Episodes
-
Jedna z amerykańskich firm chce wybudować na pustyni w Nevadzie prywatne inteligentne miasto, które będzie posiadać własny rząd, sądy, a nawet system podatkowy. Wszystkim będzie zarządzać technologia blockchain. O tym projekcie z Jarosławem Stankiewiczem z Geco.one rozmawia Mateusz Kulik.
-
Kod źródłowy m.in. Wiedźmina 3 czy Cyberpunka 2077 od CD Projekt RED pojawił się w sieci. Polska firma padła ofiarą cyberprzestępców. Jak doszło do takiego ataku i czy taka sytuacja może zachwiać wartością firmy? O tym z Marcinem Pieleszkiem z Wyższej Szkoły Bankowej rozmawia Mateusz Kulik.
-
Missing episodes?
-
Samochody elektryczne za zimnem i mrozami zdecydowanie nie przepadają. Jak sprawdzają się takie urządzenia zimą? O tym w Czwórkowym podcaście Technologie 4.0 z Pawłem Pilarczykiem z itbiznes.pl rozmawia Mateusz Kulik.
-
Jedna z największych chińskich marek zaprezentowała ładowarkę, która umożliwia bezprzewodowe ładowanie na odległość. Dzięki temu urządzeniu kilka sprzętów może być ładowanych jednocześnie. Czy to przełom i jaka będzie przyszłość tej technologii? O tym, w tym podcaście z Maciejem Gajewskim ze spidersweb.pl rozmawia Mateusz Kulik.
-
Nawet co czwarty Polak boi ataku, prawie 20 proc. z nas nie ma zainstalowanego antywirusa, a ponad połowa nie dba o to, by regularnie zmieniać hasła. W lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak nie dać się okraść w sieci? O tym z Bartłomiejem Drozdem, ekspertem serwisu ChronPESEL.pl rozmawia Mateusz Kulik.
-
W ciągu całego swojego istnienia zgromadziła na swoich "stronach" ponad 55 mln artykułów w 300 językach, w tym ponad 1,5 mln haseł w języku polskim. Wikipedia w styczniu skończyła 20 lat. Jak wyglądały jej początki i jak urosła do rangi jednej z najpopularniejszej stron w internecie? O tym z Dariuszem Jemielniakiem z Akademii Leona Koźmińskiego, ale także aktywnym Wikipedystą rozmawia Mateusz Kulik.
-
W sieci od kilku, a nawet kilkunastu dni trwa niemałe poruszenie w związku z decyzją Whatsappa, który postanowił zmienić swój regulamin prywatności i sporą część naszych danych oddawać także Facebookowi. To oczywiście spotkało się z krytyką wielu internatów. Więcej na ten temat w tym podcaście. Z Pawłem Pilarczykiem z itbiznes rozmawia Mateusz Kulik.
-
Monety, banknoty, plastikowe karty czy nawet nasze smartfony być może już niebawem odejdą do lamusa. Wystarczy nam właściwie oko, by zapłacić w kawiarni, hotelu lub kinie. Wszystko za prawą polskiego rozwiązania PayEye. Z jego twórcami, czyli Barbarą Mróz-Gorgoń oraz Krystianem Kulczyckim rozmawia Mateusz Kulik.
-
2020 rok dla wielu z nas nie był tym najlepszym rokiem w ich życiu, ale świat Internetu i twórcy memów ostatnie 12 miesięcy mogą zaliczyć do udanych. Co królowało w sieci w 2020 roku? O tym w naszym podcaście Technologie 4.0 z Maćkiem Wernio z noizz.pl rozmawia Mateusz Kulik.
-
Wszczepy, modyfikacje naszego ciała czy czipy pod skórą. To norma w świecie Cyberpunka 2077. Dzięki tej grze wzrosło zainteresowanie biohackingiem, czyli udoskonalaniem naszego ciała przy pomocy przeróżnych technologii, także w realnym świecie. Na co dziś świat techniki nam pozwala i czy jest to odległa przyszłość? O tym w Czwórkowym podkaście Technologie 4.0 z Pawłem Pilarczykiem z itbiznes.pl rozmawia Mateusz Kulik.
-
Na tę usługę w naszym kraju musieliśmy długo czekać, ale w końcu zadebiutowała także w Polsce. Google Stadia to możliwość grania w gry wideo w chmurze. A to oznacza, że w zaawansowane graficznie produkcje możemy grać nawet na bardzo słabych sprzętach oraz na urządzeniach mobilnych. Jak to możliwe? O tym z Maćkiem Gajewskim ze spidersweb.pl rozmawia Mateusz Kulik.
-
Smartfony to druga, najpopularniejsza po pecetach, platforma gamingowa. Urządzenia, które każdy z nas ma w swojej kieszeni mają coraz mocniejsze podzespoły, a to sprawia, że coraz więcej osób wirtualnej rozrywki doświadcza na swoim smartfonie. Czy i kiedy takie sprzęty zastąpią nam konsole lub komputery? Nad tym w podcaście Technologie 4.0 zastanawiają się Mateusz Kulik oraz Krzysztof Rojek z antyweb.pl
-
Tegoroczne wielkie święto wyprzedaży nie będzie miało aż tak dużego rozmachu jak dotychczas. Z powodu pandemii koronawirusa większości promocji w tym roku powinniśmy wypatrywać w sieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas takich zakupów? O tym Z profesorem Jackiem Kallem z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu rozmawia Mateusz Kulik.
-
W Polsce jest już możliwość uczestnictwa w pogrzebach online. Nowoczesna technika daje opcję bezpośredniego bycia razem z rodziną poprzez streaming internetowowy, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie się znajdujemy. Jak wyglądają takie pogrzeby online? O tym z Tomaszem Jurowiczem z Relive rozmawia Mateusz Kulik.
-
Technologia w czasie pandemii COVID-19 odgrywa ważna rolę w naszym życiu. Tworzone są narzędzia informujące ludzi o możliwym narażeniu na kontakt z koronawirusem oraz takie, które pomagają w wykonywaniu codziennych czynności bez konieczności narażania zdrowia, a także zapewniające stały dostęp do zweryfikowanych informacji. Z Adamem Malczakiem z Google Polska na ten temat rozmawia Mateusz Kulik.
-
VPN umożliwia bezpieczny dostęp do aplikacji czy stron internetowych. To rozwiązanie dla osób, które nie lubią być śledzone i obserwowane. Jak działa taki VPN i na co warto zwrócić uwagę podczas jego wyboru? O tym z Pawłem Pilarczykiem z itbiznes rozmawia Mateusz Kulik.
-
Praktycznie każdy producent urządzeń mobilnych ma swojej ofercie smartfony, które obsługują sieć piątej generacji. Operatorzy komórkowi zapewniają, że sieć 5G w Polsce już działa. Czy w takim razie to dobry moment na zakup urządzenia, które posiada moduł 5G? O tym z Kubą Wątorem z tech.wp.pl rozmawia Mateusz Kulik.
-
Instagram jest z nami już od 10 lat. Jakie funkcje pojawiały się przez ten czas i jak ten serwis zmienił rynek mediów społecznościowych? O tym z Jerzym Bartoszewiczem, ekspertem od nowych technologii, rozmawia Mateusz Kulik.
- Show more