Episodes
-
Budúci prezident predstavil svoju družinu. Niektorí pozorovatelia dvíhajú obočie, svetové média sa čudujú. Iní tvrdia, že si vybral ľudí, ktorí budú plniť jeho ďalšie ciele a ambície. O téme sme sa rozprávali s bezpečnostným analytikom CEO Adapt Institute Matejom Kandríkom a politickým marketérom Pavlom Minárom.
-
Minister školstva musí okrem Nežnej revolúcie vo vzdelávaní riešiť nespokojnosť pedagógov. Je ich čoraz menej, učiteľský zbor nemladne, práve naopak, o prácu učiteľa je slabý záujem. O téme sme sa rozprávali s predsedom Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy Pavlom Ondekom a ministrom školstva Tomášom Druckerom. Celý profesijný život pôsobil v diplomatických službách. Po 7 mesiacoch od prezidentských volieb sa rozhodol. Vstúpil do Progresívneho Slovenska. O téme sme sa rozprávali s Ivanom Korčokom.
-
Missing episodes?
-
Americké prezidentské voľby priniesli prekvapivý výsledok, keď Donald Trump vyhral so zreteľným náskokom, čo kontrastovalo s predvolebnými prieskumami a očakávaniami médií. Podobne aj u nás boli posledné voľby iné, než aké predpovedali média, pričom aj tu dominovala polarizácia a angažovaná žurnalistika. V oboch prípadoch sa ukázalo, že mainstreamové médiá, ktoré sa snažili ovplyvniť verejnú mienku, neuspeli. Otázka teda znie: Nepochopíme už konečne, že ľudia chcú viac objektivity a slobody v rozhodovaní, než jednosmerné mediálne manipulácie?
-
Odsúdený Andrej Kiska svoju vinu popiera a chce sa brániť na vyšších európskych inštanciách. Smer-SD ho však vyzýva, aby sa ospravedlnil občanom a vzdal sa ochranky a doživotnej renty. Viac nám povedali naši hostia poslanci NR SR Tibor Gašpar (Smer-SD) a Ondrej Dostál (SaS).
-
V tomto vydaní relácie Investujeme sme sa pozreli na voľby v USA. Akým spôsobom ovplyvňujú slovenskú ekonomiku? Viac nám povedal Stanislav Pánis, analytik, J&T BANKA.
-
Občania USA volia budúcnosť nielen pre seba, ale aj pre zvyšok sveta. Od výsledku voľby prezidenta v USA môže závisieť osud vojny na Ukrajine a na Blízkom východe. Rozhodnú aj o vypuknutí novej obchodnej vojny s Čínou. Aký vplyv môžu mať pre Slovensko a jeho obyvateľov? Našimi hosťami boli Juraj Droba (SaS), predseda BSK, Ján Ferenčák (Hlas-SD), predseda výboru NR SR pre európske záležitosti a Jiří Tyleček, hlavný analytik XTB.
-
Kritiku, ktorá sa na hlavu Roberta Fica zniesla za jeho vystúpenie v Rusku a návštevu Číny, môžu prevážiť len benefity, ktoré z východného turné vláda prinesie. Naplnia sa predstavy vlády o čínskych investíciách, lacných produktoch, či vzájomnom obchode? Je Čína bezpečnostnou hrozbou, alebo príležitosťou? Opýtali sme sa Mariána Kéryho a Miriam Lexmann.
-
„Konečne splnený sľub seniorom“ verzus „potreba adresnej podpory“: Spor o sociálne istoty seniorov rozdelil Hlas-SD a Progresívne Slovensko. V relácii V politike sa stretli poslankyňa, predsedníčka strany Progresívne Slovensko a podpredsedníčka parlamentného výboru pre sociálne veci Simona Petrík a minister práce a podpredseda strany Hlas-SD Erik Tomáš.
-
Rudolf Huliak si svoje utorkové (29. októbra) vystúpenie naplánoval tak, aby koalíciu poriadne zabolelo. Najmä Roberta Fica, ktorý odlieta do Číny s o niečo slabším mandátom. Ale aj poslancov, ktorí museli pre tlačovú konferenciu Národnej koalície presunúť hlasovanie a napokon aj tak neotvorili schôdzu. Chce Rudolf Huliak takto získať miesto v koaličnej rade? Ako vnímajú novú situáciu v parlamente strany Hlas-SD a Progresívne Slovensko? Pýtali sme sa Rudolfa Huliaka, Romana Malatinca a Martina Dubéciho.
-
V tejto časti relácie Investujeme sme sa pozreli na požičiavanie peňazí štátu. Viac nám povedal Marián Búlik, finančný analytik OVB Allfinanz Slovensko.
-
Bitka koalície s opozíciou o rezort kultúry sa začala prakticky v prvý pracovný deň ministerky Martiny Šimkovičovej. Parlament v pondelok zíval prázdnotou. Na otázky sme sa opýtali Dušana Jarjabka a Dany Kleinert. Nenápadný štátny sviatok. Aj takto si pripomíname vznik Československa po rozpade Rakúsko-Uhorského impéria. A predsa, pre Slovensko je významnejší 30. október. O téme diskutovali veľvyslanec ČR v SR Rudolf Jindrák a predseda Združenia miest a obcí Slovenska Jozef Božik.
-
V relácii V politike sme privítali podpredsedu vlády a ministra životného prostredia Tomáša Tarabu, nominanta SNS a poslankyňu a podpredsedníčku poslaneckého klubu PS Zuzanu Mesterovú.
-
Väčšina ľudí si povie, že sú to iba potraviny. Nie je to však tak. Pred 20 rokmi prišli na Slovensko a okamžite si vybrali cestu tzv. proti prúdu. Začali ponúkať sortiment, na ktorý bežný Slovák nebol zvyknutý. Výsledok? Úspešných 20 rokov na trhu a stále majú kam rásť. Čo stojí za úspechmi diskontu Lidl? Kam sa posunul maloobchod a retail na Slovensku za poledných 20 rokov? Hosťami v Kapučíne bola Zuzana Sobotová, senior konzultantka pre projekty spoločenskej zodpovednosti Lidl Slovensko a Tomáš Bezák, vedúci úseku komunikácie, Lidl Slovensko.
-
Európska komisia priklepla Slovensku po dlhom váhaní a štyroch novelách trestného zákona ďalších 800 miliónov z Plánu obnovy. O téme sme sa rozprávali s podpredsedom vlády Petrom Kmecom. Októbrová schôdza NR SR bude opäť skúškou súdržnosti vládnej koalície. Ktoré body môžu byť problematické? Opýtali sme sa Jozefa Lenča.
-
O aktuálnych politických témach z domácej aj zahraničnej politiky sme sa v relácii V politike rozprávali s predsedom vlády Robertom Ficom.
-
Hlúpe bratislavské vtipy o tom, že polovica východniarov je v piatok večer vo vlaku IC smer Košice naberajú dnes iný význam. Tá „polovica východniarov“ totiž môže o ICčka prísť. Dôvodom je ich slabá obsadenosť a stratovosť. Napriek tomu sú IC vlaky jedným z mála silných symbolov prepojenia západu a východu Slovenska. Nájde štát zdroje na ich financovanie? Aké vlaky ich nahradia? Pýtali sme sa generálneho riaditeľa Železničnej spoločnosti Slovensko Petra Helexu. V online spojení sme boli s Martinom Dubécim a Igorom Janckulíkom.
-
V tomto vydaní relácie Investujeme sme sa rozprávali o novej výstavbe v hlavnom meste. Viac nám povedal náš hosť Sebastien Dejanovski, spoluzakladateľ Mint Investments.
-
Vláda vysiela nového ministra Kamila Šaška na nemožnú misiu. Má presvedčiť lekárov, aby akceptovali konsolidačný balíček a zároveň nedávali výpovede. To by znamenalo prepísanie podmienok v memorande, ktoré kedysi s lekármi podpísal, ale nečítal Eduard Heger. Budú lekári ochotní na to pristúpiť? Koľko vlastne naši lekári zarábajú a kam by odišli, aby mohli zarábať viac? Pýtali sme sa Mariána Šótha, Petra Visolajského a Jany Bittó Cigánikovej.
-
Hosťom relácie Zdravie bol Peter Papcun, primár na Gynekologicko-pôrodnickej klinike v Nemocnici Ružinov.
-
Hostkou relácie Zdravie bola Ľubomíra Izáková, prednostka Psychiatrickej kliniky LFUK a UN Bratislava.
- Show more