Episodes

  • Tenhle už devátý díl mého podcastu je v mnoha ohledech SPECIÁLNÍ!

    Jednak proto, že je dost možná poslední z první série, a taky proto, že hostem byl někdo, koho znám už od narození. Pozval jsem si totiž svoji mladší sestru Karolinu, která je dnes šéfredaktorkou webu pro GenZ heyfomo.cz.

    No a co jsme spolu řešili? Hodně jsem se ptal na trendy v jejím oboru. To znamená GeneraceZ, sociální sítě, komunikace a móda. Taky jsme řešili studium v zahraničí, protože ségra dlouho studovala v Londýně. A probrali jsme i její work life balance.

    Kdo by si měl tenhle díl pustit? Každý:
    - kdo pracuje s GenZ nebo chce někoho z nich zaměstnat
    - koho zajímá, co GenZ dnes řeší za témata a kde hledá informace
    - koho zajímá, jak vypadá kancelář, do které chce GenZ chodit, jaké mají pracovní návyky i to, jak je do práce motivovat
    - každý, kdo chce vědět, jak dnes fungují sociální sítě a proč je heyfomo.cz web, a ne aplikace
    - každý, koho zajímá, jaké to je v pětadvaceti vést celou redakci z dvaceti lidmi, kdy nejmladší z nich chodí teprve do třeťáku na středí a tři pracují ze zahraničí
    - každý, kdo by chtěl v heyfomo.cz pracovat.

    A zazněla spousta dalších zajímavých věcí!

    Přiznám se, že kromě těšení jsem se toho dílu taky trochu bál. Bál jsem se, abych se ptal dostatečně zajímavě, když se ségrou trávím hodně času a dost si toho říkáme. Ale myslím, že se to povedlo! Já sám jsem se dozvěděl dost nových věcí. Tak snad se bude díl líbit i Vám! Dejte určitě vědět do komentářů.

    🎙 Moderuje: Jonáš Čumrik
    Celý díl podcastu Mezi dvěma světy 🌍👨‍🦲🌏 najdete i na:
    - 🎥 YouTube: Mezi dvěma světy

    Další obsah můžete sledovat na:
    - 📸 Instagramu: @johnymachette
    - 🐦 Twitteru: @JohnyMachette.

  • ESG. Tři písmenka, která teď slyšíme ze všech stran. Ale málo se už vysvětluje, co znamenají a proč se to teď tolik řeší. Proto jsem si pozval Ladislava Tylla z Fakulty managementu na VŠE a všechno s ním probral.

    Probrali jsme, co se zkoumá v rámci:
    E = "environment" - dopad činnosti firem a lidí na planetu, biodiverzitu.
    S = sociální oblast. Jednak v rovině vztahu mezi firmou a zaměstnanci: Jaké zaměstnanci dostávají benefity? Sdírá z nich zaměstnavatel kůži? Nabízí home office? Jak se chová k rodičům na rodičovské dovolené? Ale i to, jak se jako občané chováme ke svému okolí. Jsme např. členy nějakého spolku? Přispívám na nějaké neziskové aktivity?
    G = government. To není z pohledu občana tak dobře představitelné. Ale zjednodušeně se v rámci tohoto písmenka řeší, jak vypadá struktura řízení firmy. Jde např. o to, jaké má firma zastoupení žen ve svém vedení. Jak se firma chová ke svým dodavatelům a distributorům? Jak se zajímá o zpětnou vazbu zákazníků a jak o ně pečuje?

    ESG není jenom sázení stromů nebo posílání peněz z Afriky. ESG není jenom PR. Podle Ladislava Tylla je tou součást našeho života, která nám ESG prostě pomáhá být šťastný.

    Probrali jsme i to, jestli po GenZ důležitější odměna za práci nebo to, jak se o ně zaměstnavatel chová. Rozhoduje se GenZ při nakupování podle toho, jak je ta která značka udržitelná? A jaký je rozdíl mezi tím, co mladí říkají vs. to, jak se pak v reálu rozhodují? A taky to, jaký dopad bude mít povinný reporting 🇪🇺

    Pusťte si celý díl podcastu Mezi dvěma světy.

    Moderuje: Jonáš Čumrik
    YouTube: Mezi dvěma světy

    Instagram: @johnymachette
    Twitter: @JohnyMachette

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • Hostem sedmého dílu mého podcastu byla Gabriela Končitíková, projektová manažerka Nadace Tomáše Bati a autorka knihy Inspirace Baťa.

    Jaké to je předávat odkaz jednoho z největších byznysmanu naší historie a starat se o jeho odkaz v Nadaci?

    V podcastu jsme řešili, jak vést spokojený život, jak neztratit chuť se neustále vzdělávat a posouvat (nejen kariérně). Kromě osobního života jsme probrali i ten pracovní - hodně zajímavá pasáž je za mě o tom, proč se obklopovat lidmi, kteří jsou lepší než vy. Jak najít ideální parťáky pro život nebo pro práci?

    No určitě jsem na něco zapomněl, a tak si poslechněte podcast celý, a pokud budete mít chvíli, napište mi do komentářů, které téma pro vás bylo nejvíce zajímavé.

    Odkaz na podcast, který tvoří Gabriela Končitíková: https://open.spotify.com/show/4logCuO...

    🎙 Moderuje: Jonáš Čumrik

    Celý díl podcastu Mezi dvěma světy 🌍👨‍🦲🌏 najdete i na:
    - 🎥 YouTube: Mezi dvěma světy

    Další obsah můžete sledovat na:
    - 📸 Instagramu: @johnymachette
    - 🐦 Twitteru: @JohnyMachette

  • Hostem mého šestého dílu byl šéfredaktor E15 Niktia Poljakov. Co jsme spolu řešili?

    Jedno z hlavních témat podcastu byla mediální gramotnost, která je pro mě, pro Nikitu i T-Mobile dalším důležitým tématem. Nikita Poljajov spolupracuje s T-Mobile na projektu Klíč k mmédiím a jako novinář má z mediálního světa řadu zajímavých zkušeností i přesahů. Jak poznat dezinformaci? Jak proti nim bojovat? A dá se to vůbec?

    Já jsem k tématu nedávno četl knížku Nevim: jeste to promysli? od Adama Granta, a každému z vás, koho otázky rozebírané v podcastu zaujaly a chce se dozvědět víc, určitě doporučuji, ať si knížku přečtete. A dejte mi pak vědět, jak se vám líbila. 😊

    Ptal jsem se taky na práci šéfredaktora, proč studovat v zahraničí, co čte, o čem se bude na podzim psát a jestli přežijí papírové noviny. No a velká část byla taky o rapu, protože Nikita byl jedním z pořadatelů Hip Hop kempu, kde jsme se před pár lety společne potkali.

    Víc se dozvíte v podcastu a těším se na Vaše reakce! ✌️

    Moderuje: Jonáš Čumrik

    YouTube: Mezi dvěma světy

    Instagram: @johnymachette

    Twitter: @JohnyMachette

  • Do letního speciálu jsem si pozval moderátora úspěšného TV pořadu 7 pádů Honzy Dědka Honzu Dědka. O čem to bylo, si poslechněte – kolegyně, co mi píše popisky je totiž na dovolený.

    Užívejte léto. Jo a dejte mi do komentářů vědět, jak se vám rozhovor líbil.

    P. S. Kájo, až se vrátíš, zedituješ mi to, prosím? 😅

  • Hostem čtvrtého dílu byl Janek Rubeš: YouTuber, kluk z Prahy, honest guide, bojovník proti ruličkářům a český influencer (nejen) pro turisty.

    Jak se mu povedlo s videi o Praze prorazit do celého světa a proč si jako platformu vybral právě YouTube? Kam vzít v Praze holku na rande? Kde mají nejlepší pivo? Kam vyrazit do přírody?

    Co se podle něj změní, až vznikne metro D a proč jeho výstavba trvá tak dlouho? Jaké bude hlavní téma blížících se voleb? „To nevím, ale určitě by město mělo udělat něco s bydlením: v Praze je spousta prázdných bytů, které čekají na smysluplné využití.” říká Janek Rubeš v novém podcastu.

    Ale neřešili jsme jenom YT, Prahu a politiku. Probrali jsme ruličkáře, taxikáře, jak Janek tráví volný čas, jaké sleduje seriály, jestli chodí do Starbucks i to, jak je důležité umět být sám se sebou.

    Více se dozvíte v novém dílu podcastu, který rozhodně doposlouchejte až do konce, protože přišla řeč i na lustry…

    🎙 Moderuje: Jonáš Čumrik

    Celý díl podcastu Mezi dvěma světy 🌍👨‍🦲🌏 najdete i na:

    - 🎥 YouTube: Mezi dvěma světy

    Další obsah můžete sledovat na:

    - 📸 Instagramu: @johnymachette

    - 🐦 Twitteru: @JohnyMachette

  • Hostem třetího dílu byl YouTuber Lukefry, který tvoří online obsah skoro deset let a na svém YT kanálu má dnes přes 250 tis. odběratelů.

    Kdy začala jeho YT kariéra? Jak se z gamingového tvůrce stane influencer s přesahem, který točí videa o společenských tématech? Jaké je úskalí toho být slavný? A co by dělal, kdyby dnes netočil videa?

    Kromě jeho tvorby jsme probrali i téma haters na internetu a kyberšikanu:

    - Jak se vyrovnat s negativními komentáři?

    - Jak si vytvořit online prostředí, abych nezůstal zamčený v bublině?

    - Může nás na internetu ještě něco překvapit? (Budete překvapení, co odpověděl…)

    - Umí Češi pracovat se svou slávou a kdo je největší hvězda letošního Survivora?

    Dotkli jsme se i dalších reality show jako Like House nebo MasterChef. A nechybělo ani téma vyhrocených komentářů na Twitteru: „Mladí lidé umí argumentovat, ale neumí respektovat druhou stranu.“ říká Lukáš Fritscher v novém dílu podcastu, který rozhodně doposlouchejte až do konce.


    🎙 Moderuje: Jonáš Čumrik

    Celý díl podcastu Mezi dvěma světy 🌍👨‍🦲🌏 najdete i na:
    - 🎥 YouTube: Mezi dvěma světy

    Další obsah můžete sledovat na:
    - 📸 Instagramu: @johnymachette
    - 🐦 Twitteru: @JohnyMachette

  • Hodinu a půl dlouhý podcast s Petrem Márou jsem shrnul do osmi minut. Čím mě Petr Mára překvapil a co jsme spolu řešili?

    👉 Jak si vybrat vysokou školu?
    👉 Co studoval Petr Mára, jak si ji vybral a co vám vejška může dát?
    👉 Máme zkreslený pohled na tvůrce a influencery?
    👉 Jak vysvětlit dětem, že nechtějí být dítě Kylie Jenner?
    👉 Jaké jsou rozdíly mezi generacemi a má podle něj současná generace důvod být smutná?

    Celý podcast najdete na YouTube, Spotify a Apple Podcasts.

  • Hostem druhého dílu podcastu Mezi dvěma světy byl Petr Mára, který nemluvil o NFT ani spolupráci s Apple!

    „ Deset let jsem točil videa, který sledovalo 50 lidí. Teď jsem starej YouTuber. Uvědomte si, že celý život je o zklamání, jenom se to nedává na Instagram. Neznám nikoho, kdo by neměl problémy. Všichni máme problémy, ale je to jen o tom, jak je kdo umí zvládat. Je ale chyba, že rodiče s dětma nemluví o tom, co všechno influenceři musí pro svůj úspěch udělat." říká ve hodinu a půl dlouhém podcastu, kde se otevřeně bavíme o jeho práci, rodině, škole, rozdílu mezi generacemi i budoucnosti sociálních sítí.

    👉 Co má GenZ navíc oproti svým rodičům? Jakou Petr Mára studoval školu a jak si vybrat vejšku? Kdo je jeho vzor? Odkud čerpá informace? Proč dala Čína lidem TikTok? A jak dětem vysvětlit, že nechtějí být dítě Kylie Jenner?

    Odkaz na blok Johna Vanhara: https://www.podnikanivusa.com/jak-si-myslim-ze-by-se-mela-budovat-kariera/.

    Pusťte si celý díl podcastu Mezi dvěma světy. 🌍👨‍🦲🌏

    🎙 Moderuje: Jonáš Čumrik

    🎥 YouTube: Mezi dvěma světy

    📸 Instagram: @johnymachette

    🐦 Twitter: @JohnyMachette

  • Hostem prvního dílu podcastu Mezi dvěma světy byla Marie Salomonová - zakladatelka neziskové organizace Nevypusť duši.

    Čím to, že téma mentálního zdraví za poslední dva roky tak rezonuje? Jaký je rozdíl mezi depkou a depresí? Funguje CBD? Jak se se svým okolím bavit o mentálním zdraví a kdy vyhledat odbornou pomoc? Co s naší hlavou může udělat tráva a jak s tématem souvisí seriál Euphorie?

    Pusťte si celý díl podcastu Mezi dvěma světy.

    Moderuje: Jonáš Čumrik
    YouTube: Mezi dvěma světy
    Instagram: @johnymachette
    Twitter: @JohnyMachette