Episodes
-
Czy roboty mogą stać się towarzyszami naszej jesieni życia?
Wspólnie z red. Jarkiem Juszkiewiczem szukamy odpowiedzi na to pytanie w czwartym odcinku naszego wakacyjnego podcastu, a także snujemy rozważania na temat rozwoju medycyny, szczególnie w obszarze diagnostyki. Przyglądamy się tym zagadnieniom również z perspektywy projektów prowadzonych w EHTIC Politechniki Śląskiej.
-
Śląsk to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym nauka łączy się z biznesem, a jego pozytywna energia jest wyczuwalna na każdym kroku.
W trzecim odcinku podcastu opowiadamy o Śląsku zarówno z technologicznej perspektywy jako o nowoczesnym i europejskim ośrodku naukowym, który oferuje niesamowite możliwości rozwoju i budowania kariery, jak i z perspektywy Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego: co zrobić, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić region dla młodych?
-
Missing episodes?
-
Czy wraz z postępem technologicznym powinniśmy obawiać się, że w pełni autonomiczne maszyny zastąpią lekarzy? Czy sztuczna inteligencja jest zdolna zastąpić ludzką intuicję i doświadczenie w medycynie?
W kolejnej odsłonie podcastu „Profesor Gzik – odkryj potęgę śląskiej nauki!” serwujemy przykłady zastosowania sztucznej inteligencji w diagnozowaniu chorób, opowieści o przełomowych osiągnięciach oraz przemyślenia na temat roli, jaką Europejskie Centrum Innowacyjnych Technologii dla Zdrowia Politechniki Śląskiej odgrywa w tej rewolucji medycznej.
Posłuchaj o przyszłości opieki zdrowotnej!
-
Odkryj niezwykły świat innowacji i naukowych przełomów w fascynującym podcascie prowadzonym przez Marka Gzika, profesora Politechniki Śląskiej, założyciela i dyrektora European HealthTech Innovation Center w Zabrzu oraz redaktora Radia 357 - Jarka Juszkiewicza.
Wysłuchaj rozmowy pełnej pasji, która ukazuje osiągnięcia naukowe oraz ogromny potencjał kryjący się w tym innowacyjnym ośrodku badawczym prowadzonym w Zabrzu. Poznaj rewolucyjne rozwiązania, które odnajdują swoje zastosowanie w dziedzinach medycyny, sportu i obronności. Przygotuj się na niezwykłą podróż w świecie przyszłości, gdzie nauka spotyka praktykę i rewolucjonizuje nasze życie.