Episodes
-
Zdravotné poisťovne súhlasili so zlepšením financovania kamenných a mobilných hospicov. Aká je však paliatívna a hospicová starostlivosť? Ako ju vnímajú pacienti a rodiny? A ako sa k nej stavajú lekári, ktorí ukončujú liečbu a posielajú pacienta domov? Prečo by mala byť pomoc kamenného či mobilného hospicu dostupnou zdravotnou službou pre všetkých a ako to dosiahnuť ? S redaktorkou JOJ24 sa o tom rozprávala lekárka mobilného hospicu Most domov MUDr. Zuzana Hajster Vozáňová a hlavná sestra hospicu Milosrdných sestier v Trenčíne Lucia Hlucháňová.
-
"Ani taxikár nesmel vedieť kam idete," hovorí o atmosfére strachu v Sýrii počas vlády Bašára Assada riaditeľ humanitárnej organizácie ADRA, Stanislav Bielik. Zo Sýrie sa vrátil iba tri dni pred pádom Assadovho režimu. V 24 podcaste nám porozprával aj o tom, ako sa humanitárni pracovníci museli vyhýbať nepokojom počas postupu povstalcov a prečo ho takmer nepustili cez hranice.
-
Missing episodes?
-
Komentátori denníka SME Peter Tkačenko a TV JOJ Arpád Soltész mudrujú pri káve o úlohe Matúša Šutaja Eštoka vo vláde.
-
Až 30 percent ľudí, ktorí zomrú v nemocnici, zomiera na sepsu. Je to stav, ktorí ľudia poznajú aj pod názvom "otrava krvi". Ako vyzerá septický stav, čo ho môže spôsobiť a čo sa dá vtedy robiť? Čím sa sepsa líši od septického šoku a aké druhy sepsy existujú? S redaktorkou JOJzdravie Marcelou Fuknovou sa o sepse rozprával primár OAIM UMB MUDr. JAKUB HLOŽNÍK.
-
Toto sú slová Petra, ktorý žil na ulici približne 10 rokov. Bol skokan na lyžiach, majster v džude, hudobník, zdravotný záchranár a tiež majiteľ stánkov s pečenými gaštanmi, no jedného dňa sa ocitol na ulici. Akým spôsobom, to porozprával redaktorke Top Star: Simone Halamíčkovej. V rozhovore sa divákom prihovoril aj riaditeľ n. o. Depaul Slovensko – Jozef Kákoš, ktorý prosí, aby sme v tieto zimy boli viac všímaví k ľudom bez domova. Pomôcť, môže vraj každý z nás…
-
Toto je otázka, ktorú sme si v našom podcaste NA LOPATE tesne po rokovaní LOZ s vládou (ne)položili. Peter je optimista, tvrdí, že áno. Každopádne z tohto dielu vyplynulo niekoľko poučení z krízového vývoja: dajte si predpísať nehradené lieky ešte tento rok a pozerajte youtubové videá o samoliečbe.
-
Národný kontrolný úrad zverejnil správu o tom, ako počas pandémie COVID-19 vznikali, fungovali mobilné odberové miesta, ktoré slúžili na testovanie obyvateľov.
-
V poslednom tohtoročnom podcaste Prvá liga sme uzavreli jesennú časť našej najvyššej súťaže. Na ligovom tróne prezimuje Slovan. Druhá Žilina svoju tohtoročnú derniéru nezvládla, na ihrisku poslednej Skalice iba remizovala. Naopak, Trnava opäť zvíťazila a postupne sa blíži k vedúcej dvojici. Na opačnom póle tabuľky si pomohlo Komárno. Nováčik zdolal Banskú Bystricu 3:0 a bodovo sa na ňu dotiahol. V zahraničí zaujalo manchesterské derby, španielski giganti, ale aj Hancko, Boženík či Prekop... Príjemné prežitie koncoročných sviatkov vám želá trojica Rado Ležovič, Braňo Tesák a Marek Svátek.
-
Štefan Picur Banyak je člen Cigánskych diablov, ktorého prezývajú „minister zábavy“. A práve on porozprával nielen o vtipných zážitkoch, ktoré s kapelou zažili, no nazreli sme aj k nemu do súkromia. Vieme, kvôli čomu sa prinútil schudnúť 20 kilogramov i to, z ktorej časti nového domu sa teší najviac. S redaktorkou Top Star – Simonou Halamíčkovou vás tiež pozvali na turné, ktoré bude výnimočné.
-
Keď mala Lucka 16 rokov, zrazila ju električka. Nehodu si nepamätá, no kúsok od nej sa našli slúchadlá, ktoré bežne nosila aj na ulici...Žiaľ, nikto z prítomných jej nielenže nepomohol, ale ani nezavolal sanitku. Naopak, ľudia si ju nakrúcali a zavadzali záchranárom. Lucka utrpela vážne zranenia, najmä lebky, mozgu a končatín. Z umelého spánku sa neprebrala a tri mesiace strávila v bdelej kóme...Čo jej pomohlo, keď sa musela fyzicky aj psychicky pozbierať po vážnom úraze? Ako dnes funguje a čo ju teší?
-
Komentátori denníka SME Peter Tkačenko a TV JOJ Arpád Soltész mudrujú pri káve o zákone o štátnom nevoľníctve.
-
Bolesti, šialené svrbenie, otvorené rany, zakrvácané oblečenie prilepené na telo- to všetko zažívala 22-ročná Saša kvôli svojmu autoimunitnému ochoreniu s názvom atopický ekzém. Vďaka účinnej biologickej liečbe sa Saške prejavy ochorenia takmer stratili.Pracuje, študuje a môže normálne žiť so svojím priateľom, rodinou a kamarátmi. Saška sa rozhodla hovoriť o svojom ochorení aj na nedávnom Trhu kože, aby vystúpila proti stigme, ktorá toto ochorenie sprevádza.
-
Tomáš Hudák, Mišo Szatmary, Samo Trnka, Matej Adámy! Najlepší slovenký stand-upisti v dnešnej Sedmičke opäť prevrátia svet hore nohami. A na záver prednesú deštrukčno-katarzívnu Správu o stave republiky.
-
Čo robiť, aby ste cez sviatky nekončili na lopate? Hoci sa zrejme nestane, že úderom polnoci vás nebude mať kto ošetriť (mudrovanie, ako to bude s výpoveďami lekárov po silvestrovskej polnoci ,nateraz ukončila vláda), bude lepšie, ak sa nebudete zahrávať s pyrotechnikou, nebudete si sadať pod vplyvom alkoholu za volant, riešiť rodinné spory, alebo sa ponevierať vonku v mraze. Ako hovorí naša podcastová trojica- zostaňte zdraví, živí, a ak nie- tak u súdneho lekára Dr.Kováča.
-
Šláger jesene Žilina - Slovan priniesol pod Dubňom množstvo emócií, jednu veľmi kontroverznú situáciu, ale v prvom rade víťazstvo domácich 2:1. A to znamená, že jesenného kráľa pred posledným tohtoročným kolom ešte nepoznáme a že rozdiel medzi šošonmi a belasými je iba bod v prospech úradujúceho majstra. V závese za týmto duom sa drží zaslúžene Trnava, ktorá má formu a víťazí. Na rozdiel od mnohých iných, lebo remíz bolo opäť viac než dosť. Slovan čaká v stredu najprv zápas v Lige majstrov na horúcej pôde rozbehnutého Atlética Madrid. No a potom v sobotu ďalší šláger na Tehelnom poli s Dunajskou Stredou. O tomto všetkom a ešte aj o iných témach debatovalo v podcaste Prvá liga trio Marek Svátek, Rado Ležovič a Braňo Tesák.
-
1000 dní vojny na Ukrajine spôsobuje neustále utrpenie u našich východných susedov. Humanitárnu pomoc Ukrajine poskytujú tisícky ľudí zo zahraničia ktorí ju do vojnovej krajiny posielajú aj cez drobných dobrovoľníkov. TV JOJ cez svoju redaktorku Mariku Dulaiovú a jej priateľov posiela na Ukrajinu pravidelne kamión plný humanitárnej pomoci. Ako dobrovoľníci pomáhajú Ukrajine dnes? Čo sa zkomplikovalo a čo sa zlepšilo pri prevážaní pomoci cez ukrajinské hranice? Čo ľudia na Ukrajine potrebujú? A nie sú dobrovoľníci už z trojročnej vojny unavení? Na otázky Rasťa Striška v 24 podcaste odpovedá Marika Dulaiová.
-
Niečo napísal na jedno brvno, ktoré je súčasťou zrekonštruovanej strechy katedrály Notre Dame v Paríži. A práve o tom, že strechu nemajú meniť za modernú presviedčal Francúzov spolu s ďalšími odborníkmi. Je jediným Slovákom, ktorý mal možnosť nahliadnuť aj do niekoľkých dielní podieľajúcich sa na obnove Chrámu Matky Božej po ničivom požiari z roku 2019. Ľubor Suchý, ktorý je špecialistom na historické krovy a zároveň hlavným radcom Pamiatkového ústavu SR, nám však prezradil aj ďalšiu z možných príčin toho, prečo jednu z najstarších gotických katedrál zničili plamene. A aj to, či veril, že sa Francúzsku podarí za 5 a pol roka túto pamiatku obnoviť. Iba pár hodín pred znovuotvorením Notre Dame sa s ním porozprávala reportérka Marika Dulaiová.
-
Komentátori denníka SME Peter Tkačenko a TV JOJ Arpád Soltész mudrujú pri káve o medicínskych limitoch Roberta Fica.
-
Alzheimerova choroba sa posúva do čoraz nižšieho veku a postihuje stále viac ľudí. Už onedlho však Európska lieková agentúra schválil liek leknamab, ktorý dokáže zastaviť tvorbu chorobných amyloidných plakov v mozgu Slovensko však musí byť na jeho príchod pripravené - napríklad potrebujeme zaviesť včasné zisťovanie ochorenia pomocou biomarkerov v krvi. O revolúcii v liečbe Alzheimerovej choroby sa s redaktorkou JOJzdavie Marcelou Fuknovou rozprával riaditeľ Neuroimunologického centra SAV doc. NORBERT ŽILKA.
-
V dnešnej Sedmičke Vám glosátori prezradia, prečo muž a žena nikdy nemôžu byť len priateľmi, navštívia výstavu s obrazmi Šimkovičovej a Tabakovej, a napokon Vám poradia, ako sa navždy zbaviť strachu z lietania.
- Show more