Episodios
-
Шок-контент: День Усіх Святих і його переддень спочатку не припадали на 1 листопада і 31 жовтня. Свято-згадка про всіх мучеників і святих попервах припадало на 13 травня. Чому так? Як християнство вплинуло на святкування Геловіну? Звідки взялися традиції фігурно вирізаних гарбузів, дарування солодощів і перевдягання в костюми?
Читати статтю
Пригостити редакцію Куншту кавою
Проєкт «Пороблено»
-
У кожного з нас принаймні раз у холодильнику розквітала цивілізація. Наприклад, коли не поставили на ніч суп у холодильник зі свіжою зеленю або коли огірочки раптово стали білими й пухнастими. Причиною є вплив мікроорганізмів. Чому холодильник не рятує всі наші смаколики, навіть коли немає екстрених вимкнень електроенергії? Як цьому запобігти і які продукти не варто їсти в жодному разі після перших ознак псування?
Читати статтюПригостити кавою редакцію Куншт
Інстаграм-сторінка Хейтспіч
-
¿Faltan episodios?
-
Щороку в жовтні видатні науковці й науковиці по всьому світу затамовують подих, коли лунає телефонний дзвінок. «Це може бути повідомлення зі Стокгольма про Нобелівську премію!» — сподіваються вони. Кому присудили Нобелівську премію з фізіології або медицини, фізики, хімії та літератури у 2024 році? Слухайте голосом артиста Павла Текучева.
Читати повні версії текстів:
Фізіологія або медицина: порушити центральну догму
Фізика: на шляху до штучного інтелекту
Хімія: білки за вухо та туди, де сухо!
Література: біль, тілесність і рослини
А також кому присудили Нобелівську премію з економіки, читайте тут.
Підтримати Куншт
Сторінка Павла в інстаграмі
-
Щоб жити довго й бути здоровим, важливо регулярно підтримувати достатній рівень фізичної активності. Але достатньо це скільки? Чи справді потрібно бігати по 50 кілометрів на тиждень, чи достатньо дотримуватися рекомендацій ВООЗ? Як екстремальні фізичні навантаження впливають на довголіття професійних спортсменів?
Читати повний текст статті
Підтримати Куншт
Інстаграм-сторінка Владислава
-
Практика донорства крові для тварин, зокрема собак та котів, рятує чимало чотирилапих, що страждають від недуг, отруєнь чи аварій на дорогах. В Україні ця практика тільки набирає обертів. Коли виникло донорство крові тварин і що потрібно знати про цю процедуру?
Читати статтю
Задонатити Куншт
-
На самому півдні Індії, у штаті Керала, за рік зареєстрували другу смерть від вірусу Nipah. Що відомо про цей вірус, чому він небезпечний і чи стане він новим ковідом?
Читати статтю
Задонатити Куншт
-
Через тиск і нудне викладання математики у багатьох із нас є те, що можна назвати математичною травмою. Чому це може впливати на наш професійний розвиток і національну безпеку та як популяризація математики допомагає вирішити це питання?
Читати блог Ірини Єгорченко
Підтримати Куншт
-
Явище, коли жінки використовують сексистські фрази щодо інших жінок, називають внутрішньою мізогінією. Вона може проявлятися по-різному: від підтримки стереотипів про жінок аж до насильства над ними. Чому виникає внутрішня мізогінія, які її прояви та як із цим боротися?
Читати статтю
Підтримати Куншт
Сторінка Олі Лозинської в інстаграмі
-
Суцвіття борщівника Сосновського нагадують парасольки, які квітнуть білим. Також у нього великі листя, як в огірків. Тож, люди обпікаються ним, фотографуючись або витираючи руки листям. Як борщівник Сосновського викликає опіки й що робити після контакту з ним?
Читати статтю
Підтримати Куншт
Сторінка Якова Марного — фронтмена гурту «ДК Енергетик»
-
Через постійний розвиток технологій і ринку праці все популярнішим стає тренд безперервного навчання впродовж життя. Оскільки ризиковано зациклюватися на одній професії, ми маємо постійно вчитися. Але чи здатні дорослі люди вчитися все життя? Що для цього потрібно та чим відрізняється навчання дорослого від навчання дитини?
Читати статтю
Підтримати Куншт
Сторінка поетки Тетяни Власової в інстаграмі
-
Рись євразійська — один із головних українських хижаків, що занесений до Червоної книги України. Рись живе в Карпатах і на Поліссі. Чим ця тварина важлива для екосистеми, як визначають її чисельність і чи використовують для цього фотопастки?
Читати текст
Підтримати Куншт
Дивитися випуски подкасту Романа «Запали цілі» на ютубі
Читати блог Романа «Креатив. Розвиток. Пошук»
-
У 2018 році в Криму знайшли печеру із великою кількістю решток тварин, що жили 1,8–1,5 мільйона років тому. Серед них була стегнова кістка страуса Pachystruthio, описана у 2019 році. Звістка про гігантського страуса масою понад 450 кг швидко поширилась інтернетом. Та насправді наукової новизни у цьому відкритті було не так багато. Як росіянам вдалося використати цю новину для своїх пропагандистських цілей?
Читати статтю
Підтримати Куншт
PROМОВА
-
Які умови створити, щоб наш мозок краще запам'ятовував? Як саме мозок вирішує, що потрібно пам’ятати, а чим можна знехтувати? Слухайте в новому епізоді.
Читати статтю
Підтримати Куншт
Інстаграм Ігоря
-
3 40% степових територій в Україні лишилося тільки 3% справжніх степів. Решта — віддано під сільське господарство або засаджено лісами. Як виникають степи, чому вони важливі для контролю клімати та як їх вберегти?
Читати статтю
Підтримати Куншт
Інстаграм Ганни
-
В Україні чимало курортів з мінеральними водами, де пропонують полікуватися від різних хвороб. Але чи справді мінеральні води такі корисні й чим вони відрізняються від звичайної водопровідної води?
Читати статтю
Підтримати Куншт
-
Тренд відмовлятися на деякий час від соцмереж набув популярності після 2019 року. Все більше людей почали відмовлятися від «швидкого дофаміну», щоб перезавантажити мозок і зменшити потяг до соцмереж. Але чи справді це ефективно?
Читати статтю
Підтримати Куншт
-
З розвитком технологій інструменти штучного інтелекту стають популярними засобами в руках «фейкоробів». Їх використовують для створення підробних секс-відео, фейкових голосових повідомлень у злочинних цілях абощо. Як боротися з такими глибинними фейками й чому водяні знаки — не найкраще рішення?
Читати статтюПідтримати Куншт
Дивитися випуски подкасту Романа «Запали цілі» на ютубі
Читати блог Романа «Креатив. Розвиток. Пошук»
-
Що таке метеочуливість? Чи справді погода та її різка зміна впливає на здоров'я й може спричинити мігрень або спровокувати біль у суглобах?
Читати статтю
Підтримати Куншт
Переглянути проєкт pre post
-
Ми звикли, що демонів і Сатану зображають рогатими. Але чи справді роги в християнстві або в інших релігіях, культурах є неодмінним атрибутом злих духів? Яку функцію виконують роги з погляду зоології та яким тваринам вони «полюбились»?
Читати статтю
Підтримати Куншт
- Mostrar más