Episodes
-
Selles episoodis tuleb juttu abielu erinevusest armastuse ees. Miks kaks inimest abielluvad, kui nad juba armastavad teineteist? Miks armastus ei suuda abielusid koos hoida? Kuidas need kolm asja abielud ja pered tööle panevad? Head kuulamist :)
-
Raagin kiusamisest ja sellest välja saamisest
-
Missing episodes?
-
Saamise eelduseks on andmine
Külvamise seadus. Pole midagi võtta, kui pole midagi külvanud. Väärtuse lisamine algab külvist, mitte lõikamisest.
Kui keegi ütleb, et tal ei ole midagi anda, siis see pole tõsi. Tõeline vaesus on just ennekõike mõtteviis, et mul pole midagi anda.
Andmine on seotud armastusega.
Konflikt hetke kultuuris on just selles, et inimestel on õigused aga mitte kohustusi. Kohustuste täitmisest algab väärtuse pakkumine, mina võtan vastutuse oma asjade eest. -
Emotsioonid sõidavad tavaliselt ratsioonaalsest mõtlemisest üle.
“Homme hakkan trenni tegema.” Kui hetk on käes trenniks, leiab meie emotsionaalne mõtlemine vastulause läbi ratsionaliseerimise – “ma olen liiga väsinud.” Inglis keelne sõna Rationalize koosneb kahest sõnast – ratsionaalsed valed.
Ma ei saa midagi teha… See pole minu probleem…meie pere on alati olnud vaene.
Ratsionaliseerimise probleem seisneb selles, et ta valetab ning me ei saa teha tööd, mis on päriselt tähtis. Ta röövib usu. Pidurdab paremat tööd tegemast. Ta on hirm. -
Selles episoodis arutlen selle üle, miks “kuidas” tehnika ei toimi. Kui “kuidas saada,” töötaks, ei vaevleks niipalju müügimehi ja naisi kimbatuses nõrkade müügitulemuste pärast. Nad võiksid lihtsalt jälgida mudeleid ja olla edukad, aga hirm müügikõne ees võtab võimaluse.
Kui “kuidas olla õnnelik,” toimiks, ei tegeleks paljud tundega nagu nad ei oleks piisavad. Selle asemel vahetatakse suhe töö vastu ning karjäär ja staatus hakkavad kompenseerima puudujääki.
Küsimus “kuidas?” viitab tehnikale, “miks?” aga identiteedile.
Distsipliin ei ole piisav. Vaja on mõista oma tõelisi motiive.
Hirm, häbi ja süü on peamised põhjused, miks me ei suuda elada elu sellisel tasemel, mis pakub rahuldust.
Vähesed on nõus nende teemadega tegelema. Paljud küsivad, kuidas saada õnnelikuks, aga pole nõus sügavamate põhjusteni kaevuma.
Suur edujanu, töönarkomaania, naabrist parem olemine ja karjääriredelil ronimine ei pruugi olla muud, kui hirm maha jääda, olla teistest kehvem, jääda ajast maha.
Julge vaadata oma tegevuste tagatuppa ja olla endaga aus- see on tervendav. -
Keskendun selles episoodid mõtetele, mis puudutab ebarealistlikke ootusi sulle teistelt inimestelt. Ja kuidas sul tuleb selge mina teatega ennast kehtestada. Lisaks mida sina teistest ootad peaks olema kooskõlas sellega, mida sa teistelt ootad. Muudetud süda on märksõna, mitte silmakirjalik ala teenin teid aga tegelt ei taha.
-
Inimestel on potentsiaal, Jumalaga kooskõlas olla ja teha head. Näha inimolendit kui piiramatute võimalustega olendit, kes on võimeline arendama oma andeid ja võimeid, et saavutada nii vaimne kui ka materiaalne edu.
Oluline on väärtustada õppimist ja haridust kõrgelt, kuna need aitavad inimesel oma potentsiaali täiel määral realiseerida. Mul on tugev usk, et igal inimesel on ainulaadsed anded ja oskused, mida tuleks arendada ja kasutada ühiskonna teenimiseks.
Potentsiaal pole ainult isiklik omadus, vaid ka kollektiivne mõiste. Kogukonna või rahva potentsiaali võiks pidada sama oluliseks kui üksikisiku oma. Inimeste jaoks on oluline, et nende potentsiaali kasutataks mitte ainult isikliku edu saavutamiseks, vaid ka ühiskonna paremaks muutmiseks. -
Aeg on täis väljakutseid. Möödunud ajad tunduvad ikka ja jälle rohelisemad või mustemad, kui need, kus meie parasjagu elame. Me ülistame möödunud aegade mõnu ja valu. Me unustame. Me unustame mineviku detaile nii headest asjadest, kui halbadest. See tundub olevat inimese enda kaitseks.
Mõned tähelepanekud, millele mõelda ja meelde tuletada, eriti kriitilistel aegadel.
Näha suurt pilti ja mitte keskenduda üksnes oma valule või detailidele. Keerulistel aegadel on tähtis olla generalist ja mitte süveneda liigselt hetke kannatuse või valu suurusele.
Kõik asjad on elus etapilased ja hooajalised. Valu läheb mööda, see pole jäädav.
Elu on jätkuvalt printsipiaalne st see mida külvad, seda lõikad. Vale on mõeldud välja tulema. Kes koputab, sellele avatakse, kes otsib see leiab.
Ära anna alla, mitte kunagi. -
Miks on keskmine juut rikkam ja jõuakam? Sellest selles episoodid räägin.
-
Inimlik tarkus on vajalik, aga ta on ebastabiilne. Jumalik tarkus annab inimesele stabiilsuse ja püsivuse.
-
Sinu patareid peavad olema täis et olla kellelegi abiks. Aga mis siis kui need ei ole kunagi täis? Meid on mõeldud olema needed, mitte needy. Kust saada jõudu, et olla abiks ja mõtte alati vajaminev.
-
Sõpruse sügavus peitub selle raamides. Ilma raamideta on sõprus ebamäärane ja võib olla ka mürgine. Aga sõprus on ühiskond siduv, vaimset tervendav ja rahulolu loov.
-
Maailmavaade
Me kõik kanname kaasas endaga maailmavaadet. Tühistamise ühiskond hirmutab paljusid oma tegelikke vaateid varajama oma äri või reputatsiooni hävingu kartuses.
Nii sünnib topeltmoraal, sest ühel tabamatul hetkel tuleb ikkagi välja, mida inimene päriselt mõtleb.
Kristlastel on kristlik maailmavaade, islami usulistel nende, agnostikutel, ateistidel oma. Maailmavaate teada saamiseks ei pea küsima, mida inimene usub, vaid vaatama vilju.
Äraandja istub tavaliselt lauas ja niikaua jagab ta kõike ühist, kuni enam ei jaga.