Episodios
-
Наступ росіян на Харків став неочікуваним навіть для багатьох військових. Втім українські сили оборони відтісняють росіян все далі від обласного центру — із запеклими боями та болючими втратами, але з надією на перемогу.
У фінальному епізоді подкасту «Пошрамований» розповідаємо про Харків, який російська армія не змогла захопити. Про тих, хто боронив і боронить місто. І тих, хто віддав за нашу свободу своє життя.
-
Російські снаряди нищать архітектурні та історичні будівлі Харківщини. На кінець листопада 2022 року зруйновані чи пошкоджені півтори сотні пам’яток.
Куди били росіяни? Скільки може коштувати відновлення споруд, які мають історичну та культурну цінність, та як люди зберігають те, що не добили окупанти. Слухайте в 11 епізоді подкасту «Пошрамований» — «Розстріляна пам'ять».
-
¿Faltan episodios?
-
Росіяни атакують все: від житлових будинків і парків до систем, що забезпечують місто теплом, світлом і водою. Б’ють по депо, знищуючи автопарк Харкова.
Згадуємо, як на вулицях Харкова з’являлися шрами від прильотів ворожих ракет і снарядів.
-
Наприкінці березня ЗСУ починають звільняти населені пункти Харківщини, що були окуповані на початку вторгнення. Саме звідти російська армія обстрілювала Харків.
Як проходила деокупація, та що по собі лишили російські війська, слухайте у 9 епізоді подкасту «Пошрамований».
-
Під обстрілами волонтери в Харкові доставляють їжу, воду та медикаменти людям, які переховуються у підвалах і бомбосховищах. Розвантажують вагони з гуманітаркою, плетуть маскувальні сітки, печуть хліб, розбирають завали у зруйнованих обстрілами будівлях чи збирають гроші на найнеобхідніше для жителів регіону та військових.
Хто, як та чим підтримував жителів Харківщини попри небезпеки війни — про волонтерський рух під час перших місяців повномасштабного вторгнення слухайте у подкасті «Пошрамований».
-
Зупинене 24 лютого, харківське метро на три місяці стає найбільшим укриттям. Люди живуть на платформах та у вагонах. Підземка стає не тільки прихистком, але й епіцентром життя, різних активностей для дітей і дорослих.
Як виживало «підземне місто» у Харкові – подкаст Суспільного Харків
-
Частина населених пунктів на кордоні з Росією опиняються в окупації у перші години повномасштабного вторгнення російської армії. У захоплених містах і селах росіяни влаштовують чистки. Покинуті господарями будинки росіяни розграбовують. Деяких людей викрадають, допитують і катують.
Як жителі Харківщини, майже третина території якої була в окупації, пережили «русский мір» — у 6 епізоді подкасту «Пошрамований».
-
Люди виїжджають з Харкова: залізницею, автівками, автобусами їдуть в евакуацію. Хтось покинув місто ще вранці 24 лютого, почувши перші вибухи. Дехто — після масованих обстрілів та авіабомбардувань.
Як проходить евакуація, що згадують про виїзд харків’яни та ті, хто їм допомагав.
-
Під постійними обстрілами наприкінці лютого та на початку березня життя Харкова сповільнюється. Вулиці порожніють. Зупинився транспорт. Затримують перших мародерів.
Згадуємо атмосферу і події тих днів — як у нових умовах живуть харків'яни.
-
На початку лютневого вторгнення ворожа авіація нещадно бомбардувала Харківщину. Російські винищувачі нахабно літали над містами і селами та скидали 500-кілограмові бомби.
Коли вдалося «закрити небо» над Харковом та як люди пережили авіанальоти і удари з неба?
-
Ворожа техніка, мітки на дорогах і будинках, російські диверсанти та розвідники у Харкові. Шоковані жителі спостерігають за розвитком подій.
Ті перші дні пізніше назвуть переломними. Як і чому встояв Харків – розповідаємо в другому епізоді подкасту «Пошрамований».
-
Напруга, в якій місто жило останні тижні перед повномасштабним вторгненням, змінилася розгубленістю, страхом, нерозумінням, що відбувається та як діяти.
Згадуємо 24-те лютого: перший шок, черги до банкоматів, магазинів і заправок, фейки, відсутність інформації, перші руйнування та загиблі.
-
Шок, бої та життя під обстрілами.
Хроніка-рефлексія про Харків і початок повномасштабної війни - ключові події та історії «шрамів», які змінили «обличчя» нашого міста та його жителів.