Episodios

  • Gośćmi najnowszego odcinka „Biegowych Podcastów” są Izabela Kurz i Marcin Dulnik, uczestnicy 128. Maratonu Bostońskiego, który odbył się 15 kwietnia. W rozmowie z Damianem Bąbolem dzielą się z swoimi wrażeniami ze startu w najstarszym biegu maratońskim na świecie.

    Tym razem „Biegowe Podcasty” zabierają Was w podróż do Bostonu, a także do miejscowości Hopkinton, z której już od 100 lat rusza każdy Boston Marathon. Pomagają w tym biegacze z Warszawy - Izabela Kurz i Marcin Dulnik, uczestnicy ostatniej edycji biegu. Prezentują dwie perspektywy – bostońskiej debiutantki i zawodnika, który powrócił do Bostonu po pięciu latach.

    Tegoroczny Boston Marathon odbywał się w wymagających warunkach. Od rana mocno świeciło słońce, z którego najbardziej ucieszyli się licznie zgromadzeni kibice przy trasie. Wysoka temperatura wpłynęła na słabsze wyniki sportowe niemal wszystkich uczestników, w tym gości audycji, ale ten odcinek „Biegowych Podcastów” nie do końca dotyczy aspektów sportowych.

    To rozmowa głównie o doświadczeniu, biegowych marzeniach, wrażeniach i przeżyciach na trasie Maratonu Bostońskiego, ale również źródło wiedzy i wskazówek na temat tego wyjątkowego biegu.

    „Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Można słuchać nas bezpłatnie m.in. w serwisach ⁠Spotify⁠, ⁠Deezer⁠, ⁠Apple Podcasts⁠, ⁠Google Podcasts.

    Partnerem odcinka jest 11. PKO Białystok Półmaraton

  • Gościem jubileuszowego 50. odcinka "Biegowych Podcastów" jest Kamil Żewłakow, prezes klubu "Lekkoatletyka dla Dzieci i Młodzieży", w którym trenują setki młodych adeptów lekkiej atletyki z Warszawy.

    Rozmawiamy m.in. o:

    - sposobach na zapanowanie nad energią dzieci na treningach,

    - przebiegu takich zajęć i aktywnościach, jakie są podejmowane,

    - przygotowaniu mentalnym dzieci do zawodów i o tym jak wspierać najmłodszych w przypadku niepowodzenia,

    - zasadach prowadzenia młodych zawodników, maksymalnych dystansów, jakie powinni pokonywać na zawodach,

    - sposobach na wygranie rywalizacji z ektronicznymi gażetami - konsolami, komórkami, Netflixem i YouTube.

    Rozmowę prowadzi Marcin Dulnik.

    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studiu PLAC, przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

  • ¿Faltan episodios?

    Pulsa aquí para actualizar resultados

  • Tuż przed świętami Bożego Narodzenia zaproszenie do studia „Biegowych Podcastów” przyjęła Sabina Jarząbek. To zawodniczka KKL Kielce, która tylko w tym sezonie zdobyła trzy złote medale mistrzostw Polski na dystansach 10 km, 5 km i w przełajach, atakże brązowy krążek na 5000 m.

    Podczas rozmowy z Marcinem Dulnikiem opowiedziała m.in. o tym, jak zaczęła się jej przygoda z bieganiem, kto wpłynął na jej sportowy rozwój i co stało się, że w 2023 roku odniosła tyle sukcesów na bieżni, ulicy i w terenie.

    Słuchając podcastu dowiesz się m.in.

    - jak wyglądały początki biegowej kariery Sabiny Jarząbek i kto inspirował ją do treningów?
    - kto wspiera ją w wyczynowym uprawianiu sportu i dlaczego nie jest to miasto, ani lekkoatletyczna centrala?
    - dlaczego jej półmaratońskie starty nie wyglądały tak dobrze, jak te na 5 i 10 km?
    - jakie są jej ulubione trasy w Kielcach i dlaczego stolica województwa świętokrzyskiego to dobre miejsce na biegowy obóz?
    - kto jest jej biegowym idolem i wzorem do naśladowania?
    - jakie są jej plany na 2024 rok i dalej?

  • Gościem czterdziestego siódmego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Marcin Konieczny, szeroko znany w środowisku sportowym jako MKON. Mistrz świata IRONMAN w kategorii M-45 i wicemistrz świata IRONMAN w kategorii M-50 opowiadał m.in. o swoim pierwszym biegowym sezonie, w trakcie którego pobił dwa rekordy Polski w swojej kategorii wiekowej, ale również mierzył się z kontuzją. Jakie lekcje z tego wyciągnął? Zachęcamy do wysłuchania naszej audycji!

    Marcin Konieczny od lat kieruje się mottem życiowym "Nie ma nie mogę". Z kanapy wstał w 2007 roku po wielu latach rozbratu ze sportem. Gdy zaczął uprawiać triathlon postawił sobie cel, aby w wieku 50 lat być w tej dyscyplinie najlepszy na świecie. Tak się złożyło, że osiągnął to 5 lat wcześniej i w 2017 roku na Hawajach wywalczył tytuł mistrza świata IRONMAN w kategorii M 45-49.

    Ten sukces spowodował, że o MKON-ie zrobiło się głośniej, ale Konieczny dalej robił swoje. Trenował, aby w 2022 roku ponownie cieszyć się z tytułu najszybszego triathlonisty w swojej kategorii wiekowej. Do realizacji tego celu zabrakło mu niespełna 8 minut, bowiem właśnie o tyle na mecie Polaka wyprzedził Duńczyk Ulrik Jespersen.

    Po tych zawodach gość podcastu biegowe.pl podjął decyzję o zakończeniu przygody z triathlonem. Skoncentrował się w całości na bieganiu i trzeba przyznać, że zaliczył prawdziwe wejście smoka! W maju i czerwcu kolejno pobił rekordy Polski w kategorii M-50 na dystansach 5000 m (15:39) i 5 km (15:29). Jesienią niestety doznał kontuzji, która wykluczyła MKON-a ze startu w październikowym maratonie we Frankfurcie.

    Posłuchaj podcastu a dowiesz się m.in.:

    - jak Marcin Konieczny zareagował na kontuzję i jakie wyciągnął z niej wnioski,
    - jaki cel na 2027 rok zakontraktował sam ze sobą i na czym polega jego wyjątkowość,

    - od czego należy zacząć w razie niezrealizowania sportowego celu?

    - czy prawdą jest, że jeśli masz 50 lat, to już jest za późno, aby szybko biegać?

    - dlaczego warto wstać od świątecznego stołu i pomóc wybiegać stypendia dla dzieciaków?

    - Jak dołączyć do akcji "Świąteczne Bieganie"? Jakie są zasady w tym roku?

    „Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Można słuchać nas bezpłatnie m.in. w serwisach Spotify, Deezer, Apple Podcasts, Google Podcasts.

  • Do studia "Biegowych Podcastów" zaprosiliśmy Pawła Machowskiego, kapitana społeczności addias Runners Warsaw skupiającej biegaczy i nie tylko. To niedoszły pływak i rugbysta, który w bieganiu długodystansowym legitymuje się imponującymi rekordami życiowymi - maraton (2:36:49), półmaraton (1:10:08), 10 km (32:22), 5 km (15:36). Rozmawialiśmy o tym, jak to się stało, że zaczął biegać, o społeczności ARW w Polsce i na świecie, a także jak ocenia aktualną sytuację w biegowym świecie. Poruszyliśmy również temat cyklu przygotowań adidas Runners Warsaw do 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej, który odbędzie się 2 września.

    Jak poinformował Machowski, w każdym tygodniu w warszawskiej Sport Base na ulicy Marszałkowskiej 104/122 odbywa się około 20-30 treningów. Miesięcznie uczestnicy w nich około 2000 osób, niektórzy ćwiczą regularnie, inni od czasu do czasu. W każdym miesiącu przez bazę przewija się około 300 fanów sportu. Nasz gość osobiście prowadzi czwartkowe treningi Coffee Run, w trakcie których... serwuje uczestnikom żarty. Udało nam się namówić go, aby jeden z nich opowiedział podczas audycji.

    Paweł Machowski podkreślił, że do społeczności adidas Runners Warsaw dołączyć może każdy, niezależnie od tego ze sprzętu jakiej marki korzysta.

    - adidas Runners Warsaw to społeczność otwarta, inkluzywna, bezpieczna, w której na żadne formy przemocy czy dyskryminacji nie ma miejsca. Jak chodzi o poziom sportowy, to w Warszawie, gdzie mamy liczny, 13-osobowy zespół trenerski i bogatą ofertę treningową, jest on bardzo zróżnicowany. Mamy osoby bardzo ambitne, chcące żyłować, poprawiać swoje wyniki, przez osoby średniozaawansowane i początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, po tych, którzy jeszcze w ogóle nie biegają i szukają innych aktywności sportowych - mówił o społeczności ARW.

    Podczas rozmowy nie zabrakło wątku przygotowań adidas Runners Warsaw do 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej. Pierwsze treningi ruszyły pod koniec czerwca i potrwają do 24 sierpnia. W każdym tygodniu odbywać będą się trzy treningi prowadzone przez Mikołaja Raczyńskiego i Łukasza Oskierko. Program skierowany jest do biegaczy średnio zaawansowanych i zaawansowanych, którzy chcą poprawić swój wynik na 5 km albo półmaratonie lub przygotować się do półmaratońskiego debiutu. Biegacze, którzy wykażą się największą frekwencją w całym cyklu otrzymają darmowe pakiety startowe.

    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie. Partnerem odcinka jest firma adidas.

  • Gościem czterdziestego szóstego odcinka jest Adrian Kostera, ultratriathlonista, który dzisiaj (1 czerwca) we Wrocławiu rozpoczyna wyzwanie 365 Triathlon. Zawodnik zamierza zaliczyć około 780 dystansów olimpijskich w triathlonie, każdy o długości 51,5 kilometra. Gość podcastu biegowe.pl ma przez 67 dni pływać po 18 kilometrów dziennie, później 155 dni jeździć rowerem po 200 kilometrów, a na koniec przez 143 dni biegać po 55 kilometrów. Na cały dystans złoży się 1205 kilometrów pływania, 31 132 kilometry jazdy na rowerze i 7833 kilometry biegania.

    Oznacza to, że w 365 dni pokona łącznie aż 40.170 kilometrów! To dystans większy niż obwód Ziemi. Jeśli uda mu się zrealizować to ekstremalne wyzwanie ustanowi rekord Guinnessa!

    W rozmowie z Marcinem Dulnikiem i Damianem Bąbolem opowiedział o początkach w bieganiu i triathlonie, a także o przygotowaniach do realizacji wyzwania 365 Triathlon. Co ciekawe, podczas rozmowy 36-letni ultratriathlonista kilka razy podkreślił, że nie lubi dyskomfortu. To zaskakujące wyzwanie w ustach kogoś, kto uczestniczy w tak wyczerpujących zawodach jak np. 5-krotny, czy 10-krotny Ironman.

    Posłuchaj podcastu, a dowiesz się:

    - jak zamierza żyć przez rok trwania wyzwania 365 Triathlon,

    - dlaczego nie czuje się sportowcem,

    - dlaczego na początku wzbraniał się przed założeniem obcisłych strojów,

    - jak ocenia sześć lat obecności w sporcie przez pryzmat rozwoju osobistego,

    - jak wyglądają jego relacje z Robertem Karasiem,

    - czy otrzymywał propozycję od federacji MMA,

    - jak sport wpłynął na zmianę stylu jego życia.

    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/22 w Warszawie.

  • Bohaterką czterdziestego piątego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Iwona Wicha, którą śmiało można określić mianem kobiety-orkiestry. Służy w wojsku, biega na ulicy, na orientację i po schodach, rozpisuje diety, a 18 czerwca organizuje Półmaraton Utkany w Żyrardowie. Jak na to wszystko znajduje czas? Posłuchajcie rozmowy, którą w Studiu PLAC poprowadzili Damian Bąbol i Marcin Dulnik.

    Nadstaw ucha…, a dowiesz się m.in.


    – jak rozpoczęła się przygoda Iwony z bieganiem,
    – za co pokochała bieganie po schodach,
    – skąd pomysł na Półmaraton Utkany w Żyrardowie i co łączy to miasto z lnem,
    – dlaczego na trasie Półmaratonu Utkanego nie sposób się zgubić,
    – jak odnajduje się w wojsku jako kobieta,
    – jakie ćwiczenia oddechowe stosuje, aby lepiej spać

    „Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

  • To już czterdziesty czwarty odcinek "Biegowych Podcastów"! Po raz drugi w historii cyklu gościmy w naszym studiu Grzegorza Kuczyńskiego, prezesa Fundacji "Białystok Biega". Okazja do rozmowy jest nie byle jaka! Już w weekend 13-14 maja odbędzie się jubileuszowy 10. PKO Białystok Półmaraton, który zapowiada się jako wspaniałe dwudniowe święto biegania.

    Jubileuszowa impreza w Białymstoku rozpocznie się już w sobotę, 13 maja od porannego Biegu Śniadaniowego oraz biegów dla dzieci PKO Biegu Juniora dla dzieci i młodzieży. Po zmroku (start o 21:00) na ulice stolicy Podlasia wyruszą uczestnicy PKO Nocnego Biegu na 5, którzy powalczą o nowe rekordy życiowe. A w niedzielę, 14 maja gwóźdź programu, a więc 10. PKO Białystok Półmaraton! Będzie to bieg poprowadzony na jednej, płaskiej pętli dookoła miasta zahaczającej o najciekawsze miejsca i obiekty, które warto zobaczyć z perspektywy trasy. Po drodze nie zabraknie terenów zielonych, nie na darmo bieg promuje hasło "Odetchnij pełną piersią"!

    Ostrzegamy, że rozmowa była prowadzona w luźnej i wesołej atmosferze! Liczymy, że ten nastrój udzieli się również naszym słuchaczom.

    Nadstaw ucha..., a dowiesz się m.in.

    - jakie atrakcje szykują organizatorzy 10. PKO Białystok Półmaratonu?

    - czy na trasie biegaczy do startu zagrzewać będą zespoły disco-polo?

    - czy Zenon Martyniuk planuje wystartować w 10. PKO Białystok Półmaratonie?

    - czy w Białymstoku jest wystarczająco wiele ulic, aby poprowadzić bieg na dystansie 21,097 km?

    - na jakie zniżki w Białymstoku może liczyć cała rodzina okazując jeden numer startowy z imprezy?

    - jak będzie wyglądała strefa finiszera po 10. PKO Białystok Półmaratonie?

    - dlaczego na medalach białostockiego półmaratonu znajdują się... rzeźby?

    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studio PLAC w Warszawie, przy ulicy Ordynackiej 9/23.

    Partnerem tego odcinka podcastu jest PKO Białystok Półmaraton.

  • Gościem czterdziestego trzeciego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Tomasz Domżalski, trener biegania i triathlonu z ponad 20-letnim doświadczeniem. Od 2016 roku prowadzi Olsztyńską Szkółkę Triathlonu, w której trenuje ponad 70 dzieci. - Aby móc zarażać dzieciaki  sportową pasją trzeba być autentycznym, uczciwym i szczerym, bo one mają skaner w oczach, widzą emocje - podkreślał w rozmowie z Marcinem Dulnikiem i Damianem Bąbolem. 
    Tomasz Domżalski swoją przygodę z trenerką rozpoczął od futbolu i prowadzenia szkolnej drużyny, ale szybko zainteresował się bieganiem i sportami wytrzymałościowymi. Trzeba przyznać, że jako zawodnik uzyskał naprawdę imponujące wyniki. W 2013 roku we Frankfurcie pobiegł 2:47:42, a dwa lata później dobiegł do mety półmaratonu w Pile z wynikiem 1:16:31. Był to również czas, gdy Domżalski był menedżerem właśnie tworzącej się społeczności ASICS FrontRunner. 
    W 2016 roku powstała Olsztyńska Szkółka Triathlonu i wtedy zaczęła się rozkręcać jego praca wokół sportu dziecięcego.
    - Sam zacząłem się uczyć tematu i doświadczać co się dzieje z młodym człowiekiem, kiedy pokazujemy mu sport, co jest ważne, gdzie są granice, gdzie kończy się zabawa, a zaczyna się trenowanie - opowiadał Tomasz Domżalski w studiu "Biegowych Podcastów". 
    Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy z Tomaszem Domżalskim.  Dowiecie się z niej m.in.:
    – dlaczego warto zapisać swoje dziecko do szkółki triathlonu?– czego triathlon uczy dzieci?– ile kosztuje triathlon dla dzieci? Czy jest tylko dla bogatych rodziców?– jakie są dystanse w dziecięcym triathlonie?– bieganie, pływanie, jazda na rowerze - jaką aktywność najbardziej lubią dzieci?– dlaczego triathlon nie jest dyscypliną tylko dla ludzi z żelaza?– jak trenerzy triathlonu mają wygrać rywalizację o uwagę młodzieży z YouTuberami, TikTokerami?
    Podcasty nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

  • Bohaterką czterdziestego drugiego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Elżbieta Gnatowska, która prowadzi ⁠fanpage "Śmigam po 50-tce".⁠ Jest instruktorką Slow Joggingu, popularyzatorką biegania i ruchu. Mimo, że w młodości była bardzo aktywna, to do regularnej aktywności wróciła dopiero po 50. roku życia, bo ze względu na spiętrzenie różnych problemów "zaczęła się w sobie zapadać". Poczuła, że musi wyjść z domu i okazało się to strzałem w dziesiątkę! Dzisiaj biega na własnych warunkach.

    W rozmowie z Damianem Bąbolem i Marcinem Dulnikiem opowiadała o początkach biegania i Slow Joggingu, który dla okazał się dla niej prawdziwym odkryciem i receptą na pokonywanie kilometrów z uśmiechem na ustach. Na koncie ma już dwa półmaratony w Warszawie i maraton, a w najbliższą niedzielę stanie na starcie 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!
    Zachęcamy do wysłuchania tej niezwykle inspirującej rozmowy w podcaście portalu biegowe.pl, z której dowiecie się m.in.:
    - na czym polega Slow Jogging,- jakich błędów unikać rozpoczynając przygodę z bieganiem,- dlaczego truchtając cały czas się uśmiecha,- jak Slow Jogging wpisuje się w imieninowe plany niektórych mieszkańców Grodziska Mazowieckiego,- dlaczego uwielbia imprezy biegowe, mimo że wcale się nie ściga,- co wkurzą ją na imprezach biegowych z perspektywy biegaczki w stylu slow,- czy można wyżyć za 15 złotych dziennie?
    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

  • Kontynuujemy cykl spotkań w "Biegowych Podcastach" z Ryszardem Szulem, trenerem lekkiej atletyki I klasy i fizjologiem, który dzieli się bogatą wiedzą zgromadzoną w trakcie ponad 30-letniej pracy ze sportowcami. To trzecie nagranie. Tym razem rozmawialiśmy o zmęczeniu i regeneracji. Nasz gość odpowiedział również na pytania czytelników i słuchaczy.

    W rozmowie z Marcinem Dulnikiem przekonywał, że regeneracja ma kluczowy wpływ na wyniki bieganiu. Przestrzegał, że trenowanie na zmęczeniu może fatalnie skończyć się dla biegaczy.

    Ryszard Szul w przeszłości pracował jako trener przygotowania fizycznego w Legii Warszawa i Wiśle Kraków. Współpracował z Robertem Korzeniowski, mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym, a także kolarzem górskim Markiem Galińskim i triathlonistką Ewą Dederko.

    Zachęcamy do wysłuchania najnowszego odcinka "Biegowych Podcastów", a także poprzednich nagrań rozmów z Ryszardem Szulem. W 34. odcinku nasz ekspert podpowiadał, jak biegać w oparciu o tętno, a w 37. odcinku radził, jak wykorzystać zegarek Polar w treningu biegowym.

    Z naszej dzisiejszego odcinka dowiecie się m.in:

    - jak dobrze się regenerować,
    - co zrobić, żeby nie dopuścić do przetrenowania,
    - jakie są konsekwencje przetrenowania i co zrobić, żeby mu zapobiegać,
    - jak ocenia sportowe wyczyny ultratriathlonisty Adriana Kostery, który w czerwcu rozpoczyna projekt #365Triathlon,
    - jak wykorzystać zegarek Polar do monitorowania stanu zmęczenia,
    - czy mocno bolące mięśnie to pozytywny objaw treningu,

    Poza tym poznacie odpowiedzi Ryszarda Szula na kilka pytań słuchaczy i czytelników portalu biegowe.pl

    Sponsorem odcinka jest firma Sport Konsulting, dystrybutor sprzętu Polar w Polsce.

  • Gościem czterdziestego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Bohdan Witwicki, prezes Fundacji Silesia Pro Active, która stoi za największą imprezą biegową na Śląsku, czyli Silesia Marathonem. W rozmowie z Marcinem Dulnikiem opowiedział m.in. jak narodził się ten bieg i zdradził sporo smaczków związanych z jego organizacją. Nie zabrakło również tematu sytuacji w biegowej branży i ostatnich zmian w Koronie Maratonów Polskich i Koronie Polskich Półmaratonów.

    Bohdan Witwicki to jeden z najbardziej zaangażowanych szefów imprez biegowych w Polsce. To maratończyk, trener lekkiej atletyki, prawdziwy pasjonat sportu. Silesia Marathon to jego dziecko. Gdy o nim opowiada świecą mu się oczy, mocno się ożywia i widać, jak bardzo zależy mu na tym, aby największy śląski bieg się rozwijał.

    Gdy w 1983 roku w wieku 18 lat w Warszawie przebiegł swój pierwszy maraton, sam z pewnością nie miał pojęcia, że wywrze on taki wpływ na jego życie, a w w przyszłości stanie się źródłem jednej z jego największych zawodowych pasji.

    Witwicki pokonał w karierze kilkadziesiąt biegów na królewskim dystansie w, tym ten, o którym marzył rozpoczynając tę przygodę - z Maratonu do Aten. W 2005 roku z zespołem jak sam mówi, "porwał się z motyką na słońce" i zorganizował Silesia Marathon z trasą prowadzącą przez cztery ślaskie miasta - Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. - Dzisiaj bym już tego nie zrobił - mówił w studiu "Biegowych Podcastów".

    Teraz Silesia Marathon to jedna z największych imprez biegowych w Polsce, w ramach której odbywa się maraton, półmaraton i ultramaraton na dystansie 50 km.

    Siedemnaście razy Bohdan Witiwcki jako dyrektor biegu czuwał nad tym, aby na Śląsku bezpiecznie biegać mogli inni. Podczas nagrania podcastu biegowe.pl po raz pierwszy zdradził, że w tym roku oczywiście przygotuje imprezę, ale w dniu maratonu stanie po drugiej stronie.

    1 października po raz pierwszy w życiu wystartuje w swoim ukochanym biegu - Silesia Marathonie. Śmieje się, że jego trasa zrobiona jest pod niego, bo projektując ją korzystał z własnych obserwacji najlepszych imprez maratońskich na świecie.

    Zachęcamy do wysłuchania tej ciekawej, inspirującej rozmowy z człowiekiem, który żyje bieganiem jak mało kto. Z tego odcinka podcastu biegowe.pl dowiesz się m.in.:

    – skąd Bohdan Witwicki wziął się w bieganiu,
    – jak organizuje się bieg, którego trasa prowadzi przez cztery różne miasta,
    – jak liczny zespół przygotowuje imprezę,
    – jak wygląda struktura uczestników Silesia Marathonu,
    – jak szef Silesia Półmaratonu ocenia decyzję o wykluczeniu tego biegu z Korony Polskich Półmaratonów,
    – czy Silesia Marathon był gotów dołączyć do Korony Maratonów Polskich w miejsce Wrocław Marathonu,

    „Biegowe Podcasty” nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

  • W trzydziestym dziewiątym odcinku "Biegowych Podcastów" gościmy Maję Makowską, w mediach społecznościowych znaną jako Sugar Woman. To niezwykle aktywna 31-latka, która od prawie 23 lat zmaga się z cukrzycą. Mimo choroby podejmuje najbardziej ekstremalne sportowe wyzwania. Rozmowę poprowadzili Damian Bąbol i Marcin Dulnik.

    Maja Makowska, znana w sieci jako Sugar Woman, od lat inspiruje osoby chore na cukrzycę do uprawiania sportu. Jest prawdopodobnie pierwszą diabetyczką na świecie, która ukończyła zawody Double Ironman. We wrześniu ubiegłego roku w austriackim Bad Radkersburg przepłynęła 7,8 km, przejechała na rowerze 360 km i przebiegła 84,4 km w czasie 29 godzin, 21 minut i 5 sekund.

    Już 18 marca Makowska po raz drugi w życiu weźmie udział w Biegu Na Szczyt Rondo 1. Do pokonania będzie miała 38 pięter, 836 stopnie i 142 metry w pionie. W naszej rozmowie nie zabrakło również tematu biegu WOŚP "Policz się z Cukrzycą", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 stycznia. 

    Z odcinka podcastu biegowe.pl dowiesz się m.in.:

    - jak Maja Makowska jako osoba chora na cukrzycę radzi sobie z uprawianiem sportu,

    - jaką "dyscyplinę" uprawiała przed rozpoczęciem sportowej przygody,

    - dlaczego warto brać udział w takich imprezach jak Bieg WOŚP "Policz się z Cukrzycą",

    - dlaczego zdecydowała się wziąć udział w zawodach na dystansie podwójnego Ironmana,

    - jakie były największe wyzwania związane z tym ekstremalnym wyzwaniem,

    - jakie ma plany sportowe na przyszłość.


    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

  • Bohaterką trzydziestego ósmego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Katarzyna Biłous, dietetyk sportowy, dziennikarka, autorka profilu "Zabiegany Dietetyk" na Instagramie.  W rozmowie z Marcinem Dulnikiem i Damianem Bąbolem podpowiadała m.in. jak zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze i doradzała co warto jeść tuż przed biegiem.

    Katarzyna Biłous to jeden z najpopularniejszych dietetyków sportowych w kraju. Jako trener żywienia na co dzień wspiera maratończyków, ultramaratończyków, triatlonistów, a także sportowców amatorów. Zajmuje się również terapią zaburzeń odżywiania.

    Słuchając tego odcinka podcastu portalu biegowe.pl dowiesz się:

    - na czym polega układanie skutecznego planu odżywiania,

    - czy warto biegać na czczo,

    - jakie są objawy braku paliwa podczas biegu,

    - jaki sport najlepiej uprawiać, aby zrzucić zbędne kilogramy,

    - jak biegać, żeby chudnąć,

    - co jeść przed maratonem,

    - jak odpowiednio się nawadniać,

    - czy posty przerywane są odpowiednie dla biegaczy.

    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studio PLAC w Warszawie, przy ulicy Ordynackiej 9/23.

  • W trzydziestym siódmym odcinku "Biegowych Podcastów" portalu biegowe.pl ponownie gościmy Ryszarda Szula, trenera lekkiej atletyki I klasy, eksperta w dziedzinie fizjologii wysiłku sportowego. Tym razem rozmawiamy o tym, jak budować mądre plany treningowe przy wykorzystaniu programu Polar Flow.  

    Z naszej rozmowy dowiecie się m.in:

    – jak układać plany treningowe przy użyciu programu Polar Flow,
    – czy automatyczne plany treningowe zabierają pracę trenerom biegowym,
    – czy Marcin Dulnik wypadł lepiej niż Kamil Kosowski w teście prof. Żołądzia przeprowadzonym przez Ryszarda Szula,
    – jak wykonać zabawę biegową, czym różni się mała zabawa od dużej,
    – z jakimi sportowcami w karierze trenerskiej pracowało mu się najlepiej,
    – czy zdaniem naszego eksperta polscy piłkarze byli dobrze przygotowani do Mistrzostw Świata w Katarze,

    „Biegowych Podcastów” możecie słuchać m.in. w serwisach Spotify, Deezer, Apple Podcasts, Google Podcasts. Podcasty nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

    red

    Partnerem odcinka jest firma Sport Konsulting, dystrybutor sprzętu Polar w Polsce.

  • Gościem trzydziestego szóstego odcinka „Biegowych Podcastów” jest Grzegorz Kita, prezes i założyciel firmy Sport Management Polska, ekspert z zakresu marketingu i konsultingu sportowego, prywatnie niezwykle wszechstronny biegacz. Regularnie startuje nie tylko w dużych imprezach, ale również objeżdża Polskę jak długa i szeroka w poszukiwaniu odbywających się lokalnie najciekawszych imprez sportowych. Tylko w 2022 roku uczestniczył w 64 biegach zarówno tych ulicznych, jak i przeszkodowych, terenowych oraz na orientację. 

    W podcaście biegowe.pl rozmawiamy między innymi o trudnej sytuacji na rynku imprez biegowych i sposobach na wyjście z frekwencyjnego kryzysu. Nasz gość dzieli się swoimi obserwacjami z imprez biegowych, w których brał udział i przedstawia szereg ciekawych wniosków dla całej branży. 

    Słuchając naszej rozmowy dowiesz się m.in.

    - dlaczego warto poszerzać biegowe horyzonty i startować w imprezach różnego typu,
    - jakie są patenty Grzegorza Kity na wyszukiwanie ciekawych biegów,
    - które imprezy w 2022 roku zrobiły na naszym gościu największe wrażenie,
    - jakie są powody spadków frekwencji na imprezach biegowych w 2022 roku,
    - co organizatorzy imprez biegowych mogą zrobić, aby skutecznie przyciągać uczestników.

    Rozmowę poprowadził Marcin Dulnik. "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studiu PLAC,  przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

  • Do studia "Biegowych Podcastów" zawitali wczoraj Paweł Florek i Łukasz Wilk, blogerzy prowadzący stronę runaddicts.pl, którzy spotkali się na boisku piłkarskim, ale od lat łączy ich wspólna pasja do biegania. Goście trzydziestego piątego odcinka w rozmowie z Marcinem Dulnikiem podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat zegarków GPS. Mówili również o wydanym przez siebie e-booku "Jak zacząć biegać", który można bezpłatnie pobrać ze strony www.runaddicts.pl

    Słuchając tego odcinka podcastu biegowe.pl dowiecie się m.in.:

    - jaki zegarek sprawdzi się na początek przygody z bieganiem,
    - dlaczego lepiej biegać z zegarkiem GPS niż z telefonem,
    - jakie funkcje zegarka Garmin usprawniają trening,
    - jak ustawić zaawansowaną jednostkę treningową przy użyciu programu Garmin Connect,
    - dlaczego płatności zbliżeniowe Garmin Pay w zegarku są bezpieczniejsze niż przy użyciu samej karty

    "Biegowe Podcasty" narywamy w Studiu PLAC w Warszawie przy ulicy Ordynackiej 9/23.

    Partnerem odcinka jest firma Garmin. 

  • Gościem trzydziestego czwartego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Ryszard Szul, trener Lekkiej Atletyki I klasy oraz fizjolog. W przeszłości pracował jako trener przygotowania fizycznego w Legii Warszawa i Wiśle Kraków. Współpracował z Robertem Korzeniowski, mistrzem olimpijskim w chodzie sportowym, a także kolarzem górskim Markiem Galińskim i triathlonistką Ewą Dederko. 

    W rozmowie z Marcinem Dulnikiem przekonywał, że warto wykorzystać wszystkie możliwości pulsometru w treningu sportowym.  Zachęcamy do wysłuchania trzydziestego czwartego odcinka „Biegowych Podcastów”.

    Z naszej rozmowy dowiecie się m.in:

    - co to jest tętno i  czym się różni od częstości skurczów serca,
    - co się dzieje z tętnem i jakie zmiany we krwi podczas biegania,
    - co może powiedzieć o naszej dyspozycji tętno spoczynkowe,
    - czy biegać na tętno, tempo czy samopoczucie,
    - jak wyznaczyć strefy intensywności, granice stref tętna oraz VO2 max,
    - co to jest próg mleczanowy, próg tlenowy, próg beztlenowy,
    - jak zegarek Polar może pomóc w ocenie gotowości do ciężkiego treningu.

    "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.

    Partnerem odcinka jest firma Sport Konsulting, dystrybutor sprzętu Polar w Polsce.

  • Bohaterką trzydziestego trzeciego odcinka "Biegowych Podcastów" jest Aleksandra Mądzik, blogerka prowadząca fanpage "Pora na Majora". W 2015 roku na mecie Maratonu Nowojorskiego otrzymała wyjątkowy Six Star Finisher Medal za ukończenie sześciu prestiżowych maratonów wchodzących w skład cyklu Abbott World Marathon Majors (Tokio, Boston, Londyn, Berlin, Chicago, Nowy Jork).  Wszystkie biegi pokonała w dwa lata - zaczęła na wiosnę 2014 roku od Tokyo Marathon, a ostatni ukończyła w listopadzie rok później w nowojorskim Central Parku. 

    Zdecydowanie dłużej, bo aż 9 lat biegi z cyklu Abbott World Marathon Majors kolekcjonował Marcin Dulnik, jeden z prowadzących podcastu biegowe.pl. Podobnie jak Ola swój Six Star Finisher Medal  odebrał w Nowym Jorku. Stało się to w ubiegłą niedzielę po ukończeniu ostatniego maratonu wchodzącego w skład cyklu. 

    Do studia "Biegowych Podcastów" oboje przynieśli swoje medale i masę wspomnień z tras największych maratonów na świecie. 

    Rozmowę poprowadził Damian Bąbol. Podcast biegowe.pl nagrywamy w Studio PLAC przy ulicy Ordynackiej 9/23 w Warszawie. 

  • Bohaterką trzydziestego drugiego odcinka „Biegowych Podcastów” portalu biegowe.pl jest Anna Kiełbasińska, znakomita polska sprinterka, finalistka mistrzostw świata w biegu na 400 m i trzykrotna medalistka tegorocznych mistrzostw Europy w Monachium. Rozmawiamy z nią m.in. o tym, czy sportowe marzenia można spełniać po trzydziestce, a także o pomysłach na życie po biegowej karierze.

    Zachęcamy do wysłuchania trzydziestego drugiego odcinka „Biegowych Podcastów”. Dowiecie się o Annie Kiełbasińskiej wielu ciekawych rzeczy, np. jaki kawałek katuje w samochodzie cały czas? Ile pieniędzy na stole powinien położyć New Balance, żeby pobiegła maraton? Jakie ma pozasportowe pasje? Co łączy ją z Pią Skrzyszowską, bohaterką dwudziestego siódmego odcinka "Biegowych Podcastów"?

    Rozmowę poprowadzili Damian Bąbol i Marcin Dulnik. "Biegowe Podcasty" nagrywamy w Studiu PLAC przy ul. Ordynackiej 9/23 w Warszawie.