novembril kell 11 Kukus.
-
Väints ja Karu jõudsid eelmisel nädalal oma juttudega Jamaicale kohale, kuid ei jõudnud rääkida juulis möllanud orkaanist, krokodillidest, salajastest randadest, rohelisest kullast, riigi kõrgeimast mäest, mille nõlvadel kasvab kuulus Blue Mountain kohv, James Bondist ega sõbralikest rastadest. Seekord jõuavad."Jäljed gloobusel" 124. saade. Jamaica *vol.* II. 21. novembril kell 11 Kukus.
-
Karu tuli neli päeva tagasi Kariibi meres asuvast Jamaica kuningriigist ja see on täiesti piisav muljete settimise aeg. Nüüd võib juba rääkida mõnusast kulgemisest, soojast mereveest, logistilistest väljakutsetest ja veidratest riiki sisenemise tingimustest. Väints küsib ja täiendab entsüklopeediliste teadmistega. Nagu ikka."Jäljed gloobusel" 123. saade. Jamaica. 14. novembril kell 11 Kukus.
-
Paar saadet tagasi oli Väintsil ja Karul külas Admiral Bellingshauseni pootsman. Seekord kutsusime sama aluse koka. Arktilistes vetes pidas seda ametit laulja Kaisa Ling, kes räägib talle omase sisemise põlemisega elust laeva pardal ja laulmisest kambüüsis ja tekil."Jäljed gloobusel" 122. saade. Kaisa Ling, laulev laevakokk. 7. novembril kell 11 Kukus.
-
Kui Väints augusti lõpus ja septembri alguses Islandil ringi kolistas, siis avastas ta enda jaoks täiesti uue äpi – NaviCup. Pidi igati äge leiutis olema. Karu hakkas asja uurima ja selgus, et äpi autor elab Eestis ja on rahvuselt saarlane. Kutsusime ta endale mere ja Muhu tagant külla."Jäljed gloobusel" 121. saade. Asko Berensiga NaviCupist ja teistest navigeerimisäppidest. 31. oktoobril kell 11 Kukus.
-
Eelmise nädala saatest jäi Väintsile ja Karule kõrvu helisema naer. Õnneks on neil vabad käed, et keda nad endale seltsi kutsuvad ning seetõttu saab Maris Pruuli naeru ja lugusid kuulata ka sellel nädalal. Koos võetakse stuudiost lahkumata ette reis läbi Loodeväila, Marise kolmas polaarekspeditsioon Admiral Bellingshauseni pootsmanina."Jäljed gloobusel" 120. saade. Maris Pruuliga läbi Loodeväila. 24. oktoobril kell 11 Kukus.
-
Sellel korral on Väintsi ja Karuga stuudios maailmarändur, reisikirjanik ja piiritu unistaja Maris Pruuli. Kuidas saab inglise filoloogist mootorpurjelaeva pootsman? Kuidas polaaraladel kaheteistkümnekesi väikesel alusel ellu ja sõpradeks jääda? Või sõpradeks saada?"Jäljed gloobusel" 119. saade. Maris Pruuli. 17. oktoobril kell 11 Kukus.
-
Nii mõnusat monarhiat, kui Taanis, pole vist kusagil mujal. Eestlastele meeldib kindlasti ka see, et taanlaste kõrgeim tipp on madalam mitte ainult Suurest-, vaid ka Väiksest Munamäest. Aga otsimist on palju, sest riigi kõrgeima ja näiteks kolmandaks kõrge erinevus on vaid 51 sentimeetrit ning lisaks tekitavad segadust tippudes olevad viikingite võimsad hauakääpad."Jäljed gloobusel" 118. saade. Taani.
-
Kolmandas Islandi saates jõuab Karu lõpuks ka saareriigi kõrgeimasse tippu, näol veider naeratus, sest enda arvates sai temast sellel hetkel esimene eestlane, kes tõusnud kõikide Euroopa riikide kõrgeimatesse tippudesse. Saame ka teada, kuidas käituvad islandlased tuhapilve all ja sees. Ning kuidas käituvad tuhavihmas eestlased, kellel ei olnud plaaniski tuhavihma sisse sattuda. Väints aga räägib lunnidest nii, et kaassaatejuht on põrandal pikali, pisarad silmis. Selline see Väints on."Jäljed gloobusel" 117. saade. Island vol III.
-
Teise Islandist rääkiva saate alustuseks jõuab Väints lõpuks läbi Fääri saarte praamiga ka päriselt saareriiki kohale ja saab koos kaaslastega teada, et kuhu ja kuidas sõita tohib. Uued kohad aitab leida Väintsi uus sõber – äpp nimega NAVICUP. Karu kiidab Islandi loogilisust, laste riietumisstiili ja kõike muud sellel imelisel saarel, kus kõike on justkui nagu vähe, kuid see on uskumatult ilus."Jäljed gloobusel" 116. saade. Island *vol.* II. 26. septembril kell 11 Kukus.
-
Tuli pikalt oodata, et Väints käiks ära ühes Karu lemmikriigis Islandil. Ja nüüd ta käiski. Loomulikult pole nüüd enam midagi oodata ja tuleb kõrvutada Väintsi värsked elamused Karu lugudega aastatest 2009, 2010 ja 2018.Esimesse Islandi saatesse mahtus kõige rohkem tuult. Sest kui Islandil puhub, siis kivid lendavad ja linnud lähevad jala koju."Jäljed gloobusel" 115. saade. Island. 19. septembril kell 11 Kukus.
-
Peale pikka sissejuhatust jõudsid Väints ja Karu koos oma saatekülalise Mart Reimann`iga ka lõpuks Kanada piirialadel Yukoni jõel toimuvate maratonideni, kus Mardil on olnud au tõusta poodiumile nii kaheste- kui ka üheste süstade klassis. Kui erinev on see võistlus kodumaisest Võhandu maratonist? Ja kas tasub supermarketist paati või süsta osta?
-
Väints ja Karu kutsusid külla loodusturismi ettevõtja ja kirgliku vee peal matkaja Mart Reimann`i, et rääkida temaga Kanada ja Alaska piirialadel toimuvast Yukoni jõe maratonist. Aga nagu ikka, läks jutt mujale. Rääkisime hoopis peamiselt lastega matkamisest.
-
Väints, Karu ja Annika Metsla jätkavad sealt, kus eelmisel nädalal pooleli jäi. Kas telefoniga on okei pildistada? Kuidas leida pildistamiseks suurepäraseid kohti, kus ei oleks juba 246 harrastusfotograafi ja juutuuberit ees? Kuidas saada inimesele lähedale ka siis, kui sul on kaamera käes? Kes seab piirid, et mida võib pildistada ja mida mitte?
-
Väints ja Karu on selles suhtes erinevad, et esimene vaatab tihti riike läbi kolmanda - ehk kaamerasilma, kuid teine unustab sageli pildistamise ja filmimise sootuks. Kuidas ja kui tihti aga peaks üldse reisidel kaamera järgi haarama? Kutsusime ülekuulamisele fotograaf Annika Metsla, kes on viinud fotosõpradest eestimaalasi nii Balile, Marokosse kui ka Kuuba saarele.
-
2024 aasta aprillis sõitis Karu koos kaaslastega ühel hetkel Namiibiast Botswanasse. Kuigi 70% sellest riigist on kõrb, leiab sealt tohutult loomi, linde, roomajaid, reptiile ja putukaid.
Ja kui asud põhjas Kasane linnas, siis võid suvalisel päeval korraks üle piiri naaberriiki Zimbabwesse hüpata ja külastada ühte maailma võimsamat juga. Seda Victoria-nimelist.
- Show more