Episodios
-
У новому епізоді розповідаємо, як «п’ята графа» в радянському паспорті визначала долю людей, чому Львів не вдалося зробити типовим індустріальним містом Радянського Союзу, як назви вулиць формували національну ідентичність і за що Павло Загребельний критикував радянська владу.
-
У новому епізоді говоримо про те, як Богдан Хмельницький звільняв Поділля, за що Устима Кармалюка чотири рази відправляли на каторгу до Сибіру, чому Кам’янець-Подільський став столицею Української Народної Республіки та як радянська влада провела репетицію Голодомору на Поділлі.
-
¿Faltan episodios?
-
У новому епізоді розповідаємо, як Борис Грінченко сварився з Іваном Франком за мову, чому Леся Українка вважала Галичину «країною несподіванок», як галичани й наддніпрянці протидіяли російській пропаганді та як спільно боролися за Соборну Україну.
-
У новому епізоді подкасту «Вулиця Історії України» розповідаємо, як Українські січові стрільці зупинили наступ російської армії на Закарпаття, чому бій під Крутами став боєм за українське майбутнє та як українці продовжили боротьбу за незалежність на «Груші», охопленій вогнем.В епізоді використано фрагмент української стрілецької пісні «Ой на горі на Маківці» у виконанні народного етнографічного хору «Гомін» Леопольда Ященка
-
У новому епізоді говоримо про те, як Іван Франко пережив російську окупацію Львова та як описував царські методи об’єднання «неподільної Росії», чому у Львові горіла ратуша в 1848-му, які галицькі містечка давали 5% світового видобутку нафти та чому Михайло Грушевський назвав Галичину «українським П’ємонтом»
-
У новому епізоді розповідаємо, як річка Ірпінь двічі рятувала Київ, який торговий шлях забезпечив Русі торгівлю з іноземними державами та зробив Київ центром Руської держави, як Сталін затопив Великий Луг, чому Десною перестали курсувати пасажирські теплоходи та як Тарас Шевченко зробив із Дніпра національний символ України.
-
У новому епізоді говоримо про те, як козаки воювали на Чорному морі, чому повстання українських моряків на панцернику «Потьомкін» наближало проголошення Української Народної Республіки, як ділили Чорноморський флот після розпаду СРСР і чому Юрій Липа вважав головним завданням українців витіснити Росію з Чорного моря.
-
У новому епізоді розповідаємо, хто такі русини, чому й кому вигідно відділяти закарпатців від українців, як у 1919-му виникла Карпатська Україна, про українців, які воювали проти угорського фашистського режиму, і про пісню, що об’єднувала захисників України протягом десятиліть і стала символом Євромайдану.В епізоді використаний фрагмент пісні «Гей, пливе кача» у виконанні вокальної формації «Піккардійська Терція»
-
У новому епізоді говоримо про українку з Криму, яка боролася за Україну у війську Української Народної Республіки, якими бачили кордони України діячі УНР, чому Крим у 1918-му не став українським, про що мріяли оунівці та чому народні пісні спростовують міф про Крим як корінну російську землю.
-
У новому епізоді розповідаємо, чому боротьба за позначення Криму на мапах частиною України – це частина боротьби за територіальну цілісність України, який план Катерини ІІ хотів завершити Сталін, хто та чому насправді передали Крим до складу УРСР, коли на півострів повернулися кримські татари та яку присягу складають воїни «Атеш».
-
У новому епізоді говоримо про те, як Юзівка стала Донецьком, чому радянська влада створювала образ щасливих шахтарів і як вони жили насправді, за що росіяни знищують пам’ять про Василя Стуса, про страйки донецьких шахтарів і вежу, що врятувала життя.
-
У новому епізоді подкасту розповідаємо, чому індустріалізація Донбасу – не заслуга росіян, про тих, хто дійсно будував заводи на сході України, чому в Харкові розстріляли українських діячів культури, про «поїзд» із Донецька до Карпат і за що український правозахисник Олекса Тихий помер у російській тюремній лікарні.
-
У новому епізоді подкасту поговоримо про те, як столицю Радянської України перенесли з Харкова до Києва, чому Тарас Шевченко перед смертю мріяв подивитися на Дніпро та як автор пісні «Києве мій» придумав фразу: «Ну як тебе не любити?».
-
У новому епізоді подкасту говоримо про те, як українську мову робили «диалектом русского языка», чому австрійський ерцгерцог Вільгельм Франц фон Габсбург-Лотінґен став Василем Вишиваним, скільки відсотків українців у повсякденному житті спілкуються українською та чому кажемо «в», а не «на» Україні.
-
У новому епізоді подкасту розповідаємо, як Путін не побачив напис Україна на мапі 17 століття, чому Русь – це Україна, про Бахмут у найстаршій лондонській газеті та як бібліографиня зі Львова Марія Вавричин у радянський час відмовилася від кар’єри, але відстояла кордони України.
В епізоді використано фрагмент відео «Русь і Україна на історичних картах // 10 запитань історику» з youtube-каналу «Історія Без Міфів».
-
У новому епізоді подкасту розповідаємо, чому росіянам вигідно привласнювати історію хрещення Русі, хто з київських князів першим прийняв християнство, як Ольга завдяки релігії запровадила нову мирну дипломатію та чому Володимир продовжив справу попередників, зробивши християнство офіційною релігією Русі.
-
У новому епізоді подкасту розповідаємо про те, чому іноземці захоплювалися козаками, як у СРСР контролювали всіх, хто в’їжджав до країни, чому Росія краде наших митців і чому німецький філософ прогнозував українцям стати великою нацією.
-
У 13 епізоді подкасту говоримо про окупації Києва радянськими та німецькими військами під час двох світових воєн, як жителі переживали вуличні бої, артилерійські обстріли, чому радянська влада брехала про знищення Хрещатика та як кияни щоразу відбудовували своє місто.
-
У новому епізоді подкасту розповідаємо чому українців виховують героями з колиски, як Козак Мамай став ідеалом, чому «хлопці з лісу» жертвували собою заради України та чому Шевченко до сьогодні залишається національним героєм.
В епізоді використано матеріали інтерв’ю «Радіо Свобода».
-
У новому епізоді подкасту розповідаємо про те, як Іван Франко запровадив слово «анекдот» в українській мові, чому жарти про москалів завжди були «гострі», чому за анекдоти потрапляли до в’язниці в СРСР та чому українці сміються крізь сльози.
- Mostrar más