Episodes
-
Jak wesprzeć młodych w trudnym czasie? Jak zadbać o dobrostan rodziców? I jak zatroszczyć się o siebie? Gościem audycji jest Jarosław Adamczuk Centrum Wspierania Rodzin "Rodzinna Warszawa".
-
Co i jak jadano w Warszawie na przestrzeni lat? Z Leną Wicherkiewicz, kuratorką wystawy przyglądamy sie zwyczajom żywieniowym Warszawy w perspektywie kilku wieków i zapraszamy na tytułową wystawę.
-
Missing episodes?
-
Dlaczego nowy MSN wygląda tak, jak wygląda? Co pokaże w pierwszych tygodniach działania pod nowym adresem? Co kryje w piwnicach? Odpowiada Joanna Mytkowska, dyrektorka MSN.
-
Na warszawskich mostach zawisły niedawno tabliczki z napisem "Nie rezygnuj z życia" i numerem telefonu 511 200 200. Z Katarzyną Sękowską - Świątkiewicz z Warszawskiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej rozmawiamy o kryzysach i pomocy, którą można uzyskać w WOIK.
-
W Warszawie trwa "Tydzień bezpieczeństwa". Co to znaczy bezpieczne miasto? Rozmawiamy z Jarosławem Misztalem, dyrektorem Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa.
-
Rusza modernizacja żoliborskiego Kina Tęcza. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze seasne w nowej przestrzeni odbędą się w 2027 r. Jak zmieni się budynek kina i co będzie prezentował publiczności wyjaśniają Joanna Rożen - Wojciechowska i Kinga Wiśniewska z Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.
-
Trwają prace nad strategią rozwoju Warszawy 2040+ oraz planem ogólnym. Te dwa dokumenty określaja, jak będzię wyglądało miasto w przyszłości. Wyjaśnia Paulina Nowicka - Karpińska, pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy ds. strategii rozwoju miasta.
-
Symbol Warszawy - praca Joanny Rajkowskiej "Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich" przechodzi na właśność Mzueum Sztuki Nowoczesnej. Co to oznacza dla palmy i dla muzeum? Wyjaśnia Marta Bartkowska z MSN-u. Sprawdzamy też, co dzieje się aktulanie w nowym budynku przy Marszałkowskiej 103 i jak będzie wyglądało otwarcie MSN.
-
Możliwości jest wiele - od głosowania w budżecie obywatelskim przez konsultacje społeczne po inicjatywy lokalne. Wyjaśnia Zuzanna Włodarczyk - Wojtowicz z Centrum Komunikacji Społecznej.
-
It's official! Kwesta została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Co to oznacza dla zbiórki i Warszawy wyjaśnia Artur Jóźwik z Biura Kultury m.st. Warszawy.
-
Początek roku szkolnego dla najmłodszych i zmiany w systemie żłobkowym z związku z programem "Aktywny Rodzic" wyjaśnia Edyta Jóźwiak, Dyrektor Zespołu Żłobków m.st. Warszawy.
-
Pietruszka, Porzeczka, Pamir i Zuzia przyszły na świat w stołecznym ogrodzie zoologicznym w tym roku. O nowych mieszkańcach zoo rozmawiamy z Agatą Borucką z Działu edukacji warszawskiego ZOO.
-
Zużyty olej, odpady remontowe, opony czy elektrosmieci możesz oddac do PSZOKu. O działaniach punktów zbiorki opadów mówią Jakub Turowicz i Martyna Ossolińska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.
-
Wisła, Jezioro Czerniakowskie i wiele innych zbiorników wodnych w Warszawie latem przyciągają tłumy. Jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą wyjaśnia Marcin Jedliński ze stołecznej Straży Miejskiej.
-
Od przyjazdu do Warszawy, przez kultową piosenkę "Varsovie", po płytę "WAWA", której jest kuratorką. Z Moniką Brodką rozmawiamy o albumie uświetniającym obchody 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i współczesnej Warszawie.
-
Z Anną Bartoń, rzeczniczką Metra Warszawskiego rzyglądamy się koncepcjom trzeciej, czwartej i piątej lini metra w stolicy. Zakończenie ich budowy Ratusz zakłada do 2050 roku.
-
Gdzie w Warszawie szukać ochłody? A gdzie rzeźbić mięśnie w plenerze? Podpowiada Bartłomiej Stepięń ze Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.
-
Mieszkanką! Tym razem przyglądamy się "Raportowi o stanie miasta" za 2023 r. i wyciągamy z niego garść danych o Warszawie. W audycji gości Olaf Osica z Biura Stategii i Analiz Urzędu Miasta st. Warszawy.
-
O projekcie Food Trails i działaniach na rzecz ograniczenia marnowania żywności rozmawiamy z Natalią Boitot i Katarzyną Wrońską z Warszawskiego Food Labu.
-
Co czytać latem? Już wiemy! O nominowanych i nagrodzonych w tegorocznej edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy rozmawiamy z przewodniczącą jury, Justyną Sobolewską.
- Show more