Episodes

  • Neumann János a magyar Einstein. Egyben hívja fel a figyelmet a magyar elitképzés sikereire és a magyar tömegképzés kudarcaira. Olyan sok tudományos területen alkotott nagyot, hogy azt befogadni is nehéz. Közben pedig megmaradt normális, sőt, vonzó személyiségnek, cáfolva azt az elterjedt tézist, hogy a zseniknek el kell fogadjuk, hogy az érzelmi intelligenciájuk alacsony.
    Ajánlott életrajzok:

    Ananyo Battacharya Neumann János - az ember a jövőből (Open Books, 2023)

    Wisinger István Egy elme az örökkévalóságnak (Atheneum Kiadó, 2018)

    Norman Macrae John Von Neumann: The Scientific Genius Who Pioneered the Modern Computer, Game Theory, Nuclear Deterrence, and Much More (American Mathematical Society, 1999)


    A műsor kibeszélő, beszélgető oldalát itt találod!
    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram 

  • Lukács Noémi biológus, akinek nevét a koronavírus-járvány idején ismerte meg a világ. Bár azt kevesen értik, pontosan mik is az antitestek, azt mindenki tudja, hogy ő állítja elő azokat – és az is, hogy többek között ezért nem kell már karanténban élnünk.  A nógrádi kis faluban, Szirákon, a nagyszülei egykori portáján – a kerti melléképületben a laborjában kutat olyan dolgokat, amiktől a világunk jobb lehet.
    "Arra törekszünk, hogy az igazat megismerjük."

    Az epizód munkatársai:
    Orsós Lajos, showrunner
    Szűts Dániel, hangutómunka
    Román Balázs, kreatív producer
    Hampuk Richárd, producer

    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Ady Endre: A tűz csiholója

    Csak akkor születtek nagy dolgok,
    Ha bátrak voltak, akik mertek
    S ha százszor tudtak bátrak lenni,
    Százszor bátrak és viharvertek.

    Az első emberi bátorság
    Áldassék: a Tűz csiholója,
    Aki az ismeretlen lángra
    Úgy nézett, mint jogos adóra.

    Mint egy Isten, hóban vacogva
    Fogadta szent munkája bérét:
    Még ma is minden bátor ember
    Csörgedezteti az ő vérét.

    Ez a világ nem testálódott
    Tegnaphoz húzó, rongy pulyáknak:
    Legkülömb ember, aki bátor
    S csak egy külömb van, aki: bátrabb.

    S aki mást akar, mint mi most van,
    Kényes bőrét gyáván nem óvja:
    Mint ős-ősére ütött Isten:
    A fölséges Tűz csiholója.


    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram

  • A Felforgatók első évadában tíz magyar történetét mutattuk be, akik mertek szembemenni az árral. A második évad 2020 tavaszán érkezik, addig az első tíz történet kimaradt részeiből idézünk. 
    Az egyik legismertebb és legmerészebb riporter, Szilágyi János egy fontos etikai dilemmáról, Kende-Hofherr Krisztina tanácsadó a sztárcsinálásról és a kritikákról, Böszörményi-Nagy Gergely, a Brain Bar alapítója az iskolák szerepéről, Galambos Márton, a Forbes főszerkesztője pedig a vezetői szigorról mesélnek.

  • Brad Pitt példájából kiindulva beszélgetünk arról, hogy mikor jön el a karrierváltás ideje. Mindenkinek eljön az életében, amikor felhagy az addigi munkájával, és vált?

  • Oravecz Lizanka 32 éves koráig nem tudta, hogy mi a probléma vele. Többféle pszichiátriai betegséget is diagnosztizáltak nála, mire egy véletlennek köszönhetően találkozott egy autizmussal foglalkozó kutatóval, aki megállapította mi a furcsaságok oka. Azóta küldetésének érzi, hogy minél több emberrel megértesse, mit jelent az autizmus, hogyan élnek azok, akik így születtek. Youtube-csatornát indított, illetve Orosz Ildikó újságíró könyvet írt az életéről.

  • Tilla: A legnagyobb változás az én életemben is ebben a nyolc évben, hogy nem iszom. Az az, hogy teljesen más minőséget jelentek a családomnak és a körülöttem levő embereknek.
    Hogyan jut el valaki arra a pontra, hogy gyakorlatilag kívülről látva saját magát, végül megundorodjon önmagától és egy harminc éven át tartó életstílust fel tudjon rúgni? Milyen erő kell ahhoz, hogy szembenézzünk magunkkal és ki merjük mondani: függő vagyok, segítségre van szükségem?! Erről mesél Till Attila, aki a saját élményeit is beleszőtte az És mi van Tomival című legújabb filmjébe, amelyet nem csak azoknak készített, akik a leszokással küzdenek, hanem azoknak a családtagoknak is, akik éppen megélik valaki mellett ezt a végtelenül megterhelő élethelyzetet. 

    Segítségre van szükséged? Látogass el a betone.hu/segitseg oldalra.

    Az epizód alkotói:
    Műsorvezető: Réti Barnabás
    Szerkesztő, szövegíró: Gerencsér Anna
    Hangmérnök: Kozma Ádám
    Zenei- és utómunka szerkesztő: Szűts Dániel
    Showrunner: Orsós Lajos
    Kreatív producer: Román Balázs
    Producer: Hampuch Richárd

    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram

  • Mindössze 25 éves volt, amikor otthagyta a Wall Street világát, és Ruandában alapított mikro pénzügyi vállalatot Jacqueline Novogratz, akit manapság már az egyik legbefolyásosabb társadalmi hasznosságú befektetési gurunak tartanak a világban. A társadalmi hatású befektetés lényege az, hogy a befektetési célpontok nemcsak a várható megtérülés, hanem a társadalmi hasznosságuk alapján kerülnek kiválasztásra.  
    Novogratznak egyetlen cél lebeg a szeme előtt, amikor a befektetéseiről dönt: hogy csökkentse a mélyszegénységet, és hozzá segítse a rászorulókat, hogy oktatásban és egészségügyi ellátásban részesüljenek, vagy hogy legalább elérhető legyen számukra a tiszta ivóvíz. 
    Az anekdota szerint Jacqueline gyerekkorában kapott egy kék pulóvert, amit később az üdvhadseregnek ajándékozott. Amikor sok évvel később először ellátogatott Afrikába, az egyik gyereken viszontlátta az elnyűtt kék szvettert, aminek címkéjén még mindig látható volt a neve. Ez az élmény döbbentette rá, mennyire össze vannak kötve a világ különböző részei, és hogy egyetlen apró tettnek milyen messzire nyúló hatása lehet.
    2001-ben alapította meg nonprofit kockázati tőkealapját, amelynek jelenleg is a vezérigazgatója. A cég szlogenje is sokatmondó: „önmagában sem a befektetés, sem a segélyek nem oldják meg a szegénység problémáját”.  Szerinte adakozás helyett olyan vállalatokba érdemes fektetni, amelyek képesek változást elérni.
    Az Acumen cége azóta több mint 130 millió dollárt fektetett szociális fókuszú vállalkozásokba szerte a világon. Ezek a cégek több mint 60 ezer munkahelyet hoztak létre, és további félmilliárd  tőkét vonzottak magukhoz – ezzel pedig több mint 200 millió szegénységben élő ember helyzetén tudtak könnyíteni. Érdemes forgatni Manifesto for a Moral Revolution, vagyis Egy morális forradalom manifesztója című könyvét, amiben elmondja a saját üzleti tapasztalatait, és azt, milyen üzleti környezet tehetne sokat a világ jobbátételéért.

    https://en.wikipedia.org/wiki/Jacqueline_Novogratz
    https://acumen.org/jacqueline-novogratz/ 
    https://www.youtube.com/watch?v=kRfYoOmyuhk 
    https://www.instagram.com/jnovogratz/?hl=hu
    https://www.linkedin.com/in/jacqueline-novogratz/ 
    https://acumen.org/
    https://acumen.org/manifesto-for-a-moral-revolution/ 
    Re-Business  

    A műsorvezetője Pistyur Veronika.
    A showrunner Orsós Lajos.
    A zenei- és utómunka szerkesztő Kozma Ádám.
    A kreatív producer Román Balázs, a producer pedig Hampuch Richárd.
    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram

  • Ebben a részben Zsomborral és Krisztiánnal ismerkedhetünk meg, akik bár még kapcsolatuk elején járnak, a rózsaszín köd mögött látják már a vészjósló jeleket. 
    Zsombor influencer. Életét a nyilvánosság előtt éli, amibe szeretné párját is bevonni, Krisztián viszont meg akarja óvni ettől magukat. 
    Szöges ellentétei egymásnak, és a legegyszerűbb helyzetekben is képesek félreérteni a másikat. Az első konzultációnk során kiderül, hogy miért félnek kommunikálni egymás felé a nehéz érzéseiket, hogy milyen hatással van kettejük dinamikájára az édesapjukkal való rendezetlen, rossz viszonyuk. És, hogy valóban minden szép, minden jó, mindennel meg vannak-e elégedve? Ahogy azt mutatni próbálják. 
    Fontos még megjegyezni, hogy bár Krisztián kérésére álnéven szerepel, hangja és kettejük története is minden szempontból valóságos. 

    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram 

  • Tizennégy méteres aranyborítású szobor a nemzetvezetőről, ami huszonnégy óra alatt körbeforog egy hetven méteres torony tetején. Róla és családtagjairól újraelnevezett hónapok. Ez Szaparmurat Atajevics Nijazov, minden türkmének atyja, azaz a Türkménbasi, aki lepipálja Kim Dzsong Unt is, és aki miatt Sasha Baron Cohen Borat-ját átrakod a vígjáték kategóriából a valóságshowba. Hatalmas arca ott van minden falon, minden kereszteződésben.

    A műsor kibeszélő, beszélgető oldalát itt találod!
    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram 

  • Richter Gedeon kiemelkedő egyéniségével, életével és munkásságával, és nem utolsó sorban emberiességével olyan hírnévre tett szert, amely csak keveseknek adatik meg. Különös életútjában megtaláljuk a legnagyobb magasságot ugyanúgy, mint a mélységet, a tragédiát is. Ő a Kalmopyrin és a Hyperol feltalálója, sőt a kor egyik legnagyobb jótevője. Hitte, hogy nem eshet bántódása a II. világháború alatt, mert egész életében a közösséget szolgálta. Az emberi gonoszság viszont rácáfolt jóhiszeműségére, és 1944 decemberében nyilasok oltották ki életét. Arról, hogy milyen ember volt és milyen gondolatisággal bírt, Berényí Anna író mesél, aki regényes életrajzban örökítette meg történetét. 

    A dolgozóit jobban megfizette mint a környékbeli gyárakban. Az embereit a végsőkig óvta, védte, szerette.

    Az epizód munkatársai:
    Orsós Lajos, showrunner
    Szűts Dániel, hangutómunka
    Román Balázs, kreatív producer
    Hampuk Richárd, producer

    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram

  • Még Dániában is rendkívülinek számít a Velux, többek között tetőablakok gyártására szakosodott cégcsoport karitatív tevékenysége, hiszen ma már profitjuk kilencven százalékát jótékony célokra fordítják.
    A céget a II. világháború idején 1941-ben alapította Villum Kann Rasmussen, akinek egy évvel később sikerült is szabadalmaztatnia első tetőablakát. Már akkor az volt a küldetése, hogy több fényt és friss levegőt biztosítson az otthonokban.
    Kann Rasmussen úgy gondolta, hogy egy igazán hatékonyan működő cég a társadalom számára hasznos termékeket gyárt, és egyszerre bánik jól a vásárlókkal, a beszállítókkal és az alkalmazottakkal is. Ennek tükrében nem meglepő, hogy az egyszemélyes vállalkozás igen hamar nemzetközi nagyvállalattá nőtte ki magát, ma pedig már közel húszezer embert foglalkoztat. 
    Miközben több, mint negyven országban vannak jelen, két nonprofit alapítványt is működtetnek. Csak az elmúlt egy évben, a két alapítvány összesen 181 millió Eurót fordított jótékony célra. A Velux alapítója, 1993-ban meghalt. Végrendeletében kikötötte, hogy mindkét alapítvány esetében egyenesági leszármazott legyen halála után is az igazgató. Kívánsága teljesült, a cég viszi tovább az általa örökül hagyott filantróp tevékenységet,  2041-re pedig száz százalékban karbon semlegessé kívánnak válni.

    https://www.velux.hu/
    https://www.velux.com
    https://vkrf.org/history 
    https://www.facebook.com/VELUXMagyarorszag/?brand_redir=139843126026781
    https://en.wikipedia.org/wiki/VELUX
    Re-Business  

    A műsorvezetője Pistyur Veronika.
    A showrunner Orsós Lajos.
    A zenei- és utómunka szerkesztő Kozma Ádám.
    A kreatív producer Román Balázs, a producer pedig Hampuch Richárd.
    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram

  • Robert Burns: Korai még a konty nekem

    Gyöngécske lány vagyok még,
    ijeszt is fű-fa uram;
    férfi ágyában engem
    a hideg rázna, uram.

    Korai még, korai még,
    korai még a konty nekem,
    korai még... bűn lenne ám,
    ha elcsavarná a fejem.

    Anyám varratta új ruhám,
    templomba mék megáldani,
    ha lefeküdnénk, jó uram,
    hová lennének fodrai?

    Régen elmult már Mindszent,
    hosszú a téli éj, uram.
    Hogy én egy ágyban önnel?
    Jaj, nem merek, nem én, uram.

    Süvít a szél és lombtalan,
    tar ágakat csupál, uram;
    de hogyha nyáron erre jár;
    idősebb leszek már, uram.


    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram

  • Orlai Tibornak mindkét szülője kultúrakedvelő volt, mindenhova vitték magukkal a kis Tibort. Ő leginkább a színházlátogatásokat élvezte, mégis nagy véletlenek kellettek ahhoz, hogy a színház legyen a főállása. Ma viszont már több mint tízéves múltra tekint vissza az Orlai Produkciós Iroda, amely többek között Hernádi Juditnak, Kern Andrásnak és Kovács Patríciának ad munkát. Orlai bátorságát pedig mi sem jelzi jobban, mint hogy Gálvölgyi János nála játszhatta el a Hullaégetőt. Ez régi álma volt Gálvölgyinek, csak éppen egyetlen rendező sem merte színpadra állítani. Orlainak ezt is sikerült feloldania!
    Mint ahogy sikerült teljesítményalapú bérezést társítania a színházcsináláshoz, és az üzleti modell működik! Ez is kellett ahhoz, hogy az egyik legjelentősebb művészszínház húzóemberével erősíthesse meg alkotóközösségét. Vagy hogy Szabó Kimmel Tamás nemet mondjon egy filmes ajánlatra. De Orlai Tibor mesélt fájóbb történetekről is. Kadarkai Endre kérdésére felidézte, ő hogyan élte meg azt a próbafolyamatot, amelyről Verebes István keserűen írt a memoárjában, és ami odáig vezetett, hogy komoly válságba került Verebes és Kern András több évtizedes, mély barátsága.
    Az adásban elhangzó hivatkozás:
    Hat hét, hat tánc
    Az adásban elhangzó Ötvös András-bejátszás a Presszó című podcastből való
    Az adásban elhangzó Szabó Kimmel Tamás-bejátszás az Index Kultrovat című podcastjéből való

  • Nándorfehérvár 1456-os ostroma és a világhírű magyar győzelem a mai napig a világ minden táján eszünkbe juthat, amikor a déli harangszót halljuk. Azonban nem sokkal előtte, 1440-ben is megpróbálkozott a kulcspozícióban lévő vá bevételével az oszmán birodalom, 1521-ben pedig be is vette az erődítményt. A három ostrom közötti hasonlóságokat és különbségeket, valamint azt, hogy mely forrásoknak hihetünk és melyek esnek túlzásokba a legendás ostromokkal kapcsolatban, Pálosfalvi Tamás, a BKT Történettudományi Intézetének Tudományos főmunkatársa tárja fel nekünk ebben az epizódban!
    Együttműködés: www.betonenetwork.hu

  • A majd 200 éve alapított Cadbury édesség-óriás története több szempontból is nagyon tanulságos. A brit vállalat amellett, hogy elég finom csokoládét gyárt, a Schweppes üdítő márkát is birtokolja. A cég történetében komoly hangsúlyt kapott a társadalmi szerepvállalás.
    A  Barrow Cadbury nevű alapot, a vállalat alapítójának unokája hozta létre 1920-ban. Barrow és felesége, Geraldine már ekkoriban azt a szemléletet követték, hogy fontos a környezetüket segíteni abból a jövedelemből, ami megadatott nekik. Így míg ők maguk szerényen éltek, bevételük nagy részét olyan problémák megoldására fordították, mint például a fiatalkorúak által elkövetett bűncselekmények visszaszorítása vagy a városi szegénység csökkentése.
    Mindketten a kvéker vallási közösséghez tartoztak, ami a 17. században Észak-Amerikában letelepedett angol közösségekből ered. A közösség tagjai Barátoknak nevezik egymást, elkerülik a fényűzést, és nagy hangsúlyt helyeznek az öltözet, a viselkedés és a beszéd egyszerűségére. A társadalmi osztályok közötti különbségek kiegyenlítésére, és a közvetlenebb lelki közösség fenntartására törekszenek. A kvékerek igazságérzete és őszintesége körül olyan legendák is keringenek, miszerint egy kvéker árus sohasem alkudozik, mert az alkudozás egy rugalmas igazságot vagyis inkább hazugságot sejtetne.
    Ez a szemlélet, nagyon úgy tűnik, generációk alatt sem veszett ki a mai napig működő Cadbury alap vezetési kultúrájából. Az évek során számos ügy mellett hangosan kiálltak, kezdve az Észak-Ír békekezdeményezések támogatásától a Black Lives Matter mozgalomig, de a Mandela család támogatói között is ott voltak az Apartheid időszak alatt.
    A felelősségtudat és az igazságérzet olyannyira jelen van a mai napig az alap kezelésében, hogy a jelenlegi vezető, az egyik sokadik ükunoka, Erica Cadbury, 2021-ben, épp a Black Lives Matter mozgalom hatására, egy belső kutatást indított a cég múltjával kapcsolatban. A vizsgálat során kiderült, hogy a Cadbury-nek is voltak olyan ültetvényei, ahol rabszolgákat alkalmaztak az 1800-as években, és az 1900-as évek elején. Ezt a kutatást, a történelmi dokumentumokkal nyilvánosságra is hozták a saját oldalukon, és egy hivatalos bocsánatkérés mellett megerősítették, hogy a továbbiakban megújítják elkötelezettségüket a faji egyenlőtlenségek visszaszorítása érdekében. Hát, őszinte kommunikációban és szembenézésben, van mit tanulni tőlük, az biztos.

    https://www.cadbury.co.uk/
    https://en.wikipedia.org/wiki/Cadbury
    https://blacklivesmatter.com/ 
    Re-Business  

    A műsorvezetője Pistyur Veronika.
    A showrunner Orsós Lajos.
    A zenei- és utómunka szerkesztő Kozma Ádám.
    A kreatív producer Román Balázs, a producer pedig Hampuch Richárd.
    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram

  • “Minden nevelési iskolánál, elvnél jobb az, amikor a szülő képes odafigyelni a gyerekére és úgy gondozza, ahogy a gyereknek szüksége van rá” - ezt állítja Dr. Belső Nóra pszichiáter, akivel az életszakaszok hullámvölgyeiről szóló könyve apropóján beszélgettünk. Az összes életszakaszt érintjük, de a legtöbbet a gyereknevelésről beszélgettünk. 
    Dr. Belső Nóra: Életciklusok és hangulatzavarok

  • Hogyha azt mondom, Jeff Bezos, talán sokaknak egy megosztó, profitorientált dollármilliárdos képe ugrik be, aki az Amazon alapítójaként döbbenetes vagyonra tett szert és aki a világ egyik leggazdagabb embere lett. Azonban tavaly ősszel más miatt kapták fel a fejüket az emberek Bezos kapcsán: bejelentette ugyanis, hogy eladományozza 124 milliárd dollárra becsült vagyonának nagy részét. 
    Ez már csak azért is meglehetősen furcsa lépés, mert Bezos nem vett részt a Bill Gates nevéhez fűződő The Giving Pledge nevű kampányban, amelynek célja, hogy a leggazdagabbak önként lemondjanak vagyonuk bizonyos százalékáról, támogatva ezzel jótékonysági szervezeteket és alapítványokat. Bezos volt felesége, Mackenzie Scott még 2019-ben csatlakozott a kampányhoz, azóta az Egyesült Államok egyik vezető filantrópja lett egyébként.
    De Bezos mégis más utat választott. A CNN-nek adott exkluzív interjújában konkrét részletekbe nem bocsátkozott annak kapcsán, milyen folyamat során tervezi eladományozni a vagyonát, de jelezte, hogy főleg a klímaváltozást elleni küzdelmet támogatná és olyan személyeket segítene, akik az emberiséget egyesíthetik bizonyos krízisek esetén. Barátnőjével, Laura Sánchezzel egyelőre az adományozás technikai részleteinek kidolgozásával foglalkoznak. Arra a kérdésre, hogy vagyonát még az életében szeretné-e eladományozni, a válasza egyértelmű igen volt, bár pontos összegről nem akart beszélni. 
    Kérdés, hogy egy interjúban elhangzott ígéret, amiben gyakorlatilag nincsenek konkrétumok, mennyire vehető komolyan, bár ha megnézzük, Bezostól nem teljesen idegen az adományozás. 10 év alatt közel tízmilliárd dollárt adományozott a Bezos Earth Fundnak, amelyben üzleti partnerek is Laura Sánchezzel, illetve executive-ként részt vesz az Amazon folyamatos zöldítésében is. Az Amazon egyike annak a 300 cégnek, amelyek vállalták, hogy 2040-ig jelentősen csökkentik a karbonlábnyomukat. Egyelőre nem állnak jól. 2021-ig 18%-ot növekedett a karbonlábnyomuk a pandémia alatt berobbant e-kereskedelemnek köszönhetően.
    A tények ismeretében tehát kicsit szkeptikus vagyok, mi lesz ebből, de ha Bezos tényleg eladományozza a vagyonát, az elindíthat másokat is ezen az úton. Miért is ne tenné?

    https://hu.wikipedia.org/wiki/Jeff_Bezos
    https://www.instagram.com/jeffbezos/
    https://x.com/jeffbezos
    https://givingpledge.org/ 
    https://en.wikipedia.org/wiki/MacKenzie_Scott 
    https://www.bezosearthfund.org/ 
    Re-Business  

    A műsorvezetője Pistyur Veronika.
    A showrunner Orsós Lajos.
    A zenei- és utómunka szerkesztő Kozma Ádám.
    A kreatív producer Román Balázs, a producer pedig Hampuch Richárd.
    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone

  • Főként a mai Hollandia két tartományában és Németország északi részén él egy népcsoport, a frízek. A 14. században, amikor a fríz vezetők találkoztak, hogy új erőt és inspirációt gyűjtsenek a hasonló gondolkodású közösségeikben, az összejövetelek idejére egy fához kötötték lovaikat. Ezt a fát Upstalsboom-nak nevezték. Nyugi, nem te nyomtál félre semmit, még mindig a ReBusiness-t hallgatod.
    Ez a történelmi érdekesség azért fontos, mert éppen erről a szimbolikus fáról kapta a nevét a balti térség egyik legdinamikusabban fejlődő hotellánca. Az emdeni székhelyű Upstalsboom 70 szálloda és üdülőház üzemeltetőjeként a legmagasabb minőségi színvonalat kínálja a három-öt csillagos szegmensben a balti tengerpart legkülönlegesebb pontjain. Az 1976-ban alakult, fríz értékeket képviselő cégcsoport mára 650 főt foglalkoztat.
    A vállalati kultúra gyökeres megváltoztatását a cégcsoport vezetője, Bodo Janssen kezdeményezte még 2010-ben, miután egy munkavállalói felmérés során sok negatív visszacsatolást kapott a vezetőség. Janssen úgy döntött, hallgat a kritikus hangokra, és egy teljesen új irányba terelte a céget. Ez lett az Upstalsboom Way, azaz az Upstalsboom irány, követői pedig az Upstalsboomerek.
    A szabadság központi eleme ennek az iránynak. Lényege, hogy mindenki szabadon fejlődhessen a munkahelyén, és csak olyan dolgokat tegyen, ami számára fontos. Ebben Periklész gondolatait követik, miszerint a boldogság titka a szabadság. A szabadság titka pedig a bátorság. Az önszerveződést kifejezetten támogató attitűdjük lehetővé tette, hogy mára a klasszikus vállalati pozíciók szinte teljesen eltűntek a szervezetből.
    Ahogy Janssen mondja, ez egyfajta út az ismeretlenbe, ami teljesen megváltoztatja a munka világát. De újra és újra kihívások elé állít bennünket, hogy megkérdőjelezzük a folyamatainkat és a gondolkodásmódunkat. Ez pedig nem mindig lehetséges a személyes komfortzóna elhagyása és kockázatvállalás nélkül.

    https://www.upstalsboom.de/
    https://www.upstalsboom-wegbegleiter.de/bodo-janssen/ 
    https://de.wikipedia.org/wiki/Upstalsboom
    Re-Business  

    A műsorvezetője Pistyur Veronika.
    A showrunner Orsós Lajos.
    A zenei- és utómunka szerkesztő Kozma Ádám.
    A kreatív producer Román Balázs, a producer pedig Hampuch Richárd.
    Kattints és Iratkozz fel a hírlevelünkre
    További műsoraink a betone.hu-n
    Facebook: Betone
    Instagram