Episodes

  • Diskordionizmo popiežius, šviesos brigadininkas, grotažymių guru, meno kolekcionierius ir „Pirmasis ŠIUKŠLIŲ NFT kūrėjas iš Lietuvos“ - taip kai kuriuose socialiniuose profiliuose save pristato Benas Buivydas, kuriantis projektą „Current b-lectric“. Vienas iš pagrindinių projekto bruožų - įvairių kūno parametrų (pvz., širdies ritmo pulso ar kvėpavimo) naudojimas automatizuojant dalį įrašymo proceso: papildomų filtrų, perkusijos elementų įtraukimą, panoramavimą stereo srityje ar garsumo valdymą, taip paverčiant save elektros srovės dalimi. Skamba sudėtingai, bet įdomiai, gal laidoje „Melomanas klauso“ buvo atskleista?
    Dar Benas 8-9 metus dirbo su festivaliu „Mėnuo Juodaragis", kaip vienas organizatorių ir promoterių. Kai pernai buvo paskelbta apie tai, kad festivalis baigiasi, Benas apie šį festivalį rašė: „Tai vienas pirmųjų aplankytų festų, taip pat ir festivalis, kuriame turėjau garbės daug metų dirbti. Čia susipažinau su daugybe nerealių žmonių, kurie, tikiu, užaugo arba tuoj užaugs į puikius kitų festivalių organizatorius; Tai festivalis, kurio dėka dalis mūsų vienaip ar kitaip dabar esame tokie, kokie esam, iš jo pasiėmę labai daug visko“.
    Radijas irgi dalykas Benui nesvetimas - jis yra vedęs radijo laidą „Pakeliui" - tai, anot autorių, „radijo laida apie susivėlusius keliautojus, tykius pasaulio piliečius, asmenybes, veidu atsigręžusias į plent, ekscentrikus, pakelės vaikus". Ar grojaraštis irgi ekscentriškas, kviečiame patikrinti.
    Ved. Inga Ramoškaitė

  • Laidos grojaraštį šį kartą jums dėlioja muzikos prodiuseris ir DJ Simonas Činga, žinomas vardu Cport Cistema. Taip pat jis – dueto „Big Changa“ narys (kartu su Šarūnu Šimaičiu-Big Tasty-Less Feeling).

    Anksčiau Simonas kūrė pasivadinęs artkelle, o kaip Cport Cistema garsiai suskambėjo 2023-iaisais, kai jo albumą „Say It“ išleido ikoniškoji Los Andželo įrašų kompanija „100% Silk“. Dabar jo kūryba sukasi ir LRT OPUS eteryje, įskaitant kol kas naujausią, drauge su Fiorini įrašytą EP „Dream Drive“.

    „Big Changa“ debiutinis EP dienos švesą išvydo 2024 m. vasarį. Jame, pasak laidos svečio – trys kūriniai, kurie istorinės atminties prikelti naujam gyvenimui bei šokių aikštelėms.

    Apie savo kuriamą muziką Simonas yra sakęs: „Tikiuosi, kad klausydami žmonės kažką pajaus, susitapatins“. O ką jis sako apie muziką, kurios klausosi ir kurią sudėjo į laidos grojaraštį?

    Ved. Inga Ramoškaitė

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Laidoje lankosi didžėjė, prodiuserė DJ Samanta su svarbia žinia - ji pasiruošusi po pertraukos grįžti į muzikos sceną. Visatai ji siunčia garsią ir aiškią žinutę, o šokėjams žada tikėtis netikėto. Samanta sako, kad jos meilė elektroninei muzikai neturi ribų. Mes tai žinome, jūs, tikime, irgi. O ar žinote, kad šį kartą grojaraštyje Samanta sutalpino daug nostalgijos? Patikrinkite.

    Ved. Inga Ramoškaitė

  • Priešpaskutinę šių metų laidą „Melomanas klauso“ skiriame Jums ir Jūsų mylimiausiems 2024-ųjų kūriniams: ko klausėtės daugiausiai, ką naujo atradot ar seno prikėlėt, kas tiksliausiai atliepė jūsų nuotaikas, kuo su kitais norisi pasidalinti. Kokie Jūs skirtingi per muziką!

    Ved. Inga Ramoškaitė

  • Laidoje „Melomanas klauso“ svečiuojasi rašytoja ir žurnalistė Akvilė Kavaliauskaitė. Ji kuria LRT laidą „(Ne)emigrantai“, veda kūrybinio rašymo seminarus ir ką tik išleido naują knygą – romaną „Jausmai“, taip pat yra glaudžiai susijusi su muzika!

    Pirmoji Akvilės knyga „Du gyvenimai per vieną dieną“ pasirodė 2015-aisiais, o 2020 m. išleista jos novelių rinktinė „Kūnai“ tapo „Metų knyga 2020“ suaugusiųjų prozos kategorijoje.

    Apie naują knygą „Jausmai“ laidos viešnia sako: „Tai romanas apie 2009-ųjų Vilnių, jaunus žmones, kylančius „Ryanair” lėktuvais, ir, aišku, apie jausmus, kuriuos norisi patirti, o paskui ištrinti. Norėjau sukurti kažką lengvai skaitomo ir švelniai nostalgiško. Rašydama kapsčiausi po savo kartos praeitį, klausiausi indie muzikos, vis žiūrėjau filmą „Jausmų galia“, na, ir tryniausi po oro uostus. Man rodos, iš ten ta melancholiška knygos nuotaika – kai regi save iš šono, lyg filmuotum“.

    Akvilė gimė ir augo Ukmergėje, mokykloje grojo violončele, ir yra sakiusi: „Prisimenu, kiek daug Ukmergėje buvo meno. Iš šio miesto kilo nemažai roko muzikos grupių, tad vaikinai arba mušėsi, arba grojo gitaromis, arba darė ir tai, ir tai. Dar veikė gana stiprus teatras, o aš, galima sakyti, susiformavau Ukmergės kultūros centre. Ten, beje, lankiau ir šiuolaikinius šokius.“

    Jau gyvendama Vilniuje, Akvilė buvo grupės „Pypl“ vokalistė, o grupę sudarė ji ir dar trys buvę „Foje“ nariai – Arnoldas Lukošius, Darius Burokas, Algis Kriščiūnas. 2021 m. Akvilė su atlikėju Gebrasy pristatė dainą „Where'd You Wanna Go?“ ir vaizdo klipą, kuriame dainuoja bei groja fortepijonu.

    Laidos įraše - istorijos apie 2009-aisiais Akvilės klausytas dainas, istorijos už muzikos ir naujosios knygos puslapių bei nostalgijos pledas.

    Ved. Inga Ramoškaitė

  • Laidoje „Melomanas klauso“ svečiuojasi muzikos prodiuserė, DJ, radijo laidos vedėja Ieva Burneikytė, kurianti po slapyvardžiu Exoternal.
    Exoternal kuria šiuolaikinę elektroninę muziką ir yra išleidusi du mini albumus: abu – kasetės formatu. Pirmasis – „Cognitive Prosthetics“ – pasirodė 2021 m., o antrasis, pavadintas „ZigZoyd“, dienos šviesą išvydo šių metų rugpjūtį.
    „ZigZoyd“ išleido šešerius metus gyvavusi renginių serija ir muzikinė leidykla „Isla to Isla“ kaip paskutinį, aštuntąjį savo leidinį. Albumą kritikai apibūdina kaip kaleidoskopinę elektroninę muziką, gan sunkiai „įstilistinamą“ ir įtalpinamą į rėmus. „Tačiau, tam tikros garsinės kokybės ir motyvai yra akivaizdūs – tai IDM ir tribal stilistikų samplaika. Dar plačiau žvelgiant ar klausant galima visą šį audio organizmą sutraukti iki techno ir bass muzikos. Bet kuriuo atveju – tai melomanams ir gurmanams skirtas leidinys“, – rašoma apžvalgoje.
    Mokyklos laikais Ieva daug mokėsi ir profesionaliai treniravosi plaukti, dalyvavo varžybose, tad kitoms veikloms, įskaitant muziką, laiko praktiškai nebelikdavo, bet vėliau ji atsigriebė su kaupu. Tą įrodo ir jos įspūdingas laidai sudėliotas grojaraštis.

    Ved. Inga Ramoškaitė