Episodes

  • Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová tento mesiac oznámila nové zloženie exekutívy EÚ. Slovenský eurokomisár by mal mať na starosť portfólio pre obchod a hospodársku bezpečnosť a aj medziinštitucionálne vzťahy a transparentnosť. Vplyvný európsky týždenník to označil za prekvapenie. Prečo v podcaste rozoberáme s analytičkou portálu Euractiv Barbarou Zmuškovou. Na silný ekonomický post Maroša Šefčoviča sa v podcaste pýtame aj ekonóma a europoslanca za Progresívne Slovensko Ľudovíta Ódora.

    „Neočakávalo sa, že Slovensko získa silné ekonomické portfólio, ale tu bolo vidieť, že prevážil osobný vzťah a fakt, že predsedníčka Európskej komisie pozná Maroša Šefčoviča. A portfólio nechcela dať za odmenu, ale potrebovala ho dať niekomu, na koho sa bude môcť spoľahnúť," hovorí v podcaste analytička Barbara Zmušková s tým, že v Bruseli eurokomisára poznajú ako Mr. Fix-it, keď je nejaký problém pošlú Maroša Šefčoviča a on to zariadi.

    V rozhovore tiež rozoberáme oblasť, ktorej by sa mohol slovenský eurokomisár venovať a čo všetko spadá pod portfólio pre obchod a hospodársku bezpečnosť a aj medziinštitucionálne vzťahy a transparentnosť.

    „V tomto súhlasím s Robertom Ficom, keď gratuloval Marošovi Šefčovičovi, povedal viac nahlas ako Ursula von der Leyen, že on bude komisárom obchodných vojen. Respektíve povedal, že niekedy EÚ vedie obchodné vojny s niektorými krajinami, takže tomu by sa mohol venovať aj Maroš Šefčovič," hovorí a v rozhovore približuje detaily.

    No v rozhovore tiež hovoríme o tom, ako by mohlo vyzerať vypočúvanie Maroša Šefčoviča v príslušných výboroch a či sa môže stať, že by eurokomisár vypočúvaním neprešiel. Myslím si, že na vypočúvaní bude dostávať otázky ohľadom konania vlády Roberta Fica. Ohľadom zmien, ktoré robí a útokov na novinárov. Budú to ťažké otázky, ktorým bude čeliť. No myslím, že nie je najhorúcejší kandidát, aby bol odmietnutý," uzatvára.

    Podcast Európa vzniká v spolupráci s Európskym parlamentom.

    Moderuje Denisa Hopková.

  • Rodičom samoživiteľom sa týmito zmenami nijako nepomáha. Pomoc samoživiteľom a samoživiteľkám? Vôbec žiadna, práve naopak. Oni najviac doplatia na škrty vo vládnej konsolidácií, tvrdí v rozhovore pre Aktuality bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny Jozef Mihál.

    Zásadné škrty v daňových bonusoch na deti, ale aj faktická likvidácia rodičovského dôchodku. I tak bude vyzerať vládou presadzované uťahovanie opaskov za viac ako dve a pol miliardy eur. No tak, ako sa bývalé garnitúry Igora Matoviča sústredili na plošné rozdávanie pre rodiny s deťmi, tak sa pre SMER či Hlas preferovanou skupinou stali penzisti.

    Čo všetko teda prinesie vládna konsolidácia z hľadiska sociálnej politiky, prečo sa stali jej najväčšou obeťou rodičia samoživitelia a ich deti a prečo je neustále rozdávanie seniorom už naozaj dlhodobo neudržateľné? 

    „Tu sa nenájde človek, ktorý by sa postavil pred dôchodcov a pokojne im vysvetlil, že náš penzijný systém je prietokovým ohrievačom a keď sa raz na odvodoch vyberie 9 miliárd, tak sa na dôchodkoch nemôže vyplatiť 12 miliárd, to proste nejde. Dôchodcovia si na niečo zvykli, budú si musieť odvyknúť," hovorí pre Aktuality Nahlas exminister Mihál.

    Sociálna tvár vládnej konsolidácie, téma pre bývalého ministra práce, sociálnych vecí a rodiny ako i experta na dane a odvody Jozefa Mihála. Počúvate Aktuality Nahlas, pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský.

  • Missing episodes?

    Click here to refresh the feed.

  • V malej obci Čeladná, v okrese Frýdek Místek vznikol 26. showroom Pininfarina s názvom Gallerie Pininfarina. Čeladná sa tak dostala do spoločnosti metropol ako Miláno, Miami, New Yorku, Šanghaj alebo Štuttgart. Tam všade sa tieto autá predávajú. Prečo a ako vznikal nový showroom Pininfarina v obci Čeladná?

    V podcaste Autobazar.EU sa dozviete aj to:

    ktoré autá sú najpredávanejšie v Európe a na Slovensku čo povedal šéf Fordu, keď si vyskúšal čínske SUV ako rýchlo chcú Dáni postaviť 18 kilometrový podmorský tunel
  • Očkovanie mRNA vakcínami ako génová terapia, či covid-19 ako dieťa laboratórií. Aj toto by mala obsahovať zatiaľ neverejná správa o prešetrovaní pandémie v réžii vládneho splnomocnenca Petra Kotlára. Ako to vyzerá, ak sa závery preveria? 

    Vyštudoval marketingovú komunikáciu, na Strednej odbornej škole masmediálnych štúdií v Bratislave. Aktuálne študuje bezpečnostné a strategické štúdiá spolu s európskymi štúdiami na Masarykovej univerzite v Brne. Okrem politických textov sa venuje dezinformáciám a sociálnym sieťam. Po tom, ako zverejnil text o raperovi Rytmusovi o jeho návšteve na úrade vlády pred voľbami, spevák na oplátku voľne zavesil jeho telefónne číslo na sociálne siete. 

    Mladý a šikovný novinár Aktualít Matej Príbelský. 

    Aktuálne napísal text o očakávanej no stále odkladanej správe o prešetrovaní manažovania pandémie, ktorá má byť výsledkom vyše polročnej práce rovno vládneho splnomocnenca pre túto oblasť. 

    Závery majú byť dramatické – očkovanie mRNA vakcínami ako génová terapia, či covid-19 ako dieťa laboratórií. Ako to vyzerá, ak sa závery preveria? Aj na to sa pozrieme optikou novinára, ktorý sa na to podujal. 

    Podcast pripravil Jaroslav Barborák. 

  • Film, ktorý budú všetci chcieť vidieť, ale nie všetci ho zvládnu. To je Substance v hlavnej úlohe s Demi Moore. Starnúca televízna hviezda chce zázračne omladnúť, lebo muži vo vedení televízie sa chcú pozerať na mladšiu ženu. Dostane zázračnú substanciu, vďaka ktorej sa jej to podarí. Môže sa z človeka, ktorý to preháňa s omladzovacími zákrokmi, nakoniec stať obluda? Je tu radikálne zobrazené starnutie, ale napríklad aj prejedanie pred telkou.

    Druhým hitom sezóny môže byť nový film s Kristen Stewart Krv na perách (Love Lies Bleeding) o ženskej bodybuilderke a steroidoch. V dnešnom podcaste Telo vám predstavíme aj novú slovenskú rozprávku o obéznom tínedžerovi Keď život chutí, ale aj americký film Iný muž, v hlavnej úlohe s hercom Adamom Pearsonom, ktorý má chorobou zdeformovanú tvár. Dotkneme sa aj nového filmu Parthenope od oscarového talianskeho režiséra Paola Sorentina, ktorý je o kráse. A budete počuť aj o filme Rojko, kde umelkyňa v domnelej škaredosti nájde krásu a múzu.

    Dnešný podcast TELO moderujú Peter Hanák a Henrieta Hanáková.

  • Celoslovenský prieskum ukázal, že až takmer 50 % LGBTI+ ľudí zažilo kvôli ich príslušnosti ku komunite nejaký incident, pričom nemuselo ísť o trestný čin, ale o priestupok. V drvivej väčšine išlo o verbálne útoky na verejnosti formou nadávok, urážok, zosmiešňovania, ale aj online útoky prostredníctvom správ či komentárov a násilné fyzické útoky. Alarmujúce je, že takmer 90 % z nich sa rozhodlo incident nikomu nenahlásiť.

    Ako sa v posledných rokoch vyvíjali klamlivé naratívy o LGBTI+ komunite? Prečo sa terčami dezinformácií stávajú hlavne transrodové osoby? Aký obsah majú dnes termíny ako LGBT či gender propaganda? Prečo názory ľudí na túto komunitu mení najmä osobný kontakt či skúsenosť? Na akej úrovni je dnes na Slovensku akceptácia sexuálnych menších či vnímanie možnosti manželstiev párov rovnakého pohlavia?

    Prečo sú hrozbou pre LGBTI+ ľudí hlavne online nenávistné prejavy? V akej miere sa ľudia z týchto menšín stretávajú s útokmi a aké obavy majú obete v prípade nahlásenia? Ako možno reagovať na verbálne či násilné činy, ktorých sa staneme svedkami? Ako je možné obete podporiť a aké nástroje sú pre ne dostupné vďaka inPoradni?

    Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s riaditeľom iniciatívy Inakosť Martinom Mackom a právničkou poradenského centra inPoradňa pre LGBTI+ ľudí Dominikou Kardošovou.

  • Šéfka nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková priblížila Jurajovi Kemkovi, čo povedal svedok, ktorého súdy uznali za dôveryhodného, o stretnutí súčasného generálneho prokurátora a bývalého šéfa SIS.

  • Bojovať zvnútra policajti nevedia, pretože ak je vedenie naklonené spôsobom, že budeme servilní politickej moci, tak ich uzemnia veľmi rýchlo. Nemáte manévrovací priestor, je to ozbrojený bezpečnostný zbor a tam sú vzťahy subordinácie, podriadenosti a nadriadenosti. Tam si ani neškrtnete, povedal exšéf polície k masívnym odchodom vyšetrovateľov.

    Rozhovor vznikol v rámci sérií diskusií Aktuality.sk po Slovensku. Bývalý policajný prezident bol hosťom v Žiline. 

  • „Republika si aktuálne drží tých šesť sedem percent a do parlamentu by sa aktuálne dostali“, hovorí Roman Pudmarčík z agentúry IPSOS. Za ich návratom vidí aj politiku súčasnej vládnej koalície. 

    Uťahovanie opaskov naordinované voličskej základni, predtým však zásadné prilepšenie premiérovi a ministrom, predseda vlády naviac zabezpečený doživotnou rentou. Bezprecedentný zásah do životnej úrovne občanov, na druhej strane nové ministerstvo za stovky miliónov, márnivé nápady na opätovné prelepovanie policajných áut, fotografie s predsedom Putinovej diplomacie, plány vládnej návštevy Číny. A v parlamente miestami slovník tretej cenovej. A hoci na námestia prichádzajú tisíce nespokojných s výkonom vládnej moci, ako sa to odráža v náladách spoločnosti, ktoré merajú prieskumné agentúry? Má táto vláda stále oporu v občanoch? 

    Od parlamentných volieb bude už v horizonte hodín prvý rok. Aký bol s vládou tria Fico-Pellegrini-Danko a opozíciou na pôdoryse PS-SaS-KDH, s ochočovaným matovičovým Slovenskom?

    Téma pre Romana Pudmarčíka z agentúry IPSOS. 

    - ako to vyzerá s podporou vládnych strán – vtedy a dnes

    - rovnako opozičných strán – vtedy a dnes

    - ako to vyzerá s náladami spoločnosti

    „Hlas stráca odchodom Petra Pellegriniho. Jeho voliči prechádzajú k Smeru“, konštatuje sociológ. V opozícii zas posilnilo PS a podľa Pudmarčíka na úkor Matovičovho Slovenska. Progresívci Michala Šimečku však podľa neho rástli len krátko po voľbách. „Na dnešnú úroveň sa dostali tri, štyri mesiace po septembrových voľbách“, konštatuje, s tým, že odvtedy stagnujú. 

    Za povšimnutie však podľa sociológa stoja rastúce preferencie Republiky Milana Uhríka, ktorá je považovaná za politický subjekt extrémnej pravice. 

    Podcast pripravil Jaroslav Barborák. 

  • Nejednému našincovi napadlo, že by z rodnej „hrudy“ najradšej utiekol. Otázka znie: kam?

    Niektorí sú vypočítaví, iní úplne úprimne blbí. A nemáme tentoraz na mysli politikov zo Slovenska.

  • Vypočujte si ďalší diel podcastu V tieni sankcií, v ktorom odkryjeme nečakané prepojenie východoslovenského mesta s Putinovou mocenskou elitou. Podcast vznikol v spolupráci Aktuality.sk a portálu Infosecurity.

    Odhalili sme prekvapivé prepojenie medzi malým slovenským mestom a mocnými ruskými oligarchami. V našom najnovšom investigatívnom podcaste sa pozrieme na to, ako sa syn miliardára blízkeho Vladimirovi Putinovi usadil v Bardejove.

    Prečo si vybral práve toto mesto? Aké sú jeho väzby na Gazprom a ruské elity? A čo to znamená pre Slovensko? Odkryjeme spletitú sieť firiem, luxusných nehnuteľností a pochybných transakcií, ktoré siahajú od východného Slovenska až po Kremeľ. Nepremeškajte tento fascinujúci pohľad do sveta vysokej politiky a veľkého biznisu, ktorý sa nečakane prelína s realitou malého slovenského mesta.

  • Pred voľbami sme na Slovensku snáď nezažili deň, kedy by sme si neprečítali o prítomnosti medveďa v intraviláne obce, o škodách, ktoré spôsobil či o útokoch, za ktoré mohol. Vyeskalovalo to do mnohých odstrelov, pri ktorých prišli o život neraz dospelé medvede aj maličké medvieďatá.

    Po voľbách však nastalo ticho a už len ochranári či ekológovia sem tam prinášajú správu o tom, že došlo k odstráneniu medveďa v tej či onej lokalite.

    Vyštudovaný environmentálny ekológ a bývalý koordinátor Zásahového tímu pre medveďa hnedého Marián Hletko nám v aktuálnom podcaste Ekocaste odpovedal na otázky týkajúce sa medveďov, straty ich plachosti aj na odstrely, ktoré Slovensko.

    Čo sa v podcaste Ekocaste dozviete?

    Medveď je síce šelma, ale v podstate plachá. Mnohí v ňom však vidia iba predátora... Prečo je to tak? Sme v druhej polovici roka, medvede by sa mali pomaly zásobovať a potom ísť na zimný spánok, ktorý sa však vplyvom klimatickej zmeny mení, skracuje. Ako prebieha príprava na zimný spánok medveďov? A v čom sa líši od prípravy medvedice? Medveď nemusí vždy zaútočiť a ak sa tak stane, musí na to byť podnet. Pozrime sa na bezpečie človeka pri pohybe v prírode: Ako sa teda správne správať pri vstupe do lesa alebo už aj pri strete samotnom?
  • Expremiér úradníckej vlády tvrdí, že Robert Fico sa pri zvyšovaní nemôže vyhovárať na predchodcov. Rudolfa Huliaka nepriamo označil za primitíva. Ľudovít Ódor bol pri dvoch konsolidáciách v minulosti. Táto je podľa neho urobená hulvátsky a bude dusiť ekonomiku. Ako presviedčal Ivana Korčoka na vstup do PS? Posúva sa strana do stredu, a je vlastne on sám progresívny liberál?

    V podcaste s europoslancom za PS Ľudovítom Ódorom sa dozviete:

    – od 1. minúty – ako reaguje na správanie Rudolfa Huliaka a čo by sa mu po takomto výroku stalo v Európskom parlamente;

    – po 2:30 – že výhovorky Roberta Fica na minulé vlády neobstoja;

    – od 4:30 – že najväčší ekonomický problém Slovensku spôsobili práve vlády Smeru;

    – po 5:00 – ako vláda mohla konsolidovať už tento rok, ale namiesto toho minula 8 miliárd;

    – od 7:00 – či by sa dala potrebná konsolidácia urobiť aj bez zvyšovania DPH;

    – po 8:40 – ako Robert Fico kašle na svoje vlastné predvolebné sľuby aj voličov;

    – od 10:50 – ako bol pri dvoch predchádzajúcich konsolidáciách a či sa to dá robiť lepšie;

    – po 12:50 – že zvýšenú DPH tu zrejme budeme mať natrvalo;

    – okolo 15:00 – či sa dá zároveň podporovať rast ekonomiky a šetriť;

    – po 17:00 – že zvýšené dane v skutočnosti nezaplatia podnikatelia a bankári, ale bežní ľudia;

    – po 20:00 – či je vláde jedno, že nám stopnú eurofondy;

    – od 24:00 – že Európanom sa prestáva páčiť posielať nám eurofondy, ak sa u nás rozkradnú alebo nevyužijú;

    – po 29:00 – aké paralely vidí medzi mečiarizmom a ficizmom;

    – od 31:00 – či sa PS posúva do stredu a či má priestor aj pre konzervatívcov;

    – po 32:00 – či je progresívny liberál;

    – od 33:00 – ako presviedčal Ivana Korčoka na vstup do PS.

  • Čo znamená kultúra na Slovensku a kto ju naozaj tvorí? Ako bude vyzerať budúcnosť kultúry v rukách nominantov SNS, čo nám hrozí a pomôže kultúrny štrajk? O tom i omnoho viac si môžete vypočuť v najnovšej časti podcastu Bárdy & Káčer s Matejom Drličkom.

  • Babišovo hnutie ANO je jednoznačným vítazom krajských a senátných volieb. Hnutie zvíťazilo v desiatich z 13 českých krajov. Naopak koaličným stranám sa darilo len v dvoch regiónoch – na južnej Morave a v Juhočeskom kraji. Za porazeného volieb niektori označujú stranu Piráti na čele s Ivanom Bartošom, ktorí získali v krajských zastupiteľstvách iba tri mandáty. Šéf pirátov ešte v nedelu večer rezingoval z čela strany spolu aj s celým vedením.

    No a v utorok premiér Petr Fiala prišiel s nečakaným návrhom odvolať práve predsedu Pirátov Bartoše z postu ministra pre miestny rozvoj a vicepremiéra pre digitalizáciu. Domnieva sa, že jeho koaličný partner nie je schopný dotiahnuť digitalizáciu stavebného konania do úspešného konca. O tom čo sa deje vo vládnej koalícii u našich susedov a prečo je česká vláda medzi mnohými občanmi nepopulárna v podcaste hovoríme s českým komentátorom Jindřichom Šídlom.

    „Petr Fiala sa rozhodol zahrať rolu, ktorá mu nie je vlastná za posledných 12 rokov v politike. Využil situáciu ukázať, že je politický líder. Či mu to pomôže, tým si nie som istý, ale skúsil to," hovorí v podcaste.

    V rozhovore rozberáme aj úspech Andreja Babiša v krajských voľbách a jeho budúcnosť v českej politicke. „Získali obrovské sebavedomie a pocit, že návrat k moci majú v ruke. A ako povedala bývala spin doktorka Andreja Babiša, keď si je istý, tak nerobí chyby."

    Moderuje Denisa Hopková.

  • Ak by Spartak Trnava vlani nepostúpil do skupinovej fázy Konferenčnej ligy, zrejme by si na seba nikdy neobliekol červeno-čierny dres. Minulý rok prišiel pomôcť „bílym andelom“ na tri mesiace, napokon je súčasťou mužstva už viac ako rok. Hosťom v najnovšej epizóde podcastu Striedame! bol člen Klubu ligových kanonierov Michal Ďuriš.

    Vo veku 36 rokov sám vie, že koniec kariéry už nie je ďaleko. Odchovanec banskobystrického futbalu strávil najviac času v susednom Česku a následne na ďalekom Cypre. Na konte má dokopy 4 majstrovské tituly, 2 účasti na majstrovstvách Európy a 12 zápasov v skupinovej fáze Ligy majstrov. Nezabudnuteľný je najmä jeho životný gól do siete AC Miláno, ktorým v 93. minúte zariadil remízu 2:2.

    Za Slovensko odohral 59 zápasov a dal 9 gólov. „V zime pred ME 2016 som mal ponuku z francúzskeho Montpellieru. Už boli dohodnuté aj kluby. V Plzni sme však hrali o titul a bolo pred nami EURO. Cítil som, že francúzska liga nie je pre mňa. Dohodli sme sa teda s klubom, že počkáme do leta. Potom už ale neprišlo nič. Ak by som dal gól na ME, tak možno by to bolo iné,” uviedol bývalý reprezentačný útočník Michal Ďuriš v najnovšej epizóde podcastu Striedame! na ŠPORT.sk.

  • Masívne zvyšovanie sadzby DPH, okresanie daňových bonusov na deti či faktická likvidácia rodičovských dôchodkov. Okrem toho na nás vláda nachystala úplne novú daň z finančných transakcií či obmedzené zvyšovanie firemných daní.

    I tak v skratke vyzerá vládou schválený konsolidačný balík za viac ako dva a pol miliardy eur. Okrem prekvapivej zmeny premiérovho politického kurzu v téme DPH, sme sa však nedočkali ani zásadnejších škrtov štátu na sebe samom a hoci vo vláde sedia až dve sociálnodemokratické strany, ani tentoraz nenašli odvahu – či chuť, k zavedeniu zásadnejšieho progresívneho zdanenia bohatých či zásahov do ešte stále pomerne nízkych daní z nehnuteľností alebo kapitálu.

    Ako takto koncipované ozdravovanie verejných financií vníma bývalá ľavicová ministerka financií a čo hovorí na toľko diskutované zmeny v sadzbách DPH? No a ako Brigita Schmögnerová vídi účinkovanie svojho nástupcu v kresle strážcu štátnej kasy? Tak to už je téma dnešného denného podcastu Aktualít.

    A na záver vám ešte ponúkneme i pozvánka k novému slovenskému dokumentu Vtáčnik režisérky Evy Križkovej.

    Počúvate Aktuality Nahlas, pekný deň a pokoj v duši praje Braňo Dobšinský.

  • Spoločnosť či inštitúcia môže byť pred útokom zabezpečená akokoľvek dobre, no ak si svoju domácu úlohu nespraví jej dodávateľ, i tak sa môže stať obeťou.

    V novom dieli špeciálnej série podcastov SHARE o kybernetickej bezpečnosti sa budeme rozprávať o tom, čo sú to útoky na dodávateľské reťazce, ako fungujú, a prečo je také dôležité o nich vedieť. Na naše otázky odpovedá CISO v spoločnosti Aliter Technologies Michal Srnec. Rozpráva sa s ním redaktor Živé.sk Maroš Žofčin.

    V podcaste hovoríme aj o týchto témach:

    Útoky cez dodávateľské reťazce sú témou tak pre malé a stredné podniky, ako aj pre veľké korporácie.Ako prebieha útok cez tretie strany.Prečo je dôležité, aby podniky monitorovali svojich dodávateľov a zaujímali sa o ich kybernetickú bezpečnosť.Aké sú najrýchlejšie kroky, ktoré môžeme urobiť na zmiernenie rizika.Na čo nezabudnúť počas obstarávacieho procesu.Čo je to ZeroTrust.

    Podcast je pripravený v spolupráci so spoločnosťou Aliter Technologies. Aliter Technologies pôsobí v kyberbezpečnosti a aj ako konzultačno-poradenská spoločnosť pre mnohé spoločnosti či už v súkromnom, alebo vládnom segmente.

    Podcast SHARE pripravuje magazín Živé.sk. Na odber všetkých nových dielov našich podcastov SHARE sa môžete prihlásiť cez platformy Apple Podcasts, Spotify, Deezer a YouTube.

    NAPÍŠTE NÁM: Ak nám chcete niečo odkázať, doplniť nás alebo sme povedali niečo zle a chcete nás opraviť, môžete nám napísať na [email protected]. Všetky maily čítame a na väčšinu odpovedáme.

  • Bývalý premiér a minister financií odmieta zodpovednosť za zlý stav verejných financií. Podľa neho Robert Fico ide od ľudí vybrať oveľa viac peňazí, než by si vyžadovala konsolidácia, a chce ich použiť na rozdávanie svojim ľuďom. Vláda podľa neho zbytočne berie peniaze chudobným a zároveň vytvára nové dlhy. Po zrušení špeciálnej prokuratúry a NAKA navyše štát prichádza o peniaze, lebo sa opäť rozmnožili daňové podvody. Aký je plán strany Demokrati?

    V podcaste s Eduardom Hegerom sa dozviete:

    – od 1. minúty – kto spôsobil, že Slovensko musí konsolidovať;

    – po 2:00 – že vlády Roberta Fica zadlžovali Slovensko viac a to aj v dobrých časoch;

    – od 3:00 – či je stále hrdý na deficit, ktorý zostal po jeho vláde;

    – okolo 5:00 – či Matovičov rodinný balíček a energetická pomoc stáli za tie miliardy;

    – po 10:00 – že Robert Fico nespláca staré dlhy, ale vytvára nové;

    – od 14:00 – že po zrušení NAKA a ÚŠP sa opäť rozmnožili daňové podvody;

    – po 16:00 – kde plánoval šetriť, keď zdvojnásoboval deficit;

    – od 21:00 – že Robert Fico zbytočne ožobračuje ľudí toxickým daňovým koktejlom;

    – po 23:00 – či je hrozba zastavenia eurofondov reálna;

    – od 24:30 – že Slovensko má ešte niekoľko mesiacov času, kým prídeme o eurofondy;

    – od 26:00 – že Slovensko je v medzinárodnej izolácii a s Robertom Ficom sa nikto nechce stretnúť;

    – okolo 28:00 – ako nám Robert Fico robí hanbu v zahraničí;

    – po 29:00 – že Michal Šimečka mal najprv žiadať, aby sa mu premiér ospravedlnil za útoky na jeho manželku, až potom sa s ním stretnúť;

    – od 30:00 – či sa Demokrati snažia získať Martinu Holečkovú, ktorá odišla z KDH;

    – okolo 35:00 – aké sú plány strany Demokrati do budúcna.

  • Koľkých ľudí zavraždil Mikuláš Černák osobne? A boli dve rany do hlavy jeho vraždený rukopis? Štvrtá epizóda podcastového seriálu Mafiánsky štát sa zameriava na to, ako sa horehronská skupina gangstrov stala firmou na vraždenie. Počúvať môžete po prihlásení sa do služby predplatného Aktuality Navyše, a po novom už aj osobitne cez Apple Podcasty.

    S takýmto biznisom si nemôžete dať inzerát do novín. Ako sa teda vaši potenciálni klienti vôbec dozvedia, že ponúkate takú službu ako je nájomná vražda? V 90.-tych rokoch to stálo na územnom rozdelení Slovenska medzi silné kriminálne skupiny.

    Dnešnou epizódou vás bude sprevádzať opäť Ján Petrovič, expert Aktualít na mafiu. Moderuje a scenár napísal Peter Hanák.